سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: داروي گياهي ضد سرطان در كشور توليد شد

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه داروي گياهي ضد سرطان در كشور توليد شد

  با تلاش يك دانشمند فقيد
  داروي گياهي ضد سرطان در كشور توليد شد
  خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
  سرويس: علمي - فناوري


  محققان ايراني موفق به توليد يك داروي جديد ضد سرطان با منشأ گياهي و دريايي و بدون عارضة جانبي شدند كه مي‌تواند در افزايش کيفيت زندگي برخي از بيماران سرطاني مؤثر واقع شود.
  دكتر رضايي زاده، مديرعامل موسسه دانش بنيان سيمرغ حكمت در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهاركرد: «حصا.آ»(HESA-A) يک ترکيب بيولوژيک طبيعي با منشأ گياهي و دريايي و بدون عارضة جانبي است كه مي‌تواند در افزايش کيفيت زندگي برخي از بيماران سرطاني مؤثر واقع شود. اين دارو حاوي بسياري از ترکيبات ارگانيک، مينرال‌ها و عناصر کمياب مانند سلنيوم، واناديوم، نيکل، تيتانيوم، روي، استرانسيوم و... است که اثرات آنتي‌اکسيداني، ضدالتهابي، ظرفيت آنتي‌کانسري و قدرت ويژه در حفاظت کبدي اين مواد و اين داروي گياهي به اثبات رسيده است.

  وي با اشاره به تلاش‌هاي 20 ساله زنده‌ياد دكتر امرالله احمدي به عنوان مبدع اين داروي گياهي در خصوص مطالعات و بررسي‌هاي صورت گرفته درباره تاثيرات اين دارو بر بهبود كيفيت زندگي بيماران سرطاني، تصريح كرد: در آخرين مطالعه منتشر شده حصا.آ (2010) در ژورنال اينتگريتيو کانسر تراپي (Integrative Cancer Therapy)، پنجاه بيمار مبتلا به سرطان پيشرفتة کولون با متاستاز به کبد به مدت شش ماه مورد بررسي قرار گرفتند و بهبود قطعي کيفيت زندگي بيماران بر اساس معيار کارنوفسکي، بدون هرگونه عارضة جانبي، مشاهده شد. افزايش اشتها و وزن، بهبود عملکرد، احساس بهتر بودن و کاهش درد از جملة اين آثار است.

  رضايي‌زاده با بيان اينكه ادامة حيات بيماران تا پايان مدت مطالعه، علي‌رغم پيش‌بيني طول عمر متوسط يک ماهه براي ايشان، نکته قابل توجهي بوده است، افزود: در مطالعة محدود‌تري که نتايج آن در سال 2009 منتشر شد 30 بيمار مبتلا به سرطان متاستاتيک کبدي بدون هيچ طرح درماني طي دو ماه گذشته، به مدت 12 هفته روزانه 50 ميلي گرم بر كيلوگرم از داروي HESA-A به شکل قرص دريافت کردند. تغييرات وزن و دماي بدن، وضعيت اشتها، دردهاي شکمي، ساير دردها و معيارهاي عملکردي کارنوفسکي در هفته هاي 0, 1, 4, 8 و 12 بررسي شد و نتايج به گونه‌اي بود كه تجويز دارو باعث افزايش معني‌دار اشتها و کاهش معني‌دار دردهاي شکمي و دردهاي مرتبط در بيماران شده و حداکثر اثر درماني در هفته چهارم مشاهده و تا هفته دوازدهم ادامه داشت.

  وي خاطرنشان كرد: براساس بررسي انجام شده، مصرف اين دارو همچنين باعث افزايش کيفيت زندگي بر اساس معيار کارنوفسکي شده كه اين تغييرات از هفته اول ايجاد شد و به صورت معني‌داري بارز بود. همچنين کاهش معني‌داري در آنزيم‌هاي کبدي در ماه دوم و سوم مطالعه مشاهده شد که نشان‌گر اثرات حفاظت کبدي دارو مي‌باشد. بدين ترتيب، دارو در طي 12 هفته دوره درمان باعث افزايش معني‌دار اشتها، بهبود معيار کارنوفسکي و کاهش درد شد و اثر کاملاً مثبتي در افزايش سطح کارايي و ارتقاء کيفيت زندگي و کاهش عوارض بيماران داشت.

  وي اضافه كرد: تمامي مطالعات پايه، سلولي و حيواني (سم‌شناسي، سيتوتوکسيسيتي، موتاژنيسيتي، سميت جنيني، تست ايمز، اثر بر رده‌هاي سلول سرطاني و...) و شواهد مستند باليني، نشانگر مکانيسم‌هاي اثر مختلفي براي اين دارو است که به طور عمده شامل اثر القاء آپوپتوز، آنتي‌اکسيداني، ضد التهابي، ضد ويروسي و تعديل سيستم ايمني (سلولار و هومورال) است. عملکرد اختصاصي دارو بر روي رده سلول‌هاي سرطاني بدون تخريب رده سلول‌هاي طبيعي از ويژ‌گي‌هاي منحصر بفرد حصا.آ مي‌باشد به ‌طوري‌که اين دارو تا صد برابر دوز مورد استفاده در بالين بدون سمّيت بوده و در دستة داروهاي «فاقد عوارض قابل مشاهده» (NOAEL) قرار مي‌گيرد.

  رضايي‌زاده با اشاره به اينكه «حصا.آ» به تأييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي رسيده و توسط يك شرکت بزرگ داروسازي به توليد رسيده است، درباره نحوه مصرف اين دارو به خبرگزاري دانشجويان ايران گفت: اين دارو نيز مانند هر داروي ديگري بايد زير نظر پزشک متخصص و با اطلاع متخصصان سرطان مصرف شود. بهترين ميزان مصرف براي اين دارو روزانه 50 ميلي گرم بر كيلوگرم در دو وعده به شکل خوراکي است كه بهتر است نيم ساعت قبل از غذا مصرف شود اما در صورتي که سابقه التهاب يا زخم معده وجود داشته باشد مي‌تواند بعد از غذا و يا همراه با آن ميل شود.

  به گفته وي با بررسي‌هاي صورت گرفته تاکنون عوارض جانبي خاصي براي اين دارو مشاهده يا گزارش نشده است اما احتياط در مصرف اين دارو براي بيماران داراي سابقة سنگ کيسه صفرا، واريس مري و معده با منشأ کبدي و نيز در هنگام بارداري و شيردهي با توجه به نظر پزشک معالج ضروري است.

  وي در پايان در رابطه با طول دوره مصرف اين دارو اظهار كرد: بهترين دوره مصرف اين دارو با دوز درماني ذکر شده از يک ماه تا سه ماه مداوم بوده كه مي‌تواند با نظر پزشک معالج تا زمان لازم ادامه يابد. ضمناً اکيداً توصيه مي‌شود از «حصا.آ» به عنوان داروي مکمل استفاده شده و ساير درمان‌هاي بيمار در طول مصرف اين دارو قطع نشود.

  گفتني است، دکتر امرالله احمدي، مبدع داروي حصا.آ پس از سال‌ها تلاش خستگي ناپذير براي كاهش آلام مبتلايان به بيماري‌هاي صعب العلاج 25 دي ماه سال گذشته پس از تحمل درد و رنج ناشي از بيماري دارفاني را وداع گفت.


  وي در سال 1332 در روستايي بين خمين و اراک متولد شده و دوره ابتدايي تحصيلات را در روستا و دوران متوسطه و دبيرستان را در شهر اراک به اتمام رساند. بعد از آن در سال 1353 جهت تحصيل در رشته پزشکي وارد دانشگاه اصفهان شد و بعد از هفت سال به درجه دکتري عمومي نائل شده و در سال 1363 دوره رزيدنتي را در رشته چشم پزشکي آغاز کرد.

  وي در سال 1367 به مدت يک سال دوره بعد از تخصص را در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (بيمارستان لبافي نژاد) در قسمت آنتريورسگمنت گذراند.

  دكتر احمدي در فاصله سالهاي 1990 تا 1992 ميلادي در رشته آنتريورسگمنت در شهر فونکس ايالت آريزوناي آمريکا به ادامه تحصيل پرداخت.

  وي حين دوران تخصصي با توجه به وجود بيماري هاي صعب العلاج و لاعلاج کار تحقيق را در اين مسير شروع کرد. از فعاليت هاي ايشان مي توان به تحقيق و کشف دارويي براي بيماران M.S، کار بر روي داروي جلوگيري از سکته قلبي و کشف دارويي با منبع گياهي براي بيماران ديابتي اشاره كرد.

  از جمله رهيافتهاي علمي اين محقق فقيد، کشف و ثبت داروي ضدسرطان «حصا -آ» است که کاربردي موفق در بيماران سرطاني، چشمي و پوستي از خود نشان داده است. دکتر احمدي قسمتي از عوايد کشف اين دارو را وقف هزينه تحصيل نخبگان كرده است.

  داروي حصا ( HESA-A)، يک داروي کاملا ايراني با منشأ گياهي و دريايي است که اثرات بسيار قابل توجهي در درمان ايدز، انواع سرطان‌ها و هپاتيت‌ها، آسم و برخي بيماري‌هاي دشوار داشته است و در حال حاضر به طور رسمي در کشور توليد مي‌شود.

  امضاء

 2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی