سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: خانه‌داری سخت اما شیرین

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  جديد خانه‌داری سخت اما شیرین


  خانه‌داری سخت اما شیرین
  خانه‌داری مهم‌ترین و اصلی‌ترین كار خانم‌هاست. مهم نیست شاغل باشند یا خانه‌دار؛ هر خانمی در هر موقعیتی باید كارهای روزمره خانه را انجام دهد.

  خیلی از خانم‌ها هم بر این باورند كه خانه‌داری از جمله كارهای بسیار سخت و دشوار است كه معمولا آقایان درك چندان صحیحی از آن ندارند. البته نباید از حق گذشت و باید پذیرفت كه بعضی از آقایان در این مورد با خانم‌ها همكاری می‌كنند و بخشی از كارها را برعهده می‌گیرند. اما همه می‌دانیم خانم‌های خانه‌دار نه تعطیلی دارند و نه بیمه می‌شوند و در روزهای تعطیل هم كارهای آنها سخت‌تر و مشكل‌تر است. این نكته مهم را همین جا تذكر دهیم كه برخلاف تصور، كار خانه فقط به آشپزخانه محدود نمی‌شود، بلكه مجموعه كاری زیاد و متنوع است.
  در بسیاری از خانه‌ها، امور اقتصادی هم بر عهده خانم خانه است. به این معنا كه او باید طوری برنامه‌ریزی كند كه درآمد خانواده با مخارج ماهانه هماهنگ شود. حتی باید تلاش كند تا گاهی اوقات بتواند در آخر ماه كمی هم پس‌انداز داشته باشد.
  خانم خانه باید به كارهایی مانند خرید كردن هم برسد؛ آن‌هم بهترین مواد با نازل‌ترین قیمت. او باید از مایحتاج موجود در خانه و احیانا در انبار هم اطلاع دقیق داشته باشد. همچنین باید مطلع باشد در هفته پیش‌رو برای پخت‌وپز به چه موادی نیاز دارد. پس لازم است بداند كه چه موادی تمام شده یا رو به اتمام است و آنها را بموقع خریداری كرده تا با مشكل مواجه نشود.
  برای راحتی خیال افراد خانواده خوب است یك برنامه غذایی هفتگی تهیه و براساس این برنامه خرید هفتگی، بموقع و به‌اندازه انجام شود.
  نه‌تنها همه خانم‌ها كه آقایان و فرزندان نیز می‌دانند كارهای خانه‌ فقط در خرید و پخت غذا خلاصه نمی‌شود؛ خانه نیاز به نظافت و شست‌وشو دارد. تمام خانه اعم از اتاق‌ها و آشپزخانه و سرویس‌ها باید هر روز نظافت و گردگیری شود. اگر در خانه فرزند كوچكی باشد باید همزمان با آشپزی و دیگر كارهای روزمره، از او هم به نحو احسن نگهداری شود. همچنین اگر خانواده‌ای فرزند مدرسه‌ای داشته باشند، مادر باید به درس و مشق او هم رسیدگی كند. به این ترتیب مسئولیت‌های خانم خانه تمامی ندارد؛ كارهایی كه هر روز باید با نظم و دقت انجام شود.

  خانم شاغلی كه بعدازظهر پس از یك روز كاری به خانه برمی‌گردد، اگر مجبور باشد تمام كارها را یك‌تنه و بدون كمك دیگران انجام دهد مسلما كاری سخت و طاقت‌فرسا پیش رو دارد. پس خوب است اعضای خانواده دست به دست هم داده و هر كدام در حد توان‌شان كاری را انجام دهند
  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 2. تشكرها 5


 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض  سحرخیزترین عضو خانواده


  خانم‌ خانه به طور معمول صبح‌ها زودتر از دیگر اعضای خانواده از خواب برمی‌خیزد و بساط صبحانه را آماده می‌كند و تا آخر شب كه شام را داده و كارهای مختلف پیش از خوابیدن را انجام می‌دهد، سرگرم كار و تلاش است. آشپزی، نظافت، شست‌وشوی لباس‌های چرك، خرید مایحتاج زندگی و بعضی اوقات رساندن بچه‌ها به مدرسه و مهدكودك و... همه در فهرست وظایف خانم خانه است.

  حالا سوال این است كه چرا بیشتر خانم‌ها از كارهای روزمره خانه خسته نمی‌شوند؟ چرا مادرها كمتر از سایر افراد خانه از خستگی شكایت می‌كنند؟

  شاید بتوان پاسخ این‌گونه سوال‌ها را در عشق زن به فرزندان، همسر و زندگی جستجو كرد؛ عشقی كه موتور محركه زندگی و بویژه خانم خانه است. مادران با عشق و علاقه خاصی كه خداوند در دل آنها نهاده است، كارهایی را انجام می‌دهند كه از دست فرد دیگری برنمی‌آید و جالب آن‌كه خستگی آنها با یك لبخند یا جمله‌ای محبت‌آمیز از بین می‌رود.

  دست در دست هم
  اگر در خانه‌ای اعتقاد به برنامه‌ریزی وجود داشته باشد، اگر تمام كارها با هماهنگی و مشاركت افراد خانواده انجام پذیرد، در زمان و سختی كارها صرفه‌جویی خواهد شد. پس خوب است خانم خانه در كنار دیگر كارهای روزانه‌اش، تلاش كند این فرهنگ را نیز در خانواده جا بیندازد و انجام بعضی از كارهای روزمره را به دیگر افراد بسپارد. البته در این مورد باید براساس سن و سال و مشغولیت‌های آنها اقدام شود، اما خوب است هر كسی گوشه‌ای از كار را بگیرد. این موضوع در مورد خانم‌های شاغل اهمیت بیشتری پیدا می‌كند؛ خانم شاغلی كه بعدازظهر پس از یك روز كاری به خانه برمی‌گردد، اگر مجبور باشد تمام كارها را یك‌تنه و بدون كمك دیگران انجام دهد مسلما كاری سخت و طاقت‌فرسا پیش رو دارد. پس خوب است اعضای خانواده دست به دست هم داده و هر كدام در حد توان‌شان كاری را انجام دهند. ولی برای خانم‌های خانه‌دار وضع فرق می‌كند. آنها همیشه در خانه هستند؛ وقت زیادی برای انجام كارها دارند و با یك برنامه‌ریزی دقیق می‌توانند به تمام‌كارها رسیدگی كنند. ولی در همین خانه‌ها هم خوب است همه بدانند كارهای خانه سخت و دشوار و تمام نشدنی است. اما چون این كار برای افرادی است كه خانم خانه از دل و جان دوستشان دارد، همراه با خستگی، نوعی لذت هم احساس می‌كند.


  بخش خانواده ایرانی تبیان  منبع : چهاردیواری

  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد.... 5. Top | #3

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  1634
  نوشته
  486
  تشکر
  5,386
  مورد تشکر
  2,592 در 513
  دریافت
  1
  آپلود
  0

  پیش فرض

  یک زن خانه دار مسئولیت های آدم های زیادی رو انجام میده
  ظرف شستن
  آشپزی
  پرستاری بچه ها
  تمیز کردن خانه
  شستن لباس ها
  رسیدگی به مهمان ها
  در وقت بیماری مراقبت از اعضای خانواده


  اگر یک زن در خانه نبود و قرار بود برای همه اینها پولی پرداخته بشه هزینش چقدر میشد؟
  مسلما از حقوق مرد خانه بیشتر میشد
  اما درسته که زن ها برای این کار هیچ حقوقی دریافت نمیکنن
  اما میشه حداقل با یک لبخدن و روی خوش ازشون تشکر کرد و بهشون بگیم که میدونیم به خانواده لطف میکنن
  این همه خستگی ها رو از بین میبره
  امضاء

  دلم به مستحبی خوش است
  که جوابش واجب است
  السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه
 6. تشكرها 4


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی