سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: آرشیو اخبار قرآنی درمهر ماه 91

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه آرشیو اخبار قرآنی درمهر ماه 91

  رئیس امور بین الملل سازمان کتابخانه‌های آستان قدس رضوی از نمایش قرآن منسوب به دستخط امام رضا(ع) به همراه آثار منحصر به فرد متعلق به آن حضرت به مناسبت دهه کرامت در حرم رضوی خبر داد.
  مهدی قیصری نیک، رئیس امور بین الملل کتابخانه های آستان قدس رضوی اظهارکرد: این نمایشگاه با ارائه آثار خطی و چاپ سنگی با موضوع امام علی بن موسی الرضا(ع) در محل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شده است.  وی گفت: اسماء الحسنی، رساله ذهبیه، تحفه الزائرین، خطبه توحیدیه، شرایع الاسلام، تحفه صفویه، تحفه الرضویه و بهار الانوار از کتب خطی ارزشمند این نمایشگاه است.
  وی بیان کرد: عیون اخبار الرضا، تحفه الطوسیه، کاشف النقاب و تحفه الرضویه نیز از کتب چاپ سنگی است که درمعرض نمایش عموم قرار گرفته است.
  وی به یکی از نفیس‌ترین آثاری که در کتابخانۀ آستان قدس رضوی نگهداری می شود، نسخه‌ اسماء الحسنی که توسط عبدالجبّار اصفهانی ـ شاگرد طراز اول میرعماد ـ به رشتۀ کتابت درآمده اشاره کرد و افزود: مضمون آن حاوی مطالب مبارکی اززبان امام علی بن موسی الرضا (ع) در باب خواص اسماء الله است.
  وی افزود: رسالۀ ذهبیه، که دارای 48 برگ و به خط نسخ خوش 7 سطری و جدول بندی به طلا و تحریر است؛ عناوین به طلا؛ دارای یک سرلوح مزدوج مزین و منقش در زمینۀ لاجورد؛ در میان کتیبه، به خط ثلث؛ کمندکشی به زر تحریردار و دارای جلد تیماج خرمایی است.
  وی اضافه کرد: تحفه الزائرین که مجموعه ای از ادعیه های مشهور واحادیث مخصوص حضرت رضا(ع) و از شاهکارهای دوره ناصرالدین شاه قاجار محسوب می شود نیز از دیگر آثار خطی نفیس این نمایشگاه است.
  منبع : مهر

  امضاء

 2. تشكرها 4


 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه بخش كتبی جشنواره ملی قرآن دانشجويان با حضور 238 متسابق برگزار می‌شود

  بخش كتبی جشنواره ملی قرآن دانشجويان با حضور 238 متسابق برگزار می‌شود

  گروه فعاليت‌های قرآن: بخش كتبی بيست‌وهفتمين جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان كشور روز پنج‌شنبه، 13 مهر ماه، با حضور 238 نفر از راه‌يافتگان به مرحله نهايی برگزار خواهد شد كه اين شركت كنندگان در آزمون شفاهی نيز حضور خواهند يافت.

  علی مطهری، مسئول دبيرخانه بيست‌وهفتمين جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان كشور، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) با اعلام اين خبر گفت: مقدمات كار برای برگزاری مناسب بخش كتبی بيست‌وهفتمين جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان كشور مهيا شده است و در روز پنج‌شنبه، 13 مهر ماه، شاهد برگزاری رقابت‌ خوبی خواهيم بود.

  وی در ادامه با اشاره به اينكه پذيرش متسابقان از روز چهارشنبه، 12 مهر ماه، و يك روز قبل از آغاز مسابقات شروع خواهد شد، گفت: بخش كتبی اين جشنواره نيز روز پنج‌شنبه در مجتمع فرهنگی دانشجويی 13 آبان برگزار خواهد شد.

  مسئول دبيرخانه بيست‌وهفتمين جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان كشور تصريح كرد: از يكی دو سال گذشته بخش كتبی جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان همراه با آزمون شفاهی بوده است و متسابقان بخش كتبی علاوه بر آزمون كتبی در آزمون شفاهی نيز شركت خواهند كرد.

  مطهری در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون بخش كتبی از ساعت 10 تا 11:30 روز پنج‌شنبه 13 مهر ماه اظهار كرد: قبل از آزمون بخش كتبی آزمون شفاهی از شركت كنندگان در ساعت 8 تا 9:30 به عمل می‌آيد كه دارای 30 نمره خواهد بود و با امتياز نهايی متسابق جمع بسته می‌شود.

  وی در ادامه اظهار كرد: به افرادی كه نتوانند در آزمون شفاهی نوبت صبح شركت كنند شانس مجددی داده خواهد شد تا در بعد‌ازظهر همان روز در آزمون شفاهی شركت كنند.

  مسئول دبيرخانه بيست‌وهفتمين جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان كشور در ادامه در پاسخ به اين سؤال كه برگزاری آزمون شفاهی برای شركت كنندگان بخش كتبی تا چه ميزان می‌تواند بر معرفی نفرات برتر تأثيرگذار باشد، گفت: مطمئناً در سطوح بالا بسيار تأثيرگذار خواهد بود و اين تأثير زمانی بيشتر خود را نشان خواهد داد كه امتياز نفرات برتر به هم نزديك باشد.

  مطهری در ادامه به دلايل اضافه كردن آزمون شفاهی به بخش كتبی اين جشنواره اشاره كرد و گفت: اضافه كردن آزمون شفاهی به بخش كتبی جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان كشور به اين دليل بود كه ممكن است فردی رتبه برتر مسابقات را به دست بياورد اما از لحاظ قرائت قرآن كريم تبحر چندانی نداشته باشد كه اين در شأن يك برگزيده مسابقات قرآن نخواهد بود.

  وی افزود: با توجه به اينكه آزمون شفاهی مقدماتی بخش كتبی سال‌های زيادی نيست كه اعمال می‌شود امتياز زيادی برای آن در نظر گرفته نشده است و مطمئناً در سال‌های آينده امتياز بخش شفاهی بيشتر خواهد شد و تأثير بيشتری بر نتايج نهايی خواهد گذاشت.

  مسئول دبيرخانه بيست‌وهفتمين جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان كشور در ادامه به ارائه آماری از تعداد متسابقان بخش كتبی پرداخت و تصريح كرد: در بخش كتبی اين جشنواره مجموعاً 238 نفر حاضر خواهند شد كه از اين تعداد 85 نفر را آقايان و 153 نفر را بانوان تشكيل می‌دهند.

  علی مطهری در ادامه با اشاره به اينكه مسابقات بخش كتبی در چهار رشته برگزار می‌شود، اظهار كرد: در رشته ديدگاه معصومين(ع) 22 نفر آقا و 43 نفر از بانوان، در رشته فرازهايی از قرآن 20 نفر از آقايان و 39 نفر از بانوان حضور خواهند داشت، همچنين در رشته قرآن‌شناسی 17 نفر از آقايان و 39 نفر از بانوان و در رشته مفاهيم قرآن كريم نيز 20 نفر از آقايان و 39 نفر از بانوان حضور خواهند داشت.

  مسئول دبيرخانه بيست‌وهفتمين جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان كشور در پايان با اشاره به اينكه نتايج اين آزمون به صورت كامپيوتری محاسبه خواهد شد، گفت: نتايج آزمون تا يك روز بعد از برگزاری مسابقات اعلام خواهد شد.

  يادآور می‌شود، بيست‌وهفتمين جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان كشور در بخش كتبی 13 مهر و در بخش شفاهی نيز از هشتم تا 11 آبان ماه به ميزبانی بسيج دانشجويی و در مجتمع فرهنگی دانشجويی 13 آبان برگزار خواهد شد.
  ایکنا  امضاء

 5. تشكرها 5

  مدير اجرايي (11-07-1391), بيرق ظهور (10-07-1391), شهیده (13-07-1391), شهاب منتظر*غلام علی اصغر(ع) (10-07-1391), عهد آسمانى (10-07-1391)

 6. Top | #3

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  دی 1389
  شماره عضویت
  970
  نوشته
  1,662
  تشکر
  8,737
  مورد تشکر
  6,838 در 1,628
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه آغاز ثبت‌‌ نام هجدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث جامعة‌المصطفی(ص)

  آغاز ثبت‌‌ نام هجدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث جامعة‌المصطفی(ص)

  گروه فعاليت‌های قرآنی: ثبت‌‌ نام هجدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث جامعةالمصطفی(ص) العالمية ويژه طلاب غيرايرانی آغاز شد.

  حسين اسدی، مديركل امور قرآن و حديث جامعةالمصطفی(ص)العالمية و رئيس ستاد برگزاری المپياد بين‌المللی قرآن و حديث، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه قم، با اعلام اين خبر گفت: ثبت‌ نام اين دوره از المپياد از 11 مهرماه آغاز و تا پايان اين ماه نيز ادامه خواهد داشت.

  وی با عنايت به نامگذاری سال تحصيلی جديد به نام «قرآن كريم و پيامبر اعظم(ص)» از سوی رئيس جامعة‌المصطفی(ص) تأكيد كرد: در اين سال اهتمام ويژه‌ای نسبت به تقويت ابعاد علمی و عملی خواهيم داشت و رسالت‌های حوزوی المصطفی(ص) در تمامی رشته‌های المپياد در حوزه قرآن و حديث، عمق‌بخشی محتوايی رشته‌های المپياد است.

  رئيس ستاد برگزاری المپياد بين‌المللی قرآن و حديث ادامه داد: اين دوره از المپياد همانند دوره‌های پيشين همزمان در داخل و خارج از كشور برگزار می‌شود و در اين مسابقات طلاب مراكز و دانشجويان دانشگاه مجازی المصطفی(ص) شركت می‌كنند.

  وی افزود: آيين افتتاحيه اين المپياد همزمان با ميلاد امام هادی(ع) در مجتمع عالی فقه و آزمون‌های كتبی و مرحله مقدماتی آزمون‌های شفاهی نيز در آبان و آذرماه برگزار می‌شود.

  اسدی بيان كرد: همچنين مرحله نهايی آزمون‌های شفاهی با حضور نفرات راه يافته به اين مرحله در اوايل بهمن‌ماه همزمان با هفته وحدت و آيين اختتاميه و مراسم تجليل از يك شخصيت قرآنی و يك مركز قرآنی نيز در شب ميلاد پيامبر اعظم(ص) در سالن قدس مجتمع عالی امام خمينی(ره) برگزار می‌شود.

  اسدی گفت: پيرو مصوبه شورای سياستگذاری المپياد قرآن و حديث، كميته ويژه‌ای به‌منظور تجليل از شخصيت‌های قرآنی و حديثی تأثيرگذار در عرصه بين‌‌الملل در ستاد برگزاری المپياد تشكيل شده تا برترين‌ها را در چند بخش شخصيت‌های قرآنی، مراكز قرآنی و انجمن‌های قرآنی المصطفی(ص) تعيين و برای تجليل در آيين اختتاميه المپياد معرفی كند.

  يادآور می‌شود، در نخستين مرحله تجليل از شخصيت‌های قرآنی، سال گذشته همزمان با اختتاميه المپياد هفدهم، از خدمات قرآنی حجت‌الاسلام والمسلمين محسن قرائتی در عرصه بين‌الملل تجليل شد.


  امضاء 7. تشكرها 7


 8. Top | #4

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  1634
  نوشته
  486
  تشکر
  5,386
  مورد تشکر
  2,592 در 513
  دریافت
  1
  آپلود
  0

  پیش فرض

  سلام
  من اگر بخوام شرکت کنم نمیشه؟
  امضاء

  دلم به مستحبی خوش است
  که جوابش واجب است
  السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه
 9. تشكر

  مدير اجرايي (14-07-1391)

 10. Top | #5

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه یازدهمین محفل قرآنی"طراوت تلاوت" برگزار شد


  یازدهمین محفل قرآنی "طرح تلاوت" در مسجد محمدی شیراز برگزار شد.

  به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، مصطفی امیری مسئول برگزاری طرح "طراوت تلاوت" گفت: به مناسبت فرا رسیدن یکم ذی الحجه و همزمان با سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) یازدهمین محفل از سلسله محفل های طرح تلاوت با حضور نمازگزاران و دوستداران کلام وحی در مسجد محمدی شیراز برگزار شد.

  وی با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری که" احتیاج است جلساتی باشد فقط برای شنیدن کلام الهی" اظهار داشت: این طرح ابتکاری به صورت ماهیانه در اولین روز ماه های قمری در شیراز صورت می پذیرد.

  امیری در خصوص نحوه برگزاری این محافل گفت: علاوه بر تلاوت آیات قرآن، شرح و بررسی آیات، توضیح نکات تجویدی، سخنرانی در خصوص ضرورت و اهمیت قرائت قرآن و همچنین ارائه و انتقال تجربیات قاریان و حافظان قرآن کریم به نوجوانان و جوانان از برنامه های ویژه ای است که در طرح طراوت تلاوت اجرا می شود.

  مسئول برگزاری محفل "طراوت تلاوت" تصریح کرد: یازدهمین محفل این طرح با تلاوت سید رضا نجیبی از قاریان ممتاز و جوان استان فارس یکم ذی الحجه در مسجد محمدی شیراز برگزار شد.  امضاء


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی