سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: جایگاه زنان در بیدارگری اسلامی

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  شماره عضویت
  873
  نوشته
  4,010
  تشکر
  9,324
  مورد تشکر
  9,375 در 3,220
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض جایگاه زنان در بیدارگری اسلامی

  جایگاه زنان در بیدارگری اسلامی

  زنان در طول تاریخ ، به عنوان نیمی از جمعیت فعال جهان ، از اهمیت خاصی برخوردار بوده اند . "زن" تنها به دلیل "زن " بودنش و به سبب غریزه ی مادر بودنش ، مولد است و موثر . مردان موثر ، مردان برجسته و سخت كوش و متفاوتی بوده اند . ولی زنان ، از ابتدای خلقتشان چون قرار است "زن" باشند و "مادر" ، موثرند و با اهمیت .
  می توان گفت در اكثر برنامه ریزی های سیاسی و فرهنگی ، اولویت بحث و سرمایه ، حول و حوش زنان ومادران میچرخد چرخشی مدون و تكراری حول و حوش دستان انسان ساز و تربیت گر مادر ، حول و حوش قلب رئوف و عقل آینده نگر مادر ، حول و حوش متانت و حرمت یك "زن" ؛ كه اگر هركدام از اینها در جامعه ای مورد تعرض واقع گردد ، نسلی روبه زوال و آینده ای مبهم در پی خواهد داشت .

  یكی از مولفه هائی كه نقش زنان را برجسته می سازد ، جریانات بیدارگری و انقلاب

  هاست .

  جوهره ی جنگ و جنبش و اعتراض ، صحنه ی نبرد و یكه تازی است كه این قوه ی فیزیكی نیرومند ، ظاهری مردانه و باطنی زنانه دارد . مردانی نیرومند در صحنه و زنانی نیرودهنده و امید بخش در پشت صحنه.

  این یك اصل ثابت شده است كه در پشت هر مرد موفق ، زنی موفق وجود داشته است

  .


  زنانی كه با درایت سیاسی و سعه ی صدر، تكیه از بازوی پرتوان مرد خود برمی دارند ، كمر راست می كنند و برای رسیدن به هدف ، او را راهی میدان می كنند . كه اگر تكیه زنند و دلبسته باشند و حریص ، مردان راهی میدان نخواهند شد و جامعه به سوی بیداری نخواهد رفت .


  بدین دلایل است كه جهت كشته شدن فریاد اعتراض در نطفه ، زنان را هدف قرار می دهند . سیاست های غربی این روزها تیر كمان خود را به سمت زنان خاورمیانه نشانه رفته است تا سرگرم شان كند به ظواهر و نیازهای بدنی . اما زنان خودشكوفا و خلاق مسلمان به مدد تعالیم روشنی بخش اسلام ، از قید این نیازهای اولیه و فیزیكی رها می شوند ، وسیع می شوند ، دریا می شوند ، مواج می شوند و از پا به در می آورند بیخ و بن سست استثمار فكر و اندیشه را .


  رژیم بحرین برای گرفتن اعتراف از مخالفان یا واداشتن آنان به خودداری از حضور در اعتراضات و تظاهرات ، زنان را زندانی و از آنان به عنوان " برگ برنده" استفاده می کنند
  كافیست این روزها اخبار بحرین را در اینترنت و شبكه ها ی خبری مرور كنید . صحنه ها ، زنان باحجابی را به تصویر می كشد كه مواج شده اند و قفل سیاست های سكوت و دنیاخواهی را شكسته اند.


  ... و این موج است كه پشت سیاستمداران آل خلیفه و آل سعود را لرزانده است . بدین سبب كاری از دست پلیدشان برنمی آید ، جز تعرض به حرمت و شرافت زنان بی دفاع و معصوم بحرین . بدین سبب به مدد احكام ظالّه و بی شرمشان ، تا آنجا پیش می روند كه شیخ یوسف قرضاوی مفتی سلفی قطر با حمایت از آل خلیفه، به صورت غیرمستقیم "جواز تجاوز به نوامیس شیعیان " را صادر می كند.

  این چه حقی است كه از پس دنیا دنیا ظلم علنی ، پدیدار می گردد و آدمیان را به این سكوت خفه كننده وادار می سازد ! كجایند مدعیان پروپا قرص" دفاع از حقوق زنان" كه به قول خودشان دلشان آتش می گیرد از سنگسار و اعدام ! حالا چرا دل سنگشان تكان نمی خورد از این "جواز تجاوز" !!!  مگر انسانیت ،جدای از ملیت و مسلك برایشان مهم نبود ؟ حالا كه سخن از نوامیس شیعیان به میان می آید سكوت می كنند ؟ چه خواب عمیقی كه بعد از دو ماه جنایت و تجاوز و بیداد ، بیدار نگشته ! چه شعارهای توخالی و فریبنده ای كه سربه فرمان سیاست سپرده، كه كجا رگ غیرت پاره كند و كجا خود را به گیجی زند . چه سیاست كثیف و بی شرمانه ای ! چه حماقت عجیبی كه این خواب خرگوشی را نبیند و خشم دلسوزانه شان را باور كند !

  به گزارش شبکه العالم، نیروهای حکومتی بحرین در حمله به خانه های مردم معترض ، از هیچ اقدامی فروگذار نیستند و با گذشت زمان موارد بیشتری از خشونت‌های نیروهای حکومتی بحرین فاش می شود.

  یکی از زنان بحرینی به نام "فاطمه" از قربانیان این اقدامات است. او با چشمان گریان به شبکه خبری پرس تی‌وی شرح می دهد که چگونه نیروهای بحرینی مورد حمایت اشغالگران سعودی ، او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده‌اند.


  البته ماجرای این زن بحرینی فقط بخش بسیار کوچکی از عمق این فاجعه است، وقتی با یک زن بحرینی در خانه‌اش اینگونه رفتار می‌شود، می‌توان تصور کرد که در بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها با زنان بحرینی چگونه رفتار می شود.


  به گزارش واحد مرکزی خبر ، عباس العمران - فعال حقوقی بحرین - در مصاحبه با شبکه خبری العالم گفت : 35 نفر از زنان بحرینی به علل سیاسی در زندان های رژیم حاکم به سر می برند که از این تعداد 2 نفر باردار هستند و همچنین یک زن در درگیری های اخیر به شهادت رسیده است.


  آل خلیفه و آل سعود با هدف اینكه ریشه اعتراضات مردمی كه به صورت مسالمت‌آمیز قصد داشتند مطالبات خود در زمینه حقوق شهروندی و انسانی‌شان را بگیرند از بین ببرند و از حضور زنانی كه هنوز در میدان مبارزه با مزدوران و استعمارگران پایدارند جلوگیری كنند، اقدام به كشف حجاب زنان بحرینی كرد‌ند
  وی افزود: رژیم بحرین برای گرفتن اعتراف از مخالفان یا واداشتن آنان به خودداری از حضور در اعتراضات و تظاهرات ، زنان را زندانی و از آنان به عنوان " برگ برنده" استفاده می کنند.


  "برگ برنده " یعنی عاملی موثر . یعنی عاملی سرنوشت ساز . یعنی زنانی كه می توانند دو روی سكه ی پیروزی وننگ را رقم زنند . برای این است كه از ترس مواج شدن این برگ های برنده ، یا تجاوز می كنند یا تهدید به تجاوز . حتی تا جایی پیش می روند كه در راستای اهداف سیاسی شان ، این به ظاهر مسلمان ها ، طرح "كشف حجاب زنان بحرین" را علم می كنند ؛ تا زنان از ترس هتك حرمت ، از ادامه ی مبارزه عقب نشینی كنند و دیگر به خیابان ها نیایند و در پستوی هزارلای خانه بمانند .


  یك كارشناس مطالعات منطقه بیان كرد: آل خلیفه و آل سعود با هدف اینكه ریشه اعتراضات مردمی كه به صورت مسالمت‌آمیز قصد داشتند مطالبات خود در زمینه حقوق شهروندی و انسانی‌شان را بگیرند از بین ببرند و از حضور زنانی كه هنوز در میدان مبارزه با مزدوران و استعمارگران پایدارند جلوگیری كنند، اقدام به كشف حجاب زنان بحرینی كرد‌ند.  وی اضافه كرد: دیكتاتورهای حكومت بحرین و آل سعود از آگاهی زنان بحرین اطلاعی ندارند35 نفر از مجموعه 800 نفری از زنان بحرین كه توسط حكومت بحرین دستگیر شده‌اند دارای موقعیت‌های اجتماعی و تحصیلات بالایی هستند.
  وی بیان كرد: آل خلیفه و آل سعود قصد دارند تا شعور سیاسی كه در بین زنان بحرینی رشد كرده و بیدار شده و خود را در كف خیابان‌ها نشان می‌دهد را سركوب كنند، چراكه آگاهی‌ بیدار شده زن بحرینی ، می‌تواند به خانواده آنها نیز انتقال یابد.
  این كارشناس مطالعات منطقه‌ تأكید كرد: حكومت بحرین و آل سعود تصور می‌كردند آزار و اذیت زنان می‌تواند شور و هیجان انقلابی آنها را خاموش كند به همین دلیل با علم به اینكه حجاب نزد زن مسلمان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است با كشف حجاب قصد داشتند به جایگاه زن مسلمان خدشه وارد كنند.


  یك زن طلبه بحرینی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: از دوره نوجوانی در تظاهراتی كه در كشورم برپا می‌شد، شركت می‌كردم اكنون هم دختران و زنان در مدارس و خیابان‌ها همگام با مردان در تظاهرات شركت می‌كنند و بعضی وقت‌ها نیز برای آگاه كردن مردم اعلامیه پخش می‌كنند.


  وی بیان كرد: برای كسب آزادی ابتدا به خداوند امید داریم و سپس امیدواریم تمام جهانیان با مردم مظلوم بحرین در مقابل ظلم و بی‌عدالتی بایستند.


  این زن طلبه بحرینی ظلم و ستمی كه به مردم بحرین می‌شود را در انقلاب‌های اخیر كشورهای منطقه بی‌سابقه دانست و گفت: به مردم هیچ یك از كشورها انقلابی مانند لیبی، یمن و مصر به میزان ظلمی كه به مردم بحرین شده ظلم و ستم روا نشده است، این درحالی‌ است كه ما با برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز خواستار اجرای پایین‌ترین حقوق مشروع خود هستیم از جمله اشتغال جوانان تحصیل‌كرده و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی كه به دلیل استفاده از نیروی كار خارجی بیكار هستند؛ ما خواسته‌های خود را به صورت مسالمت‌آمیز مطرح كردیم ولی آنها در مقابل ما را با تانك و مسلسل سركوب می‌كنند.


  وی با بیان اینكه بیش از 80 درصد مردم بحرین شیعه هستند، خاطر نشان كرد: اگر اعتراضی از سوی مردم این كشور صورت گرفته است طبیعی است چراكه بیشتر مردم بحرین شیعه هستند و طبیعی است كه می‌خواهند بیشتر در صحنه حضور داشته باشند


  حتی كسانی كه شك دارند كه به انقلابیون بپیوندند نیز ؛با دیدن این همه خشونت‌ و تجاوز ، نسبت به مبارزه و ادامه ی پایداری در راه اسلام و مبارزه با دیكتاتورها مصصم می‌شوند
  می بینیم كه مورد تعرض قرار دادن زنان مسلمان بحرین ، زمینه را برای حضور بیش از پیش سایر زنان وهمچنین مردها در عرصه‌های مبارزه انقلابی فراهم كرده است . حتی كسانی كه شك دارند كه به انقلابیون بپیوندند نیز ؛با دیدن این همه خشونت‌ و تجاوز ، نسبت به مبارزه و ادامه ی پایداری در راه اسلام و مبارزه با دیكتاتورها مصصم می‌شوند.


  رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی ایران عنوان کرد: "در هیچ مکتبی بازداشت معلمان، پرسنل بیمارستان و پرستاران، شکنجه، هتک حرمت و تجاوز به زنان قابل تعریف نیست؛ هیچ انسان آزاده‌ای قابلیت پذیرش چنین جنایاتی را ندارد و افکار عمومی دنیا به شدت مقابل این جنایات و ظلم نسبت به زنان از خود واکنش نشان داده‌اند چراکه قلب‌شان از هتک حرمت زنان جریحه‌دار شده است. جای تعجب دارد که  چرا سازمان‌های حقوق بشری و تشکل‌های مدافع حقوق بشر در مقابل این جنایات سکوت کرده‌اند؟؟؟؟ مجامع حقوق بشری در مقابل جنایات‌ نسبت به زنان بی‌دفاع بحرین ساکت می‌نشینند و تنها به یک نگرانی ساده‌ انگارانه بسنده می‌کنند" .

  سرور حاجی سعید
  بخش خانواده ایرانی تبیان

 2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی