سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: اشخاص ذکر شده در سوره های قرآن کریم

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو ثابت
  تاریخ عضویت
  امرداد 1390
  شماره عضویت
  1628
  نوشته
  865
  تشکر
  2,288
  مورد تشکر
  3,894 در 915
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض اشخاص ذکر شده در سوره های قرآن کریم
  اسامی اشخاصی که در سوره های قرآن کریم از آنها یاد شده است را ادامه بیان خواهیم کرد.


  ان شاءالله  مطالب برگرفته شده از:
  http://tet.com/Quran/Gadgets/Quran/Get.aspx?t=1&sno=2&ano=1&tab=5
  امضاء


 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  عضو ثابت
  تاریخ عضویت
  امرداد 1390
  شماره عضویت
  1628
  نوشته
  865
  تشکر
  2,288
  مورد تشکر
  3,894 در 915
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض
  معرفی اشخاص ذکر شده در سوره مبارکه
  بقره


  نام : آدم
  نخستین انسان آفریده شده از خاک و نخستین پیامبر خدا در روی زمین

  آدم به زبان عربی به معنی در آوردن، ساختن و خاک سرخ است. در قرآن کریم واژه آدم به صورت مفرد 15 بار، بنی آدم 7 بار و ابنی آدم و ذریه آدم و کمثل آدم هر کدام یک بار به کار رفته است. اکثریت لغویون و مفسران واژه آدم را علم شخصی گرفته و نام یک فرد دانسته اند و بعضی هم آن را مثل نسان و بشر، نوع دانسته اند.
  آدم در آیات 31 و 33 و 34 و 35 و 37 سوره بقره آمده است.

  نام : ابراهیم
  خلیل الله، دومین پیامبر اولوالعزم و از اجداد حضرت موسی و عیسی و محمد(ص)

  در 63 آیه از 25 سوره قرآن 69 بار نام ابراهیم ذکر شده و چهاردهمین سوره قرآن به نام اوست که 52 آیه دارد. کلمه ابراهیم لفظ عجمی است که مرکب از «اب» به معنای پدر و «راحیم» به معنای «رحیم» است. القاب او خلیل الله (برگرفته از آیه 125 سوره نساء) ابوالانبیاء و ابوالفتیان می باشد. این پیامبر بزرگ در شهر «اور» از شهرهای بابل به دنیا آمد و در همان جا بزرگ شد و با بت پرستان به مبارزه پرداخت و سپس به شام هجرت فرمود. اسحاق و اسماعیل از پیامبران الهی از فرزندان حضرت ابراهیم بوده اند. درباره مدت عمر این پیامبر الهی از 175 تا 200 سال ذکر شده و دفن وی به وسیله فرزندانش در «حبرون» همان الخلیل امروزی انجام گرفته است.
  در 12 آیه از سوره بقره کلمه ابراهیم آمده است.

  نام : ابلیس
  نام خاص موجودی زنده، مکلف، متمرد از فرمان الهی و رانده شده از درگاه وی

  درباره ریشه لغوی ابلیس برخی از لغت شناسان و مفسران آنرا واژه ای عربی از ریشه « ب-ل-س» به معنای یأس، حزن، درماندن ذکر کرده اند و برخی دیگر این واژه را عجمی (غیر عربی) دانسته اند. ابلیس به معنای کسی است که خیری نزد او یافت نشود و یا آنکه شر از او برخیزد و از رحمت الهی مایوس و پشیمان باشد.
  کلمه ابلیس در آیه 34 سوره بقره آمده است.  نام : اسباط
  پیامبرانی از آل یعقوب (علیه السلام)

  اسباط جمع سبط و برگرفته از ریشه (س-ب-ط) به معنی امتداد و انتشار و در مورد نوادگان و افراد یک نسل به کار می رود. (العین، ص359)
  کلمه اسباط در آیات 136 و 140 آمده است.

  نام : اسحاق
  از پیامبرن الهی، فرزند حضرت ابراهیم و نیای بنی اسرائیل

  نام این پیامبر الهی 17 بار در قرآن کریم آمده است. مشهور لغویان اسحاق را واژه ای عبری می دانند که از «یصحاق» به معنای «می خندد» گرفته شده است اگرچه برخی آنرا عربی و مشتق از (س-ح-ق) دانستند. ( لسان العرب، ج6، ص 195)
  کلمه اسحاق در آیات 133 و 136 و 140 آمده است.

  نام : اسماعیل
  فرزند بزرگ حضرت ابراهیم جد اعلی پیامبر خاتم(ص) از پیامبران الهی ملقب به ذبیح الله

  اسماعیل واژه غیر عربی و معرب «اشماعیل» به معنی « خدایا دعایم را بشنو» واژه اسماعیل 12 بار در قرآن آمده است و به نظر بیشتر مفسران « اسماعیل صادق الوعد» در آیات 55-54 سوره مریم همان اسماعیل پسر حضرت ابراهیم است. همچنین آیات 107-101 سوره صافات که به داستان ذبح فرزند ابراهیم پرداخته نیز درباره حضرت اسماعیل است. پس از تولد حضرت اسماعیل از مادرش هاجر به فرمان خدا با راهنمایی جبرئیل در مکه که محل « غیر ذی زرع» ساکن شدند. (ابراهیم/37)
  کلمه اسماعیل در آیات 125 و 127 و 133 و 136 و 140 آمده است.


  نام : جالوت
  از حکام بلاد بین مصر و فلسطین، کشته شده به دست داود (ع)

  لفظ جالوت سه بار در قرآن مجيد تكرار شده است. جالوت كلمه عجمى است. در تورات نام جالوت، جلیات آمده است. نام فرمانده لشگرى بود كه بنى اسرائيل به جنگ آنها رفتند و حضرت داود او را در ميدان جنگ بكشت، بنى اسرائيل از او و لشگريانش هراسان و بيمناك بودند. «... قالُوا لا طاقَةَ لَنَا الْيَوْمَ بِجالُوتَ وَ جُنُودِهِ ... وَ لَمَّا بَرَزُوا لِجالُوتَ وَ جُنُودِهِ .... فَهَزَمُوهُمْ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ قَتَلَ داوُدُ جالُوتَ ... » (بقره/251-249) چون طالوت با لشكريان خود بيرون شد، گفت: «خداوند شما را به وسيله رودخانه‏اى خواهد آزمود. پس هر كس از آن بنوشد از پيروان من نيست و هر كس از آن نخورد، قطعاً او از پيروان من است، مگر كسى كه با دستش كفى برگيرد. پس همگى‏ جز اندكى از آنها، از آن نوشيدند. هنگامى كه طالوت با كسانى كه همراه وى ايمان آورده بودند، از آن نهر گذشتند، گفتند: «امروز ما را ياراى مقابله با جالوت و سپاهيانش نيست.» كسانى كه به ديدار خداوند يقين داشتند، گفتند:«بسا گروهى اندك كه بر گروهى بسيار، به اذن خدا پيروز شدند و خداوند با شكيبايان است.» و هنگامى كه با جالوت و سپاهيانش روبرو شدند، گفتند: «پروردگارا، بر دلهاى ما شكيبايى فرو ريز و گامهاى ما را استوار دار و ما را بر گروه كافران پيروز فرماى.» پس آنان را به اذن خدا شكست دادند و داوود، جالوت را كشت و خداوند به او پادشاهى و حكمت ارزانى داشت و از آنچه مى‏خواست به او آموخت. اگر خداوند برخى از مردم را به وسيله برخى ديگر دفع نمى‏كرد، قطعاً زمين تباه مى‏گرديد. ولى خداوند نسبت به جهانيان تفضّل دارد.
  کلمه جالوت در آیات 249 و 250 و 251 آمده است.

  نام : داود (علیه السلام)
  از انبیاء بنی اسرائیل

  نام حضرت داود (علیه السلام) شانزده بار در قرآن مجید آمده است. داود به عبری داوید تلفظ می شود که به معنی محبوب است.
  کلمه داوود در آیه 251 سوره بقره آمده است

  ادامه دارد...
  امضاء


 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  عضو ثابت
  تاریخ عضویت
  امرداد 1390
  شماره عضویت
  1628
  نوشته
  865
  تشکر
  2,288
  مورد تشکر
  3,894 در 915
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  ادامه معرفی اشخاص ذکر شده در سوره مبارکه بقره

  نام : سلیمان
  از انبیاء معروف بنی اسرائیل

  از انبياء معروف بنى اسرائيل، نام مبارك سلیمان هفده بار در قرآن ذكر شده و پسر داود نبى است.
  کلمه سلیمان دو مرتبه در آیه 102 سوره بقره آمده است


  نام : طاغوت
  خدایان دروغین و مردم متجاوز

  اين كلمه هشت بار در قرآن كريم آمده و مراد از آن خدايان دروغين و مردمان متجاوز و طاغى است.آن در اصل مصدر است و قبل از اعلال طَغيوت بود. سپس ياء به جاى غين آمد و به واسطه تحرك و انفتاح ما قبل، مبدل به الف شد. دليل مصدريّت آن صحت اطلاقش به مفرد و جمع است. گرچه اصل آن مصدر است ولى بجاى فاعل يعنى طاغى بكار مي رود. (قاموس قرآن، ج‏4، ص225)
  کلمه طاغوت در ایات 256 و 257 سوره بقره آمده است.
  نام : طالوت
  فرمانده بنی اسرائیل از طرف خدا

  اسم طالوت دو بار در قرآن مجيد آمده است‏. نام فرماندهى است كه بر بنى اسرائيل از طرف خدا به واسطه بعضى از پيامبران آنها، تعيين گرديد. (قاموس قرآن، ج‏4، ص227) طالوت اسم عجمى است.
  کلمه طالوت در آیات 247 و 249 آمده است.


  نام : مریم
  دختر عمران، مادر عيسى عليه السّلام

  مریم زني است كه قرآن به پاكى او شهادت داده است و نامش سى و چهار بار در سوره‏هاى بقره و آل عمران و نساء و مائده و مريم و مؤمنون و زخرف و تحريم ذکر شده است.
  کلمه مریم در آیات 87 و 253 سوره بقره آمده است.


  نام : موسی
  از پیامبران اولوالعزم مبعوث شده بر قوم بنی اسرائیل

  نام مبارك موسی 136 بار در كلام اللّه مجيد بكار رفته است. كلمه موسى به زبان قبطى از دو كلمه تركيب شده است: يكى كلمه (مو) كه به معناى آب است و ديگرى كلمه (سى یا شى) كه به معناى درخت مي باشد. سبب اينكه حضرت موسى به اين نام ناميده شد، اين بود که آن تابوتى كه حضرت موسى در آن يافت شد نزديك آب و درخت بود. آن تابوت را كنيزان آسيه زن فرعون كه براى غسل كردن بيرون رفته بودند يافتند. لفظ موسى در عربى به معنى تيغ دلاكى است. (حجة التفاسير و بلاغ الإكسير، جلداول‏مقدمه، ص249)
  کلمه موسی 13 مرتبه در سوره بقره آمده است.


  نام : ميكال
  فرشته ای از فرشتگان چهارگانه مشهور

  نام میکال یا میکائیل، فقط یکبار در قرآن مجید آمده است: «مَنْ كانَ عَدُوًّا لِلَّهِ وَ مَلائِكَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْرِيلَ وَ مِيكالَ فَإِنَّ اللَّهَ عَدُوٌّ لِلْكافِرِينَ» «هر كس كه دشمن خدا و فرشتگان و فرستادگان او (پيامبران) و دشمن جبرئيل و ميكائيل باشد پس بي گمان خدا (نيز) دشمن كافران است.» (بقره/98)


  نام : هاروت و ماروت
  دو فرشته ای که بر سرزمین بابل فرستاده شد

  هاروت و ماروت يكبار بيشتر در قرآن مجيد نيامده اند. «... وَ ما أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبابِلَ هارُوتَ وَ مارُوتَ ...» (بقره/102) «الملكين» به فتح لام به معنى دو فرشته مي شود و به قرائتی دیگر به كسر لام نقل شده كه به معنى دو پادشاه است.


  نام : جبریل
  یکی از چهار فرشته مقرب، موکل وحی

  جبریل یا جبرائیل افضل ملائکه و واسطه بین خدا و رسلش است و لفظ جبریل سه بار در قرآن مجید تکرار شده است. (بقره/97و 98؛ تحریم/4)
  کلمه جبریل در آیات 97 و 98 سوره بقره آمده است.

  امضاء


 5. Top | #4

  عنوان کاربر
  عضو ثابت
  تاریخ عضویت
  امرداد 1390
  شماره عضویت
  1628
  نوشته
  865
  تشکر
  2,288
  مورد تشکر
  3,894 در 915
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض  معرفی اشخاص ذکر شده در سوره مبارکه
  آل عمران  نام : آدم
  نخستین انسان آفریده شده از خاک و نخستین پیامبر خدا در روی زمین


  آدم به زبان عربی به معنی در آوردن، ساختن و خاک سرخ است. در قرآن کریم واژه آدم به صورت مفرد 15 بار، بنی آدم 7 بار و ابنی آدم و ذریه آدم و کمثل آدم هر کدام یک بار به کار رفته است. اکثریت لغویون و مفسران واژه آدم را علم شخصی گرفته و نام یک فرد دانسته اند و بعضی هم آن را مثل نسان و بشر، نوع دانسته اند.

  کلمه آدم در آیات 33 و 59 این سوره آمده است.

  نام : ابراهیم
  خلیل الله، دومین پیامبر اولوالعزم و از اجداد حضرت موسی و عیسی و محمد(صلی الله تعالی علیه


  در 63 آیه از 25 سوره قرآن 69 بار نام ابراهیم ذکر شده و چهاردهمین سوره قرآن به نام اوست که 52 آیه دارد. کلمه ابراهیم لفظ عجمی است که مرکب از «اب» به معنای پدر و «راحیم» به معنای «رحیم» است. القاب او خلیل الله (برگرفته از آیه 125 سوره نساء) ابوالانبیاء و ابوالفتیان می باشد. این پیامبر بزرگ در شهر «اور» از شهرهای بابل به دنیا آمد و در همان جا بزرگ شد و با بت پرستان به مبارزه پرداخت و سپس به شام هجرت فرمود. اسحاق و اسماعیل از پیامبران الهی از فرزندان حضرت ابراهیم بوده اند. درباره مدت عمر این پیامبر الهی از 175 تا 200 سال ذکر شده و دفن وی به وسیله فرزندانش در «حبرون» همان الخلیل امروزی انجام گرفته است.)

  کلمه ابراهیم هفت مرتبه در این سوره آمده است.  نام : اسباط
  پیامبرانی از آل یعقوب (علیه السلام)


  اسباط جمع سبط و برگرفته از ریشه (س-ب-ط) به معنی امتداد و انتشار و در مورد نوادگان و افراد یک نسل به کار می رود. (العین، ص359)

  کلمه اسباط در آیه 64 این سوره آمده است.


  نام : اسحاق
  از پیامبرن الهی، فرزند حضرت ابراهیم و نیای بنی اسرائیل


  نام این پیامبر الهی 17 بار در قرآن کریم آمده است. مشهور لغویان اسحاق را واژه ای عبری می دانند که از «یصحاق» به معنای «می خندد» گرفته شده است اگرچه برخی آنرا عربی و مشتق از (س-ح-ق) دانستند. ( لسان العرب، ج6، ص 195)

  کلمه اسحاق در آیه 84 این سوره آمده است.


  نام : اسرائیل
  لقب حضرت یعقوب(علیه السلام)


  اسرائیل لقب یعقوب بن اسحاق است و به این عنوان فقط یکبار در آیه 77 سوره آل عمران از او یاد شده است. در 16مورد یعقوب به نام اصلی خویش در ردیف پیامبران و نامش در شمار فرزندان ابراهیم درج گردیده است. ولی از یهود در بیشتر موارد قرآنی تحت عنوان « بنی اسرائیل» یاد شده است. اسرائیل لغتی« عبری» به معنی «محارب با خدا» و یا «سرباز خدا» یا «برگزیده خدا» بعضی از مفسرین لفظ اسرائیل را مشتق از سراء به معنی سیر در شب می دانند.

  کلمه اسرائیل در آیات 49 و 93 این سوره آمده است.


  نام : اسماعیل
  فرزند بزرگ حضرت ابراهیم جد اعلی پیامبر خاتماز پیامبران الهی ملقب به ذبیح الله


  اسماعیل واژه غیر عربی و معرب «اشماعیل» به معنی « خدایا دعایم را بشنو» واژه اسماعیل 12 بار در قرآن آمده است و به نظر بیشتر مفسران « اسماعیل صادق الوعد» در آیات 55-54 سوره مریم همان اسماعیل پسر حضرت ابراهیم است.

  کلمه اسماعیل در آیه 84 این سوره آمده است.

  نام : زکریا
  از پیامبران بنی اسرائیل

  نام زکریا هفت بار در قرآن ذکر شده است. (آل عمران/37و38)


  ادامه دارد

  امضاء


 6. Top | #5

  عنوان کاربر
  عضو ثابت
  تاریخ عضویت
  امرداد 1390
  شماره عضویت
  1628
  نوشته
  865
  تشکر
  2,288
  مورد تشکر
  3,894 در 915
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  ادامه معرفی اشخاص ذکر شده در سوره مبارکه آل عمران

  نام : عمران
  پدر حضرت مریم

  نام عمران سه بار در دو سوره از قرآن آمده است. «إِنَّ اللَّهَ اصْطَفى‏ آدَمَ وَ نُوحاً وَ آلَ إِبْراهِيمَ وَ آلَ عِمْرانَ عَلَى الْعالَمِينَ» (آل عمران/33) «إِذْ قالَتِ امْرَأَتُ عِمْرانَ» (آل عمران/35) «و وَ مَرْيَمَ ابْنَتَ عِمْرانَ الَّتِي أَحْصَنَتْ فَرْجَها» (تحريم/12)
  بر اساس این آیه ظاهراً مراد از عمران پدر مريم است و بعيد است، آنرا عمران پدر موسى و هارون بدانيم. (قاموس قرآن، ج‏5، ص44)

  کلمه عمران در آیات 33 و 35 این سوره آمده است.

  نام : محمد
  خاتم النبیین و صاحب شریعت مقدس اسلام


  نام مبارک محمد 4 بار در قرآن مجید ذکر شده است. (آل عمران/144؛ احزاب/40؛ محمد/2؛ فتح/29) دو بار در سوره مائده در آیات 41و 67 با «یاایها الرسول» و 13بار در سوره های انفال و توبه و احزاب و ممتحنه و طلاق و تحریم با عبارت «یا ایها النبی» و در سوره مزمل با «یا ایها المزمل» و در سوره مدثر با «یا ایها المدثر» مورد خطاب قرار گرفته بود.


  نام : مریم
  دختر عمران، مادر عيسى عليه السّلام

  مریم زني است كه قرآن به پاكى او شهادت داده است و نامش سى و چهار بار در سوره‏هاى بقره و آل عمران و نساء و مائده و مريم و مؤمنون و زخرف و تحريم ذکر شده است.

  کلمه مریم در شش آیه از سوره بقره آمده است.  نام : موسی
  از پیامبران اولوالعزم مبعوث شده بر قوم بنی اسرائیل

  کلمه موسی در آیه 84 این سوره آمده است.
  نام : نوح
  اولين پيامبر اولوا العزم، پدر دوم نسل حاضر بشر


  حضرت نوح كه نام مباركش چهل و سه بار در قرآن مجيد ياد شده اولين پيامبر اولوا العزم و از بزرگان انبياء است و كتاب او اولين كتاب آسمانى است كه مشتمل بر شرايع الهى است و شريعت او نيز اولين شريعت خدايى مى‏باشد. نوح علمى اعجمى و منصرف و به معنی «راحت» است. در لغت عرب مصدر و صدا را به گريه بلند كردن است.

  کلمه نوح در آیه 33 و 44 این سوره آمده است.


  نام : يحيى (علیه السلام)
  از انبياء بنى اسرائيل


  یحیی (علیه السلام) از انبياء بنى اسرائيل، پسر زكريّا است، نام يحيى در سوره ‏هاى آل عمران، انعام، مريم و انبياء مجموعاً پنج بار آمده است. او يكى از پيامبران بزرگ الهى است و از جمله امتيازاتش اين بود كه در كودكى به مقام نبوت رسيد، خداوند آن چنان عقل روشن و درايت تابناكى در اين سن و سال به او داد كه شايسته پذيرش اين منصب بزرگ شد. به هر حال از منابع اسلامى و منابع مسيحى استفاده مى‏شود كه يحيى پسر خاله عيسى بوده است.

  کلمه یحیی در آیات 39 و 156 این سوره آمده است.

  امضاء


 7. Top | #6

  عنوان کاربر
  عضو ثابت
  تاریخ عضویت
  امرداد 1390
  شماره عضویت
  1628
  نوشته
  865
  تشکر
  2,288
  مورد تشکر
  3,894 در 915
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  معرفی اشخاص ذکر شده در سوره مبارکه نساء

  نام : ابراهیم
  خلیل الله، دومین پیامبر اولوالعزم و از اجداد حضرت موسی و عیسی و محمد(صلی الله تعالی علیه


  کلمه ابراهیم در آیات 54 و 125 و 163 این سوره آمده است.  نام : اسباط
  پیامبرانی از آل یعقوب (علیه السلام)


  کلمه اسباط در آیه 163 این سوره آمده است.


  نام : اسحاق
  از پیامبرن الهی، فرزند حضرت ابراهیم و نیای بنی اسرائیل


  کلمه اسحاق در آیه 1 این سوره آمده است.  نام : مریم
  دختر عمران، مادر عيسى عليه السّلام

  کلمه مریم در آیات 156 و 157 و 171 این سوره آمده است.  نام : موسی
  از پیامبران اولوالعزم مبعوث شده بر قوم بنی اسرائیل

  کلمه موسی در آیات 153 و 164 این سوره آمده است.
  نام : نوح
  اولين پيامبر اولوا العزم، پدر دوم نسل حاضر بشر


  کلمه نوح در آیه 1 این سوره آمده است.


  نام : اسماعیل
  فرزند بزرگ حضرت ابراهیم جد اعلی پیامبر خاتماز پیامبران الهی ملقب به ذبیح الله


  کلمه اسماعیل در آیه 1 این سوره آمده است.

  نام : سلیمان
  از انبیاء معروف بنی اسرائیل

  کلمه سلیمان دو مرتبه در آیه 1 سوره بقره آمده است


  نام : طاغوت
  خدایان دروغین و مردم متجاوز

  کلمه طاغوت در ایات 51 و 60 و 76 سوره بقره آمده است.


  نام : داود (علیه السلام)
  از انبیاء بنی اسرائیل

  کلمه طاغوت در آیه 163 سوره بقره آمده است.

  نام : يونس(علیه السلام)
  شناسه : پیامبری که به شکم ماهی افتاد


  نام مبارك یونس (ع) چهار بار در قرآن مجيد ذكر شده است و نيز از او با لفظ ذا النون (انبیاء/87) و صاحب الحوت (قلم/48) ياد شده است. (انعام/86؛ صافات/148-139؛ یونس/98؛ نساء/163)

  کلمه یونس در آیه 1 این سوره آمده است.

  امضاء


 8. Top | #7

  عنوان کاربر
  عضو ثابت
  تاریخ عضویت
  امرداد 1390
  شماره عضویت
  1628
  نوشته
  865
  تشکر
  2,288
  مورد تشکر
  3,894 در 915
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  معرفی اشخاص ذکر شده در سوره مبارکه مائده  نام : موسی
  از پیامبران اولوالعزم مبعوث شده بر قوم بنی اسرائیل

  کلمه موسی در آیات 20 و 22 و 24 این سوره آمده است.


  نام : مریم
  دختر عمران، مادر عيسى عليه السّلام

  کلمه مریم 9 مرتبه در این سوره آمده است.  نام : طاغوت
  خدایان دروغین و مردم متجاوز

  کلمه طاغوت در آیه 60 این سوره آمده است

  نام : داود (علیه السلام)
  از انبیاء بنی اسرائیل

  نام حضرت داود (علیه السلام) شانزده بار در قرآن مجید آمده است. داود به عبری داوید تلفظ می شود که به معنی محبوب است.

  کلمه داوود در آیه 78 در این سوره آمده است

  امضاء

 9. تشكرها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی