سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: باقي ماندن 5 نشانه از 1200 نشانه‌ آخرالزمان

جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید    باقي ماندن 5 نشانه از 1200 نشانه‌ آخرالزمان باقي ماندن 5 نشانه از 1200 نشانه‌ آخرالزمان باقي ماندن 5 نشانه از 1200 نشانه‌ آخرالزمان باقي ماندن 5 نشانه از 1200 نشانه‌ آخرالزمان باقي ماندن 5 نشانه از 1200 نشانه‌ آخرالزمان باقي ماندن 5 نشانه از 1200 نشانه‌ آخرالزمان باقي ماندن 5 نشانه از 1200 نشانه‌ آخرالزمان محبوب کن - فیس نما
 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو صمیمی
  تاریخ عضویت
  مهر 1388
  شماره عضویت
  88
  نوشته
  52
  تشکر
  8
  مورد تشکر
  144 در 46
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض باقي ماندن 5 نشانه از 1200 نشانه‌ آخرالزمان

  باقي ماندن 5 نشانه از 1200 نشانه‌ آخرالزمان
  در شرايطي که امروز همه مردم جهان به سر مي‌برند، هيچ سوالي جدي‌تر از اين نيست که آيا آخرالزماني که همه ملل در هر گروه و مذهبي از آن مي گويند مصداقش امروز است.


  مسئول موسسه فرهنگي موعود عصر (عج) گفت: طبق گفته اکثر محققان از يک هزار و 200 نشانه‌ آخرالزمان تنها پنج نشانه باقي مانده است.
  اسماعيل شفيعي سروستاني دوشنبه شب در همايش آخرالزمان که در دانشگاه بين‌المللي امام خميني (ره) برگزار شد، اظهار داشت: در شرايطي که امروز همه مردم جهان به سر مي‌برند، هيچ سوالي جدي‌تر از اين نيست که آيا آخرالزماني که همه ملل در هر گروه و مذهبي از آن مي گويند مصداقش امروز است. وي ادامه داد: با وجود اينکه گوش‌هاي زيادي در جهان براي شنيدن در خصوص اين موضوع آماده است ولي ما از آن زياد سخن نمي‌گوييم براي نمونه در دانشگاهي مانند دانشگاه بين‌المللي که به نام امام خميني (ره) مزين است و در شهري مانند قزوين که شهري با سابقه فرهنگي است و در نقطه مرکزي ايران واقع شده است دو واحد درس اختياري در خصوص آخرالزمان، فرجام‌شناسي وجود ندارد.
  مسئول موسسه فرهنگي موعود عصر (عج) اضافه کرد: اين جاي تأمل دارد که چرا موضوعي که در جهان امروز در رأس همه مباحث جدي است ذهن جوانترين گروه اجتماعي در اين جامعه درگير آن نيست و اين مبحث بزرگ است و چگونه چشم‌ها از روي موضوعي به اين مهمي و بزرگي چرخيده و متوجه آن نيست.
  *تدريس رشته آخرالزمان شناسي در 257 دانشگاه در آمريکا
  وي افزود: 130 سال است که در دانشگاه‌هاي وابسته به کليساي کاتوليک در رشته آخرالزمان‌شناسي فارغ‌التحصيل دارند و در ايالات متحده آمريکا بيش از 257 کالج و دانشگاه در اين رشته وجود دارد و اگر اين موضوع مهمي نيست چرا بايد در سرزميني که گاهي گمان مي‌کنيم عاري از مذهب است، اين تعداد دانشگاه و کالج در رابطه با اين رشته وجود داشته باشد.
  شفيعي سروستاني عنوان داشت: بسياري از دانشگاه‌ها در ايران در رشته‌هاي هنري، سينمايي، کارگرداني و بازيگري مشغول به آموزش هستند.
  وي اعلام کرد: بسياري از برنامه‌هاي رسانه‌هاي اين سرزمين توسط همين بازيگران که بسياري مانند دلقک‌ها فقط بالا و پايين مي‌پرند و به اسم تهيه‌کنندگي و کارگرداني و سناريست، حد و اندازه سناريو آنها از چارچنگولي بالا نمي‌رود، هزاران ساعت شب و روز را به بيهوده‌گويي در مباحث مبتذل و حيات مردم عام کوچه و بازار را به خود مشغول مي‌کنند.
  *فيلمي در کشور ما با موضوع آخرالزمان ساخته نشده است
  اين محقق در زمينه مهدويت عنوان داشت: اين در حالي است که در آن سوي درياي مديترانه در دهه 90 بيش از 60 درصد پرفروش‌ترين فيلم‌هاي هاليوود در خصوص آخرالزمان است و آيا ساخت فيلم‌هايي با چنين موضوعاتي براي سرگرم کردن مردم است.
  وي ادامه داد: ولي ما در کشورمان فيلمي با اين موضوع و مفهوم نداريم و نسبت به اين موضوع غفلت کرده‌ايم در حالي که ذهن‌ها درگير اين موضوع است.
  شفيعي سروستاني با اشاره به نگاه عام مردم به آخرالزمان توضيح داد: مردم ما زماني که گراني، سختي معيشت و بيماري در زندگيشان پديدار مي‌شود، زماني که دچار خشکسالي مي‌شوند مي‌گويند آخرالزمان است، يعني آخرالزمان را چيزي مساوي با بلا، آفت و بحران مي‌شناسند.
  * آخرالزمان تعداد حوادث افزايش و زمان آنها به هم نزديک مي‌شود
  وي افزود: ولي آيا آخرالزمان به معناي بحران است، آخرالزمان به معناي بحران، جنگ و آفت نيست، آخرالزمان قسمت واپسين از دوراني است که به قيامت پيوندد و از نظر ما آخرالزمان از زمان مبعوث شدن پيامبر آغاز و به ظهور موعود و سپس قيامت مي‌انجامد.
  مسئول «موسسه فرهنگي موعود» يادآور شد: پيامبر (ص) فرموده‌اند برگزيده شدم در حالي که ميان من و قيامت فاصله نيست، همان سان که ميان دو انگشت فاصله است اما از آنجا که در اين ظرف زماني حوادث بزرگ نزديک به هم روي مي‌دهد مردم عادت کرده و آخرالزمان را مساوي با بحران مي‌شناسند.
  وي اضافه کرد: پيامبر فرموده‌اند که نشانه‌هايي در آخرالزمان وجود دارد که مانند دانه‌هاي تسبيح يکي يکي مي‌افتد و به آخرين دانه يعني ظهور مي‌انجامد و هرچه زمان ظهور نزديک باشد بر تعداد حوادث افزوده مي‌شود.
  * 7 هزار روايت در خصوص آخرالزمان وجود دارد
  شفيعي سروستاني توضيح داد: در ميان همه ملل يعني صاحبان اديان آسماني وجه مشترک ابتدا توحيد و سپس موعودگرايي و بلاخره قيامت است و در همه اديان حجم زيادي از روايات به موضوع موعود اختصاص دارد.
  وي اعلام کرد: حجم روايات آمده از 14 معصوم در خصوص آخرالزمان و نشانه‌هاي ظهور بسيار زياد است به طوري که 7 هزار روايت راجع به اين موضوع داريم و در خصوص نماز و روزه اين تعداد روايت نداريم.
  مسئول موسسه فرهنگي موعود عصر (عج) خاطر‌نشان ساخت: اين تعداد روايت نشان از اهميت موضوع دارد و بخش عمده‌اي از روايات آخرالزمان توسط پيامبر و در نخستين روزهاي بعثت بيان شده است.
  وي با اشاره به کارکردهاي علائم و نشانه‌هاي ظهور بيان داشت: اين نشانه‌ها و علائم موقعيت بشر را در تاريخ معين مي‌کند و مردم مي‌دانند که در چه فاصله‌اي از ظهور قيامت قرار گرفتند همچنين هشدار و تذکر، آمادگي يافتن، جلوگيري از يأس و نااميدي، شناسايي دوست و دشمن از کارکردهاي نشانه‌هاي ظهور است.
  شفيعي سروستاني عنوان داشت: ما همواره در تحليل شرايط دچار مشکل مي‌شويم و با تحليل غلط موضع‌گيري کرده و گاهي با دوست با تصور دشمن بودن درگير و گاهي با دشمن به تصور دوست بودن ارتباط دوستي برقرار مي‌کنيم که اين نشانه‌ها موجب مي‌شود تا دوست را از دشمن بشناسيم.
  *از 1200 نشانه‌ آخرالزمان تنها 5 نشانه باقي مانده است
  اين محقق در زمينه مهدويت به حوادث آخرالزمان اشاره کرد و گفت: در آخرالزمان حوادث مختلفي روي مي‌دهد و پيامبر نيز فرموده‌اند به ناگزير فتنه‌اي پديد خواهد آمد که هر گاه در نقطه‌اي آرامش پيدا کند، در نقطه ديگري ناآرامي شروع مي‌شود و اين چنين ادامه مي‌يابد تا وقتي که منادي آسمان بانگ برآورد که امير شما مهدي است.
  وي اضافه کرد: يکي از مشخصات فتنه اين است که فتنه کور است يعني اجازه تشخيص نمي‌دهد تا جايي که همه در تشخيص حق و باطل دچار ترديد مي‌شوند و حتي خواص نيز نمي‌توانند حق و باطل را تشخيص دهند؛ بنابراين تأکيد شده است که مواظب باشيد که خود را از دست نداده و نابود نشويد.
  شفيعي سروستاني يادآور شد: پيامبر فرموده‌اند «شما را به هفت فتنه بيم مي‌دهم که بعد از من روي مي‌دهد، فتنه‌اي از مدينه، فتنه‌اي از مکه، فتنه‌اي از يمن، فتنه‌اي از شام، فتنه‌اي از شرق، فتنه‌اي از غرب و فتنه آخر فتنه سفياني است».
  وي تصريح کرد: از بيش از يک‌ هزار و 200 نشانه آخرالزمان که در روايات از آن سخن گفته شده طبق گفته همه محققان تمام نشانه‌ها رخ داده و فقط پنج نشانه باقي مانده است که اولين آن «فتنه سفياني» است.
  *خروج سفياني از سوريه براي کشتار شيعيان
  مسئول موسسه فرهنگي موعود عصر (عج) ادامه داد: در روايات آمده است سفياني با حمايت صهيونيست‌ها و غربي‌‌ها در سوريه کودتا مي‌کند و سپس يک گروه در سوريه به نام بني‌کلب از او حمايت مي‌کنند و امروز بني‌کلب جماعتي هستند که بخشي از آنها در ارتش اسرائيل، بخشي در سوريه و بخشي در لبنان زندگي مي‌کنند.
  وي اضافه کرد: سفياني جنگي در ترکيه و عراق راه ‌مي‌اندازد و شروع به کشتن شيعيان مي‌کند و به کوفه مي‌رسد و در کوفه بزرگترين اتفاق رخ مي‌دهد و چنان شيعيان را مي‌کشند به نحوي که همسايه به همسايه رحم نمي‌کند و براي گرفتن پول همسايه خود را شيعه معرفي مي‌کند.
  شفيعي سروستاني يادآور شد: امروز جهان استکبار عليه شيعه به ميدان آمده و شيعيان غافل هستند.
  وي تصريح کرد: زماني که درگيري از شام به کوفه مي‌رسد از کنار شهر قزوين لشگر سيد خراساني حرکت مي‌کند و از منطقه مرکزي ايران عبور کرده و به کوفه مي‌رود و در روايات آمده که اگر لشگر خراساني را يافتيد با او همراه شويد از يمن نيز سيد يماني به سوي کوفه مي‌آيد.
  *پيوستن يک ميليون ايراني در نخستين روز ظهور امام زمان (عج)
  مسئول موسسه فرهنگي موعود عصر (عج) اظهار داشت: فرمانده اصلي سپاه خراساني «شعيب‌بن صالح» است و امروز در طالقان قبري به اين نام است که مردم براي زيارت او مي‌روند و وزيران، مشاوران و سرداران اصلي امام زمان (عج) همه ايراني هستند و در روز اول يک ميليون ايراني به امام مي‌پيوندند.
  وي افزود: بيان شده که ظهور در سال‌هاي پر از جنگ رخ مي‌دهد و در قرن بيستم 100 ميلون نفر در جنگ‌هاي مختلف کشته شدند و هزينه نظامي جهان امروز 900 ميليارد تا يک ترليون دلار سال است و هزينه جنگ در جهان 2 ميليون دلار در دقيقه است که اگر 18 روز جنگ متوقف شود سوء تغذيه از کل جهان رفع مي‌شود.
  شفيعي سروستاني اعلام کرد: هزينه ارتش آمريکا در هر روز يک ميليارد و 250 ميليون دلار است و به خاطر اورانيوم مصرف شده در سلاح‌هاي غيرمتعارف در عراق مردم عراق به بيماري‌هاي مهلک دچار شدند و 4 هزار و 468 سال ديگر تاثيرات اورانيوم از عراق از بين مي‌رود.
  *طبق تحقيقات موساد و سيا آيت‌الله خامنه‌اي سيد خراساني است
  مسئول موسسه فرهنگي موعود عصر (عج) گفت: دشمنان خود را براي مقابله آماده کرده‌اند ولي ما غفلت کرديم، در زمان رياست جمهوري بوش زير نظر رئيس جمهور، کميسيوني براي شناسايي امام زمان شکل گرفت.
  وي تأکيد کرد: 20 روز قبل موساد و سيا اعلام کردند به دنبال امام زمان هستند و اعلام نيز کرده بودند شايد سيد خراساني آيت‌الله خامنه‌اي باشد زيرا در جواني در خراسان بوده است و سيد يماني نيز سيد حسن نصرالله باشد زير در کودکي در يمن بوده است.
  شفيعي سروستاني اضافه کرد: مطالعات آنها در خصوص آخرالزمان صدها برابر ماست ولي دانشگاه‌هاي ما در اين زمينه تعطيل هستند و آنها از واقعه ظهور نگران هستند ولي ما غفلت مي‌کنيم.
  *وجود يک ميليارد نفر گرسنه و 45 ميليون مبتلا به ايدز نشانه‌اي از آخرالزمان
  وي با اشاره به نشانه‌ها و حوادث آخرالزمان بيان داشت: خشکسالي، زلزله، قحطي و گرسنگي از نشانه‌هاي آخرالزمان است به طوري که در سال 2009 يک ميليارد نفر در دنيا گرسنه هستند هر سال نيز يک هزار زلزله متوسط، 18 زلزله بزرگ و يک زلزله عظيم کره زمين را مي‌لرزاند.
  مسئول موسسه فرهنگي موعود عصر (عج) ادامه داد: بي‌تقوايي و رواج فحشا و بيماري‌هاي مختلف نشانه ديگري است به طوري که در حال حاضر 45 ميليون نفر در دنيا مبتلا به ايدز هستند و هر سال 5 ميليون نفر به اين تعداد اضافه مي‌شود که 5 ميليون و 200 هزار نفر کودک هستند و نيمي را نيز از اين جمعيت زنان تشکيل مي‌دهند و در کشور ما نيز 60 هزار نفر مبتلا به ايدز هستند که تاکنون 2 هزار و 121 نفر جان باختند.
  وي افزود: شيوع ايدز از طريق رابطه جنسي، همجنس‌بازي و افزايش فساد از مسائلي است که در آخرالزمان ديده مي‌شود.
  *حکومت سلمان فارسي در ايران در زمان ظهور امام زمان (عج)
  شفيعي سروستاني در ادامه با اشاره به تکاليف مومنان در زمان غيبت توضيح داد: يکي از تکاليف مومنان در زمان غيبت پيدا کردن معرفت و شناخت نسبت به امام است به طوري که در روايات آمده کسي که امام زمانش را نشناسد و بميرد به مرگ جاهليت از دنيا رفته است.
  وي اضافه کرد: تمسک به دين و صبر و شکيبايي و انتظار فرج و دعا از ديگر کارهايي است که در زمان غيبت بايد صورت گيرد تا امام زمان (عج) ظهور کند و خداوند بزرگترين مسئوليت تاريخ را به حضرت مهدي (عج) بزرگترين مرد خود گذاشته است تا براي تحقق عدالت ظهور کند.
  اين محقق در زمينه مهدويت خاطر‌نشان ساخت: ما بايد براي رهايي از فتنه‌ها معرفت خود را افزايش داده و هوشيار باشيم تا امام زمان حکومت خود در زمين برپا دارد و در آن زمان امام حسين (ع)، اصحاب کهف، سلمان فارسي به اين امام خواهند پيوست و فقط امام حسين (ع) 300 سال بر روي زمين خلافت خواهد کرد.
  وي اعلام کرد: با تشکيل حکومت، سلمان فارسي در ايران حاکم خواهد شد و حکومت امام زمان در کوفه شکل مي‌گيرد.

  منبع:فارس

 2. تشكرها 2


 3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی