نمی‌خواهم ازدواج کنم سایت آیه های انتظار انجمن آیه های انتظار
ثبت نام
سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
تبلیغات تبلیغات
نمی‌خواهم ازدواج کنم
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
 1. #1
  عضو ماندگار
  خادمه صدیقه طاهره(س) آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  نوشته : 12,738      تشکر : 34,808
  35,558 در 11,353 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  خادمه صدیقه طاهره(س) آنلاین نیست.

  jadid نمی‌خواهم ازدواج کنم


  نمی‌خواهم ازدواج کنم
  نمی خواهم ازدواج کنم، اشکال داره؟ این سوالی است که از نگارنده به عنوان مشاور خانواده و ازدواج به کرات پرسیده می شود. دلایلی که برای ازدواج نکردن طرح و تکرار می شود گاهی به ظاهر بسیار معقول و منطقی بنظر می رسند.


  بطور مثال: والدینم ازدواج موفقی نداشته اند برادر و خواهرم هر دو بعد از ازدواج در گردابی سیاه و تلخ و گزنده گرفتار شده و همیشه با هم دعوا و درگیری دارند. دوستانم در دوران مجردی بسیار شاداب و پرانرژی بودند اما از زمانی که ازدواج کرده اند همچون پرنده های پرو بال شکسته فرسوده و افسرده شده اند. ازدواج مانع بزرگی در مسیر استراحت تفریح و آزادی است. کار و کسب و خانه و هزینه زندگی سنگ های بزرگی است که بعد از ازدواج به پای ما (آقایان) بسته می شود. مگر بیکاریم که با ازدواج برای خود آقا بالا سر بیاوریم. بدتر از همه ی سوال های مذکور این سوال است که: وقتی به راحتی می توان بدون قید و بند و مسئولیت و محدودیت در کوچه و خیابان با گروههای غیر همجنس ارتباط برقرار کرد و نیاز های غریزی عاطفی و تفریحی خود را ارضا کرد دیگر چه نیازی به ازدواج؟

  به جای پای بندی به یک همسر آنهم با کلی مشکلات و سختی های خاص زندگی زناشویی به راحتی با افراد مختلف می توانیم ارتباط برقرار کنم. دیگر چه نیازی به ازدواج؟
  در این اجمال به طور اختصار به سوالات فوق الذکر پاسخ می دهیم؟ به امید آنکه کاربران و علاقمندان عزیز ما را در تکمیل مطالب بیش از پیش یاری کنند.

  بدون شک بهترین و مناسب ترین پاسخ به سوالات مذکور مرور و مطالعه آثار و برکات ازدواج می باشد که ذیلاً به مهمترین آنها می پردازیم.  1- ازدواج یک نیاز طبیعی و ذاتی است- تشکیل خانواده و پیوند مقدس ازدواج در تمامی دوران تاریخ بشریت به عنوان یک اصل فطری و ذاتی پذیرفته شده و مخالفت با ازدواج در واقع مخالفت با اصلی ترین نیاز فطری بشر و در نتیجه ایجاد اختلال در بستر تکمیل و تکامل فردی و اجتماعی افراد بشر خواهد بود.

  اسلام عزیز که دینی فطری است این نیاز بشر را مورد تاکید و تایید قرار داده و ازدواج را از محبوبترین سنت ها و پیوندها تلقی نموده است. چنانکه رسول گرامی اسلام فرموده است: هیچ بنایی در اسلام نزد خدا محبوبتر از ازدواج نیست . (من لا یحضر الفقیه – ص409)


  انسان بطور طبیعی مایل است خانه و خانواده و عناصر اصلی تشکیل دهنده آن یعنی همسر و فرزندان به خودش تعلق داشته و سلامت و سعادت خود و اعضای خانواده اش در طول هم و در یک بستر طراحی و تضمین شود.مخالفت با این خواسته و نیاز طبیعی و فطری همچون مخالفت با هر مقوله و نیاز ذاتی به معنای به هم ریختن قوانین طبیعی موجب آسیب دیدن فرآیند بهداشت جسمی و روانی بشر خواهد شد.  همانطور که مادر شدن یک نیاز فطری است و اگر این مهم از زندگی یک زن حذف شود همواره احساس بی کفایتی و ناکامی و ناقص بودن خواهد کرد مخالفت با ازدواج و تشکیل خانواده نیز مانع به فعلیت رسیدن قابلیت ها و توانمندی های بالقوه زن و مرد شده و در نتیجه موجب رشد کاریکاتوری و نامتوازن زن و مرد خواهد شد.


  نمی‌خواهم ازدواج کنم

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد.... 2.  

 3. #2
  عضو ماندگار
  خادمه صدیقه طاهره(س) آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  نوشته : 12,738      تشکر : 34,808
  35,558 در 11,353 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  خادمه صدیقه طاهره(س) آنلاین نیست.

  جديد

  2- کسب استقلال – با ازدواج وابستگی بسیار شدید اقتصادی اجتماعی و فرهنگی دختر و پسر به والدین به کمترین حّد ممکن کاهش یافته و با احساس مسئولیت و استقلال بیشتر به اداره زندگی و خانواده جدید خود می پردازد .  3- اُنس و آرامش – تنها خدا تنهاست همه موجودات عالم به شکل در هم تنیده و پیچیده ای به هم محتاجند آدمی به عنوان موجودی اجتماعی بدون اجتماع که خانواده اصلی ترین عنصر اجتماعی بشمار می آید نمی تواند به بالندگی و آرامش و تکامل برسد.


  احساس تنهایی و نبود همسر و همدل و همدمی امین و مۆمن زمینه های بیماری های روحی و روانی و حتی جسمی کشنده ای را در جسم و جان آدمی فراهم می سازد.

  آرامش ناشی از ازدواج بقدری مهم و حیاتی است که خداوند از آن به عنوان یکی از آیات بزرگ خودش نام برده و می فرماید: و من آیاته ان خلق بکم من انفسکم ازواجاً لتسکنو الیها .... یکی از آیات الهی این است که برای شما از جنس خودتان جفتی را بیافرید تا با او انس بگیرید و آرامش بیابید و در بین شما دوستی و مهربانی قرار داد (روم/21) شهید مطهری می گوید: انسان با ازدواج به مقامی می رسد که حتی با جهاد به آن مقام نمی رسد.


  آنانکه خارج از نهاد خانواده و بطور غیر متمرکز و براساس هوس های آنی و نیازهای صرفاً غریزی با افراد مختلف ارتباط برقرار می کنند. روح و روان خود را تکه تکه و زخمی نموده عمر و امکانات خود را هدر داده و در پایان جز حسرت، پشیمانی، افسردگی ثمری بدست نمی آورند  4- کنترل مشروع غرایز – یکی دیگر از آثار و برکات ازدواج قاعده مند نمودن روابط جنسی و مصونیت از معصیت و اشاعه فساد و تباهی در جامعه است. ارتباط جنسی خارج از دایره محرومیت و ازدواج موجب فساد و تباهی قتل،درگیری ها،اختلافات،بی بند و باریهای جنسی هرج و مرج اجتماعی و بحران اخلاقی در جامعه خواهد شد. ازدواج ارتباط دو جنس مخالف را ضابطه مند و هدفمند نموده و ذهن و فکر و انرژی زن و مرد را برمحور خانواده متمرکز نموده و در بستر تعالی و آرامش و بهره گیری مادی و معنوی از یکدیگر هدایت می کند.
  اینجاست که رسول گرامی اسلام می فرماید: آنکس که ازدواج کند نیمی از دینش را حفظ کرده و براوست که نیمی دیگر را از خطر در بر دارد (وسایل ج14 ص5)

  آنانکه خارج از نهاد خانواده و بطور غیر متمرکز و براساس هوس های آنی و نیازهای صرفاً غریزی با افراد مختلف ارتباط برقرار می کنند. روح و روان خود را تکه تکه و زخمی نموده عمر و امکانات خود را هدر داده و در پایان جز حسرت، پشیمانی، افسردگی ثمری بدست نمی آورند.  5- رشد و رونق اقتصادی و اجتماعی – دختر و پسری که تا قبل از ازدواج خود را بی نیاز از تلاش اقتصادی اجتماعی می دیدند امروز با تلاش و کوششی وصف ناپذیر در پی تأمین مایحتاج زندگی دوش به دوش هم با تلاش مضاعف در پی رونق بنیه اقتصادی و رفاهی و حتی علمی و فنی خود می باشند.
  6- تولید نسل و داشتن فرزند – ازدواج تنها راه تولید نسل است اگر ازدواج براساس معیارهای دینی و ارزشی صورت گیرد حتماً فرزندانی صالح و مۆمن و توانا و دانا خواهیم داشت.

  در پایان ذکر این نکته ضروریست که آثار و برکات گفته شده تنها در سایه ازدواجی که برمبنای عقل و اندیشه و عقیده باشد حاصل خواهد شد. لذا برای ازدواج و پیوندی مقدس و پایدار می بایست ضمن کسب شرایط ازدواج که در جای خود باید مورد تأمل قرار گیرد، از نظرات و توصیه های مشاوری با تجربه و متخصص و مۆمن بهره گرفت و گرنه بسیاری از ازدواج ها نه تنها برکات فوق را ندارند بلکه خود ازدواج و داشتن فرزند موانع بزرگی در مسیر رشد و بالندگی به شمار می آیند.

  احمد رزاقی

  بخش کلوب ازدواج تبیان
  نمی‌خواهم ازدواج کنم

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •