سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: ۞۩ نگذارید که قربانی شوید ۩۞

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. ۞۩ نگذارید که قربانی شوید ۩۞

  نگذارید قربانی شوید!


  برای بسیاری از ما بارها پیش آمده که خود را ناتوان‌تر از آنی بدانیم که نگذاریم دیگران برایمان تصمیم بگیرند، کنترل‌مان کنند، ما را پریشان‌خاطر کنند و به طور کلی ما را تحت تأثیر خود قرار دهند.
  در این حالت باید نگاهی دقیق به شرایط خود بیندازیم و شرایط و عواملی را که در آنها افراد دیگری هستند که سرنوشت زندگی را برایمان رقم می‌زنند، شناسایی کنیم.اما فراموش نکنیم همیشه امکان گریز از تله‌هایی که در زندگی بر سرراه‌مان قرار دارد وجود دارد؛ بدون آنکه مجبور باشیم رفتارهای نادرستی از خود نشان دهیم. برای رسیدن به این هدف نیز باید تعریف تازه‌ای از خود داشته باشیم. به عنوان نخستین گام نباید از خود انتظارات غیرمعقول داشته باشیم و فکر نکنیم باید به دیگران اجازه دهیم هرگونه که می‌خواهند با ما رفتار کنند.
  هنگامی که فکر می‌کنید بهار زندگی از دستان شما خارج شده، شما یک قربانی هستید؛ یعنی اگر نتوانید بر شرایط پیرامون خودتان مسلط باشید دیگران این کار را برای شما انجام می‌دهند.
  شما همیشه باید احساس آزاد و رهابودن داشته باشید و این یعنی که بتوانید آنگونه که خودتان دوست دارید زندگی کنید، نه آنگونه که دیگران از شما می‌خواهند.

  البته این به آن معنا نیست که برای رهاشدن از قید و بند ایجادشده توسط دیگران، مسئولیت‌ها و تعهدات خود را نسبت به اطرافیانمان فراموش کنیم و کنار بگذاریم. در واقع یکی از جنبه‌های آزادی، مسئولیت‌پذیری است اما نه به این معنا که شما باید همانی باشید که دیگران می‌خواهند؛ حتی اگر آنچه می‌خواهید مخالف نظر دیگران باشد، باز هم می‌توانید فردی مسئول و در عین حال آزاد باشد. در این میان افرادی که می‌خواهند به شما لقب خودخواه بدهند، همان افرادی هستند که تلاش دارند در زندگی شما دخالت کنند. برای این منظور بهترین روش این است که خود را به دیگران متکی و وابسته نکنید.
 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar.

  ارزیابی شرایط
  یکی از راه‌های جلوگیری از قربانی‌شدن، ارزیابی شرایطی است که در آن قرار دارید. ارزیابی شرایط به معنای هوشیاربودن و داشتن نوع جدیدی از ادراک است که شما را از مورد سوءاستفاده قرارگرفتن محافظت می‌کند.بنابراین بهتر است قبل از شروع هر ارتباطی ارزیابی درست و کارآمدی از شرایط خود داشته باشید؛ بدین‌منظور باید عادات جدید خود را جایگزین عادات غلط قبلی‌تان کنید.
  هنگامی که متوجه شدید دیگر مجبور نیستید روش‌های گذشته‌تان را ادامه دهید، در واقع متوجه شده‌اید که نباید در مورد هر اتفاق زندگی، عصبانی، مضطرب و خشمگین شوید. با انتخاب این روش، یکی از عادت‌های اصلی‌تان را که شما را به سوی قربانی‌شدن می‌کشاند از بین می‌برید. بنابراین بهتر است به این موارد توجه کنیم:
  - بیاموزید چگونه موقعیت‌های زندگی خود را ارزیابی کنید.
  - عواملی را که باعث می‌شوند دیگران شما را تحت کنترل خود درآورند شناسایی کنید.
  - فراموش نکنید شما هیچ‌گاه نباید قربانی خواسته‌های دیگران شوید و فلسفه اصلی زندگی نیز بر پایه همین نگرش بنا شده است.

  ارزیابی شرایط زندگی فقط به این معناست که برای خود برنامه‌هایی داشته باشیم تا اگر هر کدام از آنها با شکست مواجه شد، دیگری را به کار ببریم. بسیاری از ما قبل از شروع هر روشی به خود یادآوری می‌کنیم که حتما شکست می‌خوریم و نمی‌توانیم موفق شویم اما اگر واقعا تصمیم بگیرید که پیروز شوید دیگر حتی نمی‌توانید فکر باختن و شکست خوردن را هم تحمل کنید.
  بنابراین هیچ‌گاه قبل از قرارگرفتن در هر موقعیتی آن را ارزیابی نکنید. فراموش نکنید اگر در ذهن خود منتظر عصبانی‌شدن باشید، به سختی می‌توانید خود را کنترل کنید و حتما عصبانی خواهید شد. بنابراین به خودتان یادآوری کنید که اجازه نمی‌دهید کسی شما را عصبانی و خشمگین کند و خودتان هم تصمیم ندارید باعث خشم و ناراحتی‌تان شوید.هیچ‌گاه از بیان احساسات و خواسته‌های خود نترسید. به راحتی آنچه را می‌خواهید بگویید و از اینکه دیگران راجع به شما چه فکر می‌کنند ترسی نداشته باشید.

 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar.

  انتخاب کنید!
  معنای قدرتمندبودن و پیروزشدن، اعمال قدرت و زورگویی به دیگران نیست بلکه به این معناست که زندگی خود را برپایه موقعیت‌های ارزشمند و تأثیرگذار بنا کنید. شما همیشه فردی شایسته، باارزش و محترم هستید، بنابراین دلیلی ندارد که اجازه دهید دیگران زندگی شما را کنترل کنند. همین که اجازه می‌دهید دیگران به راحتی شما را عصبانی کنند یعنی اجازه می‌دهید شرایط، شما را کنترل کند. شما در هر شرایطی که باشید حق انتخاب دارید؛ ‌می‌توانید توانا و مؤثر باشید یا برعکس ناتوان و خود را در تنگنا قرار دهید. باور کردن اینکه شما موجود باارزشی هستید، نخستین گام برای باور این است که دیگر نمی‌خواهید قربانی شرایط و خواسته‌های دیگران باشید.
  البته ممکن است شرایطی پیش بیاید که نتوانید با آنها کنار بیایید اما در تمام این مواقع می‌توانید با کنترل خشونت و هیجانات خود، آنها را مهار کنید.اغلب دلایلی که شما برای خود می‌آورید تا از موضع قدرت عمل نکنید، ریشه در نوعی ترس دارد ولی به خاطر داشته باشید هیچ‌کس نمی‌تواند به شما صدمه‌ای بزند مگر آنکه خودتان اجازه دهید. شما به این دلیل احساس می‌کنید قربانی شده‌اید که به این نتیجه رسیده‌اید که یا کسی شما را دوست ندارد یا دچار مشکلی شده‌اید یا هزاران بهانه دیگر.اما ترس یک امر درونی است و منشأ آن افکاری هستند که باعث می‌شوند شما نتوانید احساس قدرت و آرامش داشته باشید.فقط در صورتی که بتوانید با ترس‌های خود مواجه شوید، خواهید فهمید که رهایی از ترس چه لذتی دارد و برای این کار هم نیاز به شجاعت دارید. شجاعت به معنای مواجه‌شدن با انتقاد دیگران و تکیه داشتن بر خود است، بنابراین باید به اندازه کافی خود را باور داشته باشید.
  برای رسیدن به شجاعت می‌توانید در شرایط مختلف از خود سؤال کنید؛ «بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟» وقتی احتمالات را بررسی می‌کنید متوجه می‌شوید چیزی که از آن می‌ترسید اصلا مهم نیست. مهم آن است که شما بتوانید شرایط را به خوبی کنترل کنید و از چیزی هراس نداشته باشید.

 5. Top | #4

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar.

  قدرتمند باشید!
  اگر نگاهی به افرادی که در نظر دیگران محترمند بیندازید، می‌بینید که اگر از موضع ضعف عمل کنید نمی‌توانید مانند آنها محترم باشید؛ در واقع افراد محترم همیشه افرادی قدرتمند هستند. بنابراین هر وقت با خود بگویید آن‌قدر به خود اطمینان دارید که می‌دانید چگونه با دنیا روبه‌رو شوید، خود را به عنوان یک انسان قدرتمند توصیف کرده‌اید.
  بنابراین هنگامی که قدرتمند عمل کنید و بتوانید بر ترس‌های خود غلبه کنید دیگران نیز احترام بیشتری برایتان قائل خواهند بود. همچنین می‌دانید که به جسارت و جرأت بیشتری احتیاج دارید تا بتوانید اشتباهات خود را بپذیرید و آنها را اصلاح کنید.با عمل کردن از موضع قدرت و به‌کارگیری مؤثر مهارت‌هایتان می‌توانید از زخم معده، فشار عصبی، خشم، اضطراب و نظایر آن جلوگیری کنید.
  بپذیرید!

  یکی از مهم‌ترین مسائلی که نمی‌توانید در آن تغییراتی ایجاد کنید کارهایی هستند که در گذشته انجام داده‌اید. فراموش نکنید شما نمی‌توانید همه چیز را تغییر دهید. هرچقدر هم قدرتمند باشید نمی‌توانید بر همه چیز اعمال‌نظر کنید. پس سعی کنید آنچه را باید بپذیرید، به راحتی قبول کنید. آنچه در گذشته انجام داده‌اید دیگر گذشته است و شما می‌توانید فقط از آنها نکاتی را بیاموزید و حتی از تأثیراتی که می‌تواند بر زمان حال داشته باشد جلوگیری کنید.بنابراین هرگاه دیدید در حال غبطه‌خوردن به کارهایی هستید که باید در گذشته انجام می‌دادید، بهتر است ببینید چطور می‌توانید از اشتباهات خود درس بگیرید و اکنون چه می‌توانید بکنید.علاوه بر مسائلی که مربوط به گذشته هستند امور دیگری نیز (مانند وضع آب‌وهوا، گذر زمان و افزایش سن، بیماری دیگران، حوادث تاریخی و...) هستند که قادر به تغییر آنها نیستید و در نتیجه ناراحتی شما برای آنها فایده‌ای ندارد. شما باید یاد بگیرید به جای آنکه خود را برای اموری که نمی‌توانید برآنها سلطه یابید ناراحت و آزرده کنید، آنها را همان‌طور که هستند بپذیرید.
  یکی دیگر از راه‌های اصلی برای دور شدن از دام‌هایی که برای قربانی‌شدن شما وجود دارد این است که قبل از آنکه در آنها گیر بیفتید از آنها فاصله بگیرید. هنگامی که موقعیت را ارزیابی کردید، چیزی که به آن نیاز دارید شجاعت و قدرت ابراز وجود داست.


  امضاء

  رفتن دلیل نبودن نیست
  http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
  در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
  تو باور نکن اما من عاشقم

  رفتن دلیل نبودن نیست ...
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی