llı.✿.ıll مشعلداران هدایت{یادمان استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم}llı.✿.ıll سایت آیه های انتظار انجمن آیه های انتظار
ثبت نام
سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
تبلیغات تبلیغات
llı.✿.ıll مشعلداران هدایت{یادمان استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم}llı.✿.ıll
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19
 1. #11
  مدیر افتخاری
  شكوه انتظار آواتار ها

  تاریخ عضویت : اردیبهشت 1389
  نوشته : 9,809      تشکر : 5,211
  11,674 در 5,265 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  شكوه انتظار آنلاین نیست.

  gol.

  بهترین معلم خداست  تعلیم و تربیت عبادت است.معلمی شغل انبیا است .این واژه ها و جملات به منظور نشان دادن قداست حرفه معلمی به کار برده می شود .به راستی اولین معلم که بود و معلمی از چه زمانی شکل گرفته است؟

  وقتی شروع به فکر کردن به این مسائل می کنیم تنها و تنها یک پاسخ می یابیم. غیر از خدا هیچ موجودی نمی توانست معلمی و تعلیم و تربیت را به بندگاانش بیاموزد.

  چه نیکوست که ما خدایمان را با نام رب به معنای پرورش دهنده می خوانیم. وقتی به معنای رب فکر می کنیم به عظمت و قداست مربی بودن پی می بریم. چون خدا با تمام عظمتش خود را رب الارباب می داند.

  حتی در نگاه به آیات می توان ریشه تعلیم و تربیت را استخراج کرد. سوره علق (العلق) آیه یک تا پنج، چنین بر قلب نورانی پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) نازل شده است:ترجمه: بخوان به نام پروردگارت که ( جهان را) آفرید. (همان کسی که)، انسان را از خون بسته ای خلق کرد. همان کس که به وسیله قلم تعلیم نمود. و به انسان آن چه را نمی دانست تعلیم داد.

  در سوره الرحمن آیه چهار می خوانیم: و به او "بیان " را آموخت.چند آیه مطرح شده تنها بخشی است که خداوند متعال در مصحف شریف بر پیابرش نازل کرده است.و همین اهمیت امر تعلیم و تربیت و حرفه معلمی را به عرضه گذاشته.ذات اقدس اله در اولین آیه ای که بر رسول گرامی اش نازل می کند می گوید "اقراء": بخوان. اهمیت امر خواندن و چه را خواندن و چگونه خواندن از همین واژه پیداست.

  بررسی کلمه"اقراء" در گفتاری جدا می گنجد که شاید در مبحث حاضر مجال پرداختن به آن نباشد. آن چه شایان اهمیت است، و باید گقت به آن به حد کافی توجه شود اهمیت مربی بودن، خواندن قلم و بیان است. آن خدایی که خلق کرد گقت بخوان. خدایی که خلق کرد به او که کوچک بود با قلم آموخت و آن چه را نمی دانست به او یاد داد.


  اگر به همین چند آیه ابتدایی سوره علق به طور عمیق توجه کنیم. نتایج جالبی را می توانیم استنتاج کنیم.

  یاد دادن، آن هم به وسیله قلم و خواندن اتفاق می افتد. آن دو چیزی که هر چه قدر علم پیشرفت کند نمی تواند بی نیاز از این دو باشد.
  هر مربی برای این که تعلیم دهد نیاز به بیان دارد. بیان کردن و نحوه آن برای آموختن و چگونگی آموختن بسیار ضروری است.چه نیکوست که از معلمان مهربانمان بخواهیم و هم چنین خودمان یاد بگیریم که از نخستین مربی و بهترین مربی راه و رسم مربی کردن را بیاموزیم.
  آن خدای بخشنده و یگانه ای که همه چیز می دانست،
  به بنده اش هم یاد داد به و هم چگونه یاد دادن را یاد داد و هم این که بهترین ها را آموخت.خدا با اخلاق خوب به بنده اش آموخت به او که هیچ نمی دانست.
  سزاوار است که هر فردی در مقام معلم ،بنیان ها و اساس ها را بشناسد و ان را به فراگیران بیاموزد.آموختن امر بسیار خطیری است زیرا خداوند متعال هم این کار را به بهترین نحو به انجام داد.اگر قرار است معلمی ساده ها را به فراگیرانش بیاموزد ساده ها را خوب آموزش دهد و اگر قرار است سخت ها را بیاموزد سخت ها را هم خوب آموزش دهد.


  معلم نباید فراموش کند آموختن ابزار می خواهد و آن قلم و بیان است.هر ابزاری، روش استفاده می خواهد .و گرنه آن چیزی که هدف دست یابی به آن را داریم، نخواهیم یافت.وقتی مولای من در جایگاهی بسیار وسیع و بزرگ به کار مربی بودن می پردازد.پس من که معلم هستم باید از مولایم، خدایم خوب یاد دادن را بیاموزم.و به هم او که این کار را خوب می داند توکل کنم.

  درست است که معلمی بسیار حرفه ی مقدسی است اما برای حفظ قداست کار باید از کبر پرهیز نمود و دانستنی ها متناسب با نیاز و فهم فراگیران به آن ها آموزش داد.ار این آیات چنین بر می آید در هر حرفه ای برای این که بهترین باشیم باید خودمان تمام راه و رسم آن کار را انجام دهیم تا به هدفمان برسیم. خداوند باری تعالی برای این که راه و رسم معلمی کردن را به بندگانش بیاموزد. خودش معلمی کرد و معلم بودن را به بندگانش بیاموزد.چه تمثیل نیکوئی.
  فراموش نکنیم هر آموختنی نیاز به به معلم دارد و بهترین معلم خداست.


  llı.✿.ıll مشعلداران هدایت{یادمان استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم}llı.✿.ıll
  ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 15-02-1391 در ساعت 22:03  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 2. تشكرها 2


 3. #12
  مدير کل سایت
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آواتار ها

  تاریخ عضویت : امرداد 1388
  صلوات
  23071
  دلنوشته
  43
  اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر
  نوشته : 62,796      تشکر : 57,611
  171,652 در 50,196 پست تشکر شده
  وبلاگ : 173
  دریافت : 9      آپلود : 102
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آنلاین نیست.

  پیش فرض


  معلم عزیز! آن زمان که پای درست می نشستم
  و تو الفبای عشق را به من می آموختی،
  دلم از گوهر کلمات خالی بود
  و من با انبوهی از حرف ها به خانه بر می گشتم
  و شبانگاهان، با یاد تو به خواب می رفتم.

  سال ها از آن لحظات شیرین می گذرد،
  ولی هنوز یاد و نامت دردلم زنده است
  و تو را می ستایم که همچون انبیا،
  به تعلیم و تربیت عشق می ورزی.

  آن زمان برایم از دانایی می گفتی،
  محبت را می آموختی
  و زندگی را هجا می کردی،
  و من در سایه سار وجودت پیش می رفتم
  و امروز به احترام نامت قیام می کنم
  در زلال کلماتت رها می شوم
  و حدیث زندگی را با تو مرور می کنم.

  تو بودی که دست مرا گرفتی
  من نیز پا به پای تو قدم از قدم برمی داشتم
  تا در پرتگاه ها و لغزش گاه های زندگی نیفتم
  روز مبارک ای جلوه عشق انبیاء‌

  llı.✿.ıll مشعلداران هدایت{یادمان استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم}llı.✿.ıll
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند درد ندارد ، محکم تر زدند

  *******************************
  گرچه گذر زمان فرصت مهرورزیدن رادریغ نمی کند،امامرگرااستثنائی نیست. فرصت ها را براي مهرورزي دريابيم

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت


  ******************************* 4. تشكرها 3

  مدير اجرايي (12-02-1391), خادمه صدیقه طاهره(س) (12-02-1391), صافات (12-02-1391)

 5. #13
  عضو ماندگار
  خادمه صدیقه طاهره(س) آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  نوشته : 12,738      تشکر : 34,808
  35,558 در 11,353 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  خادمه صدیقه طاهره(س) آنلاین نیست.

  satare


  علامه مبارز
  یكی از علمایی كه با سخنرانی ها، تالیفات و گسترش افكار اسلامی در سال های پیش از انقلاب و هم چنین با مبارزات و مجاهدات فراوان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقش بارزی داشته است، علامه شهید آیت الله مرتضی مطهری بود.

  شهید مطهری از كسانی است كه از همان سنین پایین به مبارزات انقلابی علیه رژیم روی آورد و با گروه مجاهد و دیندار و شجاع فدائیان اسلام مرتبط بود. ایشان از سال 1341؛ یك سال پیش از قیام خونین 15 خرداد مبارزه اش علیه رژیم طاغوت را تشدید كرد و در این راه تا زمان به ثمر رسیدن انقلاب، از پای ننشست.

  شهید مطهری یكی از كسانی است كه همواره در كنار حضرت امام خمینی بوده است و یكی از سازمان دهندگان اصلی قیام 15 خرداد 42 بود و به عنوان یكی از راه اندازان این قیام و همچنین بر منبر رفتن و ایراد سخن علیه شخص محمدرضا پهلوی، دستگیر به همراه تعداد دیگری از روحانیان مبارز و انقلابی به زندان موقت شهربانی منتقل می شود و به همراه تعدادی از روحانیون تهران زندانی می گردد. با تشکیل هیات های موتلفه اسلامی، آیت الله مطهری با تصمیم حضرت امام خمینی، به همراه چند تن دیگر از شخصیت های روحانی عهده دار رهبری این هیات ها می شود. پس از ترور انقلابی حسنعلی منصور، نخست وزیر وقت توسط شهید بزرگوار محمد بخارایی، کادر رهبری هیات های موتلفه شناسایی و دستگیر می شوند و پرونده ای نیز برای شهید مطهری تشكیل می گردد و قصد داشتند ایشان را نیز مانند شهید حجت الاسلام سیدمجتبی نواب صفوی به شهادت برسانند ولی چون قاضی این پرونده مدتی در قم نزد استاد تحصیل کرده بود، به ایشان پیغام می فرستد «حق استادی را به جا می آورم» و بدین ترتیب استاد شهید از مهلکه جان سالم بدر می برد تا به خدماتش به اسلام و كشور ادامه دهد.

  از اواخر دهه 40 مسائل التقاطی و انحرافی توسط سازمان مجاهدین خلق در حال رسوخ به مبارزات سیاسی بود كه شهید مطهری برای صیانت از وجه اسلامی انقلاب و مبارزات علیه رژیم، به میدان آمد و با سخنرانی ها متعدد، نگارش كتاب و روشنگری در صدد پاسخ به منافقین و رد دیدگاه های چپ گرایانه و منحرف آنها از اسلام برآمد. طبق فرمایش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای: «تا سال 49 و 50 خیلی مسائل انحرافی در محیط مبارزه به چشم نمی خورد. وقتی که منافقین دست شان را رو کردند و نوشته های ایدئولوژیک آنها کم کم پخش شد، آقای مطهری بیش از همه حساسیت نشان داد؛ چون من به یاد دارم که در سال 51 تلاش فراوانی شد که حضرت امام را وارد کنند که این حرکت جوان ها را تایید کنند که به نام «مجاهدین» و … بودند؛ اما امام سخت ابا کردند و یک بار کتاب های مجاهدین را خوانده بودند و فرموده بودند، اینها همان حرف ای لنین و ارانی است؛ پس حرف های شما کدام است؟ مرحوم مطهری در معرفی اینها به امام نقش داشتند و خودشان آنقدر حساسیت نشان دادند تا عملا کنار کشیدند و آن وقت مجاهدین ایشان را متهم کردند به اینکه سازشکارند و اهل مبارزه نیستند و حال اینکه کنار کشیدن ایشان، حساسیت ایشان را نشان می داد و موثر و مفید هم واقع شد و ایشان در آن موقع کار ایدئولوژیک شان را زیاد کردند و اثرش این بود که در سه - چهار سال بعد حقانیت حرکت ایشان روشن شد و حرکت صحیح اسلامی دوباره از سال 54 رو به رشد رفت و کم کم خط امام تبلور یافت... مرحوم استاد شهید مطهری با صراحت، ایدئولوژی اسلامی متکی به متون اسلامی و بدون هیچ گرایش به چپ و راست را مطرح می نمود.  می توان با قاطعیت گفت، شهید مطهری و مبارزات فكری و سیاسی ایشان در پیروزی انقلاب دارای نقش اساسی بود؛ زیرا ضمن آنكه روشنگری های شان، خیلی از جوانان را از افتادن در پرتگاه اندیشه های انحرافی برحذر داشت، عده ای از كسانی را هم كه تحت تاثیر این برداشت های التقاطی قرار گرفته بودند، از مسیر اشتباه بازگرداند.  مرحوم شهید مطهری از اول حساسیت عجیبی روی تفکر التقاطی داشت و آن وقت که همه با تفکرات التقاطی برخوردهای سطحی داشتند، او با کمال سختگیری روی جا به جای این تفکر می ایستاد و آن را مردود می شمرد که در این زمینه نمونه های بی شماری از ایشان به یاد دارم. در جلسه ای که قرار شده بود شرکت کنندگان هر کدام که آمادگی دارند، متنی را به عنوان زمینه جهان بینی اسلام تهیه کنند، چند نفر متنی تهیه کردند؛ از جمله آن چند نفر، یکی من بودم. در این متن ویژگی های اندیشه اسلامی را ذکر کرده بودم: اندیشه اسلامی، ضداستعماری، ضداستبدادی و در آخر اضافه کرده بودم اندیشه اسلامی ضدالحادی است. یادم نمی رود که ایشان از این قسمت خیلی خوش شان آمده بود و بارها به خود من گفتند این نکته ضدالحادی، نکته دقیق و بسیار ظریفی بود که شما مطرح کردید زیرا هر اندیشه ای، هر فصلی از فصول جهان بینی که اندک گرایش به زمینه های تفکر الحادی داشته باشد، جزء جهان بینی اسلامی نیست».


  می توان با قاطعیت گفت، شهید مطهری و مبارزات فكری و سیاسی ایشان در پیروزی انقلاب دارای نقش اساسی بود؛ زیرا ضمن آنكه روشنگری های شان، خیلی از جوانان را از افتادن در پرتگاه اندیشه های انحرافی برحذر داشت، عده ای از كسانی را هم كه تحت تاثیر این برداشت های التقاطی قرار گرفته بودند، از مسیر اشتباه بازگرداند. شهید مطهری از نظر فکری پل بین حوزه، دانشگاه و بازار بود، و در مبارزات سیاسی نیز، همین گونه ارتباط دهنده روحانیت و دانشگاهیان و بازاری ها با هم بود. هم چنین نقش بسیار مهم تر ایشان آن بود كه استاد شهید واسطه معتمد بین حضرت امام و افراد موثر در انقلاب بود. در مجموع باید برای علامه شهید در شکل گیری مبارزات اسلامی که منجر به هدم اساس 2500 سال نظام شاهنشاهی شد و پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زد، سهم ویژه و بالا و والایی را قائل بود.

  دشمنان هم می دانستند برای تضعیف انقلاب و از بین بردن آن یا حداقل كند كردن دستیابی به اهداف آن، چه افرادی را از انقلاب بگیرند و متاسفانه در كار خود نیز موفق شدند و یكی از مهم ترین و اصلی ترین نیروهای فكری، مدیریتی، اجرائی و علمی كشور را با ترور ایشان در شامگاه 11 اردی بهشت 1358 و در حالی كه تنها 80 روز از بهار انقلاب می گذشت، از جمهوری اسلامی گرفتند.


  محمدمهدی تقوی

  بخش سیاست تبیان


  llı.✿.ıll مشعلداران هدایت{یادمان استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم}llı.✿.ıll

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 6. تشكرها 2

  مدير اجرايي (12-02-1391), صافات (12-02-1391)

 7. #14
  عضو ثابت
  صافات آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  نوشته : 918      تشکر : 4,151
  2,546 در 723 پست تشکر شده
  وبلاگ : 1
  دریافت : 0      آپلود : 4
  صافات آنلاین نیست.

  پیش فرض


  می توان در سایه آموختن
  گنج عشق جاودان اندوختن
  اول از استاد، یاد آموختیم
  پس،سویدای سواد آموختیم
  از پدر گر قالب تن یافتیم
  از معلم جان روشن یافتیم
  ای معلم چون کنم توصیف تو
  چون خدا مشکل توان تعریف تو
  ای تو کشتی نجات روح ما
  ای به طوفان جهالت نوح ما
  یک پدر بخشنده آب و گل است
  یک پدر روشنگر جان و دل است
  لیک اگر پرسی کدامین برترین
  آنکه دین آموزد و علم یقین


  استاد حسین شهریار
  llı.✿.ıll مشعلداران هدایت{یادمان استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم}llı.✿.ıll

 8. تشكر

  مدير اجرايي (12-02-1391)

 9. #15
  مدير کل سایت
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آواتار ها

  تاریخ عضویت : امرداد 1388
  صلوات
  23071
  دلنوشته
  43
  اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر
  نوشته : 62,796      تشکر : 57,611
  171,652 در 50,196 پست تشکر شده
  وبلاگ : 173
  دریافت : 9      آپلود : 102
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آنلاین نیست.

  پیش فرض  معلم عزیز ، استاد بزرگوار، تو را به چه مانند کنم .

  طپش قلب تو آهنگ خوش هستی و جوشش نشاط در غزل شیوای زندگی است .

  تو روشنایی بخش تاریکی جان هستی و ظلمت اندیشه را نور می بخشی .

  ‹‹ و ما یستوی الاعمی والبصیر . و لا الظلمات ولا النور ››

  وهرگز کافر تاریک جان کور اندیش با مومن اندیشمند خوش بینش یکسان نیست

  وهیچ ظلمت با نور یکسان نخواهد بود .

  چگونه سپاس گویم مهربانی ولطف تو را که سرشار از عشق ویقین است .

  چگونه سپاس گویم تأثیر علم آموزی تو را که چراغ روشن هدایت را

  بر کلبه ی محقر وجودم فروزان ساخته است .

  آری در مقابل این همه عظمت و شکوه تو

  مرا نه توان سپاس است ونه کلام وصف .

  تنها پروانه ی جانم بر گرد شمع وجودت ،

  عاشقانه چنین می سراید :

  معلم کیمیای جسم و جان است
  مــعلم رهنمای گمرهان است

  شـده حک بر فراز قله ی عشق
  معلم وارث پیغــــمبران است


  llı.✿.ıll مشعلداران هدایت{یادمان استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم}llı.✿.ıll
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند درد ندارد ، محکم تر زدند

  *******************************
  گرچه گذر زمان فرصت مهرورزیدن رادریغ نمی کند،امامرگرااستثنائی نیست. فرصت ها را براي مهرورزي دريابيم

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت


  ******************************* 10. تشكر

  مدير اجرايي (13-02-1391)

 11. #16
  مدير کل سایت
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آواتار ها

  تاریخ عضویت : امرداد 1388
  صلوات
  23071
  دلنوشته
  43
  اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر
  نوشته : 62,796      تشکر : 57,611
  171,652 در 50,196 پست تشکر شده
  وبلاگ : 173
  دریافت : 9      آپلود : 102
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آنلاین نیست.

  پیش فرض


  شرمنده معلم

  ورق هاى دفتر من سیاه مى شوند و گیسوان تو سپید
  من قد مى کشم تا تو نفس مى کشى...

  هر روز
  در تو پیامبرى بامن سخن مى گوید
  که چشم هایش از بى خوابى سُرخ اند
  آه!

  در کلاس درس تو
  حتى تخته سیاه روسفید شد
  من هنوز شرمنده...

  چقدر خسته ات کردم...


  llı.✿.ıll مشعلداران هدایت{یادمان استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم}llı.✿.ıll
  ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 13-02-1391 در ساعت 17:41
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند درد ندارد ، محکم تر زدند

  *******************************
  گرچه گذر زمان فرصت مهرورزیدن رادریغ نمی کند،امامرگرااستثنائی نیست. فرصت ها را براي مهرورزي دريابيم

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت


  ******************************* 12. تشكر

  مدير اجرايي (13-02-1391)

 13. #17
  مدير کل سایت
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آواتار ها

  تاریخ عضویت : امرداد 1388
  صلوات
  23071
  دلنوشته
  43
  اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر
  نوشته : 62,796      تشکر : 57,611
  171,652 در 50,196 پست تشکر شده
  وبلاگ : 173
  دریافت : 9      آپلود : 102
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آنلاین نیست.

  پیش فرض


  هدیه

  آورده اند که...شخصى در مدینه،
  مدرسه اى بنا کرده و به آموزش کودکان مشغول بود.
  روزى یکى از فرزندان امام حسین علیه السلام به مدرسه وى رفت
  و آیه شریفه «الحمد لله رب العالمین» را آموخت.
  وقتى به منزل برگشت، آیه را تلاوت کرد
  و معلوم شد آن را در مدرسه از معلم آموخته است.

  امام حسین علیه السلام هدایاى بسیارى براى معلم فرستاد؛
  آن گونه که موجب شگفتى گروهى از یاران آن حضرت شد.

  آنها نزد امام آمدند و عرض کردند:
  آیا آن همه پاداش به معلم رواست که شما در برابر آموزش یک آیه،
  این همه براى وى فرستاده اید؟
  حضرت فرمود: آنچه دادم، چگونه برابرى مى کند
  با ارزش آنچه او به پسرم آموخته است؟
  llı.✿.ıll مشعلداران هدایت{یادمان استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم}llı.✿.ıll
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند درد ندارد ، محکم تر زدند

  *******************************
  گرچه گذر زمان فرصت مهرورزیدن رادریغ نمی کند،امامرگرااستثنائی نیست. فرصت ها را براي مهرورزي دريابيم

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت


  ******************************* 14. تشكر

  مدير اجرايي (13-02-1391)

 15. #18
  مدير کل سایت
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آواتار ها

  تاریخ عضویت : امرداد 1388
  صلوات
  23071
  دلنوشته
  43
  اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر
  نوشته : 62,796      تشکر : 57,611
  171,652 در 50,196 پست تشکر شده
  وبلاگ : 173
  دریافت : 9      آپلود : 102
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آنلاین نیست.

  پیش فرض


  مکتب عشق

  عشق با تو آغاز شد.
  کلاس خاطره ها با یاد تو جان گرفت.
  تو در سپیدی برگ های دفتر دلمان جریان داری.  تو بودی و کوله باری از مهر؛
  ما بودیم و تشنگی در وادی محبّت تو ما بودیم
  و خانه های دلمان در آستانه چلچراغی از مهربانی ات.

  بر لبت باران نور بود و دل ما کویر تاریکی؛
  قطره قطره بر سطح ترک خورده زمین دلمان باریدی
  و علم در ما جوانه زد.


  نگاهت، مکتب عشق بود
  و ما مکتب نشین چشم هایت بودیم.

  ما دست در دست تو نهادیم
  تا راه پرپیچ و خم زندگی را با تو گام برداریم.


  دل به دل ما سپردی و گرمای وجودت را
  در سرمای تمام فرازها و نشیب ها همراهمان کردی
  تا در یخ بندان جهالت، در جا نزنیم.


  چراغ دانشی که در دست ماست،
  روشنایی از تو دارد، معلّم!
  llı.✿.ıll مشعلداران هدایت{یادمان استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم}llı.✿.ıll
  ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 08-02-1392 در ساعت 04:41
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند درد ندارد ، محکم تر زدند

  *******************************
  گرچه گذر زمان فرصت مهرورزیدن رادریغ نمی کند،امامرگرااستثنائی نیست. فرصت ها را براي مهرورزي دريابيم

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت


  ******************************* 16. تشكر

  مدير اجرايي (14-02-1391)

 17. #19
  مدير کل سایت
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آواتار ها

  تاریخ عضویت : امرداد 1388
  صلوات
  23071
  دلنوشته
  43
  اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر
  نوشته : 62,796      تشکر : 57,611
  171,652 در 50,196 پست تشکر شده
  وبلاگ : 173
  دریافت : 9      آپلود : 102
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آنلاین نیست.

  پیش فرض


  اگر دستم را به دستان تو نسپارم،
  در جاده سنگلاخ جهل، به کدام دستاویز متوسل شوم؟
  با تو، هواى سرزمین دانش هرگز ابرى نیست.
  آفتاب بى دریغ، معلم!

  عشق، معلم است و معلم، عشق. خوشا آن که عاشق شود!
  بهترین معلم، همان است که در کلاس نگاهش
  میان ذهن و دل دانش آموز، طواف مى کند.


  پایت را همیشه جاى پاى معلم بگذار؛ او راه را اشتباه نمى رود.
  کسى که براى معلم خود بهترین شاگرد باشد،
  روزى براى شاگرد خود بهترین معلم خواهد بود.

  معلم بى مهر، جهاد خود را تباه مى کند.
  آموزگار خوب، حتى نگاهش را
  بین شاگردان خود به مساوات تقسیم مى کند.

  همه جا مى تواند کلاس درس باشد
  و همه آدمیان براى یکدیگر معلم.
  آموزگارى که سینه اش لبریز از دانش و حقیقت است،
  پیراهنش بوسیدنى است.

  آموزگار حقیقى، غم هایش را پشت در جا مى گذارد
  و با لبخند وارد کلاس درس مى شود.
  آموزگارم! اگر تو نبودى،
  کابوس شب هایم به رنگ سؤالاتِ بى جواب بود.


  زنگ مدرسه، اذانِ شتافتن به آستان مقدس معلم است.
  هر گیاه دانش که سر از خاک برمى آورد،
  ابتدا به تو سلام مى کند.

  هر انسانى که به دنیا مى آید،
  بارى بر دوش معلمان زمین افزوده مى شود.
  آن چه معلم روى تخته سیاه مى نویسد،
  کمترین چیزى است که از او مى آموزیم.

  نهایت آموختن معلم، رفتار اوست.
  معلم خوب، ابتدا خوب زندگى کردن را به شاگرد مى آموزد
  و پس از آن، خوب درس خواندن را.

  عاقبت، روزى تخته سیاه ها زبان مى گشایند
  و خستگى قرن هاى معلم را شهادت مى دهند.

  معلم، لقمه هاى دانش را با دستان خویش،
  در سفره ذهن دانش آموزان مى گذارد.  llı.✿.ıll مشعلداران هدایت{یادمان استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم}llı.✿.ıll
  ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 08-02-1392 در ساعت 04:45
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند درد ندارد ، محکم تر زدند

  *******************************
  گرچه گذر زمان فرصت مهرورزیدن رادریغ نمی کند،امامرگرااستثنائی نیست. فرصت ها را براي مهرورزي دريابيم

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت


  ******************************* 18. تشكر

  مدير اجرايي (15-02-1391)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •