سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: میراث انبیا در محضر مهدی (عجل الله فرجه)

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  شماره عضویت
  30
  نوشته
  4,962
  تشکر
  3,978
  مورد تشکر
  6,271 در 2,898
  وبلاگ
  5
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض میراث انبیا در محضر مهدی (عجل الله فرجه)

  درآمد:
  آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری ...
  حکومت مهدی (ع) تجلی قدرت لایتناهی خداوند است و این اراده وخواست‏خداست که به این بنده صالحش چنان قدرتی بدهد که تاکنون‏به هیچ یک از بندگانش نداده است.
  مطالعه در قلمرو غیبت و ظهور و شخصیت‏حضرت مهدی(ع) همگان راسخت‏شیفته دیدار مهدی(ع) می‏کند. بدین جهت، برآن شدیم در این‏نوشتار کوتاه با نشان دادن تصویری اجمالی از مظاهر اقتدارمهدی(ع) خوانندگان عزیز را به یاد روزگار مهدی(ع) بیندازیم،به امید اینکه در روز ظهورش افتخار خدمت در حضورش را داشته‏باشیم. ان شاء الله.
  همراه با موکب مهدی (ع)
  چه زیباست‏بدانیم او که می‏آید به چه شکلی ظهور می‏کند، چه‏می‏پوشد، در دستش چیست، با خود چه می‏آورد و همراهان او کیانند؟
  براساس روایات موجود، هنگام ظهور، فرشتگان ملا اعلا غرق شادی وسرورند. فرشته‏ای بالای سر مهدی (ع) قرار می‏گیرد و فریاد می‏زند:ای مردم! این حضرت مهدی است، از او پیروی کنید. (1) پیامبر(ص)فرمود: یخرج المهدی و علی راسه غمامه فیها مناد ینادی هذاالمهدی خلیفه‏الله فاتبعوه. (2) مهدی که ظهور می‏کند، ابری بالای‏سرش در حرکت است و فرشته‏ای در آن قرار گرفته، فریاد می‏زند: این مهدی، خلیفه خداوند است; از او پیروی کنید.
  مهدی عمامه‏ی سفید جدش پیامبر بزرگوار اسلام(ص) را بر سرمی‏نهد. (3)
  تن‏پوش مهدی (ع)
  پیراهن خون‏آلود پیامبر خدا (ص) در جنگ احد را بر تن خود دارد;پیراهنی که قطرات خون مقدس حضرت بر آن ریخته شده است. امام‏صادق (ع) به یعقوب بن شعیب فرمود: آیا نمی‏خواهی پیراهن قائم آل‏محمد (ص) را که در روز ظهور به تن می‏کند. به تو نشان دهم؟ عرض کرد: آری.
  حضرت صندوقی را طلبیده، پیراهنی از آن بیرون آورد و در مقابل‏یعقوب باز کرد. یعقوب می‏گوید: ناگاه چشمم به آستینی چپ پیراهن‏افتاد که آغشته به خون بود. حضرت فرمود: این پیراهن رسول الله‏است. روزی که دندانهای پیشین حضرت را شکستند، این پیراهن راپوشیده بود; و قائم در همین پیراهن قیام می‏کند. یعقوب می‏گوید:خونها را بوسیده، به چشم کشیدم.
  آنگاه امام پیراهن را پیچید و در جای خود قرار داد. (4)
  سلاح مهدی (ع)
  سلاح مهدی (ع)، کلاه‏خود و زره و شمشیر ذو الفقار پیامبر(ص)است. (5) امام صادق(ع) داشتن سلاحهای باقی‏مانده از رسول الله رااز نشانه‏های امامت می‏داند. حارثه بن المغیره نصری گوید: به‏حضرت امام صادق(ع) عرض کردم: امام به چه چیز شناخته می‏شود؟
  فرمود: به سکینه و وقار.
  عرض کردم: و دیگر به چه چیز؟ حضرت فرمود: او را به وسیله شناختن حلال و حرام می‏شناسی و به‏نیاز مردم به او و بی‏نیازی او از مردم و همچنین سلاح پیامبرنزد اوست. (6)
  پرچم مهدی (ع)
  پرچم پرافتخار پیامبر (ص) که جبرئیل در روز بدر برای پیامبرآورد و با به اهتزاز درآمدنش مسلمانان پیروز شدند. همراه‏مهدی (ع) خواهد بود. علی (ع) نیز در بصره این پرچم را به اهتزازدرآورد و چشم فتنه را کور کرد. مومنان اصرار ورزیدند، حضرت‏پرچم را در صفین نیز باز کند، ولی نپذیرفت و فرمود: این پرچمی‏است که بعد از من کسی جز حضرت قائم صلوات الله علیه آن رابه اهتزاز درنمی‏آورد. (7) امام صادق(ع) درباره ماهیت و جنس این‏پرچم فرمود: به خدا سوگند، این پرچم هرگز از جنس پنبه و کتان‏و ابریشم نیست. ابو بصیر پرسید: پس از چیست؟ امام فرمود: از برگهای بهشت است که جبرئیل آن را آورد وپیامبر در روز بدر برافراشت. سپس جمع کرد و به دست علی‏داد.
  این پرچم همچنان نزد علی بود تا در روزجمل آن را باز کرد وخداوند فتح و پیروزی برایش آورد. آنگاه آن را جمع کرده، کنارگذاشت و اکنون نزدماست و تا قیام قائم کسی آن را باز نخواهدکرد. (8) امام سجاد(ع) به ابوخالد کابلی فرمود: گویا می‏بینم صاحب شما بربلندی نجف در پشت کوفه قرار گرفته...
  در حالی‏که پرچم رسول الله را برافراشته و آن را به سوی هیچ‏گروهی نمی‏برد مگر آنکه خداوند نابودشان می‏سازد. (9)
  ذخایر مهدی (ع)
  تمام آثار پیامبران و سفرای الهی از آدم تا خاتم نزد مهدی(ع)است که در موقع ظهور هم با خود می‏آورد. مهمترین این آثارعبارت است از:
  1- عصای موسی
  امام باقر(ع) فرمود: عصای موسی، پیش از آنکه در دست موسی‏باشد، عصای آدم بود. سپس به شعیب و بعد به موسی بن عمران رسیدو اکنون این عصا نزد ماست. رنگ این عصا همچنان سبز است و به‏همان شکل اول خود باقی است. اگر از آن بپرسی، پاسخ می‏دهد. این‏عصا برای قائم ما ذخیره گردیده است. او با عصا همان کاری‏می‏کند که موسی انجام داد.... (10)
  2- حجر موسی
  سنگی که حضرت موسی برآن زد و چشمه‏های آب از آن روان شد، نزدامام مهدی (ع) است. وقتی حضرت اراده کوفه می‏کند، یکی ازیاورانش فریاد می‏زند: هیچ کس آب و غذا برندارد.
  آنگاه حجر موسی بن عمران را بر شتر می‏نهند و همراه خودمی‏برند. در هیچ منزلی فرود نمی‏آیند، مگر آنکه چشمه‏ای از آن‏سنگ روان می‏شود. گرسنگان، بی‏نیاز و تشنگان، سیراب می‏شوند...
  . (11)
  3- تابوت سکینه
  این تابوت از زمان حضرت موسی نزد پیامبران بنی‏اسرائیل بود.
  امام صادق(ع) درباره آن فرمود: این همان صندوقی است که خداوندبرای مادر موسی فرستاد تا نوزادش را در آن قرار دهد و در دریارها کند... . حضرت موسی در پایان عمر، الواح و زره و همه آثارنبوتش را در آن قرار داد. (12) به گفته برخی از محققان: تمثالهای پیامبران خدا در این تابوت جای داشت. بنی‏اسرائیل این‏تابوت را در جنگها باخود حمل می‏کردند و در پرتو آن پیروزی به‏دست می‏آوردند. (13) قائم آل محمد(ص) هنگام ظهور و رفتن به سوی‏بیت المقدس، آن تابوت را همراه خاتم سلیمان و الواح موسی(ع)بیرون می‏آورد. (14) در برخی از احادیث از تابوت آدم نیز سخن به‏میان آمده است. این تابوت در دریاچه طبریه برای حضرت بقیه‏الله‏محفوظ مانده است و حضرت هنگام ظهور آن را بیرون می‏آورد. (15)
  4- مجموعه‏ای دیگر از آثار انبیا
  امام صادق(ع) می‏فرماید: الواح و عصای موسی و خاتم سلیمان نزدمن است. ظرفی که حضرت موسی در آن برای خدا قربانی می‏کرد،تابوتی که فرشتگان آن را حمل کرده، آوردند و نیز نامی که‏پیامبر خدا برای حفظ مسلمانان از تیرهای مشرکان، آن را میان‏صفوف قرار می‏داد، پیش من است. (16) آری، پیراهن حضرت‏آدم(ع) (17) حضرت یوسف، ابراهیم و نیز حله اسماعیل نزد قائم آل‏محمد(ص) است. (18)
  5- کتابهای آسمانی
  تمام کتابهای آسمانی که روزی در دست پیامبران مرسل واولو العزم بود. و به وسیله آن مردم را هدایت و ارشادمی‏کردند. توسط پیامبر به اهل بیت انتقال یافت. و امروز همه‏آنها در اختیار آخرین ذخیره الهی است. روزی که حضرت بقیه‏الله‏به فرمان پروردگار از پرده غیبت‏برون آید، تمام آنها را باخود می‏آورد. امام صادق(ع) فرمود: خداوند هیچ چیز به پیامبران‏نداد، مگر اینکه آن را به محمد(ص) نیز عطا کرد. آن صحفی که‏قرآن درباره‏اش فرمود: «صحف ابراهیم و موسی‏» نزدماست... . (19)
  6- قرآنی که امام علی (ع) گرد آورد.
  روزی که پیامبر (ص) دار فانی را وداع گفت، علی (ع) به سفارش وی‏در خانه نشست تا قرآن را گردآورد. او پس از پایان کار، قرآن‏را به مسجد برد و به ابوبکر عرضه کرد. عمر گفت: ای علی! این‏قرآن را به جای خود برگردان، ما نیازی به آن نداریم. حضرت آن‏را گرفت و به خانه برگشت.
  هنگامی که عمر به خلافت رسید، روزی به علی(ع) گفت: اگر بخواهی،می‏توانی قرآنی که نزد ابوبکر آوردی اکنون بیاوری تا گرد آن‏جمع شویم.
  حضرت فرمود: هیهات، راهی برای رسیدن به آن نیست. من در زمان‏ابوبکر چنان کردم تا برشما اتمام حجت کرده باشم و در روزقیامت نگویید ما از این غافل بودیم; یا برای ما نیاوردی.
  اکنون این قرآن نزد من است و جز پاکان و جانشینان من کسی به‏آن دست نمی‏زند.
  عمر گفت: آیا زمانی برای اظهار این قرآن وجود دارد؟ حضرت فرمود: آری، هنگامی که قائم از فرزندانم ظهور کند. (20) تمام کتابها و نوشته‏های معصومان(علیهم السلام) به نامهای صحیفه‏جامعه (21) که املای رسول الله(ص)و خط علی(ع) بود.، کتاب‏علی(ع) (22) ، مصحف فاطمه(س) (23) ، جفر ابیض (24) ، جفر احمر (25) وصحیفه‏هایی که نام تمام پیامبران، پادشاهان و پیروان‏اهل بیت (علیهم السلام) برآن نوشته است، نزد امام عصر(ع) قراردارد.
  همراهان مهدی(ع)
  جبرئیل و میکائیل و تمام فرشتگانی که تاکنون به فرمان پروردگارروی زمین آمده‏اند، در حضور مهدی آل محمد(ص) خواهند بود.
  امام صادق(ع) به ابان بن تغلب فرمود: گویا سیزده هزار و سیصد و سیزده فرشته را همراه مهدی می‏بینم.
  ابان گفت: آیا این فرشتگان همراه پیامبری از پیامبران هم‏بوده‏اند؟ حضرت فرمود: آری، این فرشتگان درکشتی با نوح، در آتش باابراهیم، هنگام عبور از دریا با موسی و زمان رفتن به آسمان باعیسی بودند. همچنین چهار هزار فرشته‏ای که همراه پیامبر بودند،سیصد و سیزده فرشته‏ای که در بدر فرود آمدند، چهار هزارفرشته‏ای که برای یاری حسین بن علی(ع) به زمین آمدند.
  امااجازه جنگیدن از امام دریافت نکردند و پس از شهادت حضرت، تاروز قیامت‏بر وی می‏گریند... همه همراه قائم آل محمد(ص) خواهندبود. (26) افزون بر این، پیامبرانی چون حضرت عیسی والیاس(علیهماالسلام) (27) نیز به افتخار حضرت بقیه‏الله به فرمان‏پروردگار از آسمان فرود آمده، پشت‏سر آن حضرت به نمازمی‏ایستند. (28) بندگان صالح خدا یعنی حضرت خضر و اصحاب کهف (29) و سیصد و سیزده تن دلداده مهدی(ع) به راه می‏افتند تا در حکومت‏امام عصر(ع) خدمات شایسته خود را انجام دهند. امام رضا(ع)فرمود:
  خضر آب حیات نوشیده، تا نفخ صور زنده است... و خداوند وحشت‏قائم ما را درروزهای غیبتش به وسیله او به انس تبدیل می‏کند. (30) تمام گنجهایی که در طول تاریخ به گونه‏ای زیر زمین پنهان‏می‏شود، به فرمان پروردگار ظاهر گشته، دراختیار آخرین ذخیره‏الهی و مصلح حقیقی قرار خواهد گرفت. از گنجهای قسطنطنیه گرفته‏تا گنج کعبه و سایر اشیای گرانبهایی که ده‏ها و صدها هزار سال‏پیش برای چنین روزی و چنین کسی پنهان شده است.


  ویرایش توسط نرگس منتظر : 02-06-1391 در ساعت 09:12
  امضاء

 2. تشكرها 4

  مدير اجرايي (03-08-1390), نرگس منتظر (02-06-1391), بيرق ظهور (03-08-1390), خادم کریمه اهل بیت (03-08-1390)

 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  شماره عضویت
  30
  نوشته
  4,962
  تشکر
  3,978
  مورد تشکر
  6,271 در 2,898
  وبلاگ
  5
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  طاووس گوید: اموال و اشیای گرانبهایی که در درون کعبه بود،عمر را نگران کرد. او می‏گفت: نمی‏دانم با آنها چه کنم. آیاآنها را به حال خود واگذارم یا بیرون آورده، در راه خدا قسمت‏کنم.
  حضرت امیر به عمر فرمود:
  از تقسیم آنها چشم بپوش; زیرا توصاحب این کار نیستی. کسی که عهده‏دار این کار می‏شود، جوانی ازقریش است.
  او در آخرالزمان آنها را بیرون آورده، در راه خداتقسیم می‏کند. (31) علی(ع) درباره گنج قسطنطنیه می‏فرماید:امام مهدی(ع) با همراهان خود به شهر قسطنطنیه که محل‏پادشاهی و سکونت پادشاه روم است.
  می‏رسد. پس سه گنج از آنجابیرون می‏آورد: گنجی از جواهرات و گنجی از طلا و گنجی از نقره.
  او همه آنها را بین سپاهیانش قسمت می‏کند. (32) امام باقر(ع)می‏فرماید: «ویظهرالله له کنوز الارض و معادنها» و ظاهرمی‏گرداند خداوند برای او گنجهای زمینی و معادنش را. (33)
  درپایان این نوشتار، یادآوری چند نکته ضرورری می‏نماید:
  1- بدون شک وجود این همه آیات و نشانه‏ها از پیامبران سلف دردست آخرین ذخیره الهی، نشانه اقتدار مهدی(ع) است تا مردم آن‏زمان بدانند که امام زمان با چه قدرت عظیمی وارد صحنه می‏شود.
  افزون براین، هریک از این آثار نفیس، کارآیی خود را خواهدداشت و این دیگر به دست مهدی(ع) است که از این ذخایر چگونه‏بهره برداری کند.
  2- این آثار و اشیای گرانبها، احتمالا برای اتمام حجت‏برانسانها، به ویژه پیروان ادیان الهی، در اختیار امام‏زمان(ع) است; بدین معنی که پیروان هر دین و پیامبری، وقتی که‏عیسی و برخی از پیامبران مرسل، با آثار شاخص انبیا را همراه‏امام عصر می‏بینند، دیگر هیچ عذر یا بهانه‏ای برای پیروی نکردن‏نخواهند داشت.
  3- شاید علت اینکه برخی از آثار و ذخایر در برخی مناطق دوردست مدفون گردیده، این باشد که حضرت مهدی(ع) با رفتن به آن‏مناطق و بیرون آوردن آنها باعث هدایت مردم آن سامان شود.

  پی‏نوشتها:
  1- تلخیص المتشابه، ج 1، ص 417.
  2- الصراط المستقیم، ج 2، ص 260.
  3- عقدالدرر، ص 277.
  4- غیبه نعمانی، ص 243.
  5- معجم احادیث الامام المهدی، ج 3، ص 244 و 387.
  6- غیبه نعمانی، ص 242.
  7- معجم‏احادیث‏الامام‏المه ی، ج 3، ص 386.
  8- همان، ص 387.
  9- همان، ص 201.
  10- بصائرالدرجات، ص 183.
  11- همان، ص 188.
  12- و 13 الشیعه و الرجعه، ج 1، ص 164.
  14- همان، ج 1، ص 163.
  15- معجم‏احادیث‏الامام‏المه ی،ج‏3،ص‏292.
  16- بصائرالدرجات، ص 175.
  17- همان، ص 188.
  18- معجم‏احادیث‏الامام‏المه ی،ج‏3،ص 120.
  19- بصائرالدرجات، ص 135.
  20- الشیعه و الرجعه، ج 1، ص 419.
  21- بصائرالدرجات، ص 142.
  22- همان، ص 147.
  23- همان، ص 151.
  24- معجم الامام المهدی، ج 3، ص 388.
  25- بصائرالدرجات، ص 151.
  26- غیبه نعمانی، ص 311.
  27- در عقدالدرر، ص 278 چنین آمده است: عیسی به دستورپروردگار همراه هفتاد هزار فرشته به زمین می‏آید.
  28- معجم احادیث الامام المهدی ، ج‏3، ص 317.
  29- بحارالانوار، ج 53، ص 77.
  30- کمال الدین، ج 2، ص 390.
  31- الشیعه و الرجعه، ج 1، ص 211.
  32- همان، ص 161.
  33- همان، ص 389.  ویرایش توسط نرگس منتظر : 02-06-1391 در ساعت 09:20
  امضاء

 5. تشكرها 3

  نرگس منتظر (02-06-1391), بيرق ظهور (03-08-1390), خادم کریمه اهل بیت (03-08-1390)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی