سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: فرمایشات امام خمینی درباره تسخیرلانه جاسوسى امریكا

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  فرمایشات امام خمینی درباره تسخیرلانه جاسوسى امریكا

  فرمایشات امام خمینی درباره تسخیر
  پیام امام خمینى در مورد گروگانها و تصرف لانه جاسوسى امریكا

  ملت ایران در مقابل این خاندان كثیف و امریكا و عمال آنان دست از مبارزات بر حق خویش برنمى‏دارد و نخواهد برداشت.
  دولت ایران و جناب آقاى رئیس جمهور تمام كوشش و سعیشان را در استرداد شاه خائن و اخذ اموال ملت ایران از او بنمایند كه ملت دلیر دست ازاین خواست‏بر حقشان برنمى‏دارند و قدمى به عقب نمى‏گذارند.
  یكى از آثار این خواست تصرف لانه جاسوسى بود كه مورد تایید ملت قرار گرفت و چیزى جز عكس‏العمل جنایات دولت امریكا نمى‏تواند باشد اكنون كه كمیسیون بررسى و تحقیق در مداخلات گذشته امریكا در امور داخلى ایران از طریق رژیم شاه سفاك، توسط جناب آقاى رئیس جمهورى و شوراى انقلاب اسلامى ایران تحقق مى‏پذیرد. جنایات آنان به اثبات خواهد رسید.
  لازم است در آن روز ، معلولین عزیز و قهرمانان انقلاب ما در این مجمع حضور یابند و خانواده شهدا، طومارهاى جنایات شاه و امریكا را به محكمه بفرستند.
  همانطور كه بارها گفته‏ام ما خواستار استرداد شاه و اموال ملت از او مى‏باشیم. دانشجویان مسلمان و مبارزى كه لانه جاسوسى را اشغال كرده‏اند با عمل انقلابى خودشان ضربه‏اى بزرگ بر پیكر امریكاى جهانخوار وارد نمودند و ملت را سرافراز كردند ولى از آنجا كه درآینده نزدیك نمایندگان مردم در مجلس شوراى اسلام اجتماع مى‏نمایند. با نمایندگان مردم است تا نسبت‏به آزادى گروگانها و امتیازاتى كه در قبال آن باید بگیرند تصمیم گیرند زیرا این مردم‏اند كه باید در جریانات سیاسى دخالت داشته باشند; البته تا تشكیل مجلس شوراى اسلامى، شوراى انقلاب و جناب رئیس جمهور كوشش خودشان را درباره برگرداندن شاه و اموال ملت و جریانات سیاسى كه زمینه اینگونه خواستها را فراهم مى‏كند، مبذول دارند از خداوند متعال نصرت اسلام و شكست دشمنان اسلام را خواستارم.
  ( چهارم اسفند 1358)

  امضاء

 2. تشكر

  آسیه سادات (13-11-1389)

 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : فرمایشات امام خمینی درباره تسخیرلانه جاسوسى امریكا  سخنرانى مهم حضرت امام درباره اشغال لانه جاسوسى آمریكا در جمع دانشجویان دانشكده اقتصاد دانشگاه اصفهان و گروه فنى اعزامى به پاكستان

  شما مى‏بینید كه الان مركز فساد امریكا را جوانها رفته‏اند گرفته‏اند و امریكاییهایى هم كه در آنجا بودند گرفتند و آن لانه فساد را به دست آوردند و امریكا هم هیچ غلطى نمى‏تواند بكند و جوانها مطمئن باشند كه آمریكا هیچ غلطى نمى‏تواند بكند، بیخود صحبت اینكه اگر دخالت نظامى، مگر امریكا مى‏تواند دخالت نظامى در این مملكت‏بكند؟ امكان برایش ندارد، تمام دنیا توجهشان الان به اینجاست.
  مگر امریكا مى‏تواند مقابل همه دنیا بایستد و دخالت نظامى بكند؟ غلط مى‏كند دخالت نظامى بكند. نترسید، نترسانید.
  همین تعبیرى كه جوانهاى ما از روى باز احساسات جوانى كردند كه اگر چنانچه امریكا بخواهد دخالت نظامى بكند ما چه خواهیم كرد.

  اصلا این اگرش را هم نباید بگویند. امریكا عاجز از این است كه دخالت نظامى در اینجا بكند، اینها یك مسائلى در پیششان است، یك مطالبى در پیششان است كه روى آن مطالب گرفتاریهایى دارند، نمى‏توانند این كارها را بكنند.
  اگر آنها مى‏توانستند دخالت نظامى بكنند، شاه را نگه مى‏داشتند. با تمام قدرتشان، قدرتهاى تبلیغى چیز كردند كه نگش دارند و ملت ما اعتنا نكرد به آن و نه تنها او، همه قدرتها پشت‏سر هم ایستاده بودند كه نگه دارند شاه را و نتوانستند نگه دارند براى اینكه ملت ما یك چیزى را كه خواست نمى‏شود مقابل ملت‏بایستد كسى و چه بكند.
  هیچ ابدا.

  این مطلب را اصلا جوانهاى ما پیش نیاورند این مطلب را كه دخالت نظامى، آنها همیشه دخالتهایشان دخالتهاى شیطنتى است، توطئه است.
  آنها اگر بخواهند یك كارى هم بكنند، وادار مى‏كنند جوانهاى ما را كه آنها تظاهر بكنند و در تظاهر اعمال آنها بیایند درگیرى بكنند یا اینها و یك غائله راه بیندازند كه ما نتوانیم یك محیط آزاد پیدا بكنیم، یك محیط آرام پیدا كنیم و مسائلى را كه مى‏خواهیم طرح بكنیم و مى‏خواهیم ایجاد بكنیم، بتوانیم.
  آنها از این راه شیطنتها پیش مى‏آیند.

  آنها شیطانهایشان را پیش همین جوانهاى صافدل عزیز مى‏فرستند تبلیغات مى‏كنند. مى‏نویسند به دیوار چه مى‏كنند، عده. عده. یك وقت مى‏بینید كه یك عده جوان را راه انداختند توى خیابانها به یك تظاهراتى. تظاهرات بحق لكن آنها از همین تظاهرات بحق مى‏خواهند استفاده ناحق بكنند.
  همین قضیه‏اى كه الان قضیه روز است در دنیا.
  قضیه قضیه سفارت امریكا یعنى نه سفارت، محل توطئه آمریكا جوانها كشف كردند خیلى از چیزهایش را در همین قضیه دیشب به ما اطلاع دادند كه زمزمه است در تبریز و در تهران و در بعضى جاهاى دیگر كه یك تظاهراتى بكنند براى پشتیبانى از آقاى مهندس بازرگان.
  خوب همین قضیه را آنها خواستند (حالا نمى‏دانم موفق بشوند یا نه) خواستند كه یك همچو چیزى درست‏بكنند بعد كم كم این را بكشانند به یك جایى كه مثلا سفارت عراق هست‏بریزند بشكنند، سفارت - فرض كنید كه - افغانستان هست‏بریزند بشكنند كه مملكت ایران را موجه كنند با همه ممالك.
  امضاء

 5. تشكر

  آسیه سادات (13-11-1389)

 6. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : فرمایشات امام خمینی درباره تسخیرلانه جاسوسى امریكا


  آن شیاطین یك همچو نقشه‏هایى دارند.
  جوانهاى ما باید بیدار بشوند كه تحت تاثیر اینها واقع نشوند، اینها كه مى‏گویند تظاهر بكنید.
  مگر آقاى بازرگان با شوراى انقلاب مخالفتى دارند؟
  اینها همه و همه یك باب است منتها آقاى بازرگان یك قدرى خسته شده بودند، یك قدرى - عرض كنم - عذرهایى داشتند و گفتند كه حالا من كنار باشم، لكن نه این است كه حالا ایشان كه كنار هست دیگر آقاى بازرگان دخالتى در امور ندارد، ایشان یكى از آن اشخاصى است كه مورد احترام همه است.
  خیال نكنند كه یك بى‏احترامى به ایشان شده است، نخیر مورد احترام است و براى خاطر یك امرى كه ملت هم قبول دارند، نیفتند توى خیابانها راه بیندازند یك چیزى كه آنها كه مى‏خواهند یك بازى درست كنند، یك وقتى یكى را بزنند بكشند. یك دو تا شعار از (شما اگر یادتان باشد من نبودم در اینجا لكن براى من نقل مى‏كردند.
  این دسته‏جاتى كه در قم آن وقت‏بر ضد رژیم سابق شعار مى‏دادند، اینها شعار آرام مى‏دادند، یكدفعه مى‏دیدند كه از اینجا یك كسى یك چیزى انداخت‏یك شیشه‏اى را شكست، یك بانكى را شكست، یك جایى را خراب كرد، گاهى یكى آدمى راكشت، مى‏ریختند به جان هم، یك كشتار پیدا مى‏شد زیاد.
  آنها روى حساب، همیشه روى نقشه حساب مى‏كنند و اینطور كارها را مى‏كنند، قضیه دخالت نظامى ابدا مطرح نیست، دخالت‏هاى توطئه‏گرى اینطورى یعنى از قواى خود ما استفاده مى‏كنند، قوه خودشان را از آن استفاده نمى‏كنند، در این ممالك از قواى خود ما استفاده مى‏كنند.
  خوب شما كردستان را ببینید كه اینها از چه استفاده مى‏كنند، یك نفر سرباز امریكایى نمى‏آید آنجا یك كارى بكند، آنها با شیطنت استفاده مى‏كنند از خود این افرادى كه یا وابسته هستند به آنها یا اعوجاج دارند، آن وقت این دست دومى‏ها كه اعوجاج دارند، از ساده‏دلى بعضى از كردها استفاده مى‏كنند، با آنها یك - چیز - صحبت مى‏كنند منتشر مى‏كنند كه بنا دارند كه تمام كردستان را بكوبند.
  این ارتش ایران كه رفته آنجا براى اینكه جلوگیرى كند از اینكه آنها دارند مى‏كشند و سر مى‏برند و اذیت مى‏كنند، فورا آنها دنبالش برمى‏دارند مى‏نویسند كه ما مى‏خواهیم; یعنى دولت ایران مى‏خواهد كه كردها را بكوبد.
  آن رفته كه كردها را حفظ بكند اینها مى‏گویند رفته كردها را بكوبد.
  این اشخاصى كه هى فدایى خلق خودشان را معرفى مى‏كنند، من كه در این چیزهائى كه براى پشتیبانى از این جوانها بود كه آنجا را گرفتند، به گوش من نخورد كه اینها پشتیبانى كرده باشند. اگر اینها امریكایى نیستند، چطور پشتیبانى نكردند از اینها؟ اگر اینها مال شوروى هستند خودشان یا خیر ملى هستند.
  آدمى كه ملى است، با امریكا خوب دشمن است همانطورى كه همه ملت ما دشمن شماره اول خودش را امروز امریكا مى‏داند. براى اینكه دشمن شماره اول ما را برده است امریكا نگه داشته است.

  آن وقت هم كه آن بود، دشمن شماره یك ما آنها بودند اینها اذناب آنها بودند، اینها كسانى بودند كه ماموریت داشتند براى وطنشان، یعنى ماموریت داشتند كه این وطن را نگذارند كه یك قدم جلو برود. مایى كه و شمایى كه و ملت ما كه دشمن شماره یكش را امریكا مى‏داند و حالا هم كه جوانها رفتند آنها را گرفتند دیدند كه مركز توطئه بوده آنجا، به گوش من نخورد كه از این فداییان خلق یك پشتیبانى از اینها شده باشد.
  (تاریخ سخنرانى 16 آبان 1358)


  امضاء

 7. Top | #4

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : فرمایشات امام خمینی درباره تسخیرلانه جاسوسى امریكا

  مصاحبه خبرنگار روزنامه فرانسوى لوموند (اریك رولو) با امام خمینى (س)

  سئوال: شما موضع دانشجویان ایرانى را تایید كردید، آیا نگهدارى گروگانها با قوانین اسلامى مطابقت دارد، حتى در موقع جنگ؟  جواب: آنجا من به شما گفتم مثل اینكه اشتباه به شما رسید و شاید باز این اشتباه را دستگاههاى تبلیغات صهیونیستى كرده باشند.
  آنچه من گفتم این بود كه ما نمى‏توانیم ملتى را كه اینقدر از امریكا ضربه دیده، اگر چنانچه امریكا شاه را نگه دارد و این امر طولانى شود یا بخواهد مملكت ما را بمباران كند، ما نمى‏توانیم جوانان را كنترل كنیم.
  مردم ما پنجاه سال است كه از امریكا ضربه خورده‏اند.
  ممكن است كه جوانهاى ما اینجاها را خودشان به هم بزنند.

  من اینطور گفتم، نه اینكه ما ابتدائا این كار را مى‏كنیم. الان هم آنها در كمال خوشى و آسایش هستند و تبلیغات آقاى كارتر بر خلاف این است لكن واقع این است.
  من فرستادم تحقیق كردم، به گروگانها هیچ صدمه‏اى نرسیده است و اسلام با همه مردم دنیا مى‏خواهد با خوبى رفتار كند.
  بله، اسلام با كسانى كه توطئه گر هستند و بخواهند برخلاف مصالح مسلمین و مصالح بشر عملى بكنند با آنها هم سختگیرى مى‏كند.

  ( تاریخ مصاحبه: 9 آذر 1358)

  امضاء

 8. Top | #5

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : فرمایشات امام خمینی درباره تسخیرلانه جاسوسى امریكا

  ادامه دارد................................
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  امضاء

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ▌ ►▬◄▌دولتمردان غیرمنطقی آمریكا ▌ ►▬◄▌
  توسط سابحات در انجمن دشمن شناسي
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 11-12-1391, 14:26
 2. راهنمای خرید اسپیكر كامپیوتر
  توسط شهیده در انجمن كامپيوتر
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 29-12-1390, 11:56
 3. ایا قبل از این كه ما افریده بشیم باز هم زندگی میكردیم؟
  توسط خراباتي در انجمن مقالات قرآني
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 01-01-1390, 16:41
 4. ✿✿✿احترام به افكار و مقدسات یكدیگر✿✿✿
  توسط شكوه انتظار در انجمن اخلاق
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 17-11-1389, 18:39
 5. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 14-08-1389, 23:54

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی