قالب وردپرس درنا توس
خانه » اعتقادی » کلام و اعتقادات » دین شناسی » دفاع از یزید توسط سرشناس وهابی

دفاع از یزید توسط سرشناس وهابی

 

چند مدت پیش یکی از مفتیان وهابی در پاسخ به سوالی درباره شخصیت یزید، به شدت از یزید دفاع کرد و یزید را مردی بزرگ دانست. مطلبی که اکنون در بیان آن هستیم بیان شخصیت این فاجر طبق نقل های معتبر تاریخ است.

یزید نه تنها اهل مدینه را ترسانید، بلکه بزرگان آن را به فجیع‏ ترین جنایات به قتل رسانید و سه روز براى لشکریانش مدینه و اهلش را مباح قرار داد.

یزید در باره‏ مردم مدینه به مسلم بن عقبه چنین دستور داد: «مردم مدینه را سه بار دعوت کن. اگر اجابت کردند چه بهتر وگرنه در صورتى که بر آن‏ها پیروز شدى سه روز آن‏ها را قتل عام کن (یعنى هر کسى را که دیدى وخواستى بکش) وهر چه در آن‏ شهر باشد براى لشکر مباح خواهد بود. اهل شام هرچه با دشمنانشان مى‏خواهند انجام بدهند و تو مانع ایشان مشو. وقتى مدت سه روز گذشت از ادامه قتل و غارت دست بردار و از مردم بیعت بگیر که برده و بنده یزید باشند ویزید با مال اهل شما هر چه خواست انجام مى‏ دهد. و هرگاه از مدینه خارج شدى به طرف مکه حرکت کن دو قریشى گفتند: به شرط عمل به قرآن وسنت با تو بیعت مى‏کنیم. مسلم گردن آن دو زد.»

در یورش شامیان به مدینه پیامبر اکرم صلى الله علیه وآله به هزاران زن تجاوز شد که پس از آن هزاران کودک به دنیا آمدند که پدرانشان معلوم نبود. از این رو آن‏ها را اولاد حرّه مى ‏نامیدند. (۱)

کوچه‏ هاى مدینه از جسدهاى کشته شدگان پر و خون‏ ها تا مسجد پیامبر صلى الله علیه وآله بر زمین ریخته شده بود. (۲)

کودکان در آغوش مادرانشان محکوم به مرگ شده‏ . (۳)

شدت کشتار به حدى بود که از آن به بعد مسلم بن عقبه را به خاطر زیاده ‏روى در قتل مردم «مسرف بن عقبه» نامیدند. اهل مدینه از آن به بعد لباس سیاه پوشیدند و تا یک سال صداى گریه و ناله از خانه‏ هاى آن‏ ها قطع نشد. (۴)

منابع:

  1. الامامه و السیاسه،ابن قتیبه، ج ۲، ص ۱۰؛ الفتوح، ابن اعثم، ج ۳، ص ۳۸۱؛
  2. . کامل ابن اثیر، ج ۴، ص ۱۱۳٫
  3. . الامامه و السیاسه، ج ۲، ص ۲۱۵٫
  4. الامامه و السیاسه، ج ۱، ص ۲۲۰

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد