سایت آیه های انتظار انجمن آیه های انتظار
ثبت نام
سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
تبلیغات تبلیغات
مشاهده RSS Feed

خادم کریمه اهل بیت

پیدا شدن گمشده

به این مطلب امتیاز بدهید
کرامت بیست و هفتم: پیدا شدن گمشده

آيت الله حاج ميرزا ابوطالب تجليل كه از شاگردان برجسته مرحوم آيت الله حجت قدس سره و از اعضاي هيأت استفتاي مرحوم آيت الله طاب ثراه بودند و اينك يكي از مفاخر حوزه علميه قم هستند ، مي فرمود :
در عهد زعامت مرحوم آيت الله بروجردي قدس سره روزي در مسير منزلم با طلبه اي مصادف شدم كه با حال اضطراب به سوي آمد ، نسخه اي در دستش بود ، گفت : مريض هستم ، دكتر رفتم و براي پول نسخه كه حدود هفت تومان است ، مانده ام .
از من كمك خواست ولي چون براي من مقدور نبود از وي معذرت خواستم و به سوي منزل حركت كردم ، چون مقداري راه پيمودم به شدت پشيمان شدم كه چرا او را به شخص ديگري معرفي نكردم . فوراً برگشتم و همين مسير را رفتم و هرقدر دنبال او گشتم او را نيافتم .
مدتها اين رخداد مرا آزار مي داد و فكر مرا به خود مشغول كرده بود ، تا آنكه شبي پس از جلسه استفتاي آيت الله مرعشي وارد صحن مطهر شدم ، و مقابل ايوان آيينه ايستادم و عرضه داشتم : بي بي ! من امشب اين گمشده را از شما مي خواهم ، همين امشب بايد او را پيدا كنم و به او كمك كنم تا از عذاب وجدان راحت شوم .
آنگاه به سوي منزل به راه افتادم ، در اثناي راه بر سر دو راهي رسيدم ، ناخودآگاه مسيري را برگزيدم كه هرگز از آن مسير نمي رفتم . در آن مسير از مقابل مسافرخانه اي عبور كردم ، طلبه اي را آنجا ديدم ، معلوم شد كه مرحوم آيت الله بروجردي آن مسافرخانه را به جهت كمبود جا براي اسكان طلبه ها اجاره كرده است. براي ديدن مسافرخانه داخل شدم ، يكي از اطاقها درش باز بود ، چون مقابل آن اطاق رسيدم ناگهان چشمم به آن طلبه افتاد ، چون گمشده ام را يافتم به سويش دويدم و او را در آغوش كشيدم و از عذاب وجدان راحت شدم و اين به بركت توسل به آن كريمه اهلبيت بود .
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
۞*۞کرامات حضرت معصومه (سلام الله علیها)۞*۞

نظرات