سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نهان سازی در برگردان یا وارون نگاری در موسیقی

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  شماره عضویت
  873
  نوشته
  4,010
  تشکر
  9,324
  مورد تشکر
  9,375 در 3,220
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض نهان سازی در برگردان یا وارون نگاری در موسیقی

  نهان سازی در برگردان یا وارون نگاری در موسیقی


  تعريف كلي :نهان سازی در برگردان یا وارون نگاری (در زبان انگلیسی: Backmasking) شگردیست برای ضبط صدا که در آن نوا یا پیام گفتاری، با پخش وارونه درون آهنگی که قرار است بگونهٔ عادی پخش شود، نهادینه می شود. نهان سازی در برگردان کاربردیست دانسته که بواسطهٔ آن، پیغامی که از وارون آواها به مغز می رسد می تواند ناخواسته باشد.

  يک مورد واقعي براي تأثير سريع و غير قابل انکار اين گونه پيامها برمغز :


  در يکي از سينماهاي نيويورک در طي پخش يک فيلم خاص، ميزان خريد نوشابه «کوکا کولا» و «پاپ کورن» به چندين برابر حالت عادي مي رسيد. دليل آن اين بود که، صحنه قابل ديدن در يک لحظه براي چشم در روي نوار فيلم 5 يا 6 فريم است؛ طراح اين کار بين هر 16 فريم يک اسلايد کار گذاشته بود که روي آن نوشته بود نوشيدن کوکا کولا و خوردن پاپ کورن لذت بخش است، ديدن اين اسلايد براي چشم غير ممکن است و اين قضيه زماني لو رفت که فيلم روي يکي از همين اسلايد ها پاره شد و اين عبارت روي سينما ديده شد که البته کار به دادگاه کشيده شد. اين نمونه نشانگر قدرت مغز انسان است که از هر کامپيوتر سريع تر و دقيق تر عمل مي کند.  موسيقي چيست ؟

  دکتر «ژوزف مونتاگر» مي گويد: «آنچه مي خوريد باعث زخم معده نمي شود بلکه آنچه شما را مي خورد مانند عصبانيت و هيجان عامل زخم معده است.»

  به تصديق کليه روان شناسان جهان، موسيقي عامل هيجان است. صرف نظر از آنچه دانشمندان گفته اند اين مسئله يک مطلب تجربي است. هر کس به موسيقي گوش داده است مي داند موسيقي داراي هيجان است و در اصل همان هيجان است که باعث لذت انسان مي گردد. بنابراين هيچ کس منکر لذت موسيقي نيست. اما همين موسيقي گاهي چنان انسان را به هيجان مي آورد که ازحال طبيعي خارج مي کند و براي آن نمونه هاي فراواني است: «پس از پايان يکي ازبرنامه هاي (بيتل ها) براي اولين بار، (هيستري) دسته جمعي به جوانان حاضر در کنسرت دست داد. جوانان که از موسيقي پر هيجان آنها عاصي شده بودند به خيابانها ريختند، اتومبيلها را آتش زدند، شيشه هاي مغازه ها را شکستند و تعداد 135 نفر از آنها از فرط هيجان غش کردند که به بيمارستان منتقل شدند. در يکي ديگر از برنامه هاي بيتلها در «گلاسکو» 300 نفر دختر يک جا غش کردند.»


  نهان سازی چیست ؟

  تعريف كلي :نهان سازی در برگردان یا وارون نگاری (در زبان انگلیسی: Backmasking) شگردیست برای ضبط صدا که در آن نوا یا پیام گفتاری، با پخش وارونه درون آهنگی که قرار است بگونهٔ عادی پخش شود، نهادینه می شود. نهان سازی در برگردان کاربردیست دانسته که بواسطهٔ آن، پیغامی که از وارون آواها به مغز می رسد می تواند ناخواسته باشد.


  تاريخچه :

  نهان سازی در برگردان در امریکا از دههٔ ۱۹۸۰ به جستاری کشمکش برانگیز بدل گردیده است. زمانیکه مذهبیون دیدگاهشان را دربارهٔ گروه های برجستهٔ موسیقی چنین بازگو نمودند که این شیوه درجهت اندیشه های اهریمنی به کار گرفته شده است که تظاهرات صفحه سوزان و وضع قانون ضد-نهان سازی در برگردان توسط دول ایالتی و فدرال را نیز بدنبال داشت. اینکه نهان سازی در برگردان می تواند بصورت زیر آستانه ای بر شنوندگان تأثیر کند یا خیر، پرسشی است که هنوز مورد چالش هر دو طرف است.( در بعضي موارد مشاهده شده كه ذهن در ضمير ناخوآگاه بعضي از مطالب را تحليل و برداشت كرده و استفاده ميكند )


  شيطان در موسيقي (پيامهاي پنهاني)

  در غرب سال 1950را سال تولد و نزول رسمي شيطان بوسيله موسيقي ناميده اند و در همين سال بود که گروه «بيتل ها» و «الويس پريسلي» که از شعبات گروه «راک اندرول» هستند شروع به کار کردند و مروج اين مکتب (شيطان پرستي) شدند.  اين گروهها برطبق گفته ها و نوشته هايشان، نفس و زندگي خود را به شيطان سپرده اند و شيطان را چون خداي خود مي پرستند و خدمت مي کنند و در بيانيه هاي خود اعلام کرده اند که شيطان نيز به آنان قدرتي داده است تا بوسيله آن معجزاتي انجام دهند که باعث خودکشي اشخاصي مي شود که براي شنيدن کنسرت آنها مي آيند. اين گروههاي شيطاني قادرند که به وسيله کنسرتي که اجرا ميکنند مردم را به صدمه زدن به خود و حتي خودکشي ترغيب کنند. مثلا در مورد گروه «پينک فلويد»، ميانگين خود کشي يا صدمه رساندن شديد به خود، بعد از هر اجراي اين گروه 15 تا 20 نفر مي باشد.
  گروههاي شيطان پرست را به طور کلي به عنوان گروه «راک اندرول» مي شناسند که خود اين گروه به گروههاي کوچکتر تقسيم ميشود. مثل: جمعه سياه، سنگهاي غلطان، پينک فلويد، وسپ «WASP» (که نام خود را از حروف اول جمله We Are Satan People «ما امت شيطان هستيم» گرفته اند و بوسه «kiss» که به «لژيونر شيطان» ملقب است و اين لقب به خاطر وحشي گري زياد، از طرف گروههاي شيطان پرست ديگر به آنها داده شده است.


  علائمي که اين گروهها براي نيرو گرفتن از آن استفاده مي کنند عبارت است از: صليب برعکس، ستاره (مانند ستاره هايي که شلوارهاي «جين» و «لي» وارداتي است)، ستاره اسرائيل و… که نمونه بارز اين علائم را در کليساي شيطان پرستان در نيويورک مي توان ديد که به صورت يک صليب بزرگ و برعکس مي باشد، اما درمورد مفاهيم و پيامهاي اين آهنگها، مي توان گفت اين آهنگها، بر پايه کفر به خدا و انبياي الهي و نفي عدالت و محبت خدا، دعوت به زنا و سکس، مواد مخدر، خودکشي و قتل مي باشد.


  اين پيامها با صداي بسيار ضعيف و کوتاه در پس زمينه نوار ضبط مي شود که گوش قادر به شنيدن مستقيم آنها نيست. اگر در حالت طبيعي شنيده شود، چيزي از پيام را نمي توان شنيد و فقط متن ساده نوار شنيده خواهد شد و از قدرت شيطاني خفته در پشت نوار آگاه نمي شويم.


  «ويليام دورل» دکتر مغز، در طي تحقيقات چهارده ساله خود مي نويسد: «درمغزانسان دستگاهي مانند کامپيوتر وجود دارد که اطلاعات غير منطقي و مستقيم را از مغز دور مي کند و انسان را واميدارد تا اين اطلاعات را فراموش کند ولي اگر هر گونه اطلاعاتي به بخش خاصي از مغز برسد، مغز آن را بدون چون و چرا پذيرفته و جزء قواعد روزمره خود قرار مي دهد. با اين روش مي توان به سادگي اطلاعات خاصي را وارد سيستم اطلاعاتي مغز کرد، بدون اين که شخص در موقع شنيدن متوجه پيام دروني آن شود. اين سيستم اطلاعاتي و گيرنده پيامها را در اصطلاح «subliminal program» مي گويند (پيامهايي که گوش نمي شنود ولي مغزآنها رادريافت مي کند.)»


  وضع قوانين :

  یکی از برآیندهای خشم به*بار آمده، اخراج پنج دی جی از رادیوها به*دلیل تشویق شنوندگان به جستجوی پیام*های پنهانی در برگردان آهنگ*ها بود. پی*آمد جدی*تر تصویب قانونی از سوی فرمانداری ایالتی آرکانزاس و کالیفرنیا بود. دادخواست سال ۱۹۸۳ کالیفرنیا بدینسان پیش کشیده شد تا از نهان*سازی که «می*تواند رفتارمان را نادانسته و ناخواسته دگرگون ساخته و ما را به هواخواهان ضد مسیح بدل سازد» جلوگیری کند. دادخواست پذیرفته شده پخش هر نوع صفحه یا نواری را که نهان*سازی در برگردانشان را بازگو نکرده*اند، تجاوز به حریم شناخته که برای آن پخش کننده را می*توان تحت تعقیب قانونی قرار داد. قانون آرکانزاس که به*اتفاق آراء در ۱۹۸۳ پذیرفته شد، به آلبوم*هایی از بیتلز، پینک فلوید، الکتریک لایت ارکسترا، کوئین و استیکس ارجاع میداد، و حکم کرد که نوارها و صفحه*ها برچسبی با متن: «هشدار: این اثر حاوی گفتار نهان شده در برگردان خود می*باشد که ممکن است قابل ادراک توسط ناخودآگاه، به*هنگام پخش عادی باشد» داشته باشند. گرچه این حکم توسط فرماندار بیل کلینتون به سنای ایالتی پس فرستاده و لغو شد. لایحهٔ شماره ۶۳۶۳، که در سال 1982 توسط نمایندهٔ کالیفرنیا باب دورنان تقدیم مجلس شد، حکم مشابهی را پیشنهاد می*کرد، که حکم به کمیسیون فرعی بازرگانی، ترابری و جهانگردی ارجاع می*شد و هرگز تصویب نشد. اقدامات حکومتی همچنین برای مجالس تگزاس و کانادا طلب شد.


  يک مورد واقعي براي تأثير سريع و غير قابل انکار اين گونه پيامها برمغز :

  در يکي از سينماهاي نيويورک در طي پخش يک فيلم خاص، ميزان خريد نوشابه «کوکا کولا» و «پاپ کورن» به چندين برابر حالت عادي مي رسيد. دليل آن اين بود که، صحنه قابل ديدن در يک لحظه براي چشم در روي نوار فيلم 5 يا 6 فريم است؛ طراح اين کار بين هر 16 فريم يک اسلايد کار گذاشته بود که روي آن نوشته بود نوشيدن کوکا کولا و خوردن پاپ کورن لذت بخش است، ديدن اين اسلايد براي چشم غير ممکن است و اين قضيه زماني لو رفت که فيلم روي يکي از همين اسلايد ها پاره شد و اين عبارت روي سينما ديده شد که البته کار به دادگاه کشيده شد. اين نمونه نشانگر قدرت مغز انسان است که از هر کامپيوتر سريع تر و دقيق تر عمل مي کند.
  حال که با چگونگي دريافت پيامهاي پنهاني پشت آهنگها آشنا شديد چند نمونه از پشت آهنگهاي مشهور را مي آوريم: «منظور از پشت آهنگ، همان نوار وقتي از انتها به ابتدا و با دور کند پخش شود مي باشد، که مضموني کاملا شيطاني به گوش خواهد رسانيد.»


  آهنگ «لايس لابونيتا» از «مدونا» که جاهايي از اين آهنگ به زبان اسپانيولي خوانده مي شود و کلمه «گومو برگن» تکرار ميشود، پشت نوار اين عبارت «به من شيطان گوش بده» مي باشد.
  درنوار کاست ديگري چنين خوانده مي شود: «…بوي عطر تو چه دلپذيره…» و پشت آهنگ اين عبارت «…شيطان خداوند ماست…» مي باشد.


  برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید  فصلنامه شمیم – نرجس ۱۷

  پرتال موسیقی عصر دانلود

  http://www.interuniversalfans.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=60

  Aftabgardan - آنچه از برخي موسيقي​ها نمي​دانستيد!


  نمونه هایی از این دست


  نمونه ۱ – حالم بده … حالم بده …

  نمونه ۲ – نگو یه روز میری و پیشم نمیای دیگه …

  نمونه ۳ – مگه جردن چی داره …

  نمونه ۴ - سیندرلا عروس شد …

  نمونه ۵ - بگو مال کی هستی ...

  نمونه ۶ - یا تو یا هیچ کس دیگه …

  نمونه ۷ - بی خیال دنیا …

  نمونه ۸ - پیر و جوون گل میریزن …

  نمونه ۹ - بزن بریم به سرعت برق و باد …

  نمونه ۱۰ - دوباره ترس، دوباره شوق پرواز …

  نمونه ۱۱ - بزن بریم که قلبم …

  نمونه ۱۲ - Hotel California 1

  نمونه ۱۳- Hotel California 2

  نمونه ۱۴- Hotel California 3

  نمونه ۱۵- Hotel California 4

  نمونه ۱۶- Hotel California 5

  نمونه ۱۷- Hotel California 6

  نمونه ۱۸- Hotel California 7

  نمونه ۱۹- Maddona – frozen
  امضاء
  او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

  هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیم


 2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی