سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 61

موضوع: اخبارساير کشورها در اسفند ماه 89

 1. Top | #51

 2. تشكر

  **موعود** (27-12-1389)

 3. Top | #52

 4. تشكر

  **موعود** (27-12-1389)

 5. Top | #53

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه بحرین؛ سه دقیقه تا شهادت! ... ||» ..عکس.. «||

  ...بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ...
  تصویر جوان بحرینی را نشان می‌دهد که در اعتراضات به حکومت آل خلیفه شرکت کرده است و لحظاتی بعد با شلیک گلوله به شهادت می‌رسد


  امضاء

 6. تشكر

  parsa (28-12-1389)

 7. Top | #54

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه اغلب شهرهاي ليبي در كنترل انقلابيون

  اغلب شهرهاي ليبي در كنترل انقلابيون است
  خبرگزاري فارس: بررسي اوضاع جاري در ليبي نشان مي‌دهد كه بسياري از شهرهاي حساس و راهبردي اين كشور تحت كنترل انقلابيون بوده و فقط سه شهر مهم طرابلس، پايتخت و سرت در شمال و سبها در جنوب در اختيار نيروهاي قذافي است.

  به گزارش فارس،‌ بررسي آخرين وضعيت تغيير و تحولات جاري در ليبي نشان مي دهد كه اكثر شهرهاي استراتژيك اين كشور تحت كنترل انقلابيون است.

  *بررسي اوضاع شرق ليبي


  شرق ليبي را شهرهاي مهمي چون البريقه، اجدابيا، راس لانوف، بنغازي و البيضاء دربرمي‌گيرد.


  - بنغازي: بنغاري دومين شهر بزرگ ليبي است و آخرين خبرهاي رسيده از اين شهر حكايت از آن دارد كه نيروهاي تابع قذافي درحال پيشروي به اين شهر هستند، اگرچه با مقاومت انقلابيون ليبي مواجه شده‌اند.‌ انقلابيون اين شهر از ترس اين كه مبادا نيروهاي قذافي در صورت ورود به شهر مرتكب جنايت و كشتار عليه مردم و غير نظاميان ساكن در آن شوند، در حال تخليه مناطق غربي شهر هستند، ‌اما بنغازي هم‌چنان در كنترل انقلابيون است.


  - اجدابيا: اين شهر در 60 كيلومتري جنوب بنغازي واقع شده‌ و اهميت آن به اين خاطر است كه در چهارراه دو مسير مهم يعني از يك‌سو در مسير ساحلي تونس به مصر و از سوي ديگر در مسير كارواني از دريا به واحه‌هاي جالو و اوجله قرار دارد. در اجدابيا نيروهاي تابع قذافي هم‌چنان و با شدت به بمباران اين شهر ادامه مي‌دهند و بسياري از مناطق مسكوني شهر زير بمباران شديد قرار داشته است، اما كنترل شهر هم‌چنان در دست انقلابيون است، نيروهاي قذافي توپ‌ها و تانك‌هاي بسياري را بيرون شهر اجدابيا مستقر نموده تا به هر طريق ممكن شهر را تصرف كنند.


  - راس لانوف: راس لانوف از اين جهت كه يكي بنادر مهم صادر كننده نفت در ليبي است براي رژيم قذافي از اهميت بسياري برخوردار است. اين شهر نيز زير بمباران نيروهاي تابع قذافي قرار دارد و در آخرين تصميم اتخاذ شده درباره اين شهر قذافي به نيروهاي تابع خويش دستور داده تا خانه‌هاي تمام كارمندان دولتي را كه از دستورات وي نافرماني كرده‌اند به آتش بكشند، اين شهر هم‌چنان در دست انقلابيون ليبي است.


  - البريقه: اين شهر در شرق طرابلس پايتخت ليبي و مهمترين بندر صدور نفت اين كشور به شمار مي‌آيد با وجودي كه نيروهاي تابع قذافي تلاش نمودند، طي حملاتي اين شهر را از انقلابيون ليبي بازپس گيرند،‌ اما انقلابيون ليبي همچنان بر شهر البريقه تسلط دارند.


  - البيضاء: البيضاء نيز كه يكي ديگر از شهرهاي مهم شرق ليبي مي‌باشد،‌ همچنان تحت كنترل انقلابيون ليبي است.

  به اين تريتب مي‌توان گفت، با وجودي كه رژيم قذافي تلاش بسيار مي‌كند، شهرهاي شرقي را از كنترل انقلابيون خارج كند و حاكميت خود را دوباره بر شرق كشور اعمال كند، اما شهرهاي مهم و استراتژيك آن هم‌چنان در دست انقلابيون است.

  *بررسي اوضاع غرب ليبي


  غرب ليبي را شهرهاي مهمي چون طرابلس، مصراته، الزاويه، زواره و الزنتان دربرمي‌گيرد.


  - طرابلس: از آنجايي‌كه طرابلس مركز حكومت قذافي بوده و او و خانواده‌اش و نيروهاي امنيتي ويژه‌اش در آنجا مستقر هستند، هم‌چنان در كنترل وي مي‌باشد، اگرچه اين شهر و بويژه در منطقه تاجورا شاهد برگزاري تظاهرات اعتراض آميز عليه قذافي بود.


  - مصراته:‌ مصراته سومين شهر بزرگ ليبي و واقع در نزديكي مديترانه در 200 كيلومتري شرق طرابلس قرار دارد، در آخرين تغيير و تحولات اين شهر در معرض بمباران و گلوله باران شديد نيروهاي تابع قذافي قرار داشت و تك تيراندازان تابع رژيم قذافي با رفتن بر پشت با‌م خانه‌ها اقدام به نشانه گيري رهگذران مي‌نمايند. نيروهاي تابع قذافي غير نظاميان شهر را بازداشت كرده و با نگهداري آنها در يكي از شهرك‌هاي جنوبي نزديك پايگاه هوايي كه بر آن استيلا دارند، از آنها هنگام پيشروي به داخل شهر به عنوان سپر انساني استفاده مي‌كنند. كنترل اين شهر هم چنان در اختيار انقلابيون است.


  - الزاويه: شهر زاويه در غرب طرابلس نيز با اين كه براي مدتي كوتاه به دست نيروهاي تابع قذافي افتاده بود، اما انقلابيون ليبي توانستند 17 مارس بار ديگر كنترل مركز شهر را به دست گيرند و اين شهر هم اكنون تحت كنترل انقلابيون است.


  - زواره: شهر زواره كه در 30 مايلي مرز ليبي با تونس قرار دارد، روز 16 مارس سقوط نمود و نيروهاي تابع رژيم قذافي در آن مستقر گرديدند.


  - الزنتان: با همكاري مردم و حمله آنها به نيروهاي تابع قذافي اين شهر نيز در دست انقلابيون ليبي قرار دارد، بويژه آن كه قبايل اين منطقه با انتشار بيانيه‌اي اعلام كردند كه به نيروهاي مردمي در مبارزه با معمر قذافي ديكتاتور ليبي پيوسته‌اند.


  بر اين اساس مي‌توان گفت، در حال حاضر به جز شهرهاي طرابلس، پايتخت ليبي و سرت در شمال و سبها در جنوب، ساير شهرهاي ليبي از جمله بنغازي، الزاويه، مصراته، طبرق، بيضا و زواره به دست انقلابيون افتاده است.  امضاء

 8. تشكر

  **موعود** (28-12-1389)

 9. Top | #55

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه میدان 'لؤلؤ' بحرین با خاک یکسان شد + تصویر


  پرس تی وی خبر داد:


  نیروهای بحرینی، میدان مروارید منامه، پایتخت این کشور را که به مرکز تظاهرات ضددولتی اخیر تبدیل شده بود، با خاک یکسان کرده‌اند.


  سازه نمادینی که وسط این میدان واقع شده بود، جمعه (27 اسفند) به دست نیروهای بحرینی که از سوی نظامیان این کشور و نیروهای سعودی پشتیبانی می‌شدند، با خاک یکسان شد.


  سازه نمادین میدان مروارید از شش ستون قوسی‌ شکل تشکیل شده بود که یک گوی سفید شبیه مروارید بر بالای آن‎ها قرار داشت.
  این شش ستون، نمادی از شش کشور عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس یعنی بحرین، کویت، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، قطر و عمان بودند.

  مروارید نصب‌ شده بر بالای این ستون‌ها، نمادی از میراث مشترک این کشورها که اقتصادشان پیش از کشف نفت، وابسته به صید مروارید بود، محسوب می‌شد.


  عربستان سعودی نیز به همراه چند کشور دیگر عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس از روز دوشنبه (23 اسفند) صدها تن از نیروهای نظامی خود را به منامه اعزام کرده ‌است تا به دولت بحرین در سرکوب تظاهرکنندگانی که خواستار سرنگونی حکومت پادشاهی و برخورداری از آزادی‌های سیاسی هستند، کمک کنند.


  سازمان عفو بین‌الملل، دیده‌بان حقوق بشر و کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد و بسیاری دیگر از گروه‌ها و مجامع بین‌المللی ضمن محکوم کردن خشونت‌های به کار گرفته شده علیه تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم بحرین، این اقدامات را غیرقانونی و مایه شرمساری خوانده‌اند.
  مقامات بحرینی میدان 'لؤلؤ' (مروارید) را که از یک ماه پیش شاهد تحصن معترضین به دولت بحرین بوده، با پشتیبانی اشغالگران سعودی روز جمعه با خاک یکسان کردند.


  به گفته شاهدان عینی، مقامات بحرین این اقدام را برای سبک کردن بار ترافیکی میدان عنوان کرده و اعلام نموده اند این مکان به چهار راه و نصب چراغ راهنمایی تبدیل خواهد شد.


  این میدان که موسوم به میدان شورای همکاری نیز بوده و نماد مرواریدی (به نشانه بحرین) بر روی شش ستون به نشانه شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس (بحرین، عربستان، کویت؛ قطر، امارات و عمان) قرار داشت، معترضین از آن به عنوان میدان شهدا و یا میدان تحریر یاد می کردند.


  این میدان با شکل گیری شورای همکاری خلیج فارس و همزمان با برگزاری سومین اجلاس شورای همکاری در بحرین در نوامبر سال 1982 میلادی افتتاح شده است.

  میدان لولو در یک ماه گذشته بارها شاهد حمله نیروهای نظامی بحرین به تظاهر کنندگان بود.
  در جریان حمله نیروهای نظامی بحرین به تجمع کنندگان بحرین در طول یک ماه گذشته دستکم 16 نفر جان خود را از دست دادند.
  دولت بحرین به منظور جلوگیری از تجمع مجدد معترضین در این میدان اقدام به انهدام آن کرده است .

  امضاء

 10. تشكرها 3

  **موعود** (28-12-1389), ملکوت (28-12-1389), آسیه سادات (28-12-1389)

 11. Top | #56

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  مهر 1389
  شماره عضویت
  793
  نوشته
  4,170
  تشکر
  3,784
  مورد تشکر
  6,500 در 2,394
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  عکس هایی از میدان لولو 12. تشكر

  آسیه سادات (28-12-1389)

 13. Top | #57

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  مهر 1389
  شماره عضویت
  793
  نوشته
  4,170
  تشکر
  3,784
  مورد تشکر
  6,500 در 2,394
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض 14. تشكر

  آسیه سادات (28-12-1389)

 15. Top | #58

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  khabar شعار مردم خشمگين بحرين "سرنگوني رژيم آل‌خليفه "

  شعار مردم خشمگين بحرين "سرنگوني رژيم آل‌خليفه " است
  خبرگزاري فارس: يكي از فعالان سياسي بحرين در مصاحبه‌اي گفت كه رژيم آل‌خليفه با سركوب مردم نمي‌تواند اراده مردم اين كشور براي ادامه تظاهرات را از بين ببرد.
  به گزارش فارس، شيخ " محمد حبيب المقداد " رييس جمعيت بحريني "الزهرا " در گفت وگو با شبكه خبري العالم با بيان اينكه " سرنگوني رژيم آل خليفه " فريادي فراگير در سراسر بحرين شده است، تاكيد كرد كه رژيم بحرين با تخريب ميدن لولوء نمي تواند فرياد مردم را كه خواستار تغيير ساختار سياسي كشورشان هستند، خاموش كند.

  اين فعال سياسي اظهار داشت : اعلام وضع فوق العاده و برقراري مقررات منع آمد و شد در خيابان ها كمكي به رژيم بحرين نخواهد كرد و اراده و عزم مردم را براي ادامه تظاهرات تا تحقق همه مطالبات قانوني و مشروع از بين نخواهد برد.


  وي با بيان اينكه " مردم بحرين همچنان در خيابان ها هستند و تا تحقق همه مطالباتشان به خانه ها بازنمي گردند "، گفت كه شعار مردم خشمگين بحرين " سرنگوني رژيم آل خليفه " است.


  شيخ المقداد ، مردم بحرين را دعوت كرد كه با سردادن نداي " الله اكبر " خود را براي مقابله با سلاح هاي مرگبار ارتش هاي بحرين و بيگانه آماده كنند.
  امضاء

 16. Top | #59

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه خبر فوري/ جنگ عليه ديكتاتور ليبي آغاز شد

  خبر فوري/ با حمله جنگنده‌هاي فرانسوي به مواضع قذافي
  جنگ عليه ديكتاتور ليبي آغاز شد
  خبرگزاري فارس: خبرگزاري رويترز خبر داد كه جنگنده‌هاي فرانسوي برخي از مواضع نيروهاي قذافي را بمباران كردند.


  به گزارش فارس، خبرگزاري رويترز در خبري فوري (شنبه‎شب) به نقل از منابعي در وزارت دفاع فرانسه خبر داد كه جنگنده‌هاي فرانسوي مواضع نيروهاي وفادار "معمر قذافي " ديكتاتور ليبي را بمباران كردند.

  اخبار تكميلي متعاقباً منتشر مي‌شود.

  امضاء

 17. Top | #60

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه بمباران شهر زادگاه قذافی

  رسانه های رسمی لیبی از بمباران شهر «سرت» زادگاه معمر قذافی خبر دادند
  بعد از اینکه وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد انگلیس و آمریکا یکصد و ده فروند موشک کروز بهلیبی شلیک کرده اند رسانه های رسمی لیبی از بمباران شهر «سرت» زادگاه معمر قذافی خبر دادند
  پنتاگون همچنین اعلام کرد در حمله به لیبی از نسل جدید موشکهای تام هاوک استفاده شده است.
  در همین حال شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار در خبری فوری به نقل از وزارت دفاع امریکا اعلام کرد سه زیر دریایی امریکایی در حال آماده شدن برای عملیات علیه لیبی هستند.
  خبرگزاری فرانسه در خبری فوری از طرابلس گزارش داد یکی از مسئولان بلند پایه لیبی بامداد یکشنبه با وحشیانه خواندن حملات غربی ها به این کشور گفت این حملات تعداد زیادی قربانی داشته است.


  امضاء

 18. تشكر

  ملکوت (29-12-1389)

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی