میراث انبیا در محضر مهدی (عجل الله فرجه) سایت آیه های انتظار انجمن آیه های انتظار
ثبت نام
سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
تبلیغات تبلیغات
میراث انبیا در محضر مهدی (عجل الله فرجه)
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
 1. #1
  مدیر افتخاری
  خراباتي آواتار ها

  تاریخ عضویت : شهریور 1388
  نوشته : 4,962      تشکر : 3,978
  6,248 در 2,892 پست تشکر شده
  وبلاگ : 5
  دریافت : 0      آپلود : 0
  خراباتي آنلاین نیست.

  پیش فرض میراث انبیا در محضر مهدی (عجل الله فرجه)
  درآمد:
  آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری ...
  حکومت مهدی (ع) تجلی قدرت لایتناهی خداوند است و این اراده وخواست‏خداست که به این بنده صالحش چنان قدرتی بدهد که تاکنون‏به هیچ یک از بندگانش نداده است.
  مطالعه در قلمرو غیبت و ظهور و شخصیت‏حضرت مهدی(ع) همگان راسخت‏شیفته دیدار مهدی(ع) می‏کند. بدین جهت، برآن شدیم در این‏نوشتار کوتاه با نشان دادن تصویری اجمالی از مظاهر اقتدارمهدی(ع) خوانندگان عزیز را به یاد روزگار مهدی(ع) بیندازیم،به امید اینکه در روز ظهورش افتخار خدمت در حضورش را داشته‏باشیم. ان شاء الله.
  همراه با موکب مهدی (ع)
  چه زیباست‏بدانیم او که می‏آید به چه شکلی ظهور می‏کند، چه‏می‏پوشد، در دستش چیست، با خود چه می‏آورد و همراهان او کیانند؟
  براساس روایات موجود، هنگام ظهور، فرشتگان ملا اعلا غرق شادی وسرورند. فرشته‏ای بالای سر مهدی (ع) قرار می‏گیرد و فریاد می‏زند:ای مردم! این حضرت مهدی است، از او پیروی کنید. (1) پیامبر(ص)فرمود: یخرج المهدی و علی راسه غمامه فیها مناد ینادی هذاالمهدی خلیفه‏الله فاتبعوه. (2) مهدی که ظهور می‏کند، ابری بالای‏سرش در حرکت است و فرشته‏ای در آن قرار گرفته، فریاد می‏زند: این مهدی، خلیفه خداوند است; از او پیروی کنید.
  مهدی عمامه‏ی سفید جدش پیامبر بزرگوار اسلام(ص) را بر سرمی‏نهد. (3)
  تن‏پوش مهدی (ع)
  پیراهن خون‏آلود پیامبر خدا (ص) در جنگ احد را بر تن خود دارد;پیراهنی که قطرات خون مقدس حضرت بر آن ریخته شده است. امام‏صادق (ع) به یعقوب بن شعیب فرمود: آیا نمی‏خواهی پیراهن قائم آل‏محمد (ص) را که در روز ظهور به تن می‏کند. به تو نشان دهم؟ عرض کرد: آری.
  حضرت صندوقی را طلبیده، پیراهنی از آن بیرون آورد و در مقابل‏یعقوب باز کرد. یعقوب می‏گوید: ناگاه چشمم به آستینی چپ پیراهن‏افتاد که آغشته به خون بود. حضرت فرمود: این پیراهن رسول الله‏است. روزی که دندانهای پیشین حضرت را شکستند، این پیراهن راپوشیده بود; و قائم در همین پیراهن قیام می‏کند. یعقوب می‏گوید:خونها را بوسیده، به چشم کشیدم.
  آنگاه امام پیراهن را پیچید و در جای خود قرار داد. (4)
  سلاح مهدی (ع)
  سلاح مهدی (ع)، کلاه‏خود و زره و شمشیر ذو الفقار پیامبر(ص)است. (5) امام صادق(ع) داشتن سلاحهای باقی‏مانده از رسول الله رااز نشانه‏های امامت می‏داند. حارثه بن المغیره نصری گوید: به‏حضرت امام صادق(ع) عرض کردم: امام به چه چیز شناخته می‏شود؟
  فرمود: به سکینه و وقار.
  عرض کردم: و دیگر به چه چیز؟ حضرت فرمود: او را به وسیله شناختن حلال و حرام می‏شناسی و به‏نیاز مردم به او و بی‏نیازی او از مردم و همچنین سلاح پیامبرنزد اوست. (6)
  پرچم مهدی (ع)
  پرچم پرافتخار پیامبر (ص) که جبرئیل در روز بدر برای پیامبرآورد و با به اهتزاز درآمدنش مسلمانان پیروز شدند. همراه‏مهدی (ع) خواهد بود. علی (ع) نیز در بصره این پرچم را به اهتزازدرآورد و چشم فتنه را کور کرد. مومنان اصرار ورزیدند، حضرت‏پرچم را در صفین نیز باز کند، ولی نپذیرفت و فرمود: این پرچمی‏است که بعد از من کسی جز حضرت قائم صلوات الله علیه آن رابه اهتزاز درنمی‏آورد. (7) امام صادق(ع) درباره ماهیت و جنس این‏پرچم فرمود: به خدا سوگند، این پرچم هرگز از جنس پنبه و کتان‏و ابریشم نیست. ابو بصیر پرسید: پس از چیست؟ امام فرمود: از برگهای بهشت است که جبرئیل آن را آورد وپیامبر در روز بدر برافراشت. سپس جمع کرد و به دست علی‏داد.
  این پرچم همچنان نزد علی بود تا در روزجمل آن را باز کرد وخداوند فتح و پیروزی برایش آورد. آنگاه آن را جمع کرده، کنارگذاشت و اکنون نزدماست و تا قیام قائم کسی آن را باز نخواهدکرد. (8) امام سجاد(ع) به ابوخالد کابلی فرمود: گویا می‏بینم صاحب شما بربلندی نجف در پشت کوفه قرار گرفته...
  در حالی‏که پرچم رسول الله را برافراشته و آن را به سوی هیچ‏گروهی نمی‏برد مگر آنکه خداوند نابودشان می‏سازد. (9)
  ذخایر مهدی (ع)
  تمام آثار پیامبران و سفرای الهی از آدم تا خاتم نزد مهدی(ع)است که در موقع ظهور هم با خود می‏آورد. مهمترین این آثارعبارت است از:
  1- عصای موسی
  امام باقر(ع) فرمود: عصای موسی، پیش از آنکه در دست موسی‏باشد، عصای آدم بود. سپس به شعیب و بعد به موسی بن عمران رسیدو اکنون این عصا نزد ماست. رنگ این عصا همچنان سبز است و به‏همان شکل اول خود باقی است. اگر از آن بپرسی، پاسخ می‏دهد. این‏عصا برای قائم ما ذخیره گردیده است. او با عصا همان کاری‏می‏کند که موسی انجام داد.... (10)
  2- حجر موسی
  سنگی که حضرت موسی برآن زد و چشمه‏های آب از آن روان شد، نزدامام مهدی (ع) است. وقتی حضرت اراده کوفه می‏کند، یکی ازیاورانش فریاد می‏زند: هیچ کس آب و غذا برندارد.
  آنگاه حجر موسی بن عمران را بر شتر می‏نهند و همراه خودمی‏برند. در هیچ منزلی فرود نمی‏آیند، مگر آنکه چشمه‏ای از آن‏سنگ روان می‏شود. گرسنگان، بی‏نیاز و تشنگان، سیراب می‏شوند...
  . (11)
  3- تابوت سکینه
  این تابوت از زمان حضرت موسی نزد پیامبران بنی‏اسرائیل بود.
  امام صادق(ع) درباره آن فرمود: این همان صندوقی است که خداوندبرای مادر موسی فرستاد تا نوزادش را در آن قرار دهد و در دریارها کند... . حضرت موسی در پایان عمر، الواح و زره و همه آثارنبوتش را در آن قرار داد. (12) به گفته برخی از محققان: تمثالهای پیامبران خدا در این تابوت جای داشت. بنی‏اسرائیل این‏تابوت را در جنگها باخود حمل می‏کردند و در پرتو آن پیروزی به‏دست می‏آوردند. (13) قائم آل محمد(ص) هنگام ظهور و رفتن به سوی‏بیت المقدس، آن تابوت را همراه خاتم سلیمان و الواح موسی(ع)بیرون می‏آورد. (14) در برخی از احادیث از تابوت آدم نیز سخن به‏میان آمده است. این تابوت در دریاچه طبریه برای حضرت بقیه‏الله‏محفوظ مانده است و حضرت هنگام ظهور آن را بیرون می‏آورد. (15)
  4- مجموعه‏ای دیگر از آثار انبیا
  امام صادق(ع) می‏فرماید: الواح و عصای موسی و خاتم سلیمان نزدمن است. ظرفی که حضرت موسی در آن برای خدا قربانی می‏کرد،تابوتی که فرشتگان آن را حمل کرده، آوردند و نیز نامی که‏پیامبر خدا برای حفظ مسلمانان از تیرهای مشرکان، آن را میان‏صفوف قرار می‏داد، پیش من است. (16) آری، پیراهن حضرت‏آدم(ع) (17) حضرت یوسف، ابراهیم و نیز حله اسماعیل نزد قائم آل‏محمد(ص) است. (18)
  5- کتابهای آسمانی
  تمام کتابهای آسمانی که روزی در دست پیامبران مرسل واولو العزم بود. و به وسیله آن مردم را هدایت و ارشادمی‏کردند. توسط پیامبر به اهل بیت انتقال یافت. و امروز همه‏آنها در اختیار آخرین ذخیره الهی است. روزی که حضرت بقیه‏الله‏به فرمان پروردگار از پرده غیبت‏برون آید، تمام آنها را باخود می‏آورد. امام صادق(ع) فرمود: خداوند هیچ چیز به پیامبران‏نداد، مگر اینکه آن را به محمد(ص) نیز عطا کرد. آن صحفی که‏قرآن درباره‏اش فرمود: «صحف ابراهیم و موسی‏» نزدماست... . (19)
  6- قرآنی که امام علی (ع) گرد آورد.
  روزی که پیامبر (ص) دار فانی را وداع گفت، علی (ع) به سفارش وی‏در خانه نشست تا قرآن را گردآورد. او پس از پایان کار، قرآن‏را به مسجد برد و به ابوبکر عرضه کرد. عمر گفت: ای علی! این‏قرآن را به جای خود برگردان، ما نیازی به آن نداریم. حضرت آن‏را گرفت و به خانه برگشت.
  هنگامی که عمر به خلافت رسید، روزی به علی(ع) گفت: اگر بخواهی،می‏توانی قرآنی که نزد ابوبکر آوردی اکنون بیاوری تا گرد آن‏جمع شویم.
  حضرت فرمود: هیهات، راهی برای رسیدن به آن نیست. من در زمان‏ابوبکر چنان کردم تا برشما اتمام حجت کرده باشم و در روزقیامت نگویید ما از این غافل بودیم; یا برای ما نیاوردی.
  اکنون این قرآن نزد من است و جز پاکان و جانشینان من کسی به‏آن دست نمی‏زند.
  عمر گفت: آیا زمانی برای اظهار این قرآن وجود دارد؟ حضرت فرمود: آری، هنگامی که قائم از فرزندانم ظهور کند. (20) تمام کتابها و نوشته‏های معصومان(علیهم السلام) به نامهای صحیفه‏جامعه (21) که املای رسول الله(ص)و خط علی(ع) بود.، کتاب‏علی(ع) (22) ، مصحف فاطمه(س) (23) ، جفر ابیض (24) ، جفر احمر (25) وصحیفه‏هایی که نام تمام پیامبران، پادشاهان و پیروان‏اهل بیت (علیهم السلام) برآن نوشته است، نزد امام عصر(ع) قراردارد.
  همراهان مهدی(ع)
  جبرئیل و میکائیل و تمام فرشتگانی که تاکنون به فرمان پروردگارروی زمین آمده‏اند، در حضور مهدی آل محمد(ص) خواهند بود.
  امام صادق(ع) به ابان بن تغلب فرمود: گویا سیزده هزار و سیصد و سیزده فرشته را همراه مهدی می‏بینم.
  ابان گفت: آیا این فرشتگان همراه پیامبری از پیامبران هم‏بوده‏اند؟ حضرت فرمود: آری، این فرشتگان درکشتی با نوح، در آتش باابراهیم، هنگام عبور از دریا با موسی و زمان رفتن به آسمان باعیسی بودند. همچنین چهار هزار فرشته‏ای که همراه پیامبر بودند،سیصد و سیزده فرشته‏ای که در بدر فرود آمدند، چهار هزارفرشته‏ای که برای یاری حسین بن علی(ع) به زمین آمدند.
  امااجازه جنگیدن از امام دریافت نکردند و پس از شهادت حضرت، تاروز قیامت‏بر وی می‏گریند... همه همراه قائم آل محمد(ص) خواهندبود. (26) افزون بر این، پیامبرانی چون حضرت عیسی والیاس(علیهماالسلام) (27) نیز به افتخار حضرت بقیه‏الله به فرمان‏پروردگار از آسمان فرود آمده، پشت‏سر آن حضرت به نمازمی‏ایستند. (28) بندگان صالح خدا یعنی حضرت خضر و اصحاب کهف (29) و سیصد و سیزده تن دلداده مهدی(ع) به راه می‏افتند تا در حکومت‏امام عصر(ع) خدمات شایسته خود را انجام دهند. امام رضا(ع)فرمود:
  خضر آب حیات نوشیده، تا نفخ صور زنده است... و خداوند وحشت‏قائم ما را درروزهای غیبتش به وسیله او به انس تبدیل می‏کند. (30) تمام گنجهایی که در طول تاریخ به گونه‏ای زیر زمین پنهان‏می‏شود، به فرمان پروردگار ظاهر گشته، دراختیار آخرین ذخیره‏الهی و مصلح حقیقی قرار خواهد گرفت. از گنجهای قسطنطنیه گرفته‏تا گنج کعبه و سایر اشیای گرانبهایی که ده‏ها و صدها هزار سال‏پیش برای چنین روزی و چنین کسی پنهان شده است.


  میراث انبیا در محضر مهدی (عجل الله فرجه)
  ویرایش توسط نرگس منتظر : 02-06-1391 در ساعت 10:12

 2. تشكرها 4

  مدير اجرايي (03-08-1390), نرگس منتظر (02-06-1391), بيرق ظهور (03-08-1390), خادم کریمه اهل بیت (03-08-1390)

 3.  

 4. #2
  مدیر افتخاری
  خراباتي آواتار ها

  تاریخ عضویت : شهریور 1388
  نوشته : 4,962      تشکر : 3,978
  6,248 در 2,892 پست تشکر شده
  وبلاگ : 5
  دریافت : 0      آپلود : 0
  خراباتي آنلاین نیست.

  پیش فرض
  طاووس گوید: اموال و اشیای گرانبهایی که در درون کعبه بود،عمر را نگران کرد. او می‏گفت: نمی‏دانم با آنها چه کنم. آیاآنها را به حال خود واگذارم یا بیرون آورده، در راه خدا قسمت‏کنم.
  حضرت امیر به عمر فرمود:
  از تقسیم آنها چشم بپوش; زیرا توصاحب این کار نیستی. کسی که عهده‏دار این کار می‏شود، جوانی ازقریش است.
  او در آخرالزمان آنها را بیرون آورده، در راه خداتقسیم می‏کند. (31) علی(ع) درباره گنج قسطنطنیه می‏فرماید:امام مهدی(ع) با همراهان خود به شهر قسطنطنیه که محل‏پادشاهی و سکونت پادشاه روم است.
  می‏رسد. پس سه گنج از آنجابیرون می‏آورد: گنجی از جواهرات و گنجی از طلا و گنجی از نقره.
  او همه آنها را بین سپاهیانش قسمت می‏کند. (32) امام باقر(ع)می‏فرماید: «ویظهرالله له کنوز الارض و معادنها» و ظاهرمی‏گرداند خداوند برای او گنجهای زمینی و معادنش را. (33)
  درپایان این نوشتار، یادآوری چند نکته ضرورری می‏نماید:
  1- بدون شک وجود این همه آیات و نشانه‏ها از پیامبران سلف دردست آخرین ذخیره الهی، نشانه اقتدار مهدی(ع) است تا مردم آن‏زمان بدانند که امام زمان با چه قدرت عظیمی وارد صحنه می‏شود.
  افزون براین، هریک از این آثار نفیس، کارآیی خود را خواهدداشت و این دیگر به دست مهدی(ع) است که از این ذخایر چگونه‏بهره برداری کند.
  2- این آثار و اشیای گرانبها، احتمالا برای اتمام حجت‏برانسانها، به ویژه پیروان ادیان الهی، در اختیار امام‏زمان(ع) است; بدین معنی که پیروان هر دین و پیامبری، وقتی که‏عیسی و برخی از پیامبران مرسل، با آثار شاخص انبیا را همراه‏امام عصر می‏بینند، دیگر هیچ عذر یا بهانه‏ای برای پیروی نکردن‏نخواهند داشت.
  3- شاید علت اینکه برخی از آثار و ذخایر در برخی مناطق دوردست مدفون گردیده، این باشد که حضرت مهدی(ع) با رفتن به آن‏مناطق و بیرون آوردن آنها باعث هدایت مردم آن سامان شود.

  پی‏نوشتها:
  1- تلخیص المتشابه، ج 1، ص 417.
  2- الصراط المستقیم، ج 2، ص 260.
  3- عقدالدرر، ص 277.
  4- غیبه نعمانی، ص 243.
  5- معجم احادیث الامام المهدی، ج 3، ص 244 و 387.
  6- غیبه نعمانی، ص 242.
  7- معجم‏احادیث‏الامام‏المه ی، ج 3، ص 386.
  8- همان، ص 387.
  9- همان، ص 201.
  10- بصائرالدرجات، ص 183.
  11- همان، ص 188.
  12- و 13 الشیعه و الرجعه، ج 1، ص 164.
  14- همان، ج 1، ص 163.
  15- معجم‏احادیث‏الامام‏المه ی،ج‏3،ص‏292.
  16- بصائرالدرجات، ص 175.
  17- همان، ص 188.
  18- معجم‏احادیث‏الامام‏المه ی،ج‏3،ص 120.
  19- بصائرالدرجات، ص 135.
  20- الشیعه و الرجعه، ج 1، ص 419.
  21- بصائرالدرجات، ص 142.
  22- همان، ص 147.
  23- همان، ص 151.
  24- معجم الامام المهدی، ج 3، ص 388.
  25- بصائرالدرجات، ص 151.
  26- غیبه نعمانی، ص 311.
  27- در عقدالدرر، ص 278 چنین آمده است: عیسی به دستورپروردگار همراه هفتاد هزار فرشته به زمین می‏آید.
  28- معجم احادیث الامام المهدی ، ج‏3، ص 317.
  29- بحارالانوار، ج 53، ص 77.
  30- کمال الدین، ج 2، ص 390.
  31- الشیعه و الرجعه، ج 1، ص 211.
  32- همان، ص 161.
  33- همان، ص 389.  میراث انبیا در محضر مهدی (عجل الله فرجه)
  ویرایش توسط نرگس منتظر : 02-06-1391 در ساعت 10:20

 5. تشكرها 3

  نرگس منتظر (02-06-1391), بيرق ظهور (03-08-1390), خادم کریمه اهل بیت (03-08-1390)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •