سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
مشاهده RSS Feed

mostafavi9090

باید از این سه ساله درس گرفت

به این مطلب امتیاز بدهید
برام خیلی جالب بود که وقتی که دیدم یه بچه حدودا سه ساله گفت: دایی ایس ایس ، یواشکی گفتم: چی شده دایی؟ گفت: محمدعلی (بچه همسایه) خوابه ؛ سر و صدا نکنی، من هم گفتم چشم دایی سر و صدا نمی کنم.
همیشه توی خونه های آپارتمانی فکر می کنیم دیگران باید حقوق ما رو حفظ کنن و توی خونه شون سر و صدا نکن ولی دیدم علی اصغر سه ساله چه خوب حقوق همسایگی رو می دونه و این اثر رفتار والدین این بچه بود که توی راهرو و یا آخر شب ها گاهی به همدیگه تذکر می دادند که مراقب باشید سر و صدای ما موجب آزار همسایه نباشه.
از امیرالمومنین علیه السلام نقل شده که حرمت همسایه بر همسایه مانند حرمت مادر انسان است.
و همچنین امام سجاد علیه السلام می فرمایند: از حقوق همسایه آن است که در پی عیوب و زشتیهای او نباشی و اگر از زشتی و بدی او آگاه شدی آن را بپوشان.
و امام کاظم علیه السلام می فرماید: همسایه خوب بودن تنها به ترک آزار و اذیت همسایه نیست، بلکه به شکیبایی بر آزار همسایه است.
توی سبک زندگیمون می بایست هم فرهنگ آپارتمان نشینی رو خوب یاد بگیریم و هم اینکه با رفتار درست فرزندانمون رو با حقوق همسایگانشون آشنا بکنیم.

منبع احادیث: مفاتیح الحیات ؛ علامه جوادی عاملی

http://ahlekhaneh.ir/post/164
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی