سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: ضرورت ايجاد برند براي سازمانهاي ايراني

جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید    ضرورت ايجاد برند براي سازمانهاي ايراني ضرورت ايجاد برند براي سازمانهاي ايراني ضرورت ايجاد برند براي سازمانهاي ايراني ضرورت ايجاد برند براي سازمانهاي ايراني ضرورت ايجاد برند براي سازمانهاي ايراني ضرورت ايجاد برند براي سازمانهاي ايراني ضرورت ايجاد برند براي سازمانهاي ايراني محبوب کن - فیس نما
 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  2488
  نوشته
  4,900
  صلوات
  323
  دلنوشته
  2
  تشکر
  1,971
  مورد تشکر
  6,202 در 2,967
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  jadid ضرورت ايجاد برند براي سازمانهاي ايراني


  دکتر میراحمد امیرشاهی دبیر علمی دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی برند به عنوان اولین سخنران برنامه ضمن خوشامد گویی به حضار و فعالان حوزه برندینگ از این که به ارزیابی و تحلیل اولین طرح پژوهشی – تحقیقاتی در زمینه ارزیابی برندهای ایرانی(طرح ملی ازریابی برندهای ایرانی) می پردازند ابراز خوشحالی نمودند.

  به گفته ایشان به دنبال برگزاری چهار دوره کنفرانس بین المللی برند، در پی مطالعات انجام شده در مورد طرح ارزیابی برند ها موفق به طراحی مدل بومی ارزیابی برند شده ایم، بطوریکه این طرح موجب رقابت بین برند ها، اعتلای برند ایرانی و نام کشور عزیزمان شود.
  وی در ادامه ضمن تشکر از کلیه افرادی که درگیر این طرح بودند از جمله مقامات ، مسئولان و کارمندان شرکت اینوویت و رهیافت ، ره نگاشت ارائه مطالب خود را به شرح زیر بیان نمودند:
  ضرورت ايجاد برند براي سازمانهاي ايراني
  هدف از طرح ارزيابي برندها
  مبناي علمي طرح و نظريات به كارگرفته شده
  مدل ارزيابي قدرت برند
  Brand Strength Score ) BSS )
  ويژگي‌هاي مدل
  نحوه اجراي طرح
  نتایج و یافته های طرح


 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  2488
  نوشته
  4,900
  صلوات
  323
  دلنوشته
  2
  تشکر
  1,971
  مورد تشکر
  6,202 در 2,967
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  دبیر علمی دبیرخانه کنفرانس برند در ابتدا به ضرورت ایجاد برند در ایران پرداختند، از جمله دلایل این امر می توان به ارتقاء جايگاه ايران و محصولات ايراني در جهان، اشاره نمود. امروزه ثابت شده است که برند نام کشور را به موازات نام شرکت صاحب آن ارتقا می دهد. سالهاست که ایران را به فرش، پسته و زعفران می شناسند، لذا بایستی به برندسازی بعنوان یک وظیفه ملی نگریسته شود، چرا که هر برند مطرح، نام کشور را تقویت می نماید. همچنین مهمترین وظیفه یک برند افزايش ثروت ملي است، تحقیقات نشان می دهند که 33 درصد از دارایی های شرکتهای بزرگ ناشی از برند آنهاست.


 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  2488
  نوشته
  4,900
  صلوات
  323
  دلنوشته
  2
  تشکر
  1,971
  مورد تشکر
  6,202 در 2,967
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  افزايش توان رقابت برند های ایرانی با برندهاي خارجي وارداتي در داخل کشور دلیلی دیگر بر ضرورت این امر است، همچنین تسهیل ورود به بازارهاي منطقه ای و جهاني، تغيير شكل رقابت و وارد شدن به عرصه كسب و كار مدرن (تغییر رویکرد از تولید محوری به فعالیت های برند سازی)، ايجاد ارزش افزوده بيشتر و حمايت از مصرف‌كنندگان، سایر دلایل مورد بحث می باشند.
  ایشان در ادامه سخنان مفید خود به بیان اهداف طرح ملی ارزیابی برند های ایرانی پرداختند. یکی از اهداف مهم این طرح تعیین نقاط قوت و ضعف برندهای ایرانی است همچنین سایر اهداف به شرح زیر می باشند:
  شکل دهی بانک اطلاعاتی برندهای ایرانی
  گسترش فرهنگ برندسازي در راستاي توانمندسازي صادرات كشور
  تعامل سازنده و فعال با دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط با صادرات، تشكل‌ها، خوشه‌هاي صنعتي و اتاق‌هاي بازرگاني مشترك در خصوص تجارب برندسازي موفق در ايران
  افزايش توان علمي گروه‌هاي دست‌اندر كار و تصميم‌ساز در صنعت و تجارت با دانش برندسازي و فرايند ارزيابي برند
  معرفي و تجليل از مديران فعال در برندسازي و برندهاي نمونه


 5. Top | #4

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  2488
  نوشته
  4,900
  صلوات
  323
  دلنوشته
  2
  تشکر
  1,971
  مورد تشکر
  6,202 در 2,967
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  از جمله ویژگی های طرح مذکور دخیل کردن کلیه ذی نفعان است که شامل مصرف‌كنندگان نهايي، مصرف‌كنندگان صنعتي، مديران ارشد سازمانها، مديران بازاريابي شركتها، مسئولين دولتي، سياست‌گذاران اقتصادي و كاركنان شركت‌هاي ارزيابي شده می باشند.
  بعلاوه با تشکیل شورای سیاست گذاری برند ایران در 5 ماه گذشته که مسئولیت هماهنگی امور مربوط به برند در کشور را بهعده دارد، تلاشهای گسیخته انجام شده در این رابطه را انسجام یافته و به سمت ایجاد یک استراتژی کلی و مناسب سوق داده خواهند شد.


 6. Top | #5

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  2488
  نوشته
  4,900
  صلوات
  323
  دلنوشته
  2
  تشکر
  1,971
  مورد تشکر
  6,202 در 2,967
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  اعضای این شورا عبارتند از رئیس سازمان توسعه تجارت ايران و رئيس شوراي سياستگذاري برند ايران، رئيس اتاق بازرگاني صنايع و معادن ايران، قائم مقام محترم وزير صنايع و معادن در امور همكاري‌هاي بين‌المللي، رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، رئيس مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران، معاون بازاريابي سازمان و دبير شوراي سياستگذاري برند ايران، رئيس انجمن دارندگان نشان استاندارد ايران، دبير كميته علمي دبيرخانه برند ايران، دبير ستاد نمايگاه و كميته ارزيابي و انتخاب برندهاي برتر،مديرعامل گروه پژوهشي رهيافت، دبير كنفرانس بين‌المللي برند ورئيس هيأت مديره گروه پژوهشي رهيافت. ایشان در ادامه به بررسی مدلهای ارزیابی برند پرداختند که از جمله آنها می توان به مدل آکر، مدل کلر، مدل شرکت ویوالدی پارتنرز، روش اینتربرند و وبستر اشاره نمود. مدلهای فوق مورد بررسی، تجربه و محک در چند شرکت قرار گرفتند و در نهایت طرح ملی و بومی ارزیابی برند طراحی گردید ، شایان ذکر است در صفحات آتی مدلهای مذکور به تفصیل بررسی خواهند شد.


 7. Top | #6

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  2488
  نوشته
  4,900
  صلوات
  323
  دلنوشته
  2
  تشکر
  1,971
  مورد تشکر
  6,202 در 2,967
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  دکتر میر احمد امیرشاهی پس از معرفی مدل بومی ارزیابی برند به بیان ویژگی این مدل به شرح زیر پرداختند:
  عوامل عمده و مهم موجود در مدل های بررسی شده در اين مدل لحاظ شده است.
  تحلیل عاملی براساس نمونه های آماری داخلی انجام شده است.
  مدل بومي و خاص ايران است.
  ارزيابي برندها در مقايسه با برندهاي رقيب صورت گرفته است.
  جنبه عام دارد.
  براساس بررسي‌هاي مستمر كيفي و مصاحبه با مخاطبين و طي یک دوره زماني نزدیک به یک سال طراحي شده است.
  روايي و پایایی کافی و مناسبی دارد.


 8. Top | #7

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  2488
  نوشته
  4,900
  صلوات
  323
  دلنوشته
  2
  تشکر
  1,971
  مورد تشکر
  6,202 در 2,967
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  در نهایت ایشان با بیان این جمله که اگر نتوانيد چيزي را اندازه بگيريد، نمي‌توانيد آن را مديريت كنيد، به ذکر ویژگی های حضور در طرح ملی ارزیابی برندهای ایرانی پرداختند. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  ارزيابي عملكرد برند

  دریافت یک گزارش اختصاصی در مورد نقاط قوت و ضعف برند
  دریافت یک گزارش اختصاصی در مورد مقایسه هر برند با رقبای آن در رده کالا

  تعيين بودجه بازاريابي با هدف افزایش شاخص های قدرت برند

  دريافت بسته حمايتي از مركز توسعه تجارت
  امکان بهره‌مندي از نظر اساتيد و متخصصين داخلي و خارجي جهت ارتقاء برند
  دکتر امیرشاهی سپس به تشریح روش اجرای طرح و نتایج حاصل از آن به تفکیک حوزه های مورد بررسی پرداختند.


 9. Top | #8

  عنوان کاربر
  عضو آشنا
  تاریخ عضویت
  تیر 1394
  شماره عضویت
  8589
  نوشته
  12
  تشکر
  0
  مورد تشکر
  11 در 6
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض برند سازی

  برند سازی چیست (برندینگ چیست)؟
  برند یک واژه و نام تجاری ست که توانسته است کاملا جای خود را در ذهن عموم مردم باز کرده و در خاطر آنها هک شده است. برند سازی یا برندینگ مفهومی فراتر از مارک و نام شرکت می باشد.
  برند (نام تجاری) یک مفهوم کلیدی در محافل بازاریابی است، می‌توان از آن به‌عنوان گامی که می‌تواند کسب‌وکار شما روبه‌جلو و موفقیت ببرد و به شما یک مزیت رقابتی بدهد، یاد نمود.
  برند که معمولاً با آرم، نشانه، نام و یا تصویر است و مصرف‌کنندگان با دیدنشان به یاد شرکت و محصولات آن افتاده و به‌اصطلاح همراه با تداعیات برند خواهد بود. اما درواقع، نام تجاری نیز شامل عوامل دیگری است ، که شامل آن دسته از ویژگی‌های منحصربه‌فرد است که باعث تشخیص محصول شرکت از محصولات رقیب و یا محصولات نزدیک می‌گردد، که البته آن نیز به کیفیت محصول و سیاست‌های شما درزمینهٔ نحوه انجام کار تجاری شما، و اینکه شما چگونه توسط دیگران درک (درک مشتری از کسب‌وکار ما) شده‌اید.
  نام تجاری قوی که به‌درستی و به روش علمی تعریف‌ شده باشد،باعث افزایش فروش، ایجاد وفاداری مشتری، ایجاد ارزش برای نام تجاری و مهم‌تر از همه،کاتالیزوری برای رشد کسب‌وکار خواهد بود از طریق ایجاد انگیزه در مصرف‌کنندگان برای خرید محصول شما.
  برندینگ (برندسازی یا ایجاد نام تجاری) و فعالیت‌های مربوط به مدیریت برند قسمت مهمی از فرایند کسب‌وکار است. مدیریت برند به دلیل آن‌که با بازار ارتباط برقرار نموده و در مورد کسب‌وکار و محصول شما به بازار اطلاعات می‌دهد(در هر کسب‌وکار و بدون در نظر گرفتن اندازه آن)، فرآیندی بسیار مهم است.
  فلسفه برند سازی امروزه گسترش فراوانی یافته است؛ به طوری که برای آن کمپین برند سازی ایجاد شده است، که این کمپین برای ایجاد یک برند به نکات زیادی توجه می نماید، از جمله جنبه های تصویری و حتی جنبه های شنیداری یک برند. حتی قسمت هایی بر روی تلفظ یک برند در زبان های مختلف مطالعه می نمایند تا برندی را انتخاب نمایند که در تمام زبان ها تلفظی یکسان داشته باشد. کارخانه کوکلا کولا که دارای یکی از برند های معتبر در دنیاست، قبل از انتخاب برند خود روی بسیاری از این مسائل توجه کرده و یک برند با اعتبار برای خود و نام شرکت خود ایجاد نموده است.
  در دنیای امروز بسیاری از شرکت ها که فکر می کنند می توانند در زمینه تجارت موفق باشند، به دنبال نام و برندی برای خود می باشند که بتواند در سراسر جهان نام آنها را بر سر زبان بیندازد.
  می توانیم بگوییم اگر نام تجاری شرکت ما تبدیل به یک برند بشود، دیگر نیازی به تبلیغات گسترده حتی نداریم. فقط نیاز به تبلیغاتی داریم که نام برند ما بر سر زبان بماند.
  برای تبدیل شدن نام شرکت و به یک برند و بر سر زبان افتاد نام تجاری یمان، کافی ست با طراحی سایت مناسب و بهینه سازی سایت، البته بعد از انتخاب نام برند و ثبت شرکت و نام آن، اقدام به تبلیغات برای خود نماییم.
  در دنیای اینترنت این کار را بازریابی اینترنتی می نمامیم که با آن در مباحث قبل آشنا شدیم. بازرایابی اینترنتی کمک شایانی به ما در تبدیل شدن نام تجاری شرکت ما به یک برند خواهد نمود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی