سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
تبلیغات تبلیغات
مشاهده RSS Feed

خادم کریمه اهل بیت

توفیق تشرف به حج

به این مطلب امتیاز بدهید
کرامت سی و سوم: توفیق تشرف به حج به خاطره ادب به حضرت معصومه

دو تن از وعاظ برجسته آذربايجان كه از دوستان نزديك نگارنده و اينك مقيم تهران هستند ، در دوران گذشته عازم حج بودند و دستگاه هاي امنيتي براي آنها مشكل ايجاد كرده بود و از رفتن آنها جلوگيري مي كرد . تا آخرين روز پروازهاي حج فرا رسيد .
اين دو روحاني كه تلاشهاي خود را براي رفع مانع سازمان امنيت بي نتيجه ديدند ، به قم آمدند تا مشكل خود را با يكي از مراجع آن روز در ميان بگذارند . آن مرجع والا مقام يادداشتي به يكي از نمايندگان مجلس سنا ، موسوم به احمد خان بهادري مرقوم فرمودند تا براي رفع مشكل آنها اقدام نمايد .
اين دو روحاني با شتابي هرچه تمامتر به سوي تهران عزيمت نمودند تا پيش از انقضاي وقت اداري خود را به تهران برسانند ، بلكه بتوانند با آخرين پرواز توفيق تشرف به حرمين شريفين را پيدا كنند .
وقتي به حدود منظريه مي رسند متوجه مي شوند كه در اثر شتابزدگي از تشرف به حرم كريمه اهلبيت غفلت نموده اند . تصميم مي گيرند كه برگردند ، ولي مي ترسند كه تا پايان وقت اداري به تهران نرسند و از تشرف به سرزمين وحي محروم شوند و لذا مدتي گفتگو مي كنند ، به اين نتيجه مي رسند كه مسافرت قم بدون زيارت حضرت معصومه عليها السلام كمال بي ادبي است ، ما بايد به زيارت بي بي مشرف شويم ، اگر از عنايت بي بي بتوانيم به موقع به تهران برسيم زهي سعادت ، و اگر نتوانستيم و از حج محروم شديم ، لا اقل اين بي ادبي را به ساحت مقدس حضرت معصومه مرتكب نشويم .
و لذا از همانجا ماشين را سر و ته مي كنند و با يك دنيا اخلاص به عتبه بوسي حضرت معصومه عليها السلام مشرف مي شوند . در اثناي زيارت مي بينند كه سناتور بهادري نيز مشغول زيارت است ، همانجا يادداشت را تقديم مي كنند ، آن شادروان نيز دستنويس آن مرجع گرانقدر را بر ديده مي نهد و همانجا دستور حلّ مشكل را صادر مي كند . و بدين سان از بركت عنايت حضرت معصومه عليها السلام آن دو روحاني با اخلاص به مقصود خود نايل مي شوند و به طواف كعبه مقصود توفيق مي يابند .
اين دو روحاني گرانمايه اگر ادب به خرج نمي دادند و براي عتبه بوسي آستان مقدس حضرت معصومه عليها السلام مراجعت نمي كردند ، با توجه به اين كه شخص مورد نظر در تهران نبود و آن آخرين روز پروازهاي حج بود از زيارت خانه خدا محروم مي شدند .
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
۞*۞کرامات حضرت معصومه (سلام الله علیها)۞*۞

نظرات

طراحی و کدنویسی توسط : ویکی وی بی