سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: ۞۩۞ لطفا به من انگیزه بدهید ۞۩۞

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. ۞۩۞ لطفا به من انگیزه بدهید ۞۩۞

  لطفاً به من انگیزه بدهید
  همه می دانند که برای انجام هر کاری به انگیزه نیاز است. هر چه انگیزه فرد قوی تر باشد آن کار را بهتر و مشتاق تر انجام می دهد...


  همه می دانند که برای انجام هر کاری به انگیزه نیاز است. هر چه انگیزه فرد قوی تر باشد آن کار را بهتر و مشتاق تر انجام می دهد. خیلی ها در آغاز انجام یک کار، دچار ترس و دلهره می شوند و انگیزه های خود را از بین می برند که امری عادی است، اما می توان آموخت که چگونه این عادت ناپسند را از خود دور کرد.

  هر شخصی حتما تجربه کمبود انگیزه را در زندگی داشته است. گاهی این موضوع تنها باعث عصبانیت شما می شود، هرچند یافتن انگیزه برای تمام کردن یک کار مهم بسیار سخت است، اما افراد به چند دلیل دچار کمبود انگیزه می شوند:

  ▪ پایین بودن عزت نفس
  ▪ عادت به تأخیر انداختن امور
  ▪ کمبود علاقه
  ▪ اضطراب داشتن یا خسته بودن
  ▪ کمبود وقت
  ▪ تنبلی
  ▪ ترس از شکست



 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : ۞۩۞ لطفا به من انگیزه بدهید ۞۩۞

  کمبود انگیزه و اشتیاق می تواند باعث ایجاد ناراحتی و نارضایتی شود و حتی الگوی خواب فرد را دچار مشکل کند. اما روش هایی وجود دارد که انسان را از بی انگیزگی در می آورد. یکی از راه های مبارزه با بی انگیزگی، تمرکز روی اهداف است.

  معمولا یک فرد به دلیل داشتن کارهای زیاد، احساس رکود و رخوت می کند. حس تحت فشار بودن می تواند باعث از بین رفتن توان فرد شود، چرا که به طور مسلم انجام ندادن هیچ کاری راحت تر از انجام دادن صدها کار در یک زمان است!


  فهرستی از کارهای خود تهیه کرده و از کار کوچک تر شروع کنید. از کارهایی شروع کنید که اکنون باید انجام شوند و روی انجام آنها در یک زمان تمرکز کنید. متداول ترین اشتباهی که افراد مرتکب می شوند این است که می کوشند همه کارها را با هم انجام دهند، به جای آن یک هدف را انتخاب کرده و همان را ادامه دهند.


  در این میان ورزش کردن بسیار مؤثر است و باعث کاهش اضطراب و افزایش انگیزه در شما می شود.


  با ورزش کردن، حس خوبی به دست می آورید. وقتی شما ترس و هراس دارید، سخت ترین کار این است که بلند شوید و دست به عملی بزنید. اما وقتی با خود در مورد آن صحبت کنید، متوجه می شوید که ورزش کردن بهترین راه است. از کارهای ساده شروع کنید. حتی اگر فقط یک پیاده روی کوتاه در روز باشد، همین بیرون رفتن از منزل و انجام یک کار، یکی از بهترین راه ها برای شکستن رکود و رخوت است. این کار نه تنها شما را از منزل بیرون می کشد، بلکه مغزتان را به کار می اندازد و باعث ایجاد حسی فوق العاده در شما می شود.


  به دنبال چیزی بگردید که به شما الهام می دهد و باعث هیجانتان می شود.




 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : ۞۩۞ لطفا به من انگیزه بدهید ۞۩۞

  گاهی عدم وجود الهام و القاء می تواند باعث کمبود انگیزه شود. شاید شما آن اشتیاقی را که باعث الهام بخشی به شما می شود فراموش کرده اید آن را دوباره پیدا کنید. شروع به خواندن چیزهایی کنید که باعث ایجاد احساس علاقه در شما شود، مثلاً درباره کسانی مطالعه کنید که به اهدافی مشابه اهداف شما رسیده اند.

  هیجان درمورد اهدافتان را در خود ایجاد کنید. این شاید سخت باشد، چون شما در رخوت به سر می برید و شاید واقعا در حال حاضر علاقه ای به هیچ چیز نداشته باشید، اما وقتی الهام درونی را بیابید، انجام آن راحت تر است.


  کارهایتان را به تاًخیر نیندازید. حتی اگر امروز کمی از آن را هم انجام دهید بهتر از این است که اصلاً کاری نکنید. شما نیاز به یک نظم و انضباط دارید تا قادر به انجام و ادامه امور باشید. در این حالت حتی اگر علاقه ای به انجام کاری نداشته باشید باز هم آن را انجام خواهید داد. هرگز مأیوس نشوید. هرچه بیشتر در جهت نظم و ترتیب تلاش کنید راحت تر می شود. سعی کنید خود را به سمت هدف بکشانید و هرگز از تلاش خسته نشوید.


  هر فردی برای انگیزه یافتن، نیازهای متفاوتی دارد. فهم این نیازهای انگیزشی است، که می تواند بینش خوبی به فرد بدهد.


  یک مدیر را در یک شرکت در نظر بگیرید. به عنوان یک مدیر، فهم نیازهای انگیزشی افراد مختلف در گروه و احترام گذاشتن به آنها می تواند بسیار مثمرثمر باشد. فهم تفاوت های فردی در اولویت دهی به نیازها می تواند به افراد در درک علل کمبود انگیزه، بی علاقگی یا مقاومت و به عبارت دیگر نحوه ایجاد علاقه، انگیزه یا تعهد کاری کمک کند. مثلا یک مدیر باید به اعضای تیم خود به عنوان فرد نگاه کرده و اولویت های انگیزشی هر یک را تعیین کند.


  محرک هایی که ممکن است ایجاد انگیزه کنند یا برای یک فرد به عنوان مشوق عمل کنند، می توانند برای فرد دیگر با نیازهای متفاوت جواب ندهند. پس برای تهیه نقشه محرک ها و مشوق ها، یک روش از پیش تعیین شده وجود ندارد، بلکه برای هر کس براساس نیازهایش، نوع آن تعریف می شود.


 5. Top | #4

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : ۞۩۞ لطفا به من انگیزه بدهید ۞۩۞



  افراد، مشوق ها و اعمال خاصی را که با نیازهایشان منطبق است، عامل انگیزه خود می دانند. مثلا فردی که بشدت به یادگیری علاقه مند است، ممکن است کارهایی را که خیلی روتین و معمول است و نیازی به تفکر ندارد به تاخیر بیندازد و آنها را خسته کننده بداند. حال اگر به عنوان مدیر مجبور به دادن چنین کاری به این شخص هستید، می توانید یک نفر را به عنوان همکار او بگمارید تا کارهای خسته کننده را انجام دهد.

  اگر این کار را همیشه نمی توانید انجام دهید، باید به فرد یادآور شوید که این کار اولویت شرکت یا مدیر آن است و حتما باید انجام شود.

  اما هر شخص، نه تنها در جایگاه یک مدیر، بلکه به عنوان یک فرد باید همواره بکوشد تا نیازهای انگیزشی خود را تشخیص داده و با برآورده کردن آنها انگیزه لازم را برای هر کاری در خود ایجاد کند.

  در این میان، قدردانی، دادن پاداش و تشویق کردن خود می تواند بسیار مؤثر باشد. این پاداش لزومًا نباید خیلی بزرگ باشد، یک فنجان چای، خواندن کتاب مورد علاقه یا گوش کردن به موسیقی دلخواه به عنوان جایزه می تواند باعث افزایش انگیزه شما برای انجام کاری که علاقه ای به انجام آن ندارید شود.

  به هر حال همواره بکوشید انگیزه لازم را برای انجام کارهایی که موفقیت شما را به همراه دارد، در خود ایجاد کنید. روش ایجاد این انگیزه، کاملاً به شما و روحیات خاصتان بستگی دارد و در این میان خودتان بیشترین کمک کننده به خویش هستید.



  امضاء

  رفتن دلیل نبودن نیست
  http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
  در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
  تو باور نکن اما من عاشقم

  رفتن دلیل نبودن نیست ...








اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی