سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ıll*✿*llı تزئين سفره هفت سين ıll*✿*llı

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض ıll*✿*llı تزئين سفره هفت سين ıll*✿*llı

  لوازم مورد نياز :
  1 ـ سيم برنجي ساز 015 و 020
  2 ـ مهره گندمي درشت به رنگ فيروزه اي
  3 ـ پولک شماره 6 تو گود به رنگ هاي سبز و آبي هفت رنگ
  4 ـ مليله شکسته در رنگ هاي سبز و آبي از روشن به سير تقريباً سه رنگ از هر کدام
  5 ـ سنگ مورب به رنگ يشمي
  6 ـ چسب حرارتي
  7 ـ نخ نامريي

  طرز ساخت برگ دوبل :
  1 ـ ابتدا 60 سانت يمتر از سيم شماره 015 را بريده و دو لا کنيد يک عدد پولک را وارد يک سر سيم کرده و به وسط سيم آورده به طوري که گودي پولک به سمت شما باشد . با انگشتان دست راست دو سيم را در جلوي پولک محکم نگه داريد و با انگشتان دست چپ دو بار پولک را به سمت خارج تاب دهيد .
  2 ـ در اين حالت يک سر سيم به سمت بالا قرار مي گيرد و هميشه پولک بعدي را داخل اين سيم م يکنيد و مجدداً سيم ها را دو بار به هم تاب م يدهيد .
  3 ـ با همين روش 15 عدد پولک را به صورت يک رشته آماده نماييد و سيم را به پهلوي سمت راست پولک بکشيد تا تيزي سر برگ تشکيل شود .
  4 ـ مجدداً 14 عدد پولک را با همان روش به صورت رشته اضافه نماييد .
  5 ـ يکي از سيم ها را از سوراخ پشت پولک عبور دهيد .
  6 ـ حال دو سر سيم را به هم دو بار بتابانيد و برگ بزرگ را تشکيل دهيد .
  7 ـ براي ساخت برگ کوچک بايد سيم ها را به وسط برگ بزرگ هدايت کنيد و حتما يک سيم روي کار و يک سيم زير کار قرار بگيرد .
  8 ـ دو سيم را دو بار به هم بتابانيد و يک پولک وارد کرده و تا 11 عدد ادامه دهيد و روي يازدهمين پولک سيم ها را به پهلوي سمت راست پولک هدايت نماييد و مجدداً تا 10 عدد پولک اين کار را ادامه دهيد و در آخر يک سيم را از داخل سوراخ اولين پولک برگ کوچک به زير برده و دو سيم را تا انتها به هم بتابانيد و به راحتي برگ ها را حالت دهيد .
  ( به ياد داشته باشيد با همين روش مي توانيد برگ ها را باس ايزهاي مختلف و رنگ هاي مختلف و حتي يک برگي انجام دهيد ) .
  طرز ساخت پر طاووس :
  1 ـ از سيم شماره 020 ، حدود 50 سانتي متر ببريد يک عدد گندمي فيروزه اي وارد سيم نمائيد و در محل 7 سانتي متر سيم را روي گندمي برگردانيد . دو سر سيم را در لبه ي گندمي دو بار محکم به هم بتابانيد .
  2 ـ حدود 10 الي 11 عدد مليله شکسته آبي روشن ، داخل سيم بلند کرده ( تعداد مليله ها در هر دور بستگي به ريزي و يا درشتي آنها دارد و شما مي توانيد با درست کردن اولين نمونه تعداد را در نمونه هاي بعدي در نظر بگيريد ) و يک بار دور گندمي بچرخانيد .
  حال دو سر سيم را دو بار محکم به هم بتابانيد .
  3ـ در دور دوم اين عمل را با مليله شکسته آبي کمي تيره تر از قبلي انجام دهيد و حدودا 15 يا 16 عدد مليله کافي مي باشد ولي کاملا دقت نماييد هر رج در کنار رج قبلي به راحتي دور بزند يعني نه سيم کشيده شود و نه آزاد باشد .
  4 ـ دور سوم را هم با مليله هاي آبي تيره پر کنيد .
  سه رج بعدي را با سه رنگ سبز روشن به سبز تيره انجام دهيد . پس از انجام 6 رج با دست کار را مرتب نماييد و دو سيم را تا انتها به هم تاب دهيد .
  5 ـ به طور کلي اين سفره هفت سين با ساخت برگ ها و پرهاي طاووس طراحي مي شود و نکته مهم در اين طراحي اين است که شما با کم و زياد کردن تعداد پولک ها مي توانيد برگ ها را در سايزهاي مختلف آماده نماييد و همچنين با همين روش م يتوانيد پرهاي بزرگ تر يا کوچک تر باشيد .
  طراحي شماره 1 : سه عدد برگ کوچک و دو عدد بزرگ آماده نماييد و در آخر کار آنها را مرتب کرده و با نخ محکم به هم ببنديد . سپس سيم ها را به هم تابانده و از يک سانت يمتر پايين کار اضافه آن را بچينيد .
  1 ـ 6 عدد پر با پنج رديف مليله شکسته و با مرکز سنگ مورب و 3 عدد پر با دو رديف مليله شکسته با مرکز سنگ مورب آماده نماييد ( به جاي گندمي از سنگ مورب استافده نماييد و به خاطر داشته باشيد هر چقدر تعداد رج هاي کار کم مي شود به سيم کوتاهتري هم نياز داريم ) .
  2 ـ اين طراحي به شکل گل مي باشد پس سه عدد پر کوچک را به عنوان پرچم استافده مي کنيم به اينص ورت که هر سه را با نخ محکم بپيچيد .
  3 ـ در مرحله بعدي يکي يکي پرهاي پنج رديفي را با نخ دور پرچم محکم نماييد .
  در اخر همه سيم ها را با هم بتابانيد و از يک سانتيمتر پايين تر انها را بچينيد و حالت گل را مرتب کنيد . به کمک چسب حرارتي برگ ها را اول روي ليوان ثابت کرده و بعد اضافه سيم پشت گل را به زير برگردانيد ، همان محل را چسب زده و در جاي مناسب روي ليوان بچسبانيد .
  طرح شماره 2 : اين طرح از 7 عدد برگ تشکيل شده است که روي هر يک از آنها يک عدد پر هم اضافه شده . 3 عدد برگ را با هم با نخ بپيچيد ( وسط يک عدد بزرگ بگذاريد و دو طرف کوچکتر باشند) دو دسته دوتايي هم آماده نماييد .
  ( يک عدد کوچک و يک عدد بزرگ )
  1 ـ دسته سه تايي را در وسط و دسته هاي دوتايي را در کتاره ها بچسبانيد .
  طرح شماره 3 : اين طرح به شکل پروانه مي باشد و جهت اجراي آن يک جفت برگ دوبل براي بال هاي بزرگ و يک جفت ديگر براي بال هاي کوچک لازم مي باشد . بال هاي بزرگ با 29 عدد پولک جهت برگ بزرگتر و 25 عدد پولک جهت برگ کوچک تر و بال هاي کوچک با 23 عدد پولک جهت برگ بزرگ و 17 عدد پولک هم جهت برگ کوچک ساخته مي شود .
  1 ـ بدنه پروانه هم از دو عدد طرح پر تشکيل مي شود که نياز به يک عدد پر شش رديفه و يک عدد چهار ديفه مي باشد .
  2 ـ طريقه مونتاژ به يانص ورت مي باشد که بال کوچک و بال بزرگ را روي هم قرار دهيد به طوري که پشت کار به سمت خودتان باشد و سيم ها را به هم بتابانيد .
  3 ـ از يک سانتي متر پايين کار سيم اضافه را بچينيد .
  4ـ يک کهره داخل سيم پر بزرگ که جهت بدن پروانه آماده کرده ايد عبور داده و مجدداً سيم پر کوچک را هم از جهت مخالف وارد مهره نماييد .
  5 ـ دو سيم را از پشت کار به هم بتابانيد و از يک سانتي متر پايين تر آن را بچينيد .
  6 ـ با سيم شماره 015 دو عدد شاخک ني زا»اده نماييد . اول بال ها را روي آينه بچسبانيد و بعد بدن پروانه را ثابت کرده و در آخر شاخک ها را هم اضافه نماييد .
  طرح شماره 4 :
  1 ـ اين طرح از 8 عدد پر 6 و 7 رديفه تشکيل مي شود که هر چهار تا از آنها را بايد مانند يک خوشه انگور کنار هم با نخ ببنديد . ( حتما سيم ها را بلند بگيريد » .
  2 ـ سپس هر دو را روي هم بهص ورت بالا و پايين قرار داده و مجدداً با نخ محکم ببنديد . سيم هاي اضافه را چيده و کار را روي ليوان بچسبانيد .
  طرح شماره 5 : اين طرح را با يک پر 8 رديفه و با مرکز مهره گرد اجرا نماييد و سپس در رج نهم يک رديف منجوق درشت کار نماييد .
  1 ـ دو سر سيم را به هم بتابانيد و يک نخ دو لا باس وزن اماده کنيد نخ را در اولين منجوق قلاب بزنيد .
  2 ـ يک عدد منجوق ريز يک عدد منجوق درشت و دوباره يک عدد منجوق ريز وارد نخ کرده و سوزن را از سويمن منجوق درشت عبور دهيد .
  3 ت کار را همين ترتيب تا انتها انجام داده و اضافه سمي را يک سانتي متر پايين تر بچينيد و به پشت برگردانيد .
  طرح شماره 6 : اين طرح را با پرهاي پنج و شش ريدفه اجرا نماييد پرهاي شش ريدفه را در بالاي ليوان بچسبانيد طوري که سمت سيم به طرف بالا باشد .
  1 ـ آويزها را به تعداد دلخواه آماده کنيد و هر سه تا را با هم از ته کار گره بزنيد نخ اضافه را ببريد و به سيم پشت پر پنج رديفه اتصال دهيد . به تعداد دلخواه روي ليوان بچسبانيد .
  منبع:مجله بانو ش 19


  امضاء

 2. تشكرها 3

  مدير اجرايي (21-12-1390), خادمه صدیقه طاهره(س) (24-06-1393), شهیده (27-12-1390)

 3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی