سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: شکست خوردن را بپذیرید

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  شکست خوردن را بپذیرید
  شکست خوردن را بپذیرید  مشخص کردن هدف‌های زندگی و برنامه‌ریزی کردن برای دستیابی به آنها را، خیلی‌ها مهم‌ترین مهارت برای موفق شدن می‌دانند. خوشبختانه می‌توان این مهارت را آموخت و تمرین کرد. مشخص کردن اهداف و اولویت‌های زندگی، بیشتر از هر کار دیگری، به شما کمک می‌کند عاقلانه‌تر زندگی کنید و به سمت موفقیت گام بردارید....
  تلاشی ارزشمند است که معطوف به هدف باشد، تلاش بی هدف پرتاب تیر در تاریکی است یکی از موانع بسیار مهم موفقیت و کامیابی ، ناتوانی افراد و سازمانها در تدوین اهداف می باشد

  برنامه‌ریزی برای دستیابی به این هدف‌ها نیز این توانایی را به شما می‌دهد که کاری را که دوست دارید انجام دهید؛ جایی که دوست دارید، زندگی کنید و با مردمی باشید که از بودن با آنها لذت می‌برید و خلاصه، به آن شخصیتی تبدیل بشوید که آرزویش را داشته‌اید. مهمترین عامل ، در کسب هر موفقیتی ، تدوین و مشخص کردن دقیق اهداف می باشد. هدفگذاری مهمترین عامل حرکت و خلق آینده است ، هدفها هستند که مقصد و مسیر زندگی فردی و سازمانی را روشن می کنند.هدف گذاری به مثابه ترسیم جاده ای برای آینده است . تلاشی ارزشمند است که معطوف به هدف باشد، تلاش بی هدف پرتاب تیر در تاریکی است یکی از موانع بسیار مهم موفقیت و کامیابی ، ناتوانی افراد و سازمانها در تدوین اهداف می باشد . آنهایی که رویایی در ذهن و هدفی بر روی کاغذ نداشته باشند مقصدشان ناکجا آباد خواهد بود .


  نتیجه تنظیم کردن اهداف و برنامه‌ریزی کردن برای رسیدن به آنها، این است که می‌‌توانید نوع زندگی‌تان را انتخاب کنید و آن‌گونه زندگی کنید که می‌خواهید. بین هدف گذاری و برنامه ریزی ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. برنامه بدون هدف اثر بخشی نداشته و هدف بدون برنامه ، خیال و رویایی بیش نیست . هدف گذاری جزء لاینفك برنامه ریزی است و برنامه ریزی فرایندی است كه چگونگی حركت از وضع موجود به وضع مطلوب ( هدف ) را مشخص می نماید. برنامه ریزی خود هدف نیست بلكه وسیله و ابزاری برای تحق اهداف است . برای موفقیت و بهبود فردی و سازمانی ، هدف گذاری خوب شرط لازم و برنامه ریزی مناسب شرط كافی است .
  با این حال، افرادی که اهداف‌شان را تنظیم می‌کنند، خیلی نادرند. طبق برخی تحقیقات ، کمتر ازسه درصد مردم، اهداف‌شان را می‌نویسند و کمتر از یک درصد، آنها را مرور کرده و به اهداف‌شان توجه می‌کنند و دلایلی که باعث می‌شود مردم سراغ تنظیم هدف‌ها و برنامه‌ریزی برای آنها نروند، چهار چیز است. این دلایل را با هم می‌خوانیم.

  برایان تریسی می‌گوید آنهایی که در زندگی موفق‌ترند، قطعا اهل برنامه‌ریزی‌اند

  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 2. تشكر

  نرگس منتظر (11-12-1389)

 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : شکست خوردن را بپذیرید  آنها جدی نیستند.
  وقتی با افرادی که به چیزهای قابل توجهی در زندگی‌شان دست یافته‌اند صحبت می‌کنم معمولا به این نتیجه می‌رسم که دستیابی آنها به هدف‌شان درست بعد از اینکه تصمیم گرفته‌اند جدی باشند، رخ داده است. تا وقتی که شما برای هدف‌تان کاملا جدی و مصمم نباشید، هیچ‌گاه پیروزی رخ نمی‌دهد.
  آنها در خانواده‌شان چیزی از برنامه‌ریزی یاد نگرفته‌اند.
  افرادی که از کودکی در خانواده‌شان برنامه‌ریزی را دیده‌اند و خودشان از سنین پایین شروع به تنظیم اهداف‌شان کرده‌اند، اهمیت اهداف‌شان را بیشتر درک می‌کنند. تصمیماتی که درون خانواده و در زمان بچگی گرفته می‌شوند، مهم‌ترین تاثیر را در زندگی شما دارند. اگر والدین شما هدفی نداشته‌اند و در مورد اهداف صحبتی نمی‌کرده‌اند، شما را برای تنظیم کردن اهداف‌تان دلگرم نمی‌کرده‌اند و در مورد کسانی که هدف داشته‌اند و توانسته‌اند به مدارج بالایی برسند صحبت نمی‌کرده‌اند، پس شما هم با این طرز تفکر بزرگ شده‌اید که هدف‌ها قسمتی از زندگی‌تان نیستند.
  هدف‌های‌تان را پیش خودتان نگه دارید. فقط یک استثنا وجود دارد: می‌توانید آن را با کسانی در میان بگذارید که آنها هم اهدافی داشته‌اند که به آن رسیده‌اند و کسانی که واقعا موفقیت شما را می‌خواهند

  آنها از انتقاد می‌ترسند.
  ترس از مردود شدن که به علت انتقادهای مخرب در دوران کودکی به وجود می‌آید، در بزرگسالی به صورت ترس از انتقاد دیگران نمود پیدا می‌کند. خیلی از افراد از هدف‌های ارزنده‌ای که دارند، عقب می‌کشند؛ صرفا به این دلیل که هر وقت هدفی را برگزیده‌اند، کسی جلوی‌شان درآمده و به آنها گفته که نمی‌توانند به آن دست یابند یا اینکه آنها پول‌شان را از دست می‌دهند و زمان‌شان را تلف می‌کنند و...
  بیشتر ما تحت تاثیر نظرات دیگران هستیم و به همین دلیل، اولین چیزی را که باید بدانید این است که وقتی هدفی را برای خودتان تنظیم کردید باید آن را مانند یک راز پیش خود نگه دارید و در مورد آن به هیچ کس چیزی نگویید. اغلب اوقات ترس از انتقاد بیشتر از هر عامل دیگری شما را هنگام تنظیم هدف‌های‌تان متوقف می‌کند. پس هدف‌های‌تان را پیش خودتان نگه دارید. فقط یک استثنا وجود دارد: می‌توانید آن را با کسانی در میان بگذارید که آنها هم اهدافی داشته‌اند که به آن رسیده‌اند و کسانی که واقعا موفقیت شما را می‌خواهند و به جز آنها نباید با کس دیگری از هدف‌های‌تان بگویید؛ مخصوصا آنهایی که اصلا در مقامی نیستند که بتوانند شما را نقد یا دلسرد کنند.
  همه موفقیت‌های بزرگ در پی شکست‌های بزرگ حاصل شده‌اند. اگر این آرزو را دارید که استعدادها و توانایی‌هایتان را تماما به نمایش بگذارید، باید این میل را در خودتان ایجاد کنید که بارها و بارها ریسک شکست خوردن را بپذیرید
  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 5. تشكر

  نرگس منتظر (11-12-1389)

 6. Top | #3

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : شکست خوردن را بپذیرید
  آنها از شکست می‌ترسند.
  بعضی‌ها هم دنبال تنظیم کردن اهداف‌شان نمی‌روند زیرا از شکست می‌ترسند. در واقع ترس از شکست از بزرگ‌ترین سدهای سر راه موفقیت است که در زندگی افراد بزرگسال وجود دارد. ترس از شکست بیشتر از هر عامل روانی شما را عقب نگه می‌دارد.
  دلیل اولیه‌ای که شما از شکست می‌ترسید این است که نقشی که شکست در رسیدن به اهداف‌تان بازی می‌کند ادراک نمی‌کنید. شکست پیش‌نیاز اصلی موفق شدن است. همه موفقیت‌های بزرگ در پی شکست‌های بزرگ حاصل شده‌اند. اگر این آرزو را دارید که استعدادها و توانایی‌هایتان را تماما به نمایش بگذارید، باید این میل را در خودتان ایجاد کنید که بارها و بارها ریسک شکست خوردن را بپذیرید زیرا اگر می‌خواهید به اهداف‌ ارزشمندتان دست یابید راه دیگری ندارید به جز اینکه بارها به صورت به زمین بخورید تا بالاخره درسی را که برای رسیدن به پیروزی‌های بزرگ لازم دارید بیاموزید و حالا برای موفق شدن شما احتیاج دارید روی انرژی جسمی و روحی‌تان تمرکز کنید و همه آن را برای هدفی که از قبل تعیین کرده‌اید به کار ببرید.
  افرادی که به طور خاصی انرژی زیاد دارند یا باهوش هستند کمی با این کار مشکل دارند زیرا اغلب آنها همیشه تلاش می‌کنند چند کار را با هم انجام دهند و در آخر بدون اینکه آنها را به خوبی به آخر برسانند رهای‌شان می‌کنند. مشخص کردن هدف زندگی، به شما کمک می‌کند تلاش‌های‌تان در مسیر مشخصی انجام شود و انرژی و تمرکزتان را روی پیش‌بردن مهم‌ترین چیزی که در ذهن دارید، بگذارید. داشتن هدف مشخص و تنظیم شده به زندگی شما نظم و ترتیب می‌دهد و کمک‌تان می‌کند با همه توان‌تان برای رسیدن به آن تلاش کنید.
  محاسن و مزایای هدف گذاری :

  هدف گذاری؛امكان اندازه گیری پیشرفت و بهبود را فراهم می نماید. هدف گذاری؛انگیزه و روحیه تلاش را بهبود می بخشد.
  هدف گذاری؛ باعث ایجاد هماهنگی و وحدت می گردد.
  هدف گذاری؛ شرط لازم برنامه ریزی است ، برنامه بدون هدف بی معنی است .
  هدف گذاری ؛باعث تمركز بر فعالیت ها می شود.
  هدف گذاری؛ امكان تدوین شاخصها و معیارها و ارزیابی عملكرد را فراهم می نماید .
  هدف گذاری؛ امكان مقایسه نتایج و پیامدها را فراهم می كند.
  هدف گذاری؛ انحراف در عملكرد ها و برنامه ها را مشخص می كند.
  هدف گذاری؛ فعالیتهای زاید را شناسایی و مشخص می كند.
  هدف گذاری ؛احتمال موفقیت را بیشتر می كند.
  هدف گذاری؛ باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.
  هدف گذاری؛ باعث رشد و تعالی می گردد.

  فرآوری : کهتری
  بخش خانواده ایرانیمنابع:سحر حبیبی- سلامت-فکر نو
  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 7. تشكر

  نرگس منتظر (11-12-1389)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی