سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: جریان خلاق روح

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. جریان خلاق روح  در طول زمان بشر از حقیقت ذاتی خود دور شده و ناتوان و ضعیف گشته است.روح انسان دارای انرژی و قدرتی ذاتی است كه در عموم انسان ها به صورت خفته و راكد وجود دارد. این نیرو در میان فرهنگ های مختلف شناخته شده است و به اسامی گوناگونی چون پرانا، چی، مانا، كندالینی، روح القدس و... از آن نام برده می شود. در علوم و مكاتب باطنی، روش های متعددی جهت بیدار و آزاد سازی این نیروی خفته ابداع شده است.

  رشد معنوی و اتفاقات شگفت انگیز در زندگی روحی و تحقق خواسته ها حتی موفقیت در زندگی ظاهری، با بیداری انرژی خلاق روح یا كندالینی ارتباط دارد.

  در شرق اعتقاد براین است كه نیروی خفته كندالینی در مركز اولین چاكرا(مولاداهارا) كه مركز آگاهی و غرایز حیوانی و پایین ترین چاكراست، مستقر می باشد. بیدار شدن كندالینی، به معنی صعود از این چاكرا و رسیدن به بالاترین چاكرا، مكانی در تاج سر و مركز آگاهی برتر (ساهاسرارا) است. در حقیقت هر شكلی از زندگی و حیات باطنی كه به نام های فنافی ا... سامادهی، موكشا، اتحاد، كاوالیا و... شناخته شده اند، بیدار شدن كندالینی است.

  وقتی كندالینی بیدار می شود جسم فیزیكی تغییرات بسیاری را كه عمدتاً مثبت هستند تجربه می كند. با بیداری نیروی حیاتی تمام سلول های بدن شارژ می شوند و جریانی از تجدید حیات آغاز می گردد. صدا، احساس ها (حتی احساس به بدن) و هورمون های پنهانی تغییر می یابند. در حقیقت تظاهرات سلولی در بدن و ذهن، بالاتر از سطح معمول، در سطح عالی تر رخ می دهند. 2. تشكرها 2

  **موعود** (18-12-1389), آسیه سادات (19-12-1389)

 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : جریان خلاق روح


  ● بیداری جزئی و كلی

  در علوم باطنی مغز را به شش بخش و تجلیاتش را هم تقریباً به شش حوزه دسته بندی می كنند و قسمت های مختلف آن را با چاكراها مرتبط می دانند. بر حسب درجات بیداری چاكراها، قسمت های خاموش مغز روشن می شود و این خود نیز باعث فعال شدن نیروهای روحی و روانی می گردد. همان طوری كه برای روشن نمودن یك لامپ الكتریكی، آن را به وسیله كلیدی كه بر روی دیوار نصب شده است، روشن می كنیم، برای روشن كردن چراغ مغز نیز اقدام دیگری مقدور نیست بلكه نیاز به كلید است. كلید روشن كردن قسمت های مختلف مغز در چاكراها قرار دارد. گاه در كسی بیداری به میزانی رخ می دهد كه شخص می تواند روشن بین یا تله پات باشد اما گاه بیداری به حدی است كه یك نوازنده و یا یك نویسنده نابغه بشود.

  نابغه كسی است كه یك یا تعداد بیشتری از سطوح مغزش بیدار شده باشد. نبوغ دارای انواع و مراحل متفاوت است؛ به طور مثال گاه كودكی از لحاظ هوش استثنایی می شود، دیگری شاعراست و به او الهام می گردد، نوجوانی هم موسیقیدان یا مخترع و یا مكتشف می شود.

  در مغز نوابغ، بیداری به صورت جزئی رخ داده است. كسانی كه ذهن آنها با تبلور نور، حركت كرده، بیدار شده و به روشنایی نبوغ رسیده باشد، دریافته اند آنچه كه در آنها متبلور شده كل آگاهی نیست و بیداری كلی مغز هنوز حاصل نشده است.

  موقعی كه كل مغز بیدار می شود و روشنایی حاصل می گردد، فرد تجسم الهی و خدایی كوچك می شود. 5. تشكرها 2

  **موعود** (18-12-1389), آسیه سادات (19-12-1389)

 6. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : جریان خلاق روح


  تمام ادیان الهی اذعان دارند كه انسان تجسم قدرت های آسمانی است. این گفته حضرت علی كه می فرمایند: «آیا گمان می كنی تو جرم صغیری هستی، در حالیكه در وجود تو جهان بزرگتری در هم پیچیده و متمركز شده است»، اشاره به همین مضمون دارد. در قرآن و دیگر كتب مقدس آمده كه خداوند از روح خود در انسان دمیده، پس حقیقت وجودی انسان روح خداوند است و روح خدا كه از خداست تمامی قدرت ها و دانایی های خداوند را دارا می باشد. ولی در طول زمان بشر از حقیقت ذاتی خود دور شده و ناتوان و ضعیف گشته است. در حال حاضر ارتباط لحظه ای و عمیق بین انسان و روح اش وجود ندارد و نیروهای روحی به صورت بالقوه در وجود انسان نهفته گردیده است.

  روان انسان (كالبد انرژیك) كه در كالبد فیزیكی وی نفوذ دارد و نقاط اتصال و ارتباط آنها به صورت مراكز انرژی یا چاكراها شكل گرفته اند، واسط ارتباط بین روح و انسان بشمار می آید. در طول زمان به دلیل جهالت طولانی و دوری از اصل رب، انبوهی از زنگارها و چسبندگی ها بر گرد این مراكز انرژی پدیدار گشته و این مراكز قدرت را بسته و غیرفعال ساخته و ارتباط انسان را با نیروهای الهی قطع كرده است. اگر بخواهیم عوامل اصلی مسدود شدن مراكز انرژی را بیشتر بررسی كنیم، می توانیم علت های تعیین كننده زیر را مد نظر قرار بدهیم: ترس ها، تردیدها، شرطی شدگی ها، عقده های روانی، تعارضات ذهنی، تمایلات منفی، نیات و برداشت های مخرب، جهت های رو به پایین دانش و آگاهی، جهت های رو به پایین تفكر، نوع و جهت تجارب گذشته و...

  هدف، فعال كردن، پاك كردن و بهبود طرز كار این مراكز قدرت درونی است. تصحیح و تغییر مسیرهای ناصواب در زندگی و پیروی از روح خدا موجبات پاكسازی مسیرهای انرژی را فراهم می آورد و اگر انرژی روحی از پایین ترین چاكرا به بالاترین چاكرا برسد انسان به سعادت و خوشبختی دست می یابد، بدین معنا كه نیروهای روحی فعال گشته و خودآگاهی به بالاترین سطوح هوشیاری كه همانا عشق و خلاقیت است دست پیدا می كند.
 7. تشكرها 2

  **موعود** (18-12-1389), آسیه سادات (19-12-1389)

 8. Top | #4

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : جریان خلاق روح


  ● عوامل مؤثر بیداری انرژی روحی (هماهنگی)


  برخورداری از توانایی های غیرمتعارف، اتفاقی عجیب و غیرطبیعی نیست. این توانایی ها با ذهن و خودآگاه ما ارتباط دارد. مغز به عنوان سخت افزار ذهن عمل می كند و قادر است به سطح بالاتری از آگاهی و حواس پنج گانه برود. نیرویی كه موجب بروز پدیده های فوق طبیعی می گردد از سطوح مادی و فیزیكی ناشی نمی شود بلكه به سطوح بالاتر هوشیاری و آگاهی و در جریان بودن نیروی ذاتی روح مربوط است. بروز این گونه اعمال به انرژی بالای روحی نیازمند است. بنابراین با تمركز و اراده برای انجام عمل خارق العاده نمی توان به جایی راه برد، بلكه باید به سطوح بالاتری از انرژی و هوشیاری دست یافت. این توانایی ها عموماً برای ذهن های آزاد و رها كه در سطوح بالای آگاهی و انرژی مستقر هستند، رخ می دهد.

  همانطور كه گفته شد توانایی بالقوه انجام اعمال خارق العاده در هر كسی وجود دارد، اما برای به فعل درآوردن این توان عوامل بسیاری وجود دارد، عواملی كه بر روی فعالیت های ذهنی و رفتارهای ادراكی مانند حالات روانی فرد اثر می گذارند. از جمله این عوامل نیروی باور و ایمان است. تا زمانی كه شخص به این باور نرسیده باشد كه توانایی های روحی در انسان وجود دارد، شكوفایی و آشكاری آن را مشاهده نخواهد كرد و هر قدر كه نیروی باور از قدرت بیشتری برخوردار و به ایمانی قوی بدل شده باشد هر عملی، شدنی محسوب می گردد.

  گفته حضرت مسیح(ع) نیز به همین موضوع اشاره دارد: «اگر به اندازه دانه خردلی ایمان داشته باشید می توانید كوهی راجابجا كنید».

  این موضوع نیز به اثبات رسیده كه می توان از طریق تمرینات متناسب، پرورش توانایی های روحی را تسریع كرد و كیفیت شكوفایی و رشد آن را بهبود بخشید. همچنین اگر شخصی به صورت محوری بر روی یك نوع مهارت خاص مانند تله پاتی یا جابجایی اشیاء و یا هر نوع مهارت دیگری تمرین كند در انجام بهترِ آن عمل از توانایی بیشتری برخوردار می گردد. از عوامل مؤثر دیگر زمان و مكان ویژه را می توان نام برد. برای مثال در ادیان برای دعا و عبادت زمان های بخصوصی تعیین شده است.

  می توان اذعان نمود كه در دسترس ترین عامل و اصلی ترین روش بیداری انرژی روحی تسلیم و عشق به خداوند است. در مقام تسلیم حقیقی و عشق به خدا، طبیعت به بهترین شكل عمل می كند و هماهنگی ایجاد می گردد. نیروی عشق از بین برنده موانع جذب روح الهی است.
  امضاء

  رفتن دلیل نبودن نیست
  http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
  در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
  تو باور نکن اما من عاشقم

  رفتن دلیل نبودن نیست ...
 9. تشكرها 2

  **موعود** (18-12-1389), آسیه سادات (19-12-1389)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی