سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: ►▬▬◄گروهان: هدف، آتش►▬▬◄

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  ►▬▬◄گروهان: هدف، آتش►▬▬◄

  به نام یگانه بهانه هستی

  گروهان: هدف، آتش


  عادت کرده ایم به زندگی خالی؛ مثل درخت بی ریشه ای که باد آن را با خود می برد؛
  هر جا که دلش بخواهد. یک سال دیگر گذشت بی هیچ اتفاقی؛
  هیچ قدمی برای رسیدن به هدفی بر نداشتیم؛
  به هیچ جا نرسیدیم. عادت کرده ایم به زندگی بدون هدف.
  حالا با رسیدن سال جدید تصمیم با خودمان هست یا هدفی تعیین کنیم یا برگردیم به همان زندگی خالی و بی ریشه سابق.

  زمانی موفق هستیم که به هدف برسیم. البته باید یادمان باشد که هدفمان با ارزش های انسانی هماهنگ باشد؛ اما به هدف رسیدنمان باید همه جنبه های زندگی مان را در بر بگیرد. سرنوشت هر کدام از ما به دست خودمان است؛ پس باید سعی کنیم سرنوشتمان را خوب رقم بزنیم.

  از کوچک به بزرگ

  ممکن است ده ها هدف کوچک و بزرگ داشته باشیم و رسیدن به هر هدفی هم برایمان کلی ارزش داشته باشد اما مهم این است که راه رسیدن به این هدف ها را بدانیم. برای رسیدن به یک هدف بزرگ خوب است مرحله به مرحله پیش برویم و سعی کنیم اول به یک هدف کوچک برسیم.
  البته این هدف کوچک باید مربوط به آن هدف بزرگ و اصلی باشد. بهتر است به چند نکته توجه کنیم. اینکه هدف هایمان باید مشخص باشد و دقیقاً بدانیم چه می خواهیم.بهتر است هدفمان را اندازه گیری کنیم؛ مثلا اگر به فکر درآمد بیشتر هستیم مبلغی به تومان در نظر بگیریم.
  اگر اهل درس و مشق هستیم، نمره درسی را از 20 مشخص کنیم.
  اگر تصمیم داریم در سال جدید لاغرتر یا چاق تر شویم، دقیقا تعیین کنیم که قرار است وزنمان چند کیلو تغییر کند. این هدف ها باید معقول و در دسترس باشد و واقعی. نمی شود که در دنیای خیال به سر ببریم؛ باید واقع بین باشیم و ببینیم در دنیای واقعی چه کاری می توانیم انجام دهیم و آخرین کاری که در مورد رسیدن به هر هدفی می توانیم انجام دهیم این است که زمان تعیین کنیم. می توانیم برای هدفمان زمان پایان در نظر بگیریم؛ مثلا بگوییم می خواهم تا فلان تاریخ به هدفم برسم. کافی است برنامه ریزی هفتگی داشته باشیم و برای هر هدف در یک هفته تصمیم بگیریم؛ این طوری کارها راحت تر پیش می رود.

  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  6 پله تا رسیدن به هدف

  رسیدن به هر هدفی راه و روش خاص خودش را می خواهد کافی نیست که در یک زمینه پیشرفت کنیم ولی این پیشرفت ما را از بقیه زمینه های زندگی مان دور کند. برای اینکه به موفقیت واقعی در هر هدفی برسیم،
  باید به 6 مورد توجه کنیم؛
  1- رشد شخصی: برای اینکه بتوانیم به هدف مورد نظرمان برسیم به مهارت، دانش و رفتار مناسب نیاز داریم؛ مثلا اگر لازم است که در خانواده پدر یا مادر خوبی باشیم، باید بتوانیم با بچه هایمان ارتباط قوی ای داشته باشیم؛ پس به مهارت گوش کردن نیاز داریم؛ باید به کمک کتاب های مربوط بفهمیم نیازهای بچه هایمان در هر سنی چه می تواند باشد و باید با دقت بیشتری رفتار کنیم؛ مثلا اگر آدمی هستیم که زود از کوره در می رویم، خوب است از این به بعد صبر و حوصله را تمرین کنیم.
  2- رشد معنوی: باید ببینیم ارزش ها و اعتقاداتی که در زندگی مان رنگ و بوی خدا را بیشتر می کنند کدام ها هستند. بعضی وقت ها فکر می کنیم اوضاع زندگیمان وخیم است. در چنین وضعیتی باید کاری کنیم که بتوانیم قدرتمندتر فکر کنیم؛ این طوری می توانیم مشکلمان را حل کنیم. یادمان باشد که بعد از هر سختی ای همه چیز آسان می شود و یادمان بماند که قبلا آدم های زیادی موفق شده اند و از اوضاع و احوالی مثل وضع الآن ما به سلامت رد شده اند. همین فکر می تواند زندگی مان را زیباتر کند.
  3- رشد خانوادگی: خوب است برای هر هدفی از خودمان سؤال کنیم که «این هدف من چقدر بر خانواده ام تاثیر می گذارد».
  «آیا خانواده ام هم با رسیدن من به این هدف به خوشبختی می رسند؟». ببینیم هر کدام از اعضای خانواده مان به چه چیزهایی علاقه مندند. کمک به اعضای خانواده برای اینکه موفق شوند هم می تواند هدفی باشد؛ این طوری فقط خودمان موفق نیستیم بلکه خانواده موفقی داریم. مثلا اگر فرزندمان استعداد هنری دارد، این شور و علاقه به هنر را در او زنده نگه داریم و هر روز از او راجع به آن علاقه خیلی کوتاه سؤال کنیم؛ حتی یک سؤال یا اینکه اگر صدای خوبی دارد و دوست دارد این را دیگران هم بدانند، از او بپرسیم «امروز آواز خواندی؟» یا راجع به خواندنش نظر دهیم؛ مثلا بگوییم «امروز بهتر شده، آفرین». همین قدم های کوچک اما مستمر، موفقیت او را تضمین می کند.

  4- رشد شغلی: کسانی که شاغل هستند خوب است نگاهی به درآمد ماهیانه شان بیندازند. حتما می توانیم درآمدمان را بیشتر کنیم؛ فقط باید در یکی سری از موارد تجدید نظر کنیم. از خودمان سؤال کنیم چه مهارت، دانش یا رفتاری باعث می شود تا از نظر شغلی رشد کنیم؛ مثلا اگر آدمی هستیم که خوب گوش می دهیم می توانیم در کسب و کار خودمان موفق تر ظاهر شویم. شاید هم بتوانیم یک دوره کارآموزی یا مدیریتی را بگذرانیم و از این راه دانش کافی را در کارمان کسب کنیم. گاهی اگر فقط در رفتارمان تجدیدنظر کنیم می توانیم نتیجه بهتری بگیریم. همیشه صورتمان نباید یک حس را به دیگران منتقل کند؛ گاهی هم لازم است از خود حس تعجب، خوشحالی یا ناراحتی بروز دهیم تا بتوانیم در جلسات و مذاکراتمان بیشتر به هدفمان نزدیک شویم و نتیجه بهتری بگیریم.
  5- تفریح: همیشه که نباید کار کرد؛ تفریح هم لازم است. در همه دنیا یک روز از 7 روز هفته برای کارهایی غیر از شغل و روزمرگی در نظر گرفته شده. بیایید از این دنیا دور نشویم. چون اگر همه زندگیمان فقط کار باشد، حتما باتری وجودمان تخلیه می شود. فکر کنیم به چه تفریح یا ورزشی علاقه مندیم و بعد حتما یک روز در هفته را به آن اختصاص دهیم. کار خوبی که می توانیم بکنیم این است که این برنامه تفریحی جایزه ای باشد برای موفقیت در اقدامی که برای رسیدن به هدفمان در نظر گرفته ایم. یادمان باشد که اقدامات، همگی قابل اجرا هستند. درباره تفریح به این دقت کنیم که هر کاری که به شغلمان مربوط می شود را انجام ندهیم.

  6- رشد اجتماعی: هر کس دوست دارد در اجتماع حضور داشته باشد و با عنوان خاصی مطرح شود.هر کس دوست دارد افرادی که با آنها برخورد می کند و با هم مراوده خواهند داشت، ویژگی های خاصی داشته باشند. دوستان شما در اجتماع چه کسانی هستند؟ بعضی از ما دوست داریم در محل زندگیمان معتمد باشیم یا دوستان تحصیل کرده ای داشته باشیم. برای رسیدن به این هدفمان باید به چند سؤال جواب بدهیم. ببینیم این تیپ آدم ها در چه اجتماعی هستند؛ آیا جای خاصی را می شناسیم که بتوانیم در آنجا این افراد را پیدا کنیم؟ وقتی جواب این سؤال ها را بدهیم انگار نصف راه را رفته ایم؛ می توانیم به آن مکان ها برویم و از این طریق، راهی برای دوستی با این آدم ها پیدا کنیم. بالاخره جوینده یابنده است.
  اگر به این 6 جنبه زندگی توجه کنیم و در هر 6 جنبه همزمان رشد کنیم می توانیم بگوییم موفقیم و راه درستی را برای رسیدن به هدفمان رفته ایم و این یعنی موفقیت واقعی.
  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  بهتر بودن، مهمترین هدف


  می توانیم خیلی راحت روابط خانوادگی مان را بهتر کنیم. محیط خانه بر رشد هر کدام از اعضای آن تاثیر چشمگیری دارد. اگر دوست دارید همسر بهتری باشید، به همسرتان کمک کنید که به عنوان همسر، نقش خود را بهتر ایفا کند.
  شاید به عنوان پدر و مادر هم مسؤولیت دارید و حتما فکر می کنید چطور پدر و مادری باشید تا رشد و شکوفایی فرزندتان را تضمین کنید. اگر هم فرزند خانواده هستی، حتما دوست دارید فرزندی باشید که خانواده به شما افتخار کرده و حمایت تان کند. شاید هم عروس یا داماد باشید. در خانواده نقش عروس و داماد می تواند خیلی سخت باشد سخت بودن همیشه آدم را خسته می کند. بهتر است قبل از اینکه خسته شوید کاری بکنید؛ باید طوری با خانواده همسرتان ارتباط برقرار کنید – آن هم از نوع عمیقش – که از حمایت و همراهی آنها برخوردار شوید.
  برای اینکه به هر کدام از این هدف ها برسید، باید پله به پله اقدام کنید. اول ببینید چطور رابطه خانوادگی ای مورد نظرتان است و چگونه توجهی از همسرتان می خواهید به 6 مرحله برگردید و به جنبه شخصی توجه کنید. بهتر است آن را پرورش دهید. فکر کنید چه مهارتی داشته باید یا چطور رفتار کنید تا به آن هدف دست پیدا کنید. برای این منظور بهترین کار این است که نقطه ضعفتان را پیدا کرده و برای برطرف شدن آن برنامه ریزی کنید. به جنبه های خانوادگی فکر کنید؛ به توانایی ها، مهارت ها یا رفتارهای همسرتان سعی کنید آن را پرورش دهید و تشویقش کنید تا به هدفش برسد. دقت داشته باشید که این خواسته ها جنبه های دیگر را هم تقویت می کنند. مطمئن باشید اگر محیط خانه را سالم تر کنید در اجتماع هم موفق تر خواهید بود.

  اگر دنبال شغلید

  ممکن است هنوز مشغول به کار نشده و تصمیم گرفته باشید در سال جدید شغل خوبی برای خودتان دست و پا کنید. اگر این طور است باید به جنبه اجتماعی، شخصی و خانوادگی توجه بیشتری کنید. از خودتان بپرسید در چه محیط هایی شغل مورد نظرتان پیدا می شود. به آنجا بروید و بدون پروا تقاضای کار کنید. ولی برای این کار باید ببینید در چه جنبه شخصی باید رفتار و مهارت و دانش لازم را کسب کنی. مطمئن باشید اوایل «نه» می شنوید اما هر «نه» برای شما فرصتی است که یاد بگیرید کدام جنبه شخصی تان را باید پرورش دهید.
  اگر بیمارید
  بعضی ها بیماری دست و پنجه نرم می کنند همه کسانی که بیمارند دوست دارند زودتر خوب شوند. این هم یک هدف است. در این مورد هم می توانید چند جنبه را مورد نظر قرار دهید. در مورد جنبه شخصی، به جای اینکه فکر کنید دنیا به آخر رسیده، ببینید چه رفتار یا اعتقاد یا دانشی می تواند قدرت درونی تان را به شما نشان دهد. حتی اگر یک روز هم فرصت دارید، از خودتان بپرسید چه رفتار ساده یا دانش یا اعتقادی می تواند این رنج احساسی که می کشید را کم کند. خوب است باور کنید که این رنج احساسی، فقط توهم است. به جنبه اجتماعی هم فکر کنید؛ کسانی هستند که به بیماری شما دچارند. تصور کنید اگر دانشتان را درباره این بیماری با این افراد در میان بگذارید چقدر می توانید به آنها کمک کنید که آرامش پیدا کنند. این افراد را پیدا کرده و تلاش کنید درد آنها را تسکین دهید. باور کنید که درد خودتان هم تسکین دهید. باور کنید که درد خودتان هم تسکین پیدا می کند. از آنها حمایت کنید تا قدرت درونی خودتان زیادتر شود.
  در خانواده هم همه نگران حال شما هستند. اگر روحیه شما خراب باشد، روحیه بقیه اعضا بدتر می شود. این طوری دلخوری ها هم بیشتر می شود؛ پس کاری کنید و ببینید چطور می توانید بیماری تان را بپذیرید و با خانواده رابطه ای بر مبنای دوستی و علاقه بنا کنید و نه رنج و دلخوری از وجود این بیماری.

  می خواهید ازدواج کنید؟

  شاید تصمیم گرفته اید امسال، سال بختتان باشد. برای اینکه از این سال همیشه خوب یاد کنید و به انتخابتان افتخار کنید باید همسر خوبی انتخاب کنید. در این مورد باید به جنبه اجتماعی، خانوادگی، شخصی و شغلی خود توجه کنید. از خودتان بپرسید شریک زندگی مورد علاقه تان باید چطور باشد. همه نکته هایی که به نظرتان جذاب و دلخواه است را بنویسید. در جنبه اجتماعی، ببینید دوست دارید با کدام افراد ارتباط داشت باشید. فکر کنید در چه مکان هایی می توانید با چنین فردی روبه رو شوید؛ ممکن است در ورزش بخصوص یا شغل یا مکان خاصی باشد. به جنبه خانوادگی خیلی توجه کنید. از خانواده تان بپرسید که آیا چنین شریک زندگی ای مورد قبول آنها هست و تا حد ممکن شرایط دلخواهتان را با خانواده در میان بگذارید. ببینید آنها چه کمک هایی می توانند بکنند. آنها را مشاورینی امین بدانید و انتقادات و پیشنهادهای آنها را بشنوید؛ بعد به کمک جنبه شخصی از خودتان بپرسید چه رفتارهایی را باید شروع کنید تا در مورد انتقادات بتوانید رشد شخصی پیدا کنید و شریک زندگی مورد علاقه تان را به خودتان جذب کنید و رفتار خود را بهتر کنید. بعد به آن مکان ها مراجعه کنید و با آن افراد ارتباط برقرار کنید


  منبع:همشهری
  تبیان
  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی