سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
تبلیغات تبلیغات
مشاهده RSS Feed

خادم کریمه اهل بیت

توفیق طلبه شدن، به عنایت حضرت معصومه

به این مطلب امتیاز بدهید
کرامت سی و هفتم: توفیق طلبه شدن، به عنایت حضرت معصومه

يکي از طلاب فاضل ، در يک خانواده متديّن و روشنفکر تربيت شده ، در حدود 17 سال پيش تصميم گرفته که طلبه شود ، همه اعضاي خانواده با تصميم او به شدّت مخالفت نموده اند . او که تصميمش بسيار جدّي بود ، با هر زحمتي بوده پدر و مادر را راضي کرده ، راهي حوزه عمليه قم شده است .
نظر به اين که آن ايّام وسط سال تحصيلي بوده ، شوراي مديريت به او پذيرش نداده است .
او چندين معرّفي نامه از علماي بزرگ شهر خود براي مسوولين حوزه آورده بود ، اين معرّفي نامه را به مسوولين امور حوزه ارائه داده ، ولي مورد توجّه آقايان قرار نگرفته است . او تصوّر مي کرد به مجرّد ورود به حوزه با آغوش باز شورا روبرو خواهد شد ، از اين رخداد شديدا متاثّر شده شبي چند با مشکلات طاقت فرسا در قم بيتوته کرده ، هنگامي که دستش از همه جا کوتاه شده و حوصله اش به کلّي تنگ شده ،به حرم مطهّر بي بي مشرّف شده ، با عبارات درشت و رفتاري ناهنجار به آن حضرت عرضه داشته : همه ايل و تبارم با طلبه شدن من مخالف بودند، با چه زحمتي آنها را قانع کرده ، به حريم شما پناه آوردم ، شما نيز با من چنين رفتار فرموديد !!
يکي از مسوولين حوزه که به نامه هاي توصيه ايشان وقعي ننهاده بود ، با او مصادف مي شود و با صميميّت و محبّت خاصّي به او پذيرش مي دهد ، برنامه درس و محلّ سکونتش به راحتي فراهم مي شود ، در مدّت کوتاهي پيشرفتهاي فراواني از عنايات بي بي نصيبش مي گردد .
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
۞*۞کرامات حضرت معصومه (سلام الله علیها)۞*۞

نظرات

طراحی و کدنویسی توسط : ویکی وی بی