سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21

موضوع: اخبار حوادث در ديماه 89

 1. Top | #11

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  khabar 7 نفر از محكومان جرايم مواد مخدر اعدام شدند  7 نفر از محكومان جرايم مواد مخدر اعدام شدند
  خبرگزاري فارس: هفت نفر از محكومان جرايم مواد مخدر كه از سوي دادگاه‌هاي انقلاب اسلامي تهران به اعدام محكوم شده بودند، سحرگاه امروز ‌به دار مجازات آويخته شدند.


  به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دادسراي تهران‌ اسامي و موارد اتهامي هر يك از محكومان ياد شده عبارت است از:

  1 – محسن بهرامي فرزند عبدالله به اتهام نگهداري يك هزار و 980 گرم هرويين.

  2 – پرويز اصغري فرزند فرخ به اتهام نگهداري بيش از 6 كيلوگرم هرويين
  3 – منوچهر نجفي فرزند فرمان به اتهام خريد و فروش 9 كيلوم گرم حشيش
  4 – عبدالواحد باران زهي فرزند محمد به اتهام فروش 5/84 كيلوگرم و نگهداري 15 كيلو و 500 گرم هرويين
  5 – لطيف صحرايي فرزند بهار بك به اتهام حمل و نگهداري 4 كيلو و 910 گرم هرويين و نگهداري پنجاه كيلوگرم ترياك
  6 – خليل تاجيك ‌فرزند فضل احمد به اتهام نگهداري 2 كيلو و 55 گرم گرم
  7 - رضا قرباني فرزند غلامرضا به اتهام فروش 200 گرم ترياك و خريد و فروش 200 گرم هرويين در مدت چهار ماه و نيز نگهداري يك كيلو و 355 گرم هرويين.


  محاكمه افراد ياد شده در شعب مختلف دادگاه‌هاي انقلاب اسلامي در سال 1388 با حضور نمايندگان دادستان و وكلاي آنان برگزار شده بود و احكام ياد شده در مورد نامبردگان نيز پس از طي تمامي مراحل قانوني به موقع اجرا گذارده شد.


  امضاء

 2. Top | #12

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  khabar ناهار شوم براي 9 زن و دختر+عکس

  ناهار شوم براي 9 زن و دختر+عکس

  پس از انتخاب طعمه‌هايم، با آنها طرح دوستي ريخته و به بهانه ازدواج، اعتمادشان را جلب مي‌كردم. سپس زنان و دختران را به محلي خلوت كشانده و با خوراندن غذاهاي مسموم، آنها را بيهوش مي‌كردم. پس از بيهوش شدن طعمه‌هايم، پول و طلاهايشان را سرقت مي‌كردم.
  ایران: شيطان‌صفتي كه پس از بيهوش كردن دختران جوان با ناهار مسموم، نقشه جنايت‌هاي سياهش را اجرا مي‌كرد، با رديابي‌هاي پليسي به دام افتاد.


  رسيدگي به اين پرونده از ابتداي تابستان امسال همزمان با طرح دو شكايت مشابه عليه مرد شيطان‌صفت در دستور كار مأموران پليس آگاهي سنندج قرار گرفت. نخستين شاكي دختر جواني بود كه تير امسال به شعبه پنجم بازپرسي دادسراي سنندج رفت. وي همزمان با طرح شكايتي گفت: ديروز براي رفتن به خانه سوار خودروي مسافربر شخصي شدم اما راننده بين راه مرا با غذاي مسموم بيهوش كرد. ساعاتي بعد كه به خود آمدم، متوجه سرقت طلا و جواهرات و پول‌هايم شدم. او پس از سرقت، مرا در محلي خلوت رها كرده بود.
  پس از اين شكايت با دستور قاضي سيدوحيد حسين‌نژاد، بازپرس شعبه پنجم دادسراي سنندج، پرونده براي رسيدگي و دستگيري مرد تبهكار در اختيار كارآگاهان دايره چهارم پليس آگاهي قرار گرفت. همزمان با شروع تحقيقات، زن ديگري به كلانتري رفت و با طرح شكايت مشابه ديگري گفت: ديروز سوار خودروي مسافربر شخصي شدم كه در طول مسير، راننده با حرف‌هايش اعتمادم را جلب كرد و با دوغ مسموم بيهوشم كرد.
  پس از چند ساعت وقتي به هوش آمدم، متوجه سرقت طلاهايم شدم! بدين ترتيب مأموران با كمك شاكي‌ها، به چهره‌نگاري رايانه‌اي از تبهكار پرداختند اما هيچ ردي از او به دست نيامد. با گذشت 6 ماه از ماجرا و در حالي كه تحقيقات در بن‌بست بود، دختر جواني در دادسرا با طرح شكايت مشابه ديگري، سرنخ دستگيري مرد شيطان‌صفت را اين گونه به پليس داد.
  «دو ماه قبل با پسر جواني به نام كامران آشنا شدم كه از ازدواج حرف مي‌زد. چند جلسه با هم قرار ملاقات گذاشته و درباره آينده صحبت كرديم تا اين كه ديروز صبح كامران تماس گرفت و از من خواست براي ناهار به يكي از مناطق تفريحي شهر برويم كه با خوشحالي قبول كردم اما پس از صرف ناهار، در حالي كه سوار خودرو بودم، بيهوش شدم. وقتي به خودم آمدم، متوجه سرقت طلا و ناپديد شدن خواستگار تبهكار شدم.»
  وي همچنين گفت: مطمئنم كه نام او «برزان» است. پس از اين شكايت، كارآگاهان با كشف شماره تلفن همراه متهم و تحقيقات تخصصي، دريافتند شماره تلفن متعلق به «برزان» است.
  بدين ترتيب مخفيگاه متهم در شهرستان جوانرود استان كرمانشاه شناسايي شد و مأموران با دريافت نيابت قضايي، مرد شيطان‌صفت را در عملياتي غافلگيرانه دستگير كردند. او در نخستين بازجويي‌‌ها منكر هرگونه جرمي شد اما پس از روبه‌رو شدن با شاكي‌ها، لب به سخن گشود و گفت: صاحب يك مغازه فروش تلفن همراه در سنندج بودم اما حدود 6 ماه قبل به خاطر مشكلات مالي، ورشكسته شدم. پس از آن يك خودروي سواري خريده و در شهر مسافركشي مي‌كردم.
  پس از انتخاب طعمه‌هايم، با آنها طرح دوستي ريخته و به بهانه ازدواج، اعتمادشان را جلب مي‌كردم. سپس زنان و دختران را به محلي خلوت كشانده و با خوراندن غذاهاي مسموم، آنها را بيهوش مي‌كردم. پس از بيهوش شدن طعمه‌هايم، پول و طلاهايشان را سرقت مي‌كردم. تاكنون نيز 9 زن را به همين شيوه فريب داده و هفت تن از آنان را پس از بيهوشي، مورد آزار و اذيت قرار دادم اما طعمه‌هايم به خاطر حفظ آبرويشان، به موضوع دوستي و آزار و اذيت اشاره نكرده‌اند.
  مرد شيطان‌صفت درباره مدارك جعلي همراهش نيز گفت: يك بار مردي را در كرمانشاه به همين شيوه بيهوش كرده و مدارك شناسايي‌اش را سرقت كردم. بعد هم خودم را با مشخصات او به دختران معرفي مي‌كردم. متهم 24 ساله در ادامه به 17 فقره سرقت به عنف با همدستي يكي از دوستانش اعتراف كرد. بازپرس شعبه پنجم دادسراي سنندج با درخواست چاپ عكس بدون پوشش متهم، از مردم خواست در صورت شناسايي و شكايت از تبهكار چند چهره، به شعبه پنجم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب سنندج يا دايره چهارم پليس آگاهي سنندج در خيابان فلسطين مراجعه نمايند.

  منبع:http://www.alborznews.net/fa/pages/?cid=35411

  امضاء

 3. تشكر

  ملکوت (22-10-1389)

 4. Top | #13

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  خبر جديد ناگفته‌های سقوط بویینگ 727 از زبان بازماندگان

  ناگفته‌های سقوط بویینگ 727 از زبان بازماندگان
  چهار روز از سانحه هوایی بویینگ 727 تهران - ارومیه گذشته اما با وجود انتشار اخبار و اظهار نظر های فراوان از سوی مسئولان هنوز ناگفته های زیادی باقی است که بازماندگان این سانحه آن لحظات را بهتر روایت می کنند.
  مهر: چهار روز از سانحه هوایی بویینگ 727 تهران - ارومیه گذشته اما با وجود انتشار اخبار و اظهار نظر های فراوان از سوی مسئولان هنوز ناگفته های زیادی باقی است که بازماندگان این سانحه آن لحظات را بهتر روایت می کنند.
  حوالی ساعت 17 عصر روز 21 دی ماه سالجاری با اطلاع روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان برای عیادت از حال مجروحان بازمانده از سانحه هوایی ارومیه راهی بیمارستانهای عارفیان، امام رضا(ع)، آذربایجان، ارتش و امام خمینی (ره) ارومیه همراه با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان شدم.
  در طول سه روز این حادثه هر چند بارها برای مصاحبه با مجروحان راهی بیمارستانهای مذکور شده بودم اما هر بار به بهانه و دلیلی موفق به صحبت با مجروحان نشدم ولی این بار فرصت مناسبی بود تا ضمن آشنایی از وضعیت خدمات رسانی به حادثه دیدگان ناگفته هایی از این سانحه هوایی را از زبان بازماندگان بشنوم.
  آنچه در ذیل می خوانید خلاصه ای از صحبت های تنی چند از مجروحان سانحه هوایی بویینگ 727 تهران- ارومیه است:
  تخلیه بنزین هواپیما توسط خلبان ما را نجات داد
  بهنام اسماعیلی از مصدومانی که در این سانحه جان سالم به در برده است در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جزئیات این سانحه می گوید: من در ریدف 19 بغل پنجره نشسته بودم، قرار بود ساعت چهار عصر پرواز صورت بگیرد ولی با وجود اینکه دو بار مسافران به دلیل بدی وضعیت آب وهوای ارومیه پای هواپیما رفتند و برگشتند پس از دو ساعت تاخیر سوار شدیم.
  وی که در بیمارستان ارتش ارومیه بستری است ادامه می دهد: با وجود تاخیر دو ساعته پرواز اولیه از فرودگاه تهران به خوبی انجام شد، پنج تا شش دقیقه مانده به فرودگاه ارومیه مهماندار اعلام کرد، کمربندها را ببندید تا دقایقی دیگر در فرودگاه ارومیه به زمین خواهیم نشست.
  اسماعیلی می افزاید: ولی چند لحظه بعد از صحبت های مهماندار هواپیما لرزش شدیدی کرد، احساس کردم هواپیما بر زمین نشست و خاموش شد، اما دوباره چند ثانیه بعد هواپیما با سرعت هرچه تمام اوج گرفت به گونه ای که تقریبا همه مضطرب و دچار حالت تهوع شدیم.
  وی با تقدیر از تلاشهای نهایی خلبان هواپیما می گوید: خدا رحمت کند خلبان شجاع و کار کشته ای بود چون در لحظه اوج هواپیما تمام بنزین هواپیما را در هوا تخلیه کرد، شاید چون می دانست سقوط خواهیم کرد با این اقدام می خواست بعد از سقوط دچار آتش سوزی نشویم.
  اسماعیلی می افزاید: چند ثانیه بعد از اوج گیری هواپیما دچار سقوط شدیم و حس کردم شیئی با سرم برخورد کرد و دیگر چیزی نفهمیدم .
  این بازمانده سانحه هوایی ارومیه ادامه می دهد: چند دقیقه بعد از سانحه دچار خون ریزی شدید شدم کمی به خودم که آمدم دیدم روی برف ها افتاده ام، متوجه امداد رسانی اولیه اهالی ساکن منطقه شدم، با چراغ موبایلم محل حضورم را به نیروهای امدادی نشان دادم و با آمبولانس ارتش راهی بیمارستان شدم.
  تلاش روستاییان برای امدادرسانی اولیه قابل قدردانی است
  مجروح سانحه هواپیمای بویینگ 727 مسیر تهران - ارومیه از تلاش روستاییان که به موقع برای نجات مصدومان این حادثه شتافتند، قدردانی کرد.
  مجید باقری فرد نجات یافته سانحه هوایی ارومیه که در بیمارستان عارفیان بستری است در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: روستاییانی که در آن شرایط بد جوی و هوای برفی و کولاک برای نجات مسافران سانحه دیده آمده بودند در امدادرسانی اولیه سنگ تمام گذشتند.
  وی یادآور شد: روستاییان در دقایق اولیه وقوع سانحه با تمام سختی هایش و تلاش مضاعف، مجروحان حادثه دیده را از داخل هواپیما خارج کرده و آنها را در یک مسافت طولانی بر دوش خود گرفته و زمینه انتقالشان را به بیمارستان هافراهم کردند.
  این مسافر جان به در برده از سانحه هواپیمای بویینگ 727 می افزاید: اگر تلاش روستاییان همجوار حادثه در اولین دقایق سقوط نبود شاید بسیاری از مجروحان نیز به جان باختگان این حادثه افزوده می شدند.
  باقری فرد در ادامه همچنین از تلاش های تیم های پزشکی بیمارستان های ارومیه نیز قدردانی کرده و ادامه می دهد: پزشکان و کادر پرستاری در این چند روز، شبانه روز برای نجات مجروحان حادثه دیده تلاش کرده و می کنند.
  وی در خصوص جزئیات حوادث قبل از سانحه هوایی می گوید: همه اتفاقات به غیر از تاخیر دو ساعته تا چند دقیقه مانده به فرودگاه ارومیه عادی بود ولی تنها چند دقیقه مانده به فرود در ارومیه احساس کردم در قسمت چپ هواپیما آسیبی رخ داده و حدس زدم موتور هواپیما خراب شده است.
  وی با اشاره به تدبیر مناسب خلبان این هواپیما گفت: یک لحظه بدون هیچ گونه اطلاع رسانی از سوی مهماندار مبنی بر بروز مشکل پس از اعلام مهماندار هواپیما برای بستن کمربند هواپیما اوج شدیدی گرفت پس از اوج گیری خلبان خواست هواپیما را بنشاند که به نظرم انتخاب بهتر نیز همین بود که متاسفانه دچار سانحه شدیم.
  باقری فرد به حال و هوای مسافران در چند لحظه اضطراب انگیز قبل از سقوط هواپیما اشاره می کند و می افزاید: همه اتفاقات در عرض چند دقیقه رخ داد هیچ کس چیزی متوجه نشد ولی به دلیل لرزش های هواپیما همه در حال دعا بودند.
  این مجروح که از مسئولان کارخانه سیمان ارومیه است، می گوید: مجروحان حادثه زنده بودن خود را مدیون خداوند و همه عواملی اعم از روستاییان، امدادگران، تیم پزشکی و مسوولان استان هستند که به موقع به یاری حادثه دیدگان شتافتند و زمینه نجات تعدادی را فراهم کردند.
  وی گفت: ما چیزی درمقابل این زحمت ها نداریم جبران کنیم فقط می توانیم از آنها قدردانی نماییم، حتما اجرشان با خداوند خواهد بود.
  مسئولان باید این پرواز را مانند پرواز های صبح ارومیه کنسل می کردند
  مریم سقا تربتی از مجروحان سانحه هوایی ارومیه که مشهدی ساکن زاهدان است درگفتگو با خبرنگار مهر با چشمان اشک بار می گوید: قرار بود ساعت چهار بعد از ظهر پرواز کنیم اما مسئولان فرودگاه تهران مدام پرواز را به دلیل بدی هوای ارومیه به تاخیر می انداختند.
  وی ادامه می دهد: دو بار با اتوبوس فرودگاه پای هواپیما رفتیم و برگشتیم اما بالاخره با بیش از دو ساعت تاخیر پرواز کردیم همه چیز تا لحظه سقوط عادی بود اما چند دقیقه مانده به فرود در ارومیه پس ازاعلام بستن کمربند توسط مهماندارهواپیما لرزش های شدیدی به دلیل رگبار هوا خورد من روزنامه می خواندم که درعرض چند ثانیه چراغ ها خاموش شد ودیگر چیزی نفهمیدم.
  سقا تربتی می افزاید: وقتی چند دقیقه بعد از سقوط به هوش آمدم دیدم سرم میان دو صندلی و پاهایم در عقب صندلی گیر کرده است، وضعیت واقعا غیرقابل توصیف است.وی می گوید: وقتی مسئولان پرواز های صبح ارومیه را به دلیل بدی آب و هوا کنسل کرده بودند چرا این پرواز را هم کنسل نکردند.
  تربتی سقا با چشمان اشک بار نجات یافتن از این سانحه هوایی را تنها معجره و عنایت خداوند دانسته و ادامه می دهد: تنها می توانم به درگاه خداوند شاکر باشم.
  وی با تقدیر از تلاشهای پرسنل بیمارستان عارفیان تنها خواستار حضور خواهرش که از زاهدان برای ملاقات اش آمده می شود.
  با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی راهی سر بالین مجروح دیگری می شوم غلام پناهی اصانلو دیگر مجروحی است که از سانحه هوایی بویینگ 727 جان سالم به در برده است بر اساس اعلام مسئولان پناهی اولین مجروحی است که از هواپیما خارج شده است.
  به دلیل مساعد نبودن حال این مجروح موفق به شنیدن حرفایش نمی شوم و تنها در دل برایش آرزوی سلامتی می کنم.
  راهی بیمارستان آذربایجان، امام رضا(ع) و امام خمینی (ره) ارومیه می شویم تا جویای حال سایر مجروحان شویم.
  حال مجروحان مهدی رضایی، شیرزاد حسن زاده، محمد سنگی، امیر رشگی، رها جبارپور و... بقیه مجروحان گرچه بنا به اعلام پزشکان و مسئولان مساعد است ولی هیچ کدام به جز نسرین فتاح زاده، حسین حقیقی و مریم کمالی هیچ کدام نای حرف زدن ندارند.
  از 300 مسافر این پرواز فقط 94 نفر ماندیم/ هواپیما مشکل فنی داشت
  سراغ نسرین فتاح زاده می روم هم مثل مجروحان قبلی همان حرف ها را تکرار می کند، بستن کمربند، اوج گیری هواپیما و درایت خلبان اما در عین حال می گوید: با وضعیت بد آب و هوای ارومیه مسئولان نباید ریسک می کردند، باید پرواز کنسل می شد.
  وی با ابراز گلایه ازخبرهای درج شده از زبان وی توسط یکی از خبرگزاری ها می افزاید: متاسفانه یکی از خبرگزاری ها از زبان من نقل قول کرده من به مسئولان فرودگاه ارومیه تذکر دادم پرواز نکنید در حالی که من اصلا این حرف را نزده ام چرا که در حوزه اختیار من نیست.
  وی با اشاره به اینکه هواپیما نقض فنی داشت ادامه می دهد: از300 مسافر این پرواز تنها ما 94 نفر با خدمه پرواز باقی ماندیم شاید آنها از نقض فنی اطلاع داشته و از پرواز منصرف شده بودند.
  فتاح زاده در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا از نقض فنی هواپیما قبل اطلاع داشت جواب داد: نه نمی دانستم ولی از شواهد پیداست که هواپیما دچار مشکل است.
  این مجروح با مقایسه تدابیر پروازی کشورهای خارجی با ایران می افزاید: مسئولان نباید با جان مردم بازی کنند چون با توجه به تابلوی نصب شده در فرودگاه تهران و اعلام لحظه به لحظه اینکه به دلیل بدی وضعیت آب و هوا پرواز به تاخیر افتده چرا اجازه پرواز به این هواپیما داده شد.
  کادر امنیت پروازی بویینگ 727: از نقض فنی اطلاع نداشتم
  بر سر بالین محسن عسگرزاده از کادر امنیت پروازی هواپیمای بویینگ 727 حاضر می شوم چیزی برای گفتن ندارد تنها در برابر سوالاتم می گوید: از نقض فنی اطلاع نداشتم.
  اما بالین زهرا آهویی خدمه پرواز هواپیمای سانحه دیده ارومیه شلوغ است اعضای خانواده اش حضور دارند به محض دیدن مسئولان دانشگاه علوم پزشکی از درج خبر فوت وی توسط برخی خبرگزاری ها گلایه دارند.
  بردار زهرا آهویی می گوید: داغ جراحات وی برای ما کافی است رسانه ها با این اقدام احساسات ما را بیشتر جریحه دار می کنند.
  وی می افزاید: ما شدیدا نگران حال خواهرم هستیم ولی در اثر خبر کذب رسانه ها مداوم دوستان و آشنایان از طریق تماس و پیامک فوت وی را به ما تسلیت می گویند در حالی که خودمان شاهد نفس کشیدن خواهرم هستیم.
  وی با ابراز رضایت کامل از روند خدمات رسانی پزشکان می گوید: حال وی رو به بهبودی است و ما امیدواریم با دعای خیر مردم ایران وی هرچه سریعتر به آغوش گرم خانواده بازگردد.
  مریم کمالی دانشجوی کارشناسی ارشد بافت جنین در ارومیه ولی اهل اراک، و حامد گنجعلی از دیگر دانشجویان تیزهوش کشور که اولی اهل اراک و دومی دزفول از دیگر مجروحان این سانحه هستند که از حال و روز تقریبا خوبی برخوردار هستند.
  حوالی ساعت 21 شب است با رئیس دانشگاه علوم پزشکی و برخی از خبرنگاران سر بالین تمام مجروحان حاضر شدیم، دیدن حال مجروحان وحال وهوای بیمارستان خستگی چند روز را بر تنم سنگینی می کند، اما از اینکه حال همه 27 نفر از مجروحان خوب و روبه بهبودی است امیدواری توام با خوشحالی را در دلم زنده می کند.
  رضایت از روند خدمات رسانی را می شد درحرفها و لبخندهای همراهان وخانواده های این افراد را دید اما برخی از همراهان مجروحان که از نقاط دور کشور آمده بودند از وضعیت اسکان و بی توجهی مسئولان گلایه داشتند.
  الان ساعت 22 شب است در راه بازگشت به خانه هستم به همراه انبوهی از سوالات بی جواب درباره این سانحه و وضعیت ناوگان هوایی کشور و تدبیر مسئولان مربوطه در ذهن و اندوه عظیم از جان باختگان این حادثه هوایی...
  چیزی که برایم از همه جالب تر بود تقدیر و تشکر مجروحان از خلبان این هواپیما بود اما در طول چند روز حرف های ضد و نقیض از مسئولان کشوری در خصوص اقدام خلبان این هواپیما شنیده بودم و به قول یکی از روزنامه ها در مواقع بروز سانحه هوایی در صورت فوت خلبان اشتباه وی تنها بهانه دم دستی مسئولان برای توجیه کم توجهی هاست.

  منبع:http://www.alborznews.net/fa/pages/?cid=35643

  امضاء

 5. تشكرها 3

  parsa (30-10-1389), ملکوت (22-10-1389), محب فاطمه (22-10-1389)

 6. Top | #14

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  خبر جديد بازتاب گسترده دستگيري عامل ترور دانشمند ايراني در رسانه‌هاي جهان

  بازتاب گسترده دستگيري عامل ترور دانشمند ايراني در رسانه‌هاي جهان

  دستگيري و متلاشي شدن «شبكه جاسوسي اسرائيلي» و اعتراف عامل ترور دانشمند هسته‌اي ايران به ارتباط با رژيم صهيونيستي در رسانه‌هاي خبري جهان نيز بازتاب داشت.

  راسخون: دستگيري و متلاشي شدن «شبكه جاسوسي اسرائيلي» و اعتراف عامل ترور دانشمند هسته‌اي ايران به ارتباط با رژيم صهيونيستي در رسانه‌هاي خبري جهان نيز بازتاب داشت.

  به گزارش فارس، خبر ديروز وزارت اطلاعات جمهوري اسلامي ايران مانند بمبي در رسانه‌هاي خبري جهان منفجر شده و رسانه‌هاي كشورهاي مختلف اين خبر را در صدر اخبار خود قرار دادند.

  *بازتاب بازداشت عوامل ترور دانشمند هسته‌اي در رسانه‌هاي عربي؛

  در حالي كه تحليل‌هايي گوناگون از اين موضوع ارائه مي‌شود، نكته مهم و حساس دخالت مسلم رژيم صهيونيستي و دستگاه جاسوسي آن (موساد) در اين ترور است كه سبب انتشار شديد خبر در رسانه‌هاي جهان شد.

  روزنامه الحيات چاپ لندن با انتشار اين خبر، به سخنان "هيلاري كلينتون " وزير خارجه آمريكا اشاره كرد كه ديروز (دوشنبه) وارد منطقه شد و به ابوظبي پايتخت امارات عربي متحده رفت و تلاش كرد فضاسازي عليه ايران را تشديد كند ولي خبر بازداشت افراد مرتبط با ترور استاد علي‎محمدي دانشمند ايراني سخنان وي را تحت‌الشعاع قرار داد.

  الحيات نوشت: ايران با نفوذ به دستگاه اطلاعاتي اسرائيل (موساد) ديروز اعلام كرد كه عاملان ترور مسعود علي محمدي دانشمند هسته‌اي ايران در ژانويه سال 2010 را بازداشت كرده است.

  اين روزنامه اعلام كرد كه اين اقدام ايران به مثابه ضربه‌اي دردناك بر پيكر موساد بود.

  * خبرگزاري فرانسه به همراه ديگر رسانه‌هاي غربي در بخش عربي خود به مانند هميشه تنها به ذكر خبر بسنده و اعلام كرد كه وزارت اطلاعات ايران از بازداشت عوامل ترور مسعود علي محمدي دانشمند هسته‌اي خود خبر داد.

  اين خبرگزاري همچنين اعلام كرد كه به گفته اين وزارت، عوامل اين ترور با سازمان موساد در ارتباط بودند و اطلاعات ايران با نفوذ به دستگاه جاسوسي اسرائيل توانست اطلاعاتي مهم به دست آورد.

  * بخش عربي پايگاه خبري شبكه بي‌بي‌سي نيز تنها به نقل خبر اكتفا كرد ولي در پايان آن سياست هميشگي خصمانه عليه ايران را ادامه داد و به نقل از برخي تحليلگران آمريكايي و انگليسي كه به هويت آنان اشاره نكرد مدعي شد كه علي‎محمدي با برنامه هسته‌اي ايران مرتبط نبوده است.

  * شبكه خبري الجزيره در پايگاه خبري خود با اين تيتر كه "ايران [اعضاي] يك شبكه جاسوسي اسرائيل را بازداشت كرد " تصريح كرد كه ايران اعلام كرده است كه موساد براي ترور دانشمند ايراني از چند كشور اروپايي و چند كشور در منطقه سوء استفاده كرده است.

  الجزيره در ادامه سابقه‌اي از چگونگي ترور علي‎محمدي و همچنين ترور دو دانشمند هسته‌اي ديگر ايران در ماه نوامبر گذشته ذكر و به نقل از اطلاعيه وزارت اطلاعات ايران اعلام كرد كه بزودي جزئيات اين حادثه اعلام مي‌شود.

  * «ايران شبكه جاسوسي كه در پشت ترور دانشمند هسته‌اي ايران بود، بازداشت كرد». اين تيتر گزارش بخش عربي خبرگزاري رويترز در اين خصوص است.
  اين خبرگزاري با اشاره به تنش‌هاي ميان ايران و رژيم صهيونيستي تلاش كرد كه فضاي ارعاب‌آميز جنگ را عليه ايران ترسيم كند و در ادامه به واكنش آمريكا به اين خبر پرداخت و به نقل از موضع‌گيري مقامات آمريكايي اتهامات ايران به آمريكا در خصوص ترور دانشمندان هسته‌اي ايران را سخيف دانست.

  * بخش عربي خبرگزاري روسي ريانووستي تنها به نقل خبر بسنده كرد و به نقل از تلويزيون ايران اعلام كرد كه شبكه جاسوسي اسرائيل در ايران و مرتبط با ترور دانشمند هسته‌اي ايران نابود شده است.

  * خبرگزاري كويت با اشاره به اعتراف يكي از عوامل ترور مسعود علي‎محمدي دانشمند هسته‌اي ايران تاكيد كرد كه وي در اعترافات خود اعلام كرده است كه در قدس اشغالي آموزش ديده است.

  * خبرگزاري فلسطيني معا با اشاره به اين خبر، به نقل از روزنامه صهيونيستي يديعوت آحارونوت اعلام كرد كه ايران اعلام كرده است كه افرادي كه جاسوس موساد بوده‌اند بازداشت كرده است ولي به زمان و مكان بازداشت اين افراد و به تعداد و سرنوشت آنان اشاره‌اي نكرده است.

  * شبكه خبري المنار لبنان با اشاره به اين خبر، آن را كاملا به نقل از بيانيه وزارت اطلاعات ايران منتشر كرد و افزود كه افراد بازداشت شده در فلسطين اشغالي آموزش ديده بودند.

  علاوه بر خبرگزاري‌ها، بسياري از مطبوعات و روزنامه‌ها و پايگاه‌هاي خبري منطقه اين خبر را در صدر اخبار مهم خود قرار دادند.  امضاء

 7. تشكر

  آسیه سادات (23-10-1389)

 8. Top | #15

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  خبر جديد پاسخ : بازتاب گسترده دستگيري عامل ترور دانشمند ايراني در رسانه‌هاي جهان  *بازتاب دستگيري عامل ترور دانشمند ايراني در رسانه‌هاي روسيه

  خبرگزاري «نووستي»، خبرگزاري رسمي روسيه و پايگاه خبري-اينترنتي «راس بالت» در گزارشي نسبتا مفصل در اين مورد، به نقل از خبرگزاري «رويترز» اعلام كردند كه مقامات ايران از دستگيري يك شبكه جاسوسي مرتبط با موساد خبر دادند كه عامل ترور دانشمند هسته‌اي ايراني در ژانويه سال گذشته است.

  به نوشته خبرگزاري «ريانووستي»، در بيانيه وزارت اطلاعات ايران كه از شبكه هاي تلويزيوني ايران پخش شد، همچنين اشاره شده است كه براي فراهم سازي اين ترور، سرويس‌هاي جاسوسي اسرائيلي از خاك «برخي كشورهاي اروپايي و غيراروپايي» و همچنين برخي كشورهاي همسايه جمهوري اسلامي استفاده كرده‌اند.

  پايگاه خبري «راس بالت» نيز نوشت: دكتر مسعود علي‎محمدي در تاريخ 12 ژانويه سال 2010 نزديك خانه مسكوني خود مورد سوء قصد قرار گرفته و كشته شد. رسانه‌هاي گروهي ايران در آن زمان اعلام كردند كه اين استاد دانشگاه در عرصه انرژي اتمي تحقيقات زيادي داشته و يكي از دانشمندان مطرح ايراني در اين عرصه محسوب مي‌شد.

  بر اساس اين گزارش، مقامات ايران، آمريكا و اسرائيل را در ترور اين دانشمند هسته‌اي متهم كردند. وزارت خارجه آمريكا در همان زمان هرگونه ارتباط خود با اين ماجرا را تكذيب كرد.

  روزنامه «وزگلاد» روسيه نيز صبح امروز چنين خبر داد كه تروريست دستگير شده در ايران اعتراف كرد كه در اسرائيل آموزش ديده است.

  اين روزنامه نوشت: فردي كه در ايران به اتهام ترور دكتر مسعود علي‎محمدي، استاد فيزيك دانشگاه تهران دستگير شده است، در مصاحبه كوتاهي اعتراف كرد كه براي انجام اين عمليات ترور در يك پايگاه نظامي در نزديكي تل آويو آموزش ديده است.

  اين روزنامه با آوردن بخشي از سخنان اين تروريست، يادآور شد كه وزارت اطلاعات ايران روز دوشنبه از متلاشي شدن «شبكه جاسوسي اسرائيلي» كه در ترور دانشمند هسته‌اي ايران دست داشته، خبر داد و اعلام كرد كه جزييات بيشتري از اين ماجرا بعدا منتشر خواهد شد.

  *بازتاب دستگيري عامل ترور استاد دانشگاه تهران در رسانه‌هاي آمريكا

  **بوستون گلوب:

  روزنامه آمريكايي بوستون گلوب در واكنش به دستگيري عامل ترور "مسعود علي‎محمدي " استاد فيزيك دانشگاه تهران در گزارشي عنوان كرد كه ايران اسرائيل را به قتل استاد دانشگاه تهران مرتبط دانست.

  اين روزنامه آمريكايي سپس با تشريح خبر دستگيري عامل ترور علي‎محمدي به اعترافات عامل ترور استاد دانشگاه تهران و ارتباط وي با موساد اشاره كرد و سپس به سكوت صهيونيست‌ها درباره اين خبر اشاره كرد و نوشت: دفتر "بنيامين نتانياهو " نخست‌وزير اسرائيل هيچ اظهارنظري درباره اعترافات فرد دستگير شده مطرح نكرده است.

  **وال استريت ژورنال:

  روزنامه وال استريت ژورنال نيز گزارشي را با عنوان ايران مظنونين قتل فيزيكدان هسته‌اي ايران را دستگير كرد، اعلام كرد كه سرويس‌هاي اطلاعاتي ايران مظنونين قتل يك سال پيش فيزيكدان هسته‌اي ايران را طي عمليات طولاني‌مدت مخفيانه‌اي دستگير كردند و اعلام كردند كه اين مظنونين به شبكه جاسوسي موساد ارتباط دارند.

  اين روزنامه آمريكايي با پرداختن به بحث برنامه هسته‌اي ايران از بحث اصلي منحرف شده و به ادعاهاي غرب در خصوص برنامه هسته‌اي ايران اشاره كرد و نوشت كه آمريكا، رژيم صهيونيستي و غرب بر اين باور است كه ايران به دنبال برنامه تسليحات هسته‌اي است.

  اين روزنامه نيز همچون روزنامه بوستون گلوب به سكوت رژيم صهيونيستي در قبال اعترافات عامل ترور علي‎محمدي در خصوص ارتباط با موساد اشاره كرد.


  امضاء

 9. تشكر

  آسیه سادات (23-10-1389)

 10. Top | #16

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  خبر جديد پاسخ : بازتاب گسترده دستگيري عامل ترور دانشمند ايراني در رسانه‌هاي جهان  ** نيويورك‌تايمز:

  روزنامه نيويورك‌تايمز نيز با اشاره به اعترافات عامل ترور مسعود علي‎محمدي در خصوص داشتن ارتباط با شبكه جاسوسي موساد در گزارشي به سكوت رژيم صهيونيستي اشاره كرد و نوشت مقامات صهيونيستي هيچ پاسخي به اعترافات عامل قتل فيزيكدان هسته‌اي ايران مبني بر داشتن رابطه با موساد ارائه نكردند.

  **واشنگتن‌پست:

  واشنگتن‌پست در گزارشي اعلام كرد كه عامل ترور دانشمند هسته‌اي ايران با موساد ارتباط داشته است و به داشتن چنين ارتباطي اعتراف كرده است.

  علاوه بر روزنامه‌هاي آمريكايي، ساير رسانه‌هاي اين كشور نيز در مقابل خبر دستگيري عامل ترور دانشمند هسته‌اي ايران سكوت نكردند و بازتاب‌هايي را منتشر كردند.

  **آسوشيتدپرس:

  آسوشيتدپرس در گزارشي با اشاره به دستگيري عامل ترور مسعود علي‎محمدي توسط مقامات ايران، به نقل از منابع ايراني تصريح كرد كه قاتل علي‎محمدي با عوامل سازمان جاسوسي موساد ارتباط داشته است و اين رسانه‌ آمريكايي نيز به سكوت رژيم صهيونيستي در مقابل اعترافات اين قاتل به داشتن ارتباط با موساد اشاره كرد.

  **سي ان ان:

  سي ان ان نيز گزارش داد كه ايران قاتل دانشمند هسته‌اي خود را دستگير كرد. اين شبكه آمريكايي همانند ديگر رسانه‌هاي آمريكا به پوشش خبر دستگيري عامل ترور علي‎محمدي پرداخت و به سكوت رژيم صهيونيستي در خصوص ارتباط فرد دستگير شده با موساد اشاره كرد.

  **يونايتدپرس اينترنشنال:

  يونايتدپرس اينترنشنال نيز با اشاره به اظهارات مقامات ايراني عنوان كرد: "موساد دانشمندان هسته‌اي ايران را هدف گرفته است ".

  ** آل هدلاين نيوز:

  اين رسانه آمريكايي نيز عنوان كرد كه ايران جاسوسان مرتبط با موساد در قتل دانشمند هسته‌اي خود را دستگير كرد.

  **پيپل ديلي نيز به نقل از منابع ايراني گزارش داد كه قاتل مسعود علميحمدي كه يك سال پيش ترور شد توسط موساد آموزش ديده بود.

  *بازتاب دستگيري عامل ترور شهيد علي‎محمدي در رسانه‌هاي فرانسه

  روزنامه فرانسوي "لوموند " در سايت اينترنتي خود ضمن پوشش خبر دستگيري عاملان ترور اين دانشمند ايراني نوشت: «طبق اخبار منتشره از سوي تلويزيون دولتي ايران، وزارت اطلاعات اين كشور روز گذشته از انهدام يك شبكه جاسوسي و تروريستي وابسته به رژيم صهيونيستي خبر داد. تلويزيون دولتي اين كشور همچنين اعلام كرد كه عوامل اصلي ترور علي‎محمدي دانشمند هسته‌اي ايران كه در ژانويه 2010 اقدام به اين ترور كرده بودند، در جريان اين عمليات بازداشت شدند.»

  اين روزنامه فرانسوي سپس در بخش ديگري از گزارش خود افزود: «مقامات ايراني عاملان اين ترور را مزدوران و اجير شدگان سرويس‌هاي اطلاعاتي و جاسوسي آمريكا و اسرائيل مي‌دانند.»
  نوول آبزرواتور در ادامه به نقل از وزارت اطلاعات ايران تصريح كرد: «پس از ماه‌ها تلاش و نفوذ در سيستم‌ها و دستگاه‌هاي اطلاعاتي رژيم صهيونيستي ما نهايتا موفق به كشف اطلاعاتي بسيار مهم در گروه‌هاي اطلاعاتي و عملياتي موساد شديم. موساد در برخي كشورهاي اروپايي و غيراروپايي و برخي كشورهاي همسايه پايگاه‌هايي دارد و از آنها براي قتل مسعود علي‎محمدي استفاده كرده است.»

  نشريه فرانسوي "20 مينوت " نيز در سايت‌ اينترنتي خود به انتشار خبر اين دستگيري پرداخته و با تيتري تحت عنوان "ايران يك شبكه جاسوسي اسرائيلي را منهدم كرد " آن را ميان اخبار خود مخابره كرد.

  روزنامه معتبر "فيگارو " نيز ضمن پوشش اين خبر، به ارتباط شبكه جاسوسي منهدم‎شده با "موساد " پرداخت و به نقل از تلويزيون ايران اعلام كرد: «وزارت اطلاعات ايران اين شبكه جاسوسي اسرائيلي را كه وابسته به موساد و عامل ترور دانشمند هسته‌اي ايران است منهدم كرده و يك فرد جوان را كه اعتراف به آموزش در يك پادگان نظامي تل‌آويو براي ترور علي‎محمدي كرده، بازداشت كرد.»

  ديگر رسانه‌ها و مطبوعات فرانسه نيز در پايگاه‌هاي اينترنتي خود به پوشش اين خبر پرداختند و آن را ميان اخبار خود مخابره كردند.

  "مجيد جمالي‌فش " عامل اصلي ترور شهيد علي‎محمدي پس از دستگيري در مصاحبه‌اي كه بخش‌هاي كمي از آن از بخش‌هاي مختلف خبري سيما پخش شد، گفت: در سفري كه به تل‌آويو انجام داديم در پادگاني در اتوبان اورشليم - تل‌آويو با چند افسر ارشد اسرائيلي آشنا شدم و در آنجا آموزش‌هاي مختلف از جمله تعقيب و گريز - ضدتعقيب و چسباندن بمب زير خودرو را فراگرفتم.
  به گفته اين تروريست براي تمرين عمليات بمب‌گذاري با استفاده از موتور در اين پادگان آموزش‌هايي خاص به او داده شده است.

  *بازتاب دستگيري عامل ترور شهيد علي‎محمدي در رسانه‌هاي انگليس

  پس از آن عامل اصلي ترور شهيد دكتر مسعود علي‎محمدي و از اعضاي يكي از شبكه‌هاي تروريستي موساد، بخشي از چگونگي آموزش ترور را در پادگاني در نزديكي تل‌آويو تشريح كرد كه بخش‌هايي از اعتراف وي در صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش شد.

  اين دستگيري و افشا شدن نقش سازمان جاسوسي رژيم صهيونيستي در ترور دانشمند ايراني بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي انگليس داشت و بر همين اساس شبكه خبري بي‎بي‎سي يا همان تلويزيون دولتي انگليس در خبري اعلام كرد: "ايران جاسوس‌هاي مرتبط با اسرائيل در پشت پرده ترور علي محمدي را دستگير كرد. "

  روزنامه انگليسي فايننشيال تايمز نيز در گزارشي نوشت: ايران خبر دستگيري تروريست‌هاي دانشمند هسته‌اي را اعلام كرد.

  شبكه خبري بلومبرگ ديگر رسانه انگليسي بود كه به بازتاب خبر دستگيري عامل ترور شهيد علي‎محمدي پرداخت و تاكيد كرد كه ايران شبكه جاسوسي مرتبط با اسرائيل را كه پشت پرده قتل دانشمند ايراني هستند بازداشت كرده است.

  شبكه خبري الجزيره نيز در پايگاه خبري خود نوشت ايران شبكه جاسوسي اسرائيل را افشا كرد.

  همچنين خبرگزاري رويترز انگليس در خبري اعلام كرد ايران يك "شبكه از جاسوس‌ها " را كه مرتبط با سازمان جاسوسي موساد اسرائيل هستند دستگير كرده كه پشت پرده ترور دانشمند هسته‌اي ايران در سال 2010 هستند.

  روزنامه ديلي تلگراف همچنين خبر متلاشي شدن شبكه جاسوسي عامل قتل دانشمند هسته‌اي ايران را بازتاب داد و نوشت: ايران يك شبكه جاسوسي موساد را كه گفته مي‌شود عامل ترور دانشمند هسته‌اي ايران در سال گذشته است، بازداشت كرده است.

  "مجيد جمالي‌فش " عامل اصلي ترور شهيد علي‎محمدي در مصاحبه‌اي كه بخش‌هاي كمي از آن از بخش‌هاي مختلف خبري سيما پخش شد، گفت: در سفري كه به تل‌آويو انجام داديم در پادگاني در اتوبان اورشليم - تل‌آويو با چند افسر ارشد اسرائيلي آشنا شدم و در آنجا آموزش‌هاي مختلف از جمله تعقيب و گريز - ضدتعقيب و چسباندن بمب زير خودرو را فراگرفتم.

  به گفته اين تروريست براي تمرين عمليات بمب‌گذاري با استفاده از موتور در اين پادگان آموزش‌هايي خاص به او داده شده است.
  منبع


  امضاء

 11. تشكر

  آسیه سادات (23-10-1389)

 12. Top | #17

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  khabar باز هم تصادف مرگبار در بلوار...  زن با چشمان اشكبار گوشه‌ای بهت زده نشسته، در باورش نمی‌گنجد كه دیگر پسرش را نخواهد دید، دیگر دستانش موهای سیاه او را نوازش نمی‌كند. دیگر صدای خنده‌اش را نخواهد شنید، دیگر ....
  ایران: صدایی، آرام نجوا می‌كند. جمله‌ای كه در دورها هم شنیده بودمش، باز هم تصادف مرگبار در بلوار. گوینده صورتش را كه خیس اشك است با دست می‌پوشاند و فقط جمله‌اش در گوشم امتداد می‌یابد و...

  آن طرف بلوار چمران، پائین دست بیمارستان، سه جسد پیچیده در كیسه مخصوص زیپ دار كنار خیابان دلت را می‌لرزاند. نور قرمز و سفید آمبولانس‌ها، رفت و آمد امدادگران آتش‌نشانی و اورژانس و مأموران پلیس كه تلاش می‌كنند سرنشینان زنده خودروی مچاله را از میان آهن‌پاره‌ها بیرون بكشند هم در كانون نگاه‌های مضطرب مردم است.

  عكاس‌های خبری سرگرم تهیه عكس از صحنه‌های تصادف دلخراش هستند و تصویر چهره مضطرب مادران و پدران دانش‌آموزان و راننده سرویس مدرسه در جای جای صحنه هست. چشم‌ها را فشار می‌دهم تا پرده اشك از مقابل دیدگانم كنار برود. ناگهان نگاهم به 5كوله پشتی جا مانده در صندوق عقب پراید خیره می‌ماند، صدای بچه‌ها در گوشم می‌پیچد. راستی كه چه وداع تلخی با همكلاسی‌ها و پدر و مادر است.

  بلوار چمران در نخستین روز هفته خلوت نیست. پراید حامل دانش آموزان آرام مسیر مدرسه را به سمت خانه‌هایی كه مادران دل نگران به انتظار رسیدن فرزندانشان چشم به در دوخته‌اند طی می‌كند، بچه‌ها می‌خندند، قرارشان پس از امتحان آخر است تا شیرینی نمره‌های خوب را به كام راننده سرویس هم بچشانند.  دانش آموزی كه جلو نشسته تلفن همراه راننده را قرض می‌گیرد تا به دلهره مادر پایان دهد. هنوز آخرین شماره را نگرفته كه ناگهان صدای مهیبی به گوش می‌رسد و لحظه‌ای بعد همه جا تاریك می‌شود.

  صدای زنگ تلفن بارها در میان چهاردیواری خانه می‌پیچد و مادر برای چندمین بار بی‌آنكه صدای دلبندش را بشنود، گوشی را با نگرانی قطع می‌كند. حالا دیگر اضطراب بند بند وجودش را پر كرده. به شوهرش تلفن می‌زند شاید او راهی برای فرار از این حس لعنتی انتظار بیابد. اما افسوس...
  ساعتی بعد خانواده چند تن از پسرانی كه حالا سرویس مدرسه تابوت مرگشان شد دور هم جمع شده‌اند. دیگر دلداری‌ها اثری ندارد، تلفن‌های مدرسه را هم هیچكس پاسخ نمی‌دهد، تلفن همراه راننده سرویس جواب نمی‌دهد، هیچكس نیست كه این انتظار را به پایان خوشی متصل كند و...
  بلوار باز هم شلوغ است، باز هم ترافیك، باز هم تصادف و باز هم پرونده زندگی انسان‌هایی كه در یك چشم به هم زدن بسته شد.

  كوله‌پشتی‌ها را خون گرفته، رد خون در میان آب و روغن و بنزین راه به جایی نمی‌برد. خیابان پر از ازدحامی تلخ است، از آدم‌هایی كه همه انگشت حسرت بر دندان گزیده‌اند.  اما راستی حالا دیگر تفاوتی نمی‌كند چه كسی مقصر بود. فرقی نمی‌كند كه شایعه‌ای، راننده را به برخی مسائل متهم كند یا رئیس پلیسی نبود شمشاد میان خیابان را علت اصلی مرگ بچه‌ها بداند.

  گوش مادر پر شده از آخرین صدای فرزندش كه صبح روز حادثه با مادر وداع كرد و از او خواست دعا كند تا از امتحان آخر هم موفق بیرون بیاید.

  چشم پدر پر است از تصویر پسر عزیزش كه چه خواب‌ها برای جوانی و دامادی‌اش ندیده بود.

  زن با چشمان اشكبار گوشه‌ای بهت زده نشسته، در باورش نمی‌گنجد كه دیگر پسرش را نخواهد دید، دیگر دستانش موهای سیاه او را نوازش نمی‌كند. دیگر صدای خنده‌اش را نخواهد شنید، دیگر .... و فریادی جگرخراش تمام خانه را می‌لرزاند، فریادی كه خدا را می‌خواند، پسرش را صدا می‌زند، دلش در همین چند ساعت به اندازه یك دنیا برای او تنگ شده است. برای بازیگوشی‌هایش، برای درس‌خواندنش، برای لحظه لحظه‌های زندگی با جگرگوشه‌اش دلش تنگ شده،‌ تنگ تنگ تنگ، .... دیگر مهم نیست كه چه كسی دیگری را مقصر جلوه می‌دهد. دیگر چه اهمیتی دارد كه رئیس شورا چه می‌گوید، عضو شورا، پلیس را زیر سؤال می‌برد و پلیس شهرداری را برای نكاشتن درخت متهم جلوه می‌دهد.

  مهم این است كه دیگر صدای خنده‌های آنها در میان دیوارهای خانه نمی‌پیچد. مهم نیست كه چه كسی مقصر اصلی خوانده می‌شود، مهم این است كه دیگر راننده سرویس مدرسه غصه قسط‌های ماشینش را نمی‌خورد، دیگر نیست كه هر روز نگران سالم رسیدن پنج جگر گوشه مردم به خانه و مدرسه باشد. مهم این است كه چندین خانواده گرفتار ماتم و اندوهی سنگین هستند.

  به یقین این حادثه هم با آمدن حادثه بعدی تمام می‌شود. فردا دیگر حتی خاطره‌ای هم از آن به جا نمی‌ماند، همانطور كه خاطره آن دختر بچه‌هایی كه در سرویس مدرسه با زندگی خداحافظی كردند محو شد و هنوز هم مقصرش معلوم نیست.

  اما ای كاش طراحان و سازندگان بلوار چمران یك‌بار دیگر از میان دوربین‌های نقشه‌برداری و طراحی‌شان، پیچ و خم‌ها را واكاوی می‌كردند. كاش باردیگر هدف از احداث این خیابان را از خود می‌پرسیدند، كاش،‌ همه ما اشتباهمان را قبول كنیم و بدانیم در مرگ این عزیزان مقصریم. همین و بس!

  نمی‌توان در بلوار دیوار برلین ساخت!

  یك عضو كمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز نیز با رد هرگونه ایراد فنی در بلوار چمران، گفت: نمی‌توان بین دو معبر بلوار چمران دیوار ساخت، مگر یك دیوار بتنی به ارتفاع 4 متر مانند دیوار برلین تا از پرواز خودروها جلوگیری كند. سیدمحسن معین با اعلام این مطلب افزود: تنها كمبودی كه در بلوار چمران بشدت حس می‌شود، حضور مداوم پلیس است نه دوربین‌های ترافیكی. البته حضور پلیس برسر پیچ‌ها و كوچه‌ها به‌صورت مخفی برای گرفتن رانندگانی كه كمربند ایمنی نبسته‌اند، بسیار نیكو است!

  به گزارش ایسنا وی با بیان این كه نظر برخی دوستان درخصوص ترمیم بلوار چمران غیرفنی و غیرتخصصی است، گفت: سرعت مطمئنه در این بلوار حداكثر 80 كیلومتر است و اغلب تصادف‌هایی كه در این مسیر رخ داده و به طور معمول هم جرحی و منجر به فوت می‌شود، به‌دلیل رعایت نكردن سرعت مطمئنه است.

  عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بلوار چمران یكی از شریان‌های اصلی شیراز است كه از عرض كافی برخوردار است. اما به‌رغم این كه سرعت مطمئنه در این مسیر مشخص شده، هر 10 روز شاهد وقوع یك حادثه منجر به فوت و جرح به دلیل رعایت نكردن سرعت قانونی هستیم. معین اضافه كرد: این كه بعد از هر تصادفی تا مدتی موضوع مطرح شده و بعد هم به فراموشی سپرده شود، درست نیست بلكه باید فكر عاجلی برای حل این مشكل بشود. گفتنی است، روز شنبه یك دستگاه خودروی «گل» كه از شمال به جنوب بلوار چمران شیراز در حركت بود، بر روی یك دستگاه پراید- كه در مسیر مقابل حركت می‌كرد- سقوط كرد كه در این حادثه سه دانش‌آموز به نام‌های محمدامین عربی، مجید ادیب و محمدحسین كرمی‌زاده به همراه راننده پراید- سرویس مدرسه- جان باختند.

  علت اصلی حادثه

  سرهنگ محمد ضیایی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شیراز هم علت حادثه سرویس مدرسه را سرعت غیرمجاز خودروی گل دانست كه راننده آن یك خانم پزشك است.

  تسلیت رئیس شورای آموزش و پرورش شیراز

  حسین قاسمی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شیراز نیز در پیامی، درگذشت حادثه ناگوار و دلخراش تصادف سرویس دانش‌آموزان شیرازی را تسلیت گفت.

  گردآوری : پایگاه اینترنتی پرشین وی
  www.persianv.com
  امضاء

 13. تشكرها 2

  ملکوت (23-10-1389), آسیه سادات (23-10-1389)

 14. Top | #18

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  khabar مهار شعله های آتش در برج ۱۳ طبقه

  مهار شعله های آتش در برج ۱۳ طبقه  آتش نشانان دو ایستگاه آتش نشانی در عملیاتی نفسگیر از گسترش آتش سوزی در یک برج مسکونی ۱۳ طبقه جلوگیری کردند/ این حادثه تلفات جانی نداشت.

  آتش نشانان دو ایستگاه آتش نشانی در عملیاتی نفسگیر از گسترش آتش سوزی در یک برج مسکونی ۱۳ طبقه جلوگیری کردند.

  به گزارش خبرگزاری ایلنا، با تماس مکرر شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های ۳۶ و ۵۴ و نیز یک دستگاه نردبان ۵۴ متری را همزمان در ساعت ۲۱ و ۳۳ دقیقه شب گذشته به محل حادثه در لویزان، خیابان شاه رضایی اعزام کرد.

  به گفته علی بهرامیان مدیر منطقه سه عملیات سازمان آتش نشانی تهران که در محل حادثه حضور داشت، آتش سوزی در طبقه دوازدهم این برج رخ داده و در حال سرایت به دیگر طبقات بود.

  وی افزود: آتش نشانان به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول با دستگاه تنفسی و استفاده از چند رشته لوله آبدهی در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به طبقه دوازدهم رساندند و با پیدا کردن کانون آتش سوزی که در اتاق خواب یکی از واحدها بود، شعله های آتش را مهار و از گسترش آن به واحدها و طبقات دیگر جلوگیری کردند.

  بهرامیان اضافه کرد: گروه دوم نیز با قطع جریان برق و گاز واحد مسکونی، تمامی ساکنان آن را که دچار دود گرفتگی شده بودند از محل خارج و با استفاده از دستگاه هواکش قوی، دود ناشی از آتش سوزی را از طبقات برج مسکونی تخلیه کردند.

  بهرامیان درباره علت ایت آتش سوزی گفت: با بررسی کارشناسان مشخص شد اتصالی در سیستم برق روشنایی اتاق خواب واحد مسکونی و ریختن مذابه آن بر روی تختخواب ابتدا باعث کندسوزی و به دنبال آن آتش سوزی در این واحد مسکونی شده است.
  خبرگزارى ايلنا (www.ilna.ir)

  امضاء

 15. Top | #19

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  khabar انفجار مخزن سی ان جی ۴ كشته برجای گذاشت

  انفجار مخزن سی ان جی ۴ كشته برجای گذاشت  انفجار مخزن سی ان جی خودروی پژو ۴۰۵ در شهرستان آزادشهر چهار كشته برجای گذاشت.
  انفجار مخزن سی ان جی خودروی پژو ۴۰۵ در شهرستان آزادشهر چهار كشته برجای گذاشت.
  به گزارش مهر، این حادثه بعد از ظهر چهارشنبه درحالی رخ داد كه راننده خودرو پژو در حال سوختگیری خودرو بود و و انفجار مخزن سی ان جی موجب مرگ چهار سرنشین خودرو شد.
  جانباختگان دو زن و كودك بودند و راننده كه برای سوخت گیری پیاده شده بود، زنده ماند.
  علت این حادثه در دست بررسی است.
  به گفته شاهدان عینی، به دلیل سرد بودن هوا، مسافران داخل خودرو بودند و پیاده نشدند و در هنگام سوخت گیری ناگهان شاهد خودرو منفجر شد.
  شهرستان آزادشهر در شرق گلستان واقع شده است.
  جام جم آنلاین (www.jamejamonline.ir)

  امضاء

 16. تشكر

  آسیه سادات (25-10-1389)

 17. Top | #20

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  جديد توضيحات درباره شايعه دستگيري «آدم‌خواران»

  توضيحات درباره شايعه دستگيري «آدم‌خواران»

  موسوي‌پور با بيان اينكه اين خبر از اساس كذب است، گفت: هر رسانه‌اي كه اقدام به انتشار اين خبر كذب كرده باشد، تحت تعقيب قرار خواهد گرفت.
  دادستان عمومي و انقلاب ياسوج توضيحاتي درباره شايعه دستگيري «آدم‌خواران» ارائه كرد.

  سيدمحمد موسوي‌پور دادستان عمومي و انقلاب ياسوج در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث فارس، با دروغ خواندن اين شايعات، اظهار داشت: اصلا چنين اتفاقي در پارك جنگلي آبشار ياسوج رخ نداده است.


  موسوي‌پور با بيان اينكه اين خبر از اساس كذب است، گفت: هر رسانه‌اي كه اقدام به انتشار اين خبر كذب كرده باشد، تحت تعقيب قرار خواهد گرفت.


  دادستان عمومي و انقلاب مركز استان كهگيلويه و بويراحمد با تأكيد بر اينكه خبر قتل دختر جوان هم دروغ است، اظهارداشت: هم موضوع ربودن و هم موضوع قتل كذب است.


  برخي رسانه‌ها مدعي شده‌ بودند كه دو جوان بعد از ربودن دختر جواني در ياسوج، او را به يك پارك جنگلي برده و بعد از آزار و اذيت و قتل، اقدام به خوردن آن كرده بودند.

  منبع: تابناک

  امضاء

 18. تشكرها 2

  آسیه سادات (25-10-1389), شهیده (25-10-1389)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی