صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: اخبار ايران در اسفند ماه 89

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن اهل بیت علیهم السلام
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه اخبار ايران در اسفند ماه 89

وزیر اطلاعات پنج شنبه شب به صورت زنده با مردم سخن خواهد گفت.

حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات فرداشب (پنج شنبه شب) در برنامه دیروز امروز فردا حضور خواهد یافت و درباره حوادث اخیر سخن خواهد گفت.

"دیروز امروز فردا" بعد از اخبار ساعت ۲۲ از شبکه سوم سیما به صورت زنده پخش خواهد شد.

پیش بینی می شود وزیر اطلاعات در این برنامه زنده اطلاعات جدیدی از پشت پرده حوادث اخیر را برای اولین بار افشا کند.

مشرق

امضاء

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه در دیدار امام خامنه ای با علامه مصباح چه گذشت؟

بنده هم به سهم خودم قدر آقای مصباح را می دانم. واقعا می دانم که ایشان در کشور و برای اسلام چه وزنه ای هستند و حقا و انصافا ما امروز نظیر ایشان را – حالا به این تعبیر بگوییم – خیلی نادر نظیر آقای مصباح ممکن است وجود داشته باشد با این وزانت علمی و عمق علمی و احاطه و وسعت و با این آگاهی و بینش و صفا./ این سه جهت در ایشان جمع است هم علم هم بصیرت به معنای حقیقی کلمه و هم صفا. این سه تا با هم در وجود ایشان خیلی ارزشمند است خداوند متعال انشاء الله وجود ایشان را برای ما و انقلاب محفوظ بدارد و وجود ایشان را سالم بدارد تا همه بتوانند از برکات ایشان استفاده نمایند.

به گزارش عماریون از بی باک نیوز،حضرت امام خامنه ای در چهارشنبه هفته گذشته در سفری غیر رسمی به شهر مقدس قم در منزل حضرت علامه مصباح یزدی حضور پیدا کردند و بیش از یک ساعت با ایشان و خانواده و فرزندان وی به گفتگو پرداختند که گزارش برخی صحبتها و اتفاقات صورت گرفته در این دیدار را به اطلاع کاربران عزیز برسانیم.

به گزارش سرویس سیاسی بی باک، بعد از ورود حضرت امام خامنه ای به منزل حضرت علامه مصباح یزدی، صدای گریه زنان و اهل خانه بلند می شود، ابراز عواطف و احساساتی که خود نشان از عشق والای همه اهالی این بیت به امام و مولای خود دارد.

مقام معظم رهبری،حضرت امام خامنه ای بعد از احوالپرسی های مرسوم خطاب به علامه مصباح یزدی و خانواده اش فرمودند: جلسه به شدت عاطفی است و عواطف نقش مهمی در ادامه راه و اقامه حدود الهی و حاکمیت الهی دارند. در انقلاب ما هم فکر به تنهایی نمی توانست این حرکت عظیم را انجام دهد عواطف هم مورد لطف الهی است. دوستی و دشمنی یکی از معیارها و ملاکهاست این محبتی که ابراز می شود بر می گردد به لطف حضرتعالی، و سرچشمه جوشان محبت و التفات شما نسبت به ما سرازیر می شود در همه خانواده و مجموعه فرزندان و اهل و همه. این یک جهت

جهت دوم این که این هم مربوط به شخص من فقط نیست مربوط به معیارها، مربوط به اسلام و انقلاب و مربوط به این راه است. این را الحمد لله من می دانم و خداوند متعال نگذاشته من اشتباه کنم و تصور کنم که این مربوط به شخص من است. می دانم که مربوط به خداست و مربوط به راه است کما این که نسبت به شخص امام (ره) با توجه به عظمت و جذابیتی که امام(ره) داشت همین بود یعنی مردم برای خدا امام(ره) را دوست می داشتند و بدنبال او حرکت می کردند خود ایشان هم این را کاملا می دانست.

ولی امر مسلمین در ادامه افزود: بنابراین توقع ما از این مجموعه محترم و عزیز این است که دعا کنند تا منشا این محبت ها که توجه به خدا و پیمودن راه خداست در ما استمرار پیدا کند و باقی بماند و ما بفهمیم و بدانیم که باید چه کار کنیم و به کدام طرف حرکت کنیم و خداوند متعال ما را هدایت و دستگیری کند. واقعا نیاز داریم به دستگیری لحظه به لحظه پروردگار که اگر این نباشد یقینا کار مشکل خواهد شد

رهبر فرزانه انقلاب همچنین اظهار داشتند: بنده هم به سهم خودم قدر آقای مصباح را می دانم. واقعا می دانم که ایشان در کشور و برای اسلام چه وزنه ای هستند و حقا و انصافا ما امروز نظیر ایشان را – حالا به این تعبیر بگوییم – خیلی نادر نظیر آقای مصباح ممکن است وجود داشته باشد با این وزانت علمی و عمق علمی و احاطه و وسعت و با این آگاهی و بینش و صفا.

حضرت امام خامنه ای تصریح کردند: این سه جهت در ایشان جمع است هم علم هم بصیرت به معنای حقیقی کلمه و هم صفا. این سه تا با هم در وجود ایشان خیلی ارزشمند است خداوند متعال انشاء الله وجود ایشان را برای ما و انقلاب محفوظ بدارد و وجود ایشان را سالم بدارد تا همه بتوانند از برکات ایشان استفاده نمایند. خداوند کسان ایشان را، آقازاده های ایشان، همسر محترم، عروس ها و دامادها همه را مشمول لطف و هدایت خودش قرار دهد.

پس از سخنان حضرت امام خامنه ای، علامه مصباح یزدی در پاسخ به ابراز لطف و محبت معظم له اظهار داشت: ما که زبانمان الکن است که از پس شکر گزاری این نعمت عظیم الهی (ولایت) برآییم. همین اندازه عرض می کنیم که الله اعلم حیث یجعل رسالته. و در شبانه روز از عمق دل دعا می کنیم که خداوند برکات حضرتعالی را روز افزون بکند و در سایه عنایت حضرت ولی عصر ارواحنا فداه به همه امت اسلامی توفیق شکر گزاری این نعمت را مرحمت نماید .

حضرت امام خامنه ای در ادامه فرمودند: بله دعا کنید که خداوند هدایت کند ما را. یادتان هست که من یک وقت در زمان ریاست جمهوری به شما عرض کردم که نیاز الآن من به کمک معنوی خیلی بیشتر از سابق است. جنابعالی خدمت آقای بهجت(ره) رسیدید و پیغام رساندید که کمکی کنند و بعد از آن ایشان دو تا نامه فرستادند که من آن نامه ها را دارم و الحمدلله این کمک ها وجود داشته و ما قدر می دانیم. الآن هم همین طور است من خیلی احتیاج دارم به کمک معنوی و انشاء الله خدای متعال این دعاهای شما را به هدف اجابت برساند و ما را مشمول رحمت و کمک و هدایت خودش قرار بدهد.
    علامه مصباح در ادامه اظهار داشتند: البته هر کس ظرفیتش بیشتر است نیازش هم بیشتر است.حتی نیاز پیامبر(ص) و اولیای خدا هم بیش از ماهاست ( امام خامنه ای: بله همین جور است)

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) در ادامه افزودند: انشاء الله خداوند وجود حضرتعالی را از همه بلیات حفظ بفرماید و به ما هم توفیق معرفت بیشتر به اولیای خودش و به شخص جنابعالی را بدهد و محبت و ارادت ما را روز افزون کند. جنابعالی هم دعا کنید که خداوند عاقبت ما را ختم به خیر کند.

در این هنگام حضرت امام خامنه ای درباره درس و بحث علامه مصباح سوال کردند که ایشان فرمودند: فقط مباحث مختصری در فقه با آقای کعبی و در فلسفه با آقای لگن هوزن دارم.

آقای محمدی عراقی راجع به درس هفتگی ایشان در دفتر معظم له سخن به میان آورد که امام خامنه ای فرمودند: بله هر چه از آن پخش شده و من گوش کردم واقعا انسان استفاده می کند. در ماه مبارک رمضان که سخنرانی ایشان عصرها پخش می شد من غالبا گوش می کردم و بهره می بردم.
    در پایان این دیدار حضرت علامه مصباح یزدی اظهار داشتند: از طرف همه خانواده، خانم ها و آقایان از این که بزرگواری فرمودید گوشه چشمی به این خانه انداختید تشکر می کنم. صادقانه عرض می کنم ما راضی به زحمت نبودیم. کمال افتخار ماست که گوشه چشمی به این مجموعه داشته باشید و مشمول دعاهایتان قرار بگیریم انشاء الله.

حضرت امام خامنه ای نیز ابراز داشت: امیدواریم که باز هم از این فرصتها داشته باشیم.

منبع

امضاء

4. Top | #3

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه داماد امام خمینی (ره) دار فانی را وداع گفت

داماد امام خمینی (ره) دار فانی را وداع گفت
    محمود بروجردی داماد حضرت امام خمینی(ره)، صبح امروز به دیار باقی شتافت.

به گزارش برنا، دکتر بروجردی، همسر زهرا مصطفوی دختر گرامی حضرت امام خمینی(ره) بوده و طی سالیان متمادی در کنار رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضور داشت.
    وی در نظام جمهوری اسلامی سال ها در مناصب مختلف به خدمات صادقانه اشتغال داشت.
    اخبار مراسم تشییع و بزرگداشت، متعاقبا اعلام می‌شود.

امضاء

5. تشكر

6. Top | #4

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه مراسم تشييع پيكر داماد امام خمينی(ره) فردا برگزار می‌شود

مراسم تشييع پيكر داماد امام خمينی(ره) فردا برگزار می‌شود
    گروه سياسی: دفتر امام خمينی(ره) امروز در اطلاعيه‌ای اعلام كرد: مراسم تشييع پيكر داماد امام(ره) فردا، هشتم اسفند، از مقابل حسينيه جماران آغاز و سپس مراسم تدفين در حرم مطهر حضرت امام(ره) برگزار خواهد شد.
    به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران، در پی درگذشت مرحوم محمود بروجردی، داماد مكرم بنيانگذار جمهوری اسلامی، دفتر امام خمينی(ره) در اطلاعيه‌ای ضمن تسليت ارتحال اين رهرو راه رهبر كبير انقلاب اسلامی، با اعلام زمان و مكان برنامه تشييع و خاكسپاری، از عموم مردم شريف ايران دعوت كرد تا در اين مراسم شركت كنند.
    متن اطلاعيه دفتر امام خمينی(ره) به شرح زير است:
    انا لله و انا اليه راجعون
    با نهايت تأثر و اندوه، ارتحال داماد بزرگوار حضرت امام خمينی(ره)، آقای محمود بروجردی را به اطلاع ملت شريف و قدرشناس ايران و دوستداران و پيروان امام راحل(ره) می‌رسانيم.
    آوازه نام نيك و سلامت نفس و ملازمت طولانی با امام خمينی و مراتب فضل و ادب و دانش و خدمات ارزنده علمی و فرهنگی از مرحوم محمود بروجردی، كه افتخار فرزندی مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمين حاج ميرزا محمد‌حسين بروجردی را دارا بود، چهره‌ای نام آشنا برای تمامی اهل فرهنگ و ادب كشورمان ساخته است.
    مرحوم بروجردی همچون ديگر اعضای خاندان شريف امام، در تمام سال‌های سخت مبارزه و تبعيد امام، با صبوری و گشاده‌رويی مثال‌زدنی خويش، كاروان پيشگامان نهضت امام را همراهی كرده است.
    دفتر امام خمينی(ره) ضمن عرض تسليت به همسر مكرمه ايشان سركار خانم زهرا مصطفوی و فرزندان مكرم ايشان خصوصا جناب حجت‌الاسلام و‌المسلمين، حاج شيخ مسيح بروجردی و ساير منسوبين، از عموم طبقات مردم شريف و خصوصا علما و فرهيختگان جامعه برای حضور در مراسم بزرگداشت مرحوم بروجردی دعوت می‌كند.
    تجليل از اين چهره خدوم علمی و فرهنگی كشور در حقيقت بزرگداشت نام و ياد رهبر كبير انقلاب اسلامی است.
    مراسم تشييع در ساعت 9:30 صبح يكشنبه هشتم اسفند، از مقابل حسينيه جماران آغاز و سپس مراسم تدفين در حرم مطهر حضرت امام (ره) برگزار خواهد شد.
    مجلس يادبود نيز متعاقباً اعلام می‌شود.
    امضاء

7. تشكر

8. Top | #5

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه پیام تسلیت رییس مجلس به مناسبت درگذشت داماد حضرت امام خمینی(ره)

پیام تسلیت رییس مجلس به مناسبت درگذشت داماد حضرت امام خمینی(ره)
    سیاست > مجلس - در پی درگذشت دکتر محمود بروجردی داماد امام خمینی(ره) پیام تسلیتی از سوی علی لاریجانی صادر شد.

به گزارش خبرآنلاین، متن این پیام به قرار زیر است:

خبر درگذشت مرحوم دکتر محمود بروجردی داماد ارشد و مکرم حضرت امام خمینی (ره) موجب تاسف و تاثر گردید.

آن مرحوم در طول سال‌های مبارزه با حکومت ستمشاهی همواره در کنار بنیانگذار جمهوری اسلامی بودند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در مسوولیت‌های مختلف به خدمات صادقانه اشتغال داشتند.

اینجانب ضمن تسلیت این مصیبت به بیت مکرم حضرت امام راحل به ویژه سرکار خانم مصطفوی و فرزندان ایشان، برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت می‌کنم.
    امضاء

9. تشكرها 2

10. Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض عباس اميري بازيگر توانمند گيلاني درگذشت

عباس اميري كه ساعتي پيش از مسير رشت به طرف فومن در حركت بود، در اثر واژگوني خودروي پيكان حامل وي و برخورد اين خودرو با يك درخت جان خود را از دست داد.
    عباس اميري بازيگر توانمند كشورمان صبح امروز در سانحه تصادف رانندگي در مسير رشت ـ فومن جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، عباس اميري كه ساعتي پيش از مسير رشت به طرف فومن در حركت بود، در اثر واژگوني خودروي پيكان حامل وي و برخورد اين خودرو با يك درخت جان خود را از دست داد.

اين بازيگر توانمند گيلاني در حال بازي در تله فيلمي در فومن بود كه از 10 روز گذشته كليد خورده بود و در اين مدت همواره در مسير مذكور در تردد بود.

از آنجا كه مادر اميري در رشت زندگي مي‌كرد وي براي ديدن مادرش شب گذشته به رشت رفت و صبح امروز در مسير بازگشت به فومن در منطقه جمعه‌بازار در اثر سانحه رانندگي به ديار باقي شتافت.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

11. تشكرها 2

12. Top | #7

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه "عباس امیــری" بازیگر توانمند كشورمان درگذشت

"عباس امیــری" بازیگر توانمند كشورمان، صبح امروز در سانحه تصادف رانندگی در مسیر رشت ـ فومن درگذشت.

عباس امیری كه امروز صبح از مسیر رشت به طرف فومن در حركت بود، بر اثر واژگونی خودروی پیكان حامل وی و برخورد این خودرو با یك درخت جان باخت.

این بازیگر توانمند گیلانی در حال بازی در تله فیلمی در فومن بود كه از 10 روز پیش آغاز شده بود.

"عباس امیری مقدم" متولد 1329 بود. وی فعالیت سینمایی اش با بازی در فیلم "آتش در زمستان" (حسن هدایت) در سال ١٣٦٣ آغاز كرد.

از آثار سینمایی این هنرمند می توان فیلم های عروس کوهستان،
    جایی در دور دست، به من نگاه کن، تیک، اثیـری، اعتراف، عصیان،
    روز شیطان، دمرل، روز فرشته، حمله خرچنگ ‌ها، افسانه مه پلنگ،گرگ‌ های گرسنه، عروس، آب را گل نکنید، و آتش در زمستان ار نام برد.

عباس امیری در نقش "عامر بن مسعود" در مجموعه تلویزیونی "مختارنامه" به كارگردانی داوود میرباقری هم هنرنمایی كرد.

این هنرمند فقید در مجموعه تلویزیونی "یوسف پیامبر" ساخته فرج الله سلحشور نیز به خوبی درخشید.

"امیری" همچنین کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم "جایی در دور دست" در بیست و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) در سال 1384 شد.

منبع: شبکه خبر

امضاء

13. تشكرها 3

14. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

kabotar. خانم مهری ودادیان بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون درگذشت

بازیگر قدیمی تئاتر، سینما و تلویزیون عصر روز دوشنبه ‌9 اسفند‌ماه در 74 سالگی دار فانی را وداع گفت.
    زنده‌یاد مهری ودادیان از اواخر دی‌ماه به دلیل عفونت شدید ریه، بالا بودن قند خون و نارسایی قلبی در بیمارستان سجاد تهران بستری بود.
    مهری ودادیان با نام اصلی کبری ودادیان غلامحسین سال ۱۳۱۵ در تهران متولد شد و حضور در دنیای هنر را از اواخر دهه ۱۳۳۰ با اجرای زنده نمایش‌ها شروع کرد. او از سال ۱۳۴۶ با ایفای نقش کوتاهی در فیلم «آشیانه خورشید» وارد دنیای سینما شد.
    از دیگر فیلم‌های مرحوم ودادیان می‌توان به «شوهر آهوخانم» داود ملاپور، «شازده احتجاب» بهمن فرمان‌آرا، «صبح روز چهارم» کامران شیردل،«رگبار» بهرام بیضایی، «کمیته مجازات» علی حاتمی، رابطه» پوران درخشنده، «گل‌های داوودی» رسول صدرعاملی، «معادله» ابراهیم وحید‌زاده و «مرد آفتابی» همایون اسعدیان اشاره کرد.
    او در حدود چهار دهه حضور در سینما و تلویزیون در بیش از ۹۰ فیلم سینمایی و ده‌ها مجموعه تلویزیونی نقش‌آفرینی کرد و آخرین بار سال ۱۳۸۵ در فیلم «راننده تاکسی» ساخته مهدی صباغ‌زاده مقابل دوربین رفت. زنده‌یاد ودادیان در اواخر عمر به بیماری آلزایمر و پارکینسون مبتلا شده بود.

شادی روح این مادر از دست رفته سینمای ایران فاتحه ای بفرستیم

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

15. تشكرها 3

نرگس منتظر (01-03-2011), خادمه زینب کبری(س) (01-03-2011), عهد آسمانى (01-03-2011)

16. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسخ : خانم مهری ودادیان بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون درگذشت

اللهم اغفر للمومنین و المومنات و المسلمین و المسلمات

روحش شاد، خدایش بیامرزاد

ویرایش توسط عهد آسمانى : 01-03-2011 در ساعت 17:40
    امضاء

17. تشكرها 3

18. Top | #10

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسخ : عباس اميري بازيگر توانمند گيلاني درگذشت

اللهم اغفر للمومنین و المومنات و المسلمین و المسلمات

روحش شاد، خدایش بیامرزاد

امضاء

19. تشكرها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)