سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: فاجعه جمعیتی ایران در راه است

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  شماره عضویت
  873
  نوشته
  4,010
  تشکر
  9,324
  مورد تشکر
  9,375 در 3,220
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض فاجعه جمعیتی ایران در راه است

  کنترل جمعیت تنها یک فریب  سازمان جاسوسی ایالات متحده امریکا، 'سیا' در گزارشی اعلام کرد؛ تعداد فرزندان در یک خانواده ایرانی، کمتر از تعداد فرزندان در خانواده‌های اسرائیلی، انگلیسی، آمریکایی و فرانسوی است/ زنان ایرانی با دارا بودن 1.87 فرزند در مکان صد و چهل و چهارم جدول جهانی قرار می‌گیرند


  این در حالی است که حتی اسرائیل با رتبه 75،آفریقای جنوبی 97، برزیل 106، ترکیه 110، فرانسه 118 ، آمریکا 122، انگلیس 137 در مکان های بالاتر از ایران قرار می گیرند.

  سی آی ای با مقایسه نرخ کل زاد و ولد در کشور های مختلف گزارشی را منتشر کرده است که پتانسیل برای تغییر جمعیت در کشورها را نشان می دهد و این آمار برای متوسط تعداد کودکان که به ازای هر زن به دنیا آمده است، خواهد بود.

  گفتنی است نرخ باروری کل ( TFR )اندازه گیری سطح باروری مستقیم از میزان تولد خام است که به زاد و ولد در هر زن اشاره دارد و نرخ دو کودک در هر زن در نظر گرفته شده است.

  نرخ بالای دو فرزند نشان می دهد جمعیت رو به رشد و متوسط سن رو به کاهش است .

  از حوالی دهه چهل شمسی نظام شاهنشاهی با همکاری موسسات مهندسی اجتماعی غرب، شروع به پیاده کردن برنامه کنترل و تنظیم جمعیت در ایران کرد. امروزه واضح شده است که با نداشتن جمعیت کافی، رشد علم و اقتصاد در یک کشور با مانع جدی روبرو خواهد شد و باعث رشد مهاجرت بدان کشور شده و باعث التقاط فرهنگی و در نتیجه غلبه فرهنگ های رقیب بر آن کشور می شود.

  این درحالی است که لذا بوش با کنترل جمعیت آمریکا مبارزه کرد و جمعیت آمریکا در صد سال گذشته با تکثیر موالید و باز گذاشتن مهاجرت همفکران به امریکا، حدود یکصد میلیون نفر افزایش یافته است و این مطلب به عنوان یکی از مولفه های راهبردی قدرت در آنجا مطرح است. اسرائیل و قدرت های اروپایی نیز سیاست های جدی تشویق به زاد و ولد را در پیش گرفته اند و اسرائیل در این زمینه از همه پیشی گرفته است.

  متأسفانه بسیاری از کارشناسان جمعیت در کشور ما به سادگی از همه مسایل و واقعیت های موجود در بحث کنترل جمعیت گذر چشم پوشی کرده اند. آنان کنترل جمعیت، تنظیم خانواده و بهداشت زادآوری را دقیقاً در همان الگوی غربی، با همان دلایل و با همان راهبردها و منابع پی می گیرند.

  برای مثال رئیس انجمن تنظیم خانواده در سال 1376 در مصاحبه ای که به مناسبت روز جهانی جمیعت ایراد کرد، گفت: باید درنظر داشت، موضوع تنظیم خانواده، کنترل جمعیت نیست؛ بلکه تنظیم خانواده شامل مواردی از قبیل بهداشت باروری، ترغیب مردان به مشارکت در برنامه های تنظیم خانواده، ارتقای موقعیت زنان از جنبه های گوناگون استقلال مالی، سواد، مشارکت آنان در تصمیم گیری به خصوص تصمیم گیری در مورد تعداد بچه ها و فاصله بارداری- است. چون محور توسعه سلامت است و محور سلامت، ارتقای زنان.»

  چنانچه ملاحظه می شود در عبارت فوق بهداشت باروری به اندازه خود کنترل جمعیت اهمیت یافته است. در حالی که این واژه بومی سازی نشده است. تلقی عرف جهانی از بهداشت باروری این است که این سیاست بهداشتی به دلیل رواج روابط جنسی غیر ایمن، ضرورت دارد. روابطی که از سنین پایین نوجوانی و در خارج از چارچوب خانواده، پدید می آیند. علاوه بر آنکه در عبارت مزبور، ارتقای موقعیت زنان درتمام شاخص های مورد نظر جنبش زنان در غرب، مورد تایید قرار گرفته است و هیچ گونه بومی سازی یا رویکرد دینی در آن به چشم نمی خورد.

  از سوی دیگر در نگرش داخلی جمعیت شناختی، دائماً آمار جامعه جهانی که مبتلا به اباحیگری جنسی، سقط های پی در پی جنین، اشتغال فزاینده زنان، بحران خانواده و انواع بیماری های مقاربتی هستند بر مباحث کنترل جمعیت سایه می افکند؛ یعنی وضعیت جوامع دیگر، برنامه ریزان داخلی را وادار به اتخاذ تصمیم های شتابزده می کند.

  برای مثال ممکن است که ما نیز در داخل کشور، بارداری های ناخواسته داشته باشیم که سلامت مادران نوجوان را به خطر می اندازند؛ اما مادران نوجوان (15 تا 19 ساله) در کشورهای اسلامی، نظیر کشور ما غالباً ازدواج کرده اند؛ در حالی که مادران نوجوان کشورهای صنعتی به خصوص ایالات متحده امریکا، ازدواج نکرده اند و بارداری های آن ها علاوه بر تاثیرگذاری بر جمعیت، پیامدهای فراوان دیگری نیز دارد. بنابراین ملاحظه متغیرهای فرهنگی ـ اجتماعی جامعه اسلامی ما در تحلیل ها و نتایج و برنامه ریزی بسیار مؤثر است.

  متاسفانه تاثیرپذیری مسئله تنظیم خانواده یا کنترل جمعیت یا بهداشت باروری از روند غربی آن به همین جا هم خاتمه نمی یابد. این جریان در کشور ما وامدار برنامه های کنترل جمعیت، سازمان های بین المللی است. انواع کمک های مالی و برنامه ای که نهادهای داخلی دولتی و غیردولتی از سازمان های مزبور می ستانند بر تعهدات این دستگاه ها و در جهت برآورده کردن خواست و اهداف سازمان های مربوطه می افزاید.

  رئیس انجمن تنظیم خانواده در سال 1376 تصریح کرده بود که انجمن های تنظیم خانواده جمهوری اسلامی از نظر مادی به کمک های فدراسیون انجمن های خانواده دنیا(IPPE) متکی است و تا به حال کمک های مالی از مردم کشورمان دریافت نکرده ایم.

  بدیهی است که هر چه اقبال داخلی، نسبت به سیاست های جهانی بیشتر باشد از آنسو دلیل کافی برای ترویج فرهنگ کنترل جمعیت بر مبنای الگوی غربی وجود دارد. مصلح الدین نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد اظهار می دارد: «بهداشت باروری نوجوانان از ملاحظات دارای اولویت است. باتوجه به زمینه های اجتماعی، فرهنگی غالب در هر کشور، هدف صندوق سازمان ملل اطمینان از این امر است که اطلاعات و مراقبت های مربوط به بهداشت باروری در اختیار نوجوانان قرار می گیرد که بتوانند مسئولانه تصمیم گیری کنند.»

  اگرچه در عبارت فوق، توجه به زمینه های اجتماعی، فرهنگی هر کشور مورد نظر قرار گرفته است؛ اما روشن است که توجه به این زمینه ها جهت کم کردن تنش های بومی، ملی و دینی مردم هر سامان است تا اجرای مقاصد سازمان مزبور با مشکلات کمتری روبه رو شود.

  به وضوح تغایر فرهنگ غالب جهانی با فرهنگ داخلی در عبارت فوق مشهود است. در کلمات نماینده صندوق جمعیت، اقتدار والدین به کنترل روابط جنسی فرزندان کاملاً نادیده گرفته شده و نوجوانان مستقلاً اطلاعات مزبور را دریافت کرده اند تا خود مسئولانه در مورد عواقب روابط جنسی - و نه خود روابط- تصمیم گیری کنند


  موعود
  امضاء
  او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

  هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیم


 2. تشكرها 2

  مدير اجرايي (07-03-1391), ظهور12 (02-04-1391)

 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  شماره عضویت
  873
  نوشته
  4,010
  تشکر
  9,324
  مورد تشکر
  9,375 در 3,220
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  جديد فرزند کمتر!!!

  فرزند کمتر!!!


  در حاشیه خبری که در رسانه ها منتشر شد و مثل همیشه بی توجه از کنار آن گذشتیم ..
  تعداد فرزند یک خانواده ایرانی کمتر از یک خانواده اسرائیلی و انگلیسی و آمریکایی است!!!
  به لینک زیر مراجعه بفرمایید:

  http://rajanews.com/detail.asp?id=126243  جالب توجه است که سالهاست در این کشور زنگ خطر کاهش رشد جمعیت به صدا درآمده و مسؤولین امر هیچ تکانی به خود نمی دهند و برای رفع این فاجعه قدمی برنمی دارند. کوتاهی وسهل انگاری تا چه اندازه و به چه قیمتی؟


  البته منظور از این کاهش جمعیت، جمعیت شیعه در ایران (به عنوان بزرگترین کشور شیعه نشین) است وگرنه اهل سنّت ایران که به لطف فتاوای مفتیان خود تعدّد همسر را تشویق کرده اند، خواهان فرزندان زیاد 10-15 تا هم هستند و چه خوب این اهل سنت به این فتوا عمل می کنند، چنانکه می بینیم در برخی مناطق بخصوص در مرزها جمیت شیعیان که سالها غلبه داشته، اکنون کاهش یافته و غلبه با جمعیت اهل سنت است که چند برابر شیعیان رشد یافته است و شیعیان در اقلیت قرار گرفته اند! بگذریم از اینکه در چنین تغییر ترکیب جمعیتی سریعی، دستهای پنهان و پیدای دشمنان و وهابیون وجود دارد.


  واضح است که ریشه این مسأله به اوایل سالهای دهه 70 برمی گردد؛ یعنی دوران ریاست جمهوری رفسنجانی که سر هر چهار راهی در این مملکت تابلوی "فرزند کمتر زندگی بهتر" را نصب کرده بودند؛ بدون آنکه به صورت کارشناسانه همه جوانب این امر بررسی کرده باشند و پیامدهای بلند مدّت آن را هم بسنجند.

  کاهش جمعیت باید هم باشد؛ چرا که نه، با این درصد آمار پایین و نزولی ازدواج و آمار بالا و صعودی طلاق .. از کلّ موارد ازدواج حدود نصفشان طلاق می گیرند و یک خانواده از هم می پاشد؛ و این یعنی باز هم جمعیّت کمتر و کمتر خواهد شد.


  علّت اصلی و مهم درصد پایین ازدواج جوانان هم چیزی است که بسیار از آن غفلت شده؛ یعنی معضل سربازی پسران؛ به طوری که این دو سال سربازی باعث عقب افتادن آنان از دختران همدوره شان و در مقابل جلو افتادن دختران در امر تحصیل می شود.


  به طوری که چندین سال است که می شنویم 70 درصد دانشجویان دانشگاه ها را دختران تشکیل می دهند. طبق بررسی های به عمل آمده، پسران در دوره پیش دانشگاهی برای فرار از سربازی زمان کنکور دانشگاه یک تک درس را نگه می دارند تا در صورت عدم قبولی یکسال سربازی عقب بیفتد. به طور متوسط در سال 500 هزار سال ازبهترین دوران یک نسل جوان از دست رفته است به خاطر سربازی! چه استعدادهایی که شکوفا نمی شود و به هدر می رود..


  یکسال اینجا به هدر می رود، حالا یا قبول نمی شوند و می روند سربازی یا قبول می شوند و لیسانس می گیرند و فوق لیسانس و در همه مراحل این استرس سربازی هست.. و ممکن است قرعه به نامشان بیفتد و سربازی بروند.. دو سال هم اینجا..


  نتیجه این می شود که در نهایت بالاخره پسر 25-26 ساله با مدرک نهایت فوق دیپلم یا لیسانس و پایان دو سال سربازی تازه آمادگی ازدواج پیدا می کند. حالا کو هزینه های سنگین و کمرشکن مراسم ازدواج و تشکیل زندگی و زن و فرزند؟ ... کو شغل برای کسب درآمد؟.. کو مسکن؟..


  درمقابل دختران هیچ مشکل و دغدغه ای جز کنکور ندارند. پس خوب می توانند درس بخوانند و اکثراً قبول می شوند و لیسانس می گیرند، فوق لیسانس، دکترا .. مثل جاده اتوبان بدون دست انداز مراحل تحصیل را به سرعت طی کرده اند و کار هم که سخت پیدا می شود و اکثراً یکی دو سالی را باید منتظر پیدا شدن کار مناسب در خانه بمانند و بهترین عنوان برای اینها نسل سوخته است. در نتیجه خیل دختران تحصیل کرده با سنّ بالا 27-28 سال در خانه ها می مانند که سوهان روح برای پدر و مادر می شوند.


  نسل سوخته دختران تحصیل کرده مجردی که دوره رونق و تازگی خود را در صندلی های دانشگاه سپری کرده اند و وامانده از همه جا به جای اولیه خود بازگشته اند و آینده تیره ای را مقابل خود می بینند. چرا که سن بالا رفته و اکنون دیگر می بیند که در اجتماع دختر 18 ساله با او رقابت می کند. بنابراین، کم کم چادر را در کیف می گذارد.. گونه و چاه زنخدان می گذارد و سرخی وسفیدی .. تا شاید یکی او را بگیرد. معضل بی حجابی هم از ازدواج ریشه می گیرد. اگر مسؤولان، با حسّ مسؤولیت و دلسوزانه این فاجعه را که بر جامعه تحمیل شده، حلّ کنند، خیلی از مشکلات خانواده و به تبع آن جامعه حل خواهد شد.


  پیشنهادات:
  1-پیشنهاد می شود خدمت سربازی برای جوانان بیکار باشد که سر چهارراه ها می ایستند و مخلّ آسایش عمومی اند، نه جوانان تازه فارغ التحصیل دانشگاه که تازه خود را مجهز به دانش روز کرده اند و باید بیایند آن را به صورت کاربردی در خدمت جامعه شان به کار گیرند..
  یا کسانی سربازی بروند که خودشان علاقمند به امور نظامی و فعالیت در ارتش هستند.


  2-نسل سوخته خیل دختران تحصیل کرده مجرّد را دریابیم و نگذاریم بیش از این سرمایه های علمی و فرهنگی و هرحاصل مفیدی که از یک انسان انتظار می رود، اینگونه بدست غفلت و فراموشی سپرده شود که با وجود این حجم تهاجم فرهنگی که بر کشور ایران اسلامی ما تحمیل می شود، در نهایت دود این غفلت ها و بی توجهی ها به چشم خود ما می رود


  منبع : وبلاگ " بصیرت بسیجی "
  امضاء
  او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

  هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیم


 5. تشكرها 3

  فاتح خیبر (30-03-1391), مدير اجرايي (22-03-1391), ظهور12 (01-04-1391)

 6. Top | #3

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  شماره عضویت
  873
  نوشته
  4,010
  تشکر
  9,324
  مورد تشکر
  9,375 در 3,220
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  سازمان جاسوسی ایالات متحده امریکا، 'سیا' در گزارشی اعلام کرد؛ تعداد فرزندان در یک خانواده ایرانی، کمتر از تعداد فرزندان در خانواده‌های اسرائیلی، انگلیسی، آمریکایی و فرانسوی است/ زنان ایرانی با دارا بودن 1.87 فرزند در مکان صد و چهل و چهارم جدول جهانی قرار می‌گیرند


  این در حالی است که حتی اسرائیل با رتبه 75،آفریقای جنوبی 97، برزیل 106، ترکیه 110، فرانسه 118 ، آمریکا 122، انگلیس 137 در مکان های بالاتر از ایران قرار می گیرند.
  امضاء
  او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

  هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیم


 7. تشكرها 3

  فاتح خیبر (01-04-1391), مدير اجرايي (02-04-1391), ظهور12 (02-04-1391)

 8. Top | #4

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  شماره عضویت
  873
  نوشته
  4,010
  تشکر
  9,324
  مورد تشکر
  9,375 در 3,220
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  نتیجه تداوم سیاست های اشتباه:
  فاجعه جمعیتی ایران در راه است / ایران 31 میلیونی!
  صهیون پژوه/ بر اساس سناریو رشد پایین جمعیتی که سازمان ملل متحد در سال 2010 منتشر کرده است اگر ایران به همین صورت به ادامه جایگزینی جمعیتی بپردازد و برنامه ای برای تعادل آن نداشته باشد در 80 سال آینده جمعیت 31 میلیونی را تجربه خواهد کرد که 47 درصد آن را افراد سالمند بالای 60 سال را در برمی گیرند و این درحالی است که در خاورمیانه کشورهای عربستان و قطر دارای بیشترین رشد جمعیتی در میان سایر کشورهای منطقه هستند.
  به گزارش پایگاه 598، یکی از مقوله های بسیار مهمی که در حال حاضر مورد بحث و ارزیابی است ضریب رشد جمعیتی و نسبت آن به توسعه اقتصادی در کشورهای جهان است.بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است در آینده کشورهای که دارای نیروی کار متخصص و فعال باشند می تواند مدیریت آتی جهان و یکی از مدیران اجرایی قوی آن باشند.چرا نتایج به دست آمده از آمارهای جهانی رشد جمعتی در بسیاری از کشورهای جهان پائین آمده و به سمت طراز منفی در حال حرکت است که البته ایران نیز از این داستان مستثنی نیست.


  از مهمترین مزایای رشد جمعیت که می توان به آن اشاره کرد:

  *افزایش بهره وری عوامل تولید به خصوص نیروی کار

  *تحول ساخت اقتصادی کشورها

  *تحول ساخت اجتماعی

  *گرایش برای به دست گیری منابع اولیه و مواد خام و کالاها در سطح بین الملل

  *و مهمترین آن محدود شدن رشد اقتصادی به یک سری از کشورهای خاص است.
  امضاء
  او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

  هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیم


 9. تشكرها 3

  قیام (01-04-1391), مدير اجرايي (02-04-1391), ظهور12 (02-04-1391)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی