راز حجاب سایت آیه های انتظار انجمن آیه های انتظار
ثبت نام
سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
تبلیغات تبلیغات
راز حجاب
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
 1. #1
  مدير کل سایت
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آواتار ها

  تاریخ عضویت : امرداد 1388
  صلوات
  23071
  دلنوشته
  43
  اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر
  نوشته : 62,789      تشکر : 57,597
  171,652 در 50,196 پست تشکر شده
  وبلاگ : 173
  دریافت : 9      آپلود : 102
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آنلاین نیست.

  پیش فرض راز حجاب
  چرا حجاب؟  در مقام اجمال بايد گفت حجاب بر اساس جهان بينی توحيدی اسلام و در راستای رسيدن انسان به کمال است و مطابق با فيزيولوژی و روان شناسی زن و مرد و با توجه به قدرت شگرف غريزه جنسی و کنترل و تعديل آن تشريع شده است.

  و اما در مقام تفضيل؛ لباس و پوشش پديده ای است که به اندازه طول تاريخ بشر سابقه و به قدر پهنه جغرافيايی زمين گسترش دارد و از ديرباز در اقوام و ملل مختلف نوعی پوشش وجود داشته است. ولی متأسفانه در غرب با گسترش تفکر ليبراليسم جنسی و رواج کاميابی نامشروع، «برهنگی» فراگير شده که امروزه شاهد پيامدهای منفی آن هستند.

  لباس و پوشش جدای از حفظ بدن و آراستگی آن دارای آثار فلسفه ای عميق است و رابطه مستقيمی با فرهنگ مردم دارد. در هر جامعه ای نوع و کيفيت لباس زنان و مردان علاوه بر آنکه تابع شرايط اقتصادی و اجتماعی و اقليمی است، قوياً تابع جهان بينی و ارزشهای حاکم بر فرهنگ آن جامعه و حتی مبيّن آن جهان بينی است.

  لذا مذاهب مختلف در نوع لباس مردم نقش مؤثری دارند و در اسلام نيز بر لزوم پوشيدگی و حجاب بويژه برای زنان تأکيد شده و در قرآن کريم بر رعايت آن تصريح گرديده است (آيه ۳۱ سوره مبارکه نور و آيات ۵۹ و ۶۰ سوره مبارکه احزاب).


  برای روشن شدن فلسفه حجاب زن و راز تفاوت آن با پوشش مردان توجه به مطالب ذيل لازم است:

  ۱- توجه به رابطه پوشش با فرهنگ دينی: بر اساس فرهنگ اسلامی، انسان موجودی است که برای رسيدن به کمال و معنويت خلق گرديد. لذا اسلام با تنظيم و تعديل غرايز بويژه غريزه جنسی و توجه واقعی به هر يک از آنها در حدّ حاجت طبيعی، سبب شکوفايی همه استعدادهای انسان شده و او را به سوی کمال سوق داده است.

  ۲- توجه به ساختار فيزيولوژی انسان: نوع پوشش زن و تفاوت آن با لباس مرد رابطه ای مستقيم با تفاوتهای جسمی و روحی زن و مرد دارد. در تحقيقات علمی در فيزیولوژی و روان شناسی زن و مرد ثابت شده که مردان نسبت به محرکهای چشمی شهوت انگيز، حساس ترند و چون ترشح هورمون های جنسی در مرد صورتی يکنواخت و بدون انقطاع دارد مردان بصورتی گسترده تر تحت تأثير محرکهای شهوانی قرار می گيرند؛ اما زنان نسبت به حس لمس و درد حساس ترند و از اين گذشته چون هورمونهای جنسی زن بصورت دوره ای ترشح می شوند و بطور متفاوت عمل می کنند، تأثير محرکهای شهوانی بر زن صورتی بسيار محدود دارد و نسبت به مردان بسيار کمتر است. بر مطالب مذکور قدرت شگرف غريزه جنسی ميان غرايز را نيز اضافه کنيد.

  با دقت بر مطالب فوق، فلسفه حجاب بخوبی روشن می شود. حجاب در اسلام از يک مسأله کلی و اساسی ريشه گرفته است. اسلام می خواهد انواع التذاذهای جنسی چه بصری و لمسی و چه انواع ديگر به محيط خانوادگی و در چارچوب شرع و قانون اختصاص يابد و اجتماع، تنها برای کار و فعاليت باشد.

  بر خلاف سيستم غربی که کار و فعاليت را با لذت جويی جنسی به هم می آميزد، اسلام قايل به تفکيک ميان اين دو محيط است و برای تأمين اين غرض، پوشش و حجاب را توصيه نموده است؛ زيرا بی بندوباری در پوشش به معنای عدم ضابطه در تحريک غريزه و عدم محدوديت در روابط جنسی است که آثار شوم آن بر کسی پوشيده نيست.  راز حجاب
  ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 29-10-1389 در ساعت 04:32
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند درد ندارد ، محکم تر زدند

  *******************************
  گرچه گذر زمان فرصت مهرورزیدن رادریغ نمی کند،امامرگرااستثنائی نیست. فرصت ها را براي مهرورزي دريابيم

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت


  ******************************* 2. تشكرها 8


 3.  

 4. #2
  مدير کل سایت
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آواتار ها

  تاریخ عضویت : امرداد 1388
  صلوات
  23071
  دلنوشته
  43
  اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر
  نوشته : 62,789      تشکر : 57,597
  171,652 در 50,196 پست تشکر شده
  وبلاگ : 173
  دریافت : 9      آپلود : 102
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آنلاین نیست.

  پیش فرض پاسخ : زاز حجاب
  رعايت حجاب اسلامی آثار زير را به دنبال دارد:

  ۱- بهداشت روانی اجتماع و کاهش هيجان ها و التهاب های جنسی، سبب کاهش عطش سيری ناپذير شهوت است.

  ۲- تحکيم روابط خانوادگی و برقراری صميميت کامل زوجين: با رواج بی حجابی و جلوه گری زنان، جوانان مجرد ازدواج را نوعی محدوديت و پايان آزادی های خود تلقی می کنند و افراد متأهل هر روز در مقايسه ای خطرناک ميان آنچه که دارند و ندارند قرار می گيرند که اين مقايسه ها، هوس را دامن زده و ريشه زندگی را می سوزاند.

  ۳- استواری اجتماع، حفظ و استفاده نيروی کار و فعاليت: دختر و پسری که در محيط کار و دانشگاه، تحريک شهوانی می شوند از تمرکز و کارايی آنها کاسته شده و حکومت شهوت بر اجتماع سبب هرز رفتن نيروی فکری و کاری است.

  ۴- بالا رفتن ارزش و امنيت زن و جبران کننده ضعف جسمانی او: حربه حيا و عفاف می تواند در نقش عاطفی زن و تأثير گذاری بر مرد مؤثر باشد. لباس زن سبب تقويت تخيل و عشق در مرد است. و اين حريم نگه داشتن يکی از وسايل مرموز در حفظ مقام و موقعيت زن در برابر مرد است.

  اسلام حجاب را برای محدوديت و حبس زن نياورده بلکه برای مصونيت او توصيه نموده است؛ زيرا اسلام راضی به حبس و رکود و سرکوبی استعدادهای زن نيست بلکه با رعايت عفاف و حفظ حريم اجازه حضور زن را داده است و از سوء استفاده شهوانی و تجاری او منع کرده است.

  اما هرجا که حجاب و حيا و عفت عمومی کنار گذاشته شود آمار کودکان نامشروع، سقط جنين، طلاق و انواع انحرافات و بيماری های جنسی روز به روز بيشتر شده و آنان را گرفتار مشکلات پيچيده ای بخصوص بحران رکن اساسی اجتماع يعنی خانواده نموده است.


  راز حجاب
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند درد ندارد ، محکم تر زدند

  *******************************
  گرچه گذر زمان فرصت مهرورزیدن رادریغ نمی کند،امامرگرااستثنائی نیست. فرصت ها را براي مهرورزي دريابيم

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت


  ******************************* 5. تشكرها 7


 6. #3
  مدیر ارشد انجمن زنان
  یاس بهشتی آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  صلوات
  14
  دلنوشته
  1
  خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
  نوشته : 7,386      تشکر : 19,631
  24,042 در 6,932 پست تشکر شده
  وبلاگ : 1
  دریافت : 0      آپلود : 0
  یاس بهشتی آنلاین نیست.

  پیش فرض
  برای روشن شدن فلسفه حجاب زن و راز تفاوت آن با پوشش مردان توجه به مطالب ذیل لازم است:

  ۱- توجه به رابطه پوشش با فرهنگ دینی: بر اساس فرهنگ اسلامی، انسان موجودی است که برای رسیدن به کمال و معنویت خلق گردید. لذا اسلام با تنظیم و تعدیل غرایز بویژه غریزه جنسی و توجه واقعی به هر یک از آنها در حدّ حاجت طبیعی، سبب شکوفایی همه استعدادهای انسان شده و او را به سوی کمال سوق داده است.

  ۲- توجه به ساختار فیزیولوژی انسان: نوع پوشش زن و تفاوت آن با لباس مرد رابطه ای مستقیم با تفاوتهای جسمی و روحی زن و مرد دارد. در تحقیقات علمی در فیزیولوژی و روان شناسی زن و مرد ثابت شده که مردان نسبت به محرکهای چشمی شهوت انگیز، حساس ترند و چون ترشح هورمون های جنسی در مرد صورتی یکنواخت و بدون انقطاع دارد مردان بصورتی گسترده تر تحت تأثیر محرکهای شهوانی قرار می گیرند؛ اما زنان نسبت به حس لمس و درد حساس ترند و از این گذشته چون هورمونهای جنسی زن بصورت دوره ای ترشح می شوند و بطور متفاوت عمل می کنند، تأثیر محرکهای شهوانی بر زن صورتی بسیار محدود دارد و نسبت به مردان بسیار کمتر است. بر مطالب مذکور قدرت شگرف غریزه جنسی میان غرایز را نیز اضافه کنید.

  با دقت بر مطالب فوق، فلسفه حجاب بخوبی روشن می شود. حجاب در اسلام از یک مسأله کلی و اساسی ریشه گرفته است. اسلام می خواهد انواع التذاذهای جنسی چه بصری و لمسی و چه انواع دیگر به محیط خانوادگی و در چارچوب شرع و قانون اختصاص یابد و اجتماع، تنها برای کار و فعالیت باشد.

  بر خلاف سیستم غربی که کار و فعالیت را با لذت جویی جنسی به هم می آمیزد، اسلام قایل به تفکیک میان این دو محیط است و برای تأمین این غرض، پوشش و حجاب را توصیه نموده است؛ زیرا بی بندوباری در پوشش به معنای عدم ضابطه در تحریک غریزه و عدم محدودیت در روابط جنسی است که آثار شوم آن بر کسی پوشیده نیست.
  راز حجاب

 7. تشكرها 3


 8. #4
  عضو آشنا
  نورگل آواتار ها

  تاریخ عضویت : خرداد 1391
  نوشته : 25      تشکر : 17
  86 در 28 پست تشکر شده
  دریافت : 5      آپلود : 1
  نورگل آنلاین نیست.

  پیش فرض
  لباسی که با آن خواهید درخشید

  گران ترین لباس تاریخ بشر چند روزی است با قیمت باور نکردنی برای فروش در دسترس همگان قرار گرفته است، این لباس که به گزارش آیه 26 سوره مبارکه اعراف گران ترین لباس در تاریخ بشریت معرفی شده است روز هشتم فروش ویژه خود را سپری می کند و تا به حال خیل علاقه مندان و مشتاقان زیادی برای خرید این لباس ویژه اقدام کرده اند، لباسی که علاوه بر زیبایی غیر قابل وصف خود می تواند به شما این هدیه را بدهد که در آن برای اهل آسمان و زمین بدرخشید و همگان از دین شما و لباس زیبایتان لذت ببرند .

  هر چند نمی توان برای این لباس قیمتی گذاشت، اما با انجام دادن بر خی از اعمال و ترک بر خی دیگر از اعمال می توانید این لباس زیبا را برای همیشه از آن خود کنید و از پوشیدن آن لذت ببرید .
  در روز هشتم ماه مبارک رمضان هستیم و از خدای منان سپاسگزاریم که به ما توفیق داد تا هشت روز را در مهمانی ویژه او سپری کنیم و امیدواریم که توفیق داشته باشیم تا روزهای باقی مانده از این ماه را نیز به خوبی سپری کنیم .
  در روز هشتم ماه مبارک رمضان قصد داریم لباسی را برای شما معرفی کنیم که هم برای اهل زمین و هم برای اهل آسمان در آن خواهید درخشید، لباسی که تا به حال گران قیمت تر و شیک تر از آن به بازار نیامده است و هر کسی آرزو می کند تا برای ثانیه ای که شده آن را به تن کند، لباسی به نام تقوا که خداوند متعال آن را در آیه 26 سوره مبارکه اعراف برای همگان معرفی کرده است:
  (یا بَنی‏ آدَمَ قَدْ أَنْزَلْنا عَلَیْكُمْ لِباساً یُواری سَوْآتِكُمْ وَ ریشاً وَ لِباسُ التَّقْوى‏ ذلِكَ خَیْرٌ ذلِكَ مِنْ آیاتِ اللَّهِ لَعَلَّهُمْ یَذَّكَّرُونَ : اى فرزندان آدم، در حقیقت، ما براى شما لباسى فرو فرستادیم كه عورت هاى شما را پوشیده مى‏دارد و [براى شما] زینتى است، و[لى‏] بهترین جامه، [لباس‏] تقوا است. این از نشانه‏هاى [قدرت‏] خداست، باشد كه متذكّر شوند.)(الأعراف: 26)
  در ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مناسبی برای تهیه این لباس وجود دارد چرا که در این ماه طبق حدیث شریف پیامبر:
  أَنْفَاسُكُمْ فِیهِ تَسْبِیحٌ وَ نَوْمُكُمْ فِیهِ عِبَادَةٌ وَ عَمَلُكُمْ فِیهِ مَقْبُولٌ وَ دُعَاۆُكُمْ فِیهِ مُسْتَجَابٌ فَاسْأَلُوا اللَّهَ رَبَّكُمْ بِنِیَّاتٍ صَادِقَةٍ وَ قُلُوبٍ طَاهِرَةٍ أَنْ یُوَفِّقَكُمْ لِصِیَامِهِ وَ تِلَاوَةِ كِتَابِهِ: نفس های شما در آن ثواب تسبیح و ذكر خدا دارد و خواب شما ثواب عبادت.اعمال شما در آن پذیرفته است و دعاهای شما مستجاب، پس، از پروردگار خویش با نیت های راستین و دل های پاك، بخواهید كه توفیق روزه این ماه و تلاوت قرآن در آن را به شما عنایت فرماید.(وسائل ‏الشیعة، ج 10، ص 314)
  وقتی که طوفان های شهوت مال و شهرت و مقام و ... مانع از درک درست از حقایق می شود،کسانی که این لباس را به تن دارند به راحتی می توانند حق را از باطل تشخیص دهند، چرا که روح آدمی همانند آینه ای است که گناهان و معاصی بر روی آن غبار هایی را تشکیل می دهند و لباس تقواست که پاک کننده این غبار هاست و سبب می شود که انسان بتواند حقیقت را از باطل تشخیص دهد.
  و با این ویژگی های اختصاصی که برای این ماه قرار داده شده است می توان به راحتی این لباس را خریداری کرد، پس ازخرید این لباس در این ماه غفلت نکنید که می توان آن را یکی از بهترین هدیه های خداوند به میهمانان خود دراین ماه به حساب آورد .
  برای تقوا معانی فراوانی گفته شده است که در این نوشته به یکی از آنها اشاره می کنیم و آن تفسیر امام صادق علیه السلام در پاسخ یکی از افراد است که از ایشان پرسید که معنای تقوا چیست؟
  امام در پاسخ فرمودند که تقوی این است که خداوند در جایی که تو را فرمان داده است غایب نبیند و در آن جا که تو را نهی کرده است حاضر نیابد.(بحارالانوار: ج70، ص291)
  اما کسانی که این لباس را به تن داشته باشند از ویژگی های منحصر به فردی بر خوردار هستند که به برخی از آنها اشاره می شود .

  قوه تشخیص حق از باطل


  وقتی که طوفان های شهوت مال و شهرت و مقام و ... مانع از درک درست از حقایق می شود، کسانی که این لباس را به تن دارند به راحتی می توانند حق را از باطل تشخیص دهند، چرا که روح آدمی همانند آینه ای است که گناهان و معاصی بر روی آن غبار هایی را تشکیل می دهند و لباس تقواست که پاک کننده این غبار هاست و سبب می شود که انسان بتواند حقیقت را از باطل تشخیص دهد که خداوند متعال به این حقیقت در این آیه شریفه اشاره می کند:
  یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ یَجْعَلْ لَكُمْ فُرْقاناً وَ یُكَفِّرْ عَنْكُمْ سَیِّئاتِكُمْ وَ یَغْفِرْ لَكُمْ وَ اللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظیمِ: اى كسانى كه ایمان آورده‏اید، اگر از خدا پروا دارید، براى شما [نیروى‏] تشخیص [حقّ از باطل‏] قرار مى‏دهد؛ و گناهانتان را از شما مى‏زداید؛ و شما را مى‏آمرزد؛ و خدا داراى بخشش بزرگ است.(الأنفال: 29)

  علم آموزی

  پوشیدن لباس تقوی خود سبب علم آموزی می شود علمی که نافع است و سبب رشد و نمو و تکامل انسان خواهد شد:
  (وَ اتَّقُوا اللَّهَ وَ یُعَلِّمُكُمُ اللَّهُ وَ اللَّهُ بِكُلِّ شَیْ‏ءٍ عَلیمٌ: و از خدا پروا كنید، و خدا [بدین گونه‏] به شما آموزش مى‏دهد، و خدا به هر چیزى داناست.)(البقرة: 282)
  برای تقوا معانی فراوانی گفته شده است که در این نوشته به یکی از آنها اشاره می کنیم و آن تفسیر امام صادق علیه السلام در پاسخ یکی از افراد است که از ایشان پرسید که معنای تقوا چیست؟ امام در پاسخ فرمودند که تقوی این است که خداوند در جایی که تو را فرمان داده است غایب نبیند و در آن جا که تو را نهی کرده است حاضر نیابد
  با آن درخشیده می شوید

  این لباس سبب برتری شما بر همه مخلوقات می شود و می توان به یقین گفت تنها وسیله ای است که به تعبیر آیات الهی سبب برتری بعضی از افراد بر بعضی دیگر می شود و خلاصه اینکه با آن برای تمام مردم درخشیده می شوید:
  (یا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَ أُنْثى‏ وَ جَعَلْناكُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلیمٌ خَبیرٌ: اى مردم، ما شما را از مرد و زنى آفریدیم، و شما را ملّت ملّت و قبیله قبیله گردانیدیم تا با یكدیگر شناسایى متقابل حاصل كنید. در حقیقت ارجمندترین شما نزد خدا پرهیزگارترین شماست. بى‏تردید، خداوند داناى آگاه است.)( الحجرات : 13)

  هیچ گاه به بن بست نمی رسید

  ممکن است با پوشیدن این لباس مشکلاتی سر راه زندگی شما سبز شود اما یقین داشته باشید که هیچ گاه در زندگی خود به بن بست نخواهید رسید و این وعده ای است که خداوند متعال برای همه کسانی که قصد دارند این لباس را به تن کنند داده و فرموده است:
  (وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً: و هر كس از خدا پروا كند، [خدا] براى او راه بیرون‏شدنى قرار مى‏دهد)( الطلاق : 2)
  و بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد دیگری که در این نوشتار نمی گنجد، اما شما می توانید با به تن کردن این لباس آنها را تصاحب کنید و با داشتن آنها زندگی خود را متحول کنید .
  به امید اینکه در این ماه فرصت را غنیمت بشماریم و بتوانیم با فراهم کردن مقدمات و شرائط خرید این لباس آن را خریداری و برای همیشه بر تن کنیم
  راز حجاب
  ویرایش توسط مدير اجرايي : 07-05-1391 در ساعت 07:45

 9. تشكرها 4


 10. #5
  مدير بخش
  ال یاسین آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  صلوات
  500
  دلنوشته
  1
  السلام علیک یا بقیه الله
  نوشته : 1,439      تشکر : 4,053
  5,341 در 1,360 پست تشکر شده
  وبلاگ : 3
  دریافت : 0      آپلود : 0
  ال یاسین آنلاین نیست.

  پیش فرض
  چادر يعني من زنم ، به من احترام بزار …!
  چادر يعني به راحتي نميتوني منو به دست بياري …!

  چادر يعني به طرز فکرم اهميت بده نه به اندامم…!
  چادر يعني من فقط براي يک نفرم …!

  چادر يعني هيچ وقت اجازه نميدم مرز بين ما شکسته بشه…!
  چادر يعني امام زمان هنوز کسايي هستن که منتظرت موندن…!

  چادر يعني من هنوز دنبال لذتم ( اما از نوع بهشتي )
  چادر يعني من ميتونم خلاف جهت آب شنا کنم …!

  چادر يعني انتهاي يک نگاه هرزه …!
  چادر يعني شايد هيچ وقت نفهمي من چي ميگم …!
  راز حجاب

 11. تشكرها 4


 12. #6
  عضو خودماني
  بیقرار ظهور آواتار ها

  تاریخ عضویت : مهر 1390
  نوشته : 1,160      تشکر : 26,932
  6,673 در 1,742 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  بیقرار ظهور آنلاین نیست.

  پیش فرض


  مثل كبريـــتي در باد..


  كـِـبريت را همــ بخواهي روشَن نگــه داري


  وَقتي نَسيمي مي وزد


  آن را بين دَستـَــت پِــنــهان مي كُني  اينجــــا


  در شَهـــــــــــرِ مــا


  طـــوفاني به پــاست


  چِگونه خود را روشَن نِگه دارَمـــ  راز حجاب

 13. تشكرها 2


 14. #7
  عضو خودماني
  بیقرار ظهور آواتار ها

  تاریخ عضویت : مهر 1390
  نوشته : 1,160      تشکر : 26,932
  6,673 در 1,742 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  بیقرار ظهور آنلاین نیست.

  پیش فرض
  دخترم...

  گنج شرف ،
  معدن الماس حیا ،
  موجب عزت زهرا (س... )

  بشنو حرف پدر :
  زیور و زینت دین باش
  تو با حفظ حجاب...

  فاش و بی پرده بگویم که حجاب :

  صدف گوهر زیبای زن است...  راز حجاب

 15. تشكرها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •