سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: تجربه موفق زنان‌ایرانی؛ الگویی برای زنان جهان اسلام

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه تجربه موفق زنان‌ایرانی؛ الگویی برای زنان جهان اسلام  تجربه موفق زنان‌ایرانی؛ الگویی برای زنان جهان اسلام/ تحریم‌های۳۰ ساله ملت ایران را مقابل هر تحریمی واکسینه کرد

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) در ديدار بيش از هزار نفر از زنان نخبه، فرهيخته و مجاهد دنيای اسلام، نقش زنان را در حركت عظيم بيداری اسلامی بی بديل خواندند و با اشاره به تجربه بسيار پربركت حضور زنان ايران در پيروزی و تداوم انقلاب اسلامی تأكيد كردند: تداوم،‌تقويت و گسترش حضور زنان در حركت مبارك بيداری اسلامی بی ترديد، پيروزيهای فراوانی را برای ملتهای مسلمان به دنبال خواهد آورد.


  ايشان، اجتماع زنان فرهيخته و مسلمان 85 كشور جهان را در اجلاس بين المللی زنان و بيداری اسلامی، فرصتی بسيار مهم برای شناخت بيشتر زنان دنيای اسلام از يكديگر دانستند و افزودند: آشنايی و تعامل ايجاد شده در اين اجلاس را مقدمه ای برای ايجاد حركتی مؤثر و ماندگار در روند احيای هويت و شخصيت زنان مسلمان قرار دهيد.

  رهبر انقلاب با اشاره به تلاش 100 ساله، پيچيده و همه جانبه غرب برای دور كردن زنان مسلمان از هويت اسلامی تأكيد كردند: تلاش بانوان نخبه جهان اسلام برای احيای اين هويت، بزرگترين خدمت به امت اسلامی است چرا كه احساس هويت، آگاهی و بصيرت زنان مسلمان، تأثيری شگرف و مضاعف بر جريان بيداری اسلامی و عزت و كرامت امت اسلام خواهد داشت.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، نگاه غرب به «زن» را نگاهی اهانت آميز دانستند و خاطرنشان كردند: غربی ها، در عمق فرهنگ خود، زن را كالا و وسيله ای برای تمتع مرد می دانند و همه ابزارها و امكانات خود را برای تحقق اين هدف بكار گرفته اند اما در حركتی مزورانه بر اين نگاه منحط، ناقص و گمراه كننده، نام آزادی گذاشته اند همچنانكه بر جناياتی نظير قتل و غارت ملتها، چپاول ثروتهای كشورها و لشكركشی و تحميل جنگ نيز نامهای فريبنده ای مثل آزادی طلبی، حقوق بشر و دمكراسی می گذارند.


  رهبر انقلاب اسلامی نگاه اسلام به زن را در نقطه مقابل نگاه غرب به اين مقوله برشمردند و تأكيد كردند: اسلام به زن نگاهی عزت بخش، كرامت آفرين و رشد دهنده دارد و برای زن هويت و شخصيتی مستقل قائل است.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای با استناد به تجربه موفق حضور زنان فرهيخته و مؤمن ايرانی در عرصه های مختلف علمی، سياسی و مديريتی افزودند: زن در محيط اسلامی، رشد علمی شخصيتی خلاقی، سياسی می يابد و در اساسی ترين مسائل اجتماعی در صفوف مقدم قرار دارد اما همچنان «زن» باقی می ماند و به اين مسئله افتخار می كند.

  ايشان، متلاشی شدن خانواده ها در غرب و افزايش فرزندان بی هويت را از جمله نتايج نگاه فرهنگ غربی به زن دانستند و افزودند: غرب از همين نقطه، سخت ترين ضربات را خواهد خورد و در روند تدريجی بروز پيامدهای حوادث اجتماعی، دچار فروپاشی خواهد شد.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، زن و مرد را در نگاه اسلام دارای خصوصيات مشترك انسانی برشمردند و افزودند: زن و مرد هر كدام براساس خصوصيات جسمانی خود، در ادامه آفرينش، رشد و تعالی انسان و حركت تاريخ نقش خاصی به عهده دارند كه در اين ميان نقش زن يعنی تداوم بخشيدن به نسل انسان، از نقش مرد مهمتر است.  امضاء

 2. تشكرها 2

  مدير اجرايي (22-04-1391), بیقرار ظهور (03-05-1391)

 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  ايشان افزودند: ضوابط اسلام درباره خانواده و محدوديتهای روابط جنسی را بايد از اين ديد، مطالعه و درك كرد.

  رهبر انقلاب اسلامی، روشن كردن و برجسته ساختن نقش زن از نگاه اسلامی را مهمترين مسئوليت زنان نخبه و فرهيخته دنيای اسلام دانستند و با استناد به نقش اساسی زنان در تحولات 33 سال اخير ايران افزودند: نقش زنان در تحولات اجتماعی، انقلابها و حركت بيداری اسلامی نيز، نقشی تعيين كننده است چرا كه هرجا زنان در يك حركت اجتماعی حضوری آگاهانه می يابند، پيشرفت و پيروزی آن حركت تضمين شده است و اين واقعيت ادامه و تقويت حضور زنان در تحولات مصر، ليبی، بحرين، يمن و ديگر نقاط دنيای اسلام را كاملاً ضروری می سازد.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای بيداری اسلامی را حركتی عجيب و بی نظير برشمردند و تأكيد كردند: اين حركت به شرط آسيب شناسی صحيح و مقابله با خطرات و آفتها، می تواند مسير كنونی تاريخ را عوض كند.

  رهبر انقلاب اسلامی با تجليل از انقلاب ملتهای مسلمان در شمال افريقا و ديگر مناطق جريان بيداری اسلامی افزودند: مستكبران و در رأس آنها امريكا و صهيونيزم كه در مقابل اين حركت عظيم، غافلگير شده اند با همه وجود سعی می كنند اين حركت را مهار و بر آن موج سواری كنند.


  ايشان كم كردن انگيزه های ملتها برای تداوم حضور در صحنه، و سرگرم كردن قشرهای مختلف مردم كشورهای منطقه به مسائل فريبنده يا اختلاف انگيز را از جمله روشهای دنيای استكبار برای مهار بيداری اسلامی برشمردند و تأكيد كردند: اگر ملتهای مسلمان در مقابل اين توطئه مقاومت كنند و همچنان در صحنه حضور داشته باشند پيروزی آنها بر دنيای استكبار قطعی است چرا كه قدرت شمشير همه مستكبران در مقابل حضور و ايمان ملتها، كُند و ناكارآمد است.

  رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به توطئه ها و اقدامات بی وقفه اما شكست خورده دشمنان اسلام و ايران در 33 سال اخير افزودند: غربی ها اين روزها درباره تحريم ايران جنجال آفرينی می كنند اما نمی فهمند كه خودشان ملت ايران را به واسطه تحريم های 30 سال اخير در مقابل هر تحريمی واكسينه كرده اند.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، افزودند: ملت ايران در سه دهه اخير با جان،‌مال و عزيزان خود در مقابل همه توطئه ها و تحريم ها ايستاده و پيشرفت كرده است به گونه ای كه ما امروز نسبت به 30 سال قبل، 100 برابر قوی تر هستيم.
  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پيشرفتهای كشور در زمينه های مختلف، خطاب به زنان فرهيخته و نخبه دنيای اسلام افزودند: امروز زن مسلمان ايرانی، سرافراز و عزتمند در همه عرصه های پيشرفت حضور دارد و زنان تحصيلكرده و نخبه اين كشور، جزو مؤمن ترين و انقلابی ترين زنان ايرانی هستند و غرب با هزاران وسيله تبليغاتی و بمباران خبری تلاش می كند اين واقعيت را ديگرگون جلوه دهد.


  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، با يادآوری تلاشهای ناكام غرب برای منصرف كردن جمهوری اسلامی از حمايت از ملت فلسطين تأكيد كردند: ما فارغ از مباحث انحرافی نظير شيعه و سنی در كنار همه برادران مسلمان خود ايستاده ايم.
  رهبر انقلاب اسلامی تأكيد كردند: ملت ايران و جمهوری اسلامی به لطف الهی در كنار ملت فلسطين، همه ملتهای بيدار شده و انقلاب كرده، و همه كسانی كه با امريكا و صهيونيزم مواجهه می كنند ايستاده اند و از آنها دفاع می كنند و در اين مورد ملاحظه هيچ كس و هيچ قدرتی را نخواهند كرد.  امضاء

 5. تشكرها 2

  قیام (22-04-1391), بیقرار ظهور (03-05-1391)

 6. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  در اين ديدار همچنين خانم حجازی دبير همايش بين المللی زنان و بيداری اسلامی با اشاره به حضور 1200 نفر از بانوان فرهيخته و فعال در عرصه های مختلف از 85 كشور جهان، در اين همايش، گزارشی از مباحث مطرح شده در همايش بين المللی زنان و بيداری اسلامی و كميسيونهای تخصصی آن ارائه كرد.

  آقای دكتر ولايتی دبير كل مجمع جهانی بيداری اسلامی نيز در سخنانی با اشاره به برگزاری چهار همايش بين المللی درخصوص بيداری اسلامی، از سال گذشته تاكنون گفت: مجمع جهانی بيداری اسلامی تلاش دارد تا با برگزاری اين همايش ها، گفتمان بيداری اسلامی را نهادينه و بارور كند.

  در ابتدای اين ديدار تعدادی از شركت كنندگان در اجلاس بين المللی زنان و بيداری اسلامی از كشورهای مختلف به بيان ديدگاهها و نظرات خود پرداختند.


  خانمها:

  هنا محيی صابر الشلبی – آزاده فلسطينی؛
  دكتر نجلی محمد كامل – عضو هيأت علمی دانشگاه از مصر؛
  هاجر عبدالكافي– دكترای حقوق و زندانی سياسی از تونس؛
  حوريه محمد احمد – فعال سياسی و مذهبی در يمن؛
  انسجام عبدالزهره جواد – فعال فرهنگی و رسانه ای در عراق
  وجدان ميلاد – عضو هيأت علمی دانشگاه الزيتونيه از ليبی؛
  مادر شهيد علی شيخ، نوجوان 14 ساله بحرينی؛
  بتول الموسوی – فرزند شهيد سيدعباس موسوی از لبنان؛

  بر اين نكات تاكيد كردند:

  - تاثير پيروزی انقلاب اسلامی ايران در بيداری اسلامی منطقه

  - نقش و جايگاه برجسته زنان در قيامهای اسلامی منطقه
  - ضرورت وحدت كشورهای عربی و اسلامی بر مبنای اسلام

  - اهميت تبادل تجربيات و ديدگاههای زنان مسلمان

  - مقابله با توطئه غرب برای تحريف فرهنگ و هويت اسلامی
  - الگو گيری زنان انقلابی از حركت امام حسين (ع) و استقامت حضرت زينب(س)  امضاء

 7. تشكرها 2

  قیام (22-04-1391), بیقرار ظهور (03-05-1391)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. Root کردن چیست و چه کارایی هایی دارد ؟
  توسط رایکا در انجمن مقالات آموزش و ترفندها
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 09-01-1392, 22:00
 2. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 14-01-1389, 15:42

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی