برند سازی؛ ضرورت، نه انتخاب سایت آیه های انتظار انجمن آیه های انتظار
ثبت نام
سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
تبلیغات تبلیغات
برند سازی؛ ضرورت، نه انتخاب
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
 1. #1
  مدیر ارشد انجمن
  mahsa آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  صلوات
  323
  دلنوشته
  2
  نوشته : 4,889      تشکر : 1,942
  6,104 در 2,952 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  mahsa آنلاین نیست.

  jadid برند سازی؛ ضرورت، نه انتخاب

  داشتن یک برند قوی کمکی است به شرکت تا خود ر ا در بازار متمایز نشان دهد و توانایی ارضای نیازهای مشتریان را به صورت منحصر به فرد داشته باشد. با افزایش رقابت در اقتصاد جهانی، ساختن یک برند، یک انتخاب نبوده، بلکه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که در صورت اجرا نکردن باید شاهد قبضه شدن بازارهای داخل توسط واردات و از رونق افتادن صادرات باشیم.
  از پیامدهای نبود برند آن است که مفهوم رقابت، کاربرد خود را در زمینه ارتقای کیفیت از دست می‌دهد، چرا که یکی از پایه‌های رقابت همان افزایش کیفیت است که از طریق برند ایجاد می‌شود.
  اکنون در میان چالش های روبروی صادرات، نبود برند به عنوان یک چالش اصلی مطرح است برای نمونه در حیطه اقلام صادراتی همچون پسته، کشورمان فاقد برند بوده و تنها با نام ایران صادر می‌شود به ناچار زمانی که برای یک نمونه صادراتی مشکلی پپدا شود. بقیه از گزند در امان نمی‌مانند؛ در این زمان، انگشت اتهام تنها به سمت یک شرکت یا صادرکننده خاص نیست، بلکه اعتبار کل پسته ایران به آسانی زیر سوال می‌رود و در یک کلام خطای یکی به پای همه نوشته می‌شود. نتیجه آنکه نه تنها همه امیدها برای صادرات این محصول ارزشمند به باد فنا می‌رود که دولت نیز برای مدتی یا حتی سال‌ها از درآمد ارزی حاصل از صدور پسته بی‌نصیب می ماند و از طرفی، باغدار هم حتی ضرر مالی زیادی متحمل می‌ شو د.
  نتیجه حاصل از مطالعه برندهای موفق حاکی از آن است که در بیشتر موارد، روند شکل‌گیری برندها بر این منوال بوده که در ابتدا فعالیتشان را از سطح ملی آغاز کرده و پس از جلب اعتماد شهروندان و مشتریان بومی، با بهره‌گیری از تکنیک‌ها و روش های نوین بازاریابی هویت واقعی خویش را به جهانیان شناسانده‌اند.  برند سازی؛ ضرورت، نه انتخاب
  سخت است حرفت را نفهمند،

  سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند،

  حالا میفهمم، که خدا چه زجری میکشد

  وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ،

  اشتباهی هم فهمیده اند.

 2. تشكر

  مدير اجرايي (23-04-1391)

 3.  

 4. #2
  مدیر ارشد انجمن
  mahsa آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  صلوات
  323
  دلنوشته
  2
  نوشته : 4,889      تشکر : 1,942
  6,104 در 2,952 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  mahsa آنلاین نیست.

  پیش فرض

  حال آنکه پشتوانه تاریخی و کیفیت پسته ایرانی به عنوان مزیت و شاخصی است که باید بتواند همواره بازارهای بین‌المللی رابه نفع محصول کشورمان تحت نفوذ خود درآورد و نقطه قوتی باشد برای ایجاد و ماندگاری برندهای خاص پسته ایرانی.
  در این خصوص باید چند نکته را مورد توجه قرار داد:
  1 - آنچه که قابل اهمیت است قابل رقابت نبودن در قیمت مشکل بزرگی برای محصول ما بوده است که شرایط رقابتی در بازارهای هدف را برای ما مشکل ساخته چرا که قیمت تمام شده پسته آمریکا بسیار ناچیز است و آنها بدون آنکه حاشیه سودشان پایین بیاید بازارهای جهانی را تحت سلطه خود در می‌آورند.
  2 - در کنار این سیاست‌بازی‌ها و فرصت‌طلبی‌های کشورهای غربی، مافیای اقتصادی نیز به بهانه توسعه نیافتگی کشور و نبود امکانات و تجهیزات به‌روز در بخش فرآوری و بسته‌بندی و عدم برند خاص و قوی، پسته را به صورت فله و ارزان به کشورهایی همچون امارات یا آلمان صادر می‌کنند که با فرآوری و بسته‌بندی های گوناگون و با نام‌های تجاری شناخته شده در مقصد سود کلانی برای آن کشورها مهیا می سازند.


  برند سازی؛ ضرورت، نه انتخاب
  سخت است حرفت را نفهمند،

  سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند،

  حالا میفهمم، که خدا چه زجری میکشد

  وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ،

  اشتباهی هم فهمیده اند.

 5. تشكر

  مدير اجرايي (23-04-1391)

 6. #3
  مدیر ارشد انجمن
  mahsa آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  صلوات
  323
  دلنوشته
  2
  نوشته : 4,889      تشکر : 1,942
  6,104 در 2,952 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  mahsa آنلاین نیست.

  پیش فرض

  3 - در این شرایط و در صورت تداوم بی‌برنامگی در بازار پسته، مجبور هستیم از سیاست‌های رقبای آمریکایی در بازار پسته تبعیت کنیم.
  4- تا چندی قبل، ثابت ماندن نرخ ارز درمقابل افزایش تورم در کشور، قدرت رقابت پسته‌کاران در بازارهای جهانی را با کاهش مواجه ساخت.
  5– ناهماهنگی در بازار پسته و عدم مدیریت بازار می‌تواند منجر به حذف پسته ایران از بازارهای جهانی شود.
  6- با درک اهمیت و ضرورت برندسازی در زمینه پسته، به عنوان نمونه شرکت فرآورده‌های غذایی “آجین خاورمیانه” برنامه‌هایی در آینده نزدیک جهت برندسازی “پستیژ” در نظر دارد که در برگیرنده موارد زیر می‌شود:
  شناسایی انتظارات و نیازهای ناگفته مصرف‌کنندگان، ‌ایجاد استراتژی بر اساس رفتار و نیاز مشتریان، توسعه محصول بر پایه تقاضا و نیازهای بازار هدف، حضور چشمگیر و سازنده در نمایشگاه‌های بین‌المللی، تشخیص ویژگی‌هایی که می‌تواند محصول را برای سلیقه‌ها و فرهنگ‌های گوناگون جذاب سازد، همچنین شناسایی فرصت‌ها جهت معرفی محصولی متمایز، بالابردن سطح عملکرد سازمان در بازاریابی، حفظ و ارتقای کیفیت و ایجاد نوآوری در محصولات به منظور منحصر ساختن آن.
  باید یادآور شد که برندسازی فرآیندی نیست که یک واحد تولیدی یا تجاری به تنهایی قادر به انجام آن باشد. دولت نقش بسیار مهمی در توسعه برند و برندسازی دارد و باید امتیازاتی برای صاحبان برند قائل شود و آنها را در مقابل هزینه‌هایی که برای ساخت برند انجام دهند، مورد حمایت قرار دهد.
  امیدواریم در سایه همت مسئولین فرصت‌ها را قدر دانسته و برای اعتلای کشور، تلاش‌های سازنده‌ای داشته باشیم.


  برند سازی؛ ضرورت، نه انتخاب
  سخت است حرفت را نفهمند،

  سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند،

  حالا میفهمم، که خدا چه زجری میکشد

  وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ،

  اشتباهی هم فهمیده اند.

 7. تشكر

  مدير اجرايي (23-04-1391)

 8. #4
  عضو كوشا

  تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394
  نوشته : 271      تشکر : 0
  110 در 96 پست تشکر شده
  وبلاگ : 10
  دریافت : 0      آپلود : 0
  forooghi73 آنلاین نیست.

  پیش فرض
  بدون توجه به اندازه شرکت و نوع کسب و کار شما، مسئله برندینگ یکی از مهمترین جنبه های هر کسب و کاری است و بهره مندی از آن یک مزیت بسیار مهم و با ارزش در بازار رقابتی امروز به حساب می آید. اما معنای آن چیست؟ و چگونه یک کسب و کار کوچک مانند شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟
  به زبان ساده برند قولی است که شما به مشتری می دهید، اینکه آنها از محصولات و خدمات شما چه انتظاری باید داشته باشند و این محصولات و خدمات چه تفاوتی با رقیب دارد؟ اینکه مشتری، شما را چگونه باید درک کند؟  آیا یک کسب و کار نو آور هستید؟ یا با تجربه و قابل اعتماد؟ آیا محصول شما با قیمت و کیفیت بالاست، یا با قیمت پایین و ارزش افزوده بالا؟ البته بدانید که در لحظه نمی توانید هر دو ویژگی را داشته باشید، بلکه جایگاه شما باید با توجه به مشتریان هدف شما تعیین شود.
  اساس برند شما بر لوگو شما استوار است – – وبسایت، بسته بندی و فعالیت های تبلیغاتی – – که همگی باید در هماهنگی با برند و انتقال دهنده آن باشد.

  استراتژی برند و سرمایه

  استراتژی برند چگونگی، چیستی، موقعیت زمانی و مکانی و مخاطب هدف شما را مشخص می کند. اینکه کجا تبلیغات خود را منتشر کنید، کانال های توزیع شما چگونه باشد و چگونه بصورت بصری و کلامی به ارتباط با مخاطب خود بپردازید، همه و همه جزء استراتژی برند شما قرار می گیرد. فرایند استراتژیک برندینگ منجر به داشتن یک سرمایه برند بسیار قوی می شود، که در ادامه منجر به همراه شدن محصولات و خدمات شرکت شما با ارزش افزوده بیشتر می شود که بر آن اساس شما قادر به درخواست مبلغ بیشتر در ازاء محصولات و خدمات خود از مشتری در مقایسه با محصولات و خدمات مشابه که دارای برند خاصی نیست، می باشید. به عنوان مثالی از این دست می توان به نوشابه کوکا کولا در مقابل یک نوشابه عادی و بدون برند دیگر اشاره کرد. تعریف کردن برند شما

  تعریف برند در عین اینکه فرایندی مشکل، زمان بر و نیازمند تخصص است، اما همانند سفری اعجاب انگیز برای شناخت کسب و کار در نظر گرفته می شود و در پایین ترین سطح نیازمند پاسخ گویی به سوالات زیر است: 1- هدف شرکت شما چیست؟
  2- ویژگیها و مزایای محصولات و خدمات شما چیست؟
  3- پیش از این مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه در مورد کسب و کار شما چگونه می اندیشند؟
  4- می خواهید شرکت شما را به عنوان دارنده چه ویژگیها و خصوصیاتی بشناسند؟ تحقیقات خود را انجام دهید. نیازها، عادات و علایق مشتریان فعلی و بالقوه خود را بشناسید. تنها بر تصورات خود به عنوان خواست مشتریان تکیه نکنید و در این راه از تجربه و تخصص مشاورین با تجربه بهره ببرید. زمانی که برند خود را تعریف کردید، چگونه آن را به دیگران می شناسانید؟ اینها راهکارهایی به این منظور است: یک لوگو فوق العاده در نظر بگیرید – و در همه جا آن را به نمایش بگذارید. پیام برند خود را مکتوب کنید – نکات اصلی که می خواهید از طریق برند خود انتقال دهید، چه مواردی هستند، تمام کارکنان و عوامل شما باید از این نکات مطلع باشند. برند خود را در تمامی جنبه های کسب و کار خود گسترش دهید – این مقوله از پاسخ گویی به تلفن ها تا پوشش کارکنان شما در جلسات رسمی و غیر رسمی گرفته تا امضاء درج شده در پایان ایمیل های ارسالی از طرف شما را شامل می شود .
  قالب و الگویی مشخص برای محتوای بازاریابی خود طراحی بکنید – اساس برند و لوگو(طرح و رنگ) خود را در تمام محتوای بازاریابی و تبلیغاتی خود در نظر داشته و به کار ببرید. برای خود یک شعار طراحی کنید – به شعار برند و تعهد خود در تمامی فعالیت ها، وفادار باشید و ثبات رویه داشته باشید. به برند خود وفادار باشید – اگر به قولی که به مشتریان داده اید، وفادار نباشید، آنها دیگر به شما مراجعه نکرده و همچنین شما را به دوستان و شبکه ارتباطی خود معرفی نمی کنند.
  1. از آن‌جا که همه چیز با یک تصمیم شروع می‌شود، برای ایجاد یک برند منحصر به فرد تصمیم بگیرید. موقعیت خود را به وضوح در بازار تعریف کنید و هر دو نقاط قوت و نقاط فروش بالقوه‌ی برند خود را تعریف کنید. 2. تصمیم بگیرید که کدام کانال با ارزش‌های برند شما در ارتباط است. به عنوان مثال فرض کنیم شما می‌خواهید ارتباطات خود را به صورت آنلاین برقرار کنید چون هنوز هم اینترنت یکی از کم‌هزینه‌ترین و موثرترین راه‌ها برای رسیدن به مخاطبان جهانی است. در این مورد شما احتمالا تصمیم می‌گیرید یک وبلاگ بسازید، پست‌های خود را از طریق رسانه‌های اجتماعی ترویج دهید و از بازاریابی ایمیل برای ساخت یک لیست وفادار مشترکان استفاده کنید. در این مسیر به یاد داشته باشید که از امنیت سیستم‌های خود بسیار محافظت کنید.
  3. در مورد رقبای خود تحقیق کنید. رقبای شما چه کاری انجام می‌دهند که برای برندینگ آن‌ها مفید است؟ موقعیت برند آن‌ها چگونه است؟ انجام ارزیابی به برند شما کمک خواهد کرد تا مزیت رقابتی خود را بهتر کنید و موقعیت بهتری در بازار برای خود ایجاد کنید. 4. اطلاعات کمی و کیفی در مورد رفتارهای خرید مشتریان جمع‌آوری کنید. نیازهای اصلی آن‌ها چیست؟ آیا از طریق تبلیغات، بازاریابی محتوا و یا محصولات خود می‌توانید با این نیاز مقابله کنید؟ آن‌چه را که منجر به خرید و افزایش وفاداری مشتریان می‌شود را کشف کنید.
  5. از یک مضمون که در ایجاد هویت برند نقش داشته باشد استفاده کنید. این مضمون می‌تواند هر چیزی باشد که به ترویج ارزش‌های اجتماعی بپردازد و برند را برای مردم ارزشمند کند. به عنوان مثال شرکت geico یک شرکت بیمه ماشین این ایده را در نظر گرفت که چرا شرکت‌ها با مشتریان به طور مستقیم در ارتباط نباشند و مردم پول خود را به جای این‌که به بیمه‌کنندگان بپردازند برای خود نگه دارند. 6. یادگیری از نمونه‌های موفق گذشته، برندهای موفق را به صورت موردی مطالعه و بررسی کنید. مطالعه‌ی موفقیت‌ها در هر زمینه‌ای مفید است و این کار به شما کمک خواهد کرد تا روی تکمیل و بهتر شدن برند تمرکز کنید. 7. در نهایت، همه چیز را پیگیری کنید. شما باید برخی از راه‌هایی که اثربخشی مفیدی در استراتژی برندینگ شما داشته باشد را کشف کنید زیرا شما نمی‌دانید چه چیزی کار خواهد کرد و چه چیزی کار نمی‌کند. تحقیقات بازار و پیگیری نتایج به شما کمک خواهد کرد تا بدانید چه چیزی برای برندینگ شما مفید است و نتایج مثبت به بار می‌آورد. به طور کلی علاوه بر چیزهایی که برای کسب‌وکارهای مشابه مفید بوده است، سعی کنید تحقیقات بازار را دقیق انجام دهید تا به نتایج مثبتی برسید.
  برند سازی؛ ضرورت، نه انتخاب

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •