سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ♠♠♠ استراتژی های مقابله با یاس و نا امیدی ♠♠♠

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. ♠♠♠ استراتژی های مقابله با یاس و نا امیدی ♠♠♠


  با استفاده از ۸ تکنیک ارائه شده در زیر پس از مدتی درک می ‌کنید که در زندگی ‌تان مشکلات کم ‌تری رخ می‌ دهند و احساس ناامیدی کم ‌تری به شما دست خواهد داد . در عوض به این نتیجه می‌ رسید که موقعیت ‌های بی‌ شماری پیش روی‌ تان قرار دارند و متوجه می‌ شوید که چگونه می ‌توانید از آن ‌ها به نفع خود استفاده کنید .

  ۱) از خود سؤال کنید که چه کاری در این شرایط جواب می ‌دهد ؟

  حتی زمانی که احساس می ‌کنید هیچ کاری از دست‌ تان بر نمی ‌آید ، به دقت فکر کنید و مطمئنا " یک راه پیدا می‌ کنید که به شما کمک کند . خوب همین امر هم جای خوشحالی دارد . حال چگونه می‌ توانید آن ‌را به کار بندید و ارتقا دهید ؟ با مطرح کردن این سؤال خودتان را از دایره‌ی منفی‌ گرایی‌ هایی نظیر " واقعا " ناامید‌ کننده " است ، نجات داده‌ اید و می‌ توانید بر روی نکات مثبت تمرکز کنید .

  به این طریق شما راهی را پیدا کرده ‌اید که شما را به نتیجه می‌ رساند و راهی را به شما نشان می‌ دهد که بتوانید از ناامیدی ‌ها نجات پیدا کنید . در این میان فرایند تمرکز بر روی پیشرفت‌ ها از اهمیت بالایی برخوردار است .

  هر کاری را که با موفقیت انجام می ‌دهید ، یادداشت کنید . اگر این کار را به ‌صورت ماهانه انجام دهید آن وقت می‌ توانید دریابید که در طول یک ماه تا چه حد پیشرفت کرده‌ اید .

  ۲) رکورد کار های خود را ثبت کنید .
  هر کاری را که با موفقیت انجام می ‌دهید ، یادداشت کنید. اگر این کار را به‌صورت ماهانه انجام دهید آن وقت می ‌توانید دریابید که در طول یک ماه تا چه حد پیشرفت کرده‌ اید . خودتان از هم میزان موفقیت‌ هایتان شگفت‌ زده خواهید شد . اگر هم دیدید که در لیست شما آیتم ‌های زیادی نوشته نشده‌ اند ، چشم‌ های ‌تان باز می‌ شود و متوجه می ‌شوید که بیش از آن ‌که کار کنید ، وقت گذرانی می‌ کنید و یا انرژی خود را صرف کار های بی‌ ارزش می‌ کنید و باید حواس خود را بیش از این ‌ها جمع کنید . باید به جایی برسید که لیست ‌تان از آیتم ‌های مختلف پر شود تا بتوانید پیشرفت کنید . با تهیه ‌ی لیست هم‌ چنین می ‌توانید به راحتی تشخیص دهید که در کدام زمینه ‌ها مؤثرتر عمل کرده ‌اید و در کدام قسمت‌ ها کمی ضعیف بوده و نیاز به تلاش بیش‌ تری دارید .

  ۳) بر روی عملی کردن آرزو های خود تمرکز کنید .
  هدف اصلی‌ تان را در ذهن خود تجسم کنید . نتیجه ‌ی مورد علاقه‌ تان چیست ؟ گاهی اوقات دور و برمان آن قدر شلوغ می ‌شود و خودمان را سرگرم حل درگیری ‌ها و مشکلات پیش پا افتاده می ‌کنیم که یادمان می ‌رود هدف اصلی زندگی ‌مان چیست . سعی کنید تا آن‌ جایی که می‌ توانید از پرسیدن این سؤال : " چرا چنین اتفاقی افتاد ؟ " پرهیز کنید ، چرا که پرسیدن این سؤال شما را در گذشته نگه داشته و جلوی پیشرفت ‌تان را می ‌گیرد . این سؤال هیچ گونه راه حلی برای حل مشکل ، به شما معرفی نمی‌ کند . چیزی که باید به آن توجه داشته باشید دو سؤال زیر است :

  - این بار انتظار دارید که چه اتفاق متفاوتی روی دهد ؟
  - برای رسیدن به آن نقطه چه کاری باید انجام دهید ؟

  ۴) هیاهو را کنار بگذارید و ساده ‌سازی را رواج دهید .
  زمانی‌ که برای حل مشکلی در حال تلاش هستید ، ممکن است آن قدر درگیر یافتن راه حل شوید که ناخواسته کار های جانبی بسیار زیادی را به آن اضافه کنید و با خودتان هم تصور کنید که ممکن است این موارد به شما کمک کنند .

  شما همیشه چند حق انتخاب متفاوت دارید . فقط کافی است بر روی راه ‌های مختلف تمرکز کرده و آن‌ ها را در ذهن تجسم کنید .

  اگر نگاهی به سایت‌ های اینترنتی انداخته باشید پر است از تبلیغاتی نظیر " راه‌ های ساده برای راه‌ اندازی و اداره‌ ی وب سایت " ، " راه ‌های آسان کسب درآمد " و .... این قبیل موارد تنها به عنوان هیاهیو حساب می‌ شوند و باید بدانید که حتی خواندن آن ‌ها هم ممکن است وقت شما را تلف کند . این طور آگهی ‌ها فقط وقت شما را تلف کرده و پول‌های ‌تان را به تاراج می‌ دهند . آن ‌ها هیچ اهمیتی به موفقیت و یا شکست شما نمی‌ دهند . البته بیش ‌تر افراد زمانی که از روند کند کار خود خسته می‌ شوند ، معمولا " به چنین مواردی روی می‌ آورند و تبلیغاتی نظیر " این همان چیزی است که شما نیاز دارید " و " ما همه چیز را برای شما آسان کرده ‌ایم " روی می‌ آورند .

  اگر آینده ‌نگر باشید ، می‌ توانید به خوبی پیش‌ بینی کنید که اگر برای ۶ ماه بر روی کار فعلی خود تمرکز کنید ، آن وقت از تمام این پیشنهاد های جور به جور منفعت بیش‌ تری عایدتان خواهد شد . دیگر نمی‌ خواهیم در این ‌جا اشاره کنیم که در صورت رجوع نکردن به این تبلیغات ، پول خود را دور نریخته و همان اندازه ‌ای که قرار بوده بابت این تبلیغ‌ ها پرداخت کنید را جمع می‌ کنید . ببینید چه چیزی در زندگی ‌تان اولویت دارد و ابتدا همان را انجام دهید . هر کاری که وقت و هزینه شما را تلف می‌ کند و هیچ حاصلی در بر ندارد باید از برنامه ‌ی زندگی‌ تان حذف شود .

  ۵) راه حل‌ های چند جانبه

  شما همیشه چند حق انتخاب متفاوت دارید . فقط کافی است بر روی راه‌ های مختلف تمرکز کرده و آن ‌ها را در ذهن تجسم کنید . به خودتان بگویید که من باید به عنوان مثال ۸ راه حل مختلف برای فائق آمدن بر مشکل فعلی خودم پیدا کنم . تنها دانستن این مطلب که شما راه حل‌ های متفاوتی پیش روی ‌تان قرار دارند به شما کمک می‌ کند که احساس بهتری پیدا کنید . بر طبق لیستی که تهیه کرده‌ اید ، انتخاب ‌های متفاوت انجام دهید و کار خود را بر روی برنامه دنبال کنید .

  ۶) اهل عمل باشید
  شما زمانی که به ناامیدی می‌ رسید معمولا " شور و اشتیاق اولیه ‌ی خود را از دست می‌ دهید و دیگر حتی تمایلی ندارید که به موضوع مورد نظر فکر کنید . مسئله‌ ای که برای‌ تان پیش آمده دشوار است ، از آن ناامید شده‌ اید و احساس می ‌کنید که نمی ‌توانید کار به جایی ببرید . بنابراین هر کاری که شما را از آن دور کند برای ‌تان جالب ‌تر به نظر می ‌رسد . در یک چنین زمانی به دنبال این هستید که هر طور شده از کار اصلی طفره بروید ؛ اما اگر اهداف از پیش تعیین شده را داشته باشید و مسیر مناسبی را برای خود انتخاب کرده باشید ، گذر از این دست‌انداز های کوچک نباید شما را خسته و ناراحت کند . همان‌ طور که توماس ادیسون گفته : " بسیاری از افراد شکست‌ خورده کسانی هستند که متوجه نبوده ‌اند تا چه اندازه به اهداف خود نزدیک شده ‌اند . "

  ۷) تجسم نتیجه ‌ی مثبت
  بهتر است بیش ‌تر آن وقتی را که می‌ خواهید صرف نگرانی و ترس و منفی ‌بافی کنید ، صرف مثبت‌اندیشی کنید . بزرگ‌ ترین قهرمانان ورزشی جهان خودشان را در حالی تجسم می‌ کنند که بدون هیچ گونه عیب و نقصی مسابقات مختلف را به نفع خود به پایان می ‌رسانند . هیچ جایگاهی برای شکست در ذهن این افراد وجود ندارد . این درست همان چیزی است که شما هم باید به آن برسید . خودتان را ببینید که به آرزو ها و اهداف‌ تان می ‌رسید . خودتان را تصور کنید که به آرزو های ‌تان رسیده‌ اید ، چه احساسی دارید ؟ چه می ‌گویید ؟ بر روی این کار وقت بگذارید ؛ این امر به شما امید می ‌دهد تا راه‌ تان را ادامه دهید .

  ۸) مثبت باقی بمانید .
  معمولا " موارد مختلف به آن اندازه ای که آن ها را در ابتدای کار می ‌بینید بد نیستند . گاهی اوقات چیز ها بدتر از آن‌ چه هستند به نظر می ‌رسند تنها به این دلیل که ما خودمان خسته هستیم و از نظر ذهنی آمادگی نداریم . کمی استراحت و نگه داشتن حس شوخ طبعی می ‌تواند به شما کمک کند . این گونه احساس‌ ها به سرعت از میان می ‌روند و شما مجددا " به حالت عادی باز می گردید . یک ذهن باز خیلی راحت ‌تر می‌ تواند راه حل‌ های متفاوت را پیدا کرده و آن‌ ها را به کار ببندد تا یک ذهن کسل و خسته . یک ذهن ناامید به همه چیز این طور نگاه می ‌کند : " فایده ‌اش چیست ؟ " به هر حال باید هم‌ چنان بدانید که گزینه ‌های مختلف چه هستند و بر طبق برنامه هر یک را امتحان کنید . هدف شما این است که راه حل مناسب را انتخاب کرده ، تمام حواس خود را روی آن متمرکز کنید و سپس عکس العمل مناسب نشان دهید .

  امضاء

  رفتن دلیل نبودن نیست
  http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
  در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
  تو باور نکن اما من عاشقم

  رفتن دلیل نبودن نیست ...
 2. تشكرها 2


 3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی