قالب وردپرس درنا توس
خانه » مهارتهای تربیتی » جوانان » جوانان حیران در دنیای پر از وسوسه لاین

جوانان حیران در دنیای پر از وسوسه لاین

جوانان حیران در دنیای پر از وسوسه لاین

 

جوانان حیران در دنیای پر از وسوسه لاین
جوانان حیران در دنیای پر از وسوسه لاین

 

این روزها استفاده از برنامه های تلفن همراه همچون وایبر، واتس آپ، تانگو و … به شدت در جامعه رایج شده و می توان ادعا کرد که به یکی از اصلی ترین راه های ارتباطی بدل گشته است، اگرچه می توان از آنها استفاده های مفید و موثر نیز داشت اما پیامدهای منفی و آسیب های آنها نیز اجتناب ناپذیر است.

یکی از نرم افزارهایی که در بین مردم حسابی جای خود را باز کرده برنامه “لاین” است برنامه ای که دایره ارتباطات ما را به شدت گسترده می کند، می توانیم به راحتی در گروه های مختلف عضو شویم و با دیگران که کیلومترها از ما دورند و حتی خیلی نزدیکند ارتباط داشته باشیم.

ارتباطاتی که جوانان ما را از دنیای واقعی جدا کرده و با دنیای مجازی پیوند می دهد، پیوندی که در آن نه زمان معنا دارد و نه مکان، نه شب می شناسد و نه روز، نه کلاس درس می شناسد و نه اتوبوس و تاکسی …


و عجیب مرزهای حریم حیا را زیر پا می گذارد و از آن فراتر می رود، در چشم به هم زدنی رابطه ای شکل می گیرد، که زمانی برای تشکیل چنین رابطه ای ماه ها فرصت لازم بود.

با گروه دوستان نشسته ایم همه گوشی به دست جوک هایی که چپ و راست پست می شوند را برای هم می خوانیم و می خندیم، جوانترین عضو گروه کم کم از جمع فاصله می گیرد، هر چه بیشتر و بیشتر در تلفن همراه خود سر فرو می کند و گویی دنیای اطرافش را از یاد برده است.

تصور می کردم از شوخی های زیاد ناراحت شده که از ما فاصله می گیرد از بچه ها می پرسم چه اتفاقی افتاد خیلی عادی می گویند: ” نترس بابا باز یک کیس جدید پیدا کرد و ما رو فروخت بیا دارن با هم صحبت می کنند … ”

 

ادامه مطلب

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد