سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: تشریح جزئیات شهادت سردار شاطری از زبان سفیر ایران در لبنان

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه تشریح جزئیات شهادت سردار شاطری از زبان سفیر ایران در لبنان


  پناهيان: خدايا تو شاهد باش شهيد شاطري به دست اشقي الاشقيا كشته شد

  شهيد شاطري كس ديگري بود مي برد ما را تا مرز اسرائيل مي گفت من اين جا را آسفالت كردم جاده ها را نگاه مي كرديد، احساس مي كرديد با دست هايش دارد آسفالت ها را مرتب مي كرد. با عشق كار مي كرد.
  فضايل و خدماتش را نمي شود گفت، اين هم نوش جانش كه همه خوبي هايش را غريبانه با خودش برد.
  به گزارش نويد شاهد به نقل از ابنا حاج حسن با نام مهندس حسام خوشنويس معروف بود، اما نه ميان ايرانيان كه بيشتر او را اهالي جنوب لبنان مي شناختند، نه حتي شيعيان، مسيحيان اين ديار هم حاج حسن را خوب مي شناختند.
  وقتي كمر همت بست براي بازسازي لبنان و خرابي هاي به جاي مانده از ددمنشي هاي رژيم صهيونيستي، برايش شيعه و سني تفاوت نداشت؛ از خانه هاي روستاهاي شيعه نشين گرفته تا كليساهاي مسيحيان آن ديار، همه دست همت اين سرباز سبك بال ولايت را ديده بودند كه چگونه بي ادعا مشغول آباداني سرزمين شان است.


  البته فرماندهان ارشد رژيم صهيونيستي هم او را بهتر از ما مي شناختند، هر زمان كه در مرز فلسطين اشغالي و لبنان چشم شان به \\\"مسجد قدس\\\" مي افتاد كه شبيه به بيت المقدس در دل \\\"پارك بسيار زيباي ايرانيان\\\" بنا شده است، داغ شان تازه مي شد و همين بود كه به دنبال انتقام از بنّاي آن بودند و چه ناجوانمردانه حقد و كينه خود را به اين \\\"سردار سازندگي و آباداني\\\" نشان دادند.

  \\\"حاج حسن\\\" اگرچه سردار بود اما سر داد نه در ميدان جنگ كه در كارزار سازندگي و آباداني؛ مدت ها بود كه رداي خدمت رساني به مظلومان لبنان را به تن كرده و جاي جاي اين ديار را با دستان پرتوان خود آباد كرده بود.

  بيراه نگفته اند كه شهادت لياقت مي خواهد و عجيب نيست كه اين سينه زن و ميان دار هيات شيعيان بيروت و ندبه خوان جمعه ها آن، با پهلوي زخمي به استقبال فاطميه رود.

  نوشتن از \\\"حاج حسن\\\" براي كسي كه او را نديده و نشناخته بودند آسان تر است؛ وصفش را شنيده و قلمي مي كنند؛ اما وصف حاج حسن ما را بايد از زبان \\\"سيد حسن نصرالله\\\" شنيد.

  شاطري ما كمتر از \\\"عماد مغنيه\\\" نبود

  در مراسم تشييع پيكر شهيد حاج حسن شاطري، حجت الاسلام و المسلمين پناهيان سخنان كوتاهي را در توصيف اين شهيد بيان كرد.


  ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 27-11-1391 در ساعت 13:51
  امضاء


 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه تصاویر/ تشییع پیکر شهید حسن شاطری  متن كامل سخنان پناهيان كه همراه با بغض و حزن خاصي بيان شد، در ادامه آمده است:

  بسم الله الرحمن الرحيم
  ...در رثاي سردار مخلص نازنيني مثل آقاي شاطري حرف بزنم؛ نمي دانم خوشحال باشم كه اين چند سال با ايشان آشنا شدم يا ناراحت باشم؛ خدا شاهد است از ديروز كه خبر شهادت ايشان را شنيدم كاملاً افسرده شدم؛ خدا شاهد است عطر و بوي بعد از عمليات فتح المبين و بيت المقدس كه خبر رفقاي شهيد را مي دادند، در جانم زنده شد. بعد از دفاع مقدس چنين حال و هوايي نداشتم.
  چهار پنج سال پيش من در سفارت لبنان با ايشان آشنا شدم.
  در سفرهاي بعدي كه مي رفتم فقط به عشق ديدن ايشان بود كه مي رفتم. منتظر بودم كي مي آيد كه با ايشان حرف بزنم و نگاهش كنم. آدم اهل عمل و اهل اخلاص؛ خيلي ها به خارج از كشور مي روند يا بوي خارج از كشور به مشام اين ها مي خورد، عوض مي شوند.امام جماعت محترم مسجد مي گفت كه نگاه مي كردم دعاي كميل آن گوشه نشسته - كسي كه سال ها خارج از كشور است و در حال و هواي سواحل مديترانه است - ديدم آن گوشه نشسته و دعاي كميل مي خواند و زار زار گريه مي كند. يكي از رفقا چند وقت پيش مهمانش بود، مي گفت كه در ماشين مي خواستم با ايشان حرف بزنم اما ذكرهايش تمام نمي شد. آدم عمل و اخلاص بود.
  واقعاً به خانواده اش تبريك مي گويم. به پسرشان و بچه هاي ديگرشان كه چنين عضو خانواده اي داشتيد كه تقديم خدا كرديد؛ شما قلب تان آرام باشد كه مرگ او را شهادت قرار داد. همه ما مي ميريم ولي معلوم نيست چگونه مي ميريم.
  خدايا تو شاهد باش شهيد ما به دست اشقي الاشقيا كشته شد
  ولي خدايا تو شاهد باش كه شهيد ما به دست اشقي الاشقيا كشته شد. خيلي مهم است به دست چه كسي كشته مي شويم، براي اينكه آن هايي كه اسم شمر و يزيد روي خودشان مي گذارند آن ها حاجي ما را كشتند.
  در ايام تقريبي سالگرد شهادت شهيد عماد مغنيه هستيم، شاطري ما كمتر از عماد نبود و جايگاه ويژه اي داشت؛ در غربت و خلوصش همين بس كه نمي شود خدمات پنهان او را گفت.
  خدا شاهد است يك موي شهيد شاطري در بدنه مديران جامعه ما باشد يك هفته طول نمي كشد حضرت ظهور خواهد كرد. من به همه احترام مي گذارم ولي فاصله ها زياد است اين را باور كنيم.
  نوش جانش كه همه خوبي هايش را غريبانه با خودش برد
  شهيد شاطري كس ديگري بود مي برد ما را تا مرز اسرائيل مي گفت من اين جا را آسفالت كردم جاده ها را نگاه مي كرديد، احساس مي كرديد با دست هايش دارد آسفالت ها را مرتب مي كرد. با عشق كار مي كرد. فضايل و خدماتش را نمي شود گفت، اين هم نوش جانش كه همه خوبي هايش را غريبانه با خودش برد.
  از محل مأموريتي كه داشت، يك حرفي زد و به من گفت: \\\"فلاني تو بايد اينجا بيايي كه چگونه آقا (رهبر انقلاب) دل ها را تسخير كرده است، بايد بياييد اينجا ببينيد چند تا كارگردان را بياور اينجا\\\" خدا شاهد است هر روز منتظر تماس ايشان بودم. ديروز مداوم زنگ مي زدم كه ببينم مي توانم ايشان را پيدا كنم، در همين زنگ زدن ها و اضطراب، يك دفعه پيامك آمد كه شهيد شاطري به خدا پيوست.
  كسي كه براي خدمت به شيعيان مرز نداشت /از نوادري بود كه مي توانست انقلاب، امام و آقا را به جهان معرفي كند
  من مي خواهم به خانواده اش تبريك بگويم و به مقام معظم رهبري تسليت؛ به آقا مي گويم: يكي از نوادر كساني كه مي توانست شما، انقلاب و امام را به جهان معرفي كند از دست داديد و به اين سادگي ها جاي ايشان پر نمي شود. مي خواهم به امام زمان تسليت بگويم و بگويم كسي كه براي خدمت به مظلومان شيعه مرز نداشت از دست داديد. به اين سادگي جاي ايشان پر نمي شود مگر به عنايت شما و اشك هاي شما و خون خود اين شهيد و مدد اين شهيد كه عنايتش بر سر همه ما باشد.
  بر دست دوستان
  در مراسم تشييع پيكر سردار شهيد حسن شاطري كه علي رغم عدم اطلاع رساني مناسب با حضور گسترده مردم برگزار شد، سردار سرلشكر جعفري، سرلشكر قاسم سليماني، سردار حسين سلامي، حجج اسلام سعيدي، صديقي، صمدي آملي، پناهيان، وزير امورخارجه و جمعي از همرزمان شهيد حضور داشتند.
  پيكر اين شهيد بزرگوار پس از تشييع در تهران با انتقال به زادگاهش سمنان، روز جمعه پس از اقامه نمازجمعه در گلزار شهداي اين شهر به خاك سپرده مي شود.
  سردار شهيد حسن شاطري رييس ستاد بازسازي ايران در لبنان از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود كه در امور مهندسي جنگ، راهسازي و جاده سازي در مناطق جنگي فعاليت داشت.
  وي پس از جنگ تحميلي نيز در افغانستان و سپس بعد از جنگ 33روزه رژيم صهيونيستي عليه لبنان، در جنوب اين كشور مسئوليت هيئت ايراني بازسازي جنوب لبنان را برعهده داشت.
  سردار شهيد حسن شاطري روز سه شنبه به دست مزدوران رژيم صهيونيستي به شهادت رسيد.


  ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 27-11-1391 در ساعت 13:56
  امضاء

 4. تشكرها 3


 5. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 27-11-1391 در ساعت 14:00
  امضاء


 6. Top | #4

 7. تشكرها 2

  مدير محتوايي (27-11-1391), مدير اجرايي (28-11-1391)

 8. Top | #5


 9. Top | #6


 10. Top | #7


 11. Top | #8


 12. Top | #9


 13. Top | #10


صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی