سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: (...◕✿◕◕✿◕ فلسفه‌ حقیقی حجاب آرامش زن است ◕✿◕◕✿◕...)

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن زنان
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2988
  نوشته
  7,680
  صلوات
  14
  دلنوشته
  1
  خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
  تشکر
  20,586
  مورد تشکر
  24,504 در 7,125
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض (...◕✿◕◕✿◕ فلسفه‌ حقیقی حجاب آرامش زن است ◕✿◕◕✿◕...)
  گروه سیاسی و‌اجتماعی: يكی از فلسفه‌های حقيقی حجاب، آرامش زن، مصونيت جامعه از فساد، عمق و معنا بخشيدن به توسعه سرمايه‌های اجتماعی است.

  حفظ چشم، گوش، قلب و ‌تمامی اعضا و‌ جوارح از هرگونه خطا و گناه، عفاف است که حاصل این عفت و‌ حجاب درونی، پوشش ظاهری است، به تعبیری لطیف‌تر حجاب میوه عفاف و‌ عفاف ریشه حجاب است.


  حجاب و‌ عفاف به‌عنوان دو ارزش در جامعه بشری و‌ بویژه جوامع اسلامی مطرح است و ‌همواره این دو واژه در کنار هم به‌کار برده می‌شوند و در نگاه اول به‌نظر می‌آید هر دو به یک معنا باشند اما با جستجو در متون دینی و فرهنگنامه‌ها به نکته قابل توجهی می‌رسیم و آن تفاوت این دو واژه است.

  حجت‌الاسلام‌ حسین گروسی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) گفت: يكی از فلسفه‌های حقيقی حجاب، آرامش زن، مصونيت جامعه از فساد، عمق و معنا بخشيدن به توسعه سرمايه‌های اجتماعی است.


  وی افزود: حجاب يكی از احكام ضروری دين اسلام است كه آیات و روايات به‌طور صريح اين موضوع را بيان می‌كند و حجاب جز آن دسته از احكام است كه در قرآن به‌طور كامل بيان شده و امروزه پرسش‌ها در زمينه مسائل دينی رو به فزونی است و حجاب نيز از آن مستثنی نيست.

  وی در ادامه گفت: مسئه حجاب و عفاف از زوايای متعدد و از ديدگاه علوم امروزی مورد كند و كاو قرار گرفته و نقادی شده است و علوم حجاب و عفاف يكی از بهترين واجبات الهی برای زنان و مردان است كه تأمين‌كننده عفت و پاكی آنها است.

  وی تصریح کرد: حجاب در لغت يعنی پرده، چادر، روبند و چيزی‌كه مانع بين آن دو چيز گردد و اهميت اين مقوله برای جامعه كنونی كه در آن زندگی می‌كنيم اين است كه حجاب و عفاف يكی از اصول ضروری اسلام است و آيات و روايات به صراحت اين وجوب را بيان می‌كند.

  وی اظهار کرد: بی‌توجهی به حجاب و عفاف و آثار مرتبط با آن و بررسی آثار فردی، اجتماعی، خانوادگی و همچنين بررسی پيامدهای بی حجابی در قشر زنان باعث می‌شود زير‌بنای خانواده به سستی گرايد و حجب و حيا از جامعه رخت بربندد و زمينه را براي انواع كمبودهای اجتماعی مهيا نمايد.

  امضاء 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن زنان
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2988
  نوشته
  7,680
  صلوات
  14
  دلنوشته
  1
  خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
  تشکر
  20,586
  مورد تشکر
  24,504 در 7,125
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض
  وی بیان کرد: پيشينه عفاف و حجاب به اندازه تاريخ آفرينش است و حجاب و عفاف قبل از هر چيز برخواسته از فطرت پاك و ساختار وجودی انسان است و همچنين به آغاز آفرينش انسان چنانكه در داستان حضرت آدم و حوا نیز آمده است.

  وی افزود: از جمله فلسفه حجاب، حفظ حرمت انسان‌ها است که از نظر روانشناسان، يكي از مهمترين عوامل رشد انسان ميزان ارزشی است كه انسان براي خود قائل است و هر‌چه سطح حرمت افزايش يابد و فرد خودش را بپذيرد به‌همان ميزان در فرآيند ضريب موفقيت فرد، اثر دارد.

  وی در ادامه گفت: خود‌نمايی در زنان از فلسفه دیگر حجاب است که اسلام براي كنترل اين ميل دورنی، مسئله پوشش در عرصه‌های عمومی را مطرح و در پاسخگويی مناسب به اين ميل، زنان را به داشتن زينت و آرايش در عرصه‌های خصوصی تشويق كرده است.

  وی رعايت اخلاق اجتماعی را فلسفه دیگر حجاب دانست و گفت: انتخاب نوع و شكل لباس، از نظر اخلاقی و اجتماعی نيز به سهم خود موضوعی قابل توجه بوده و مستقيم يا غير‌مستقيم در روابط انسانی و جنبه اجتماعی دخالت دارد.

  حجاب در لغت يعنی پرده، چادر، روبند و چيزی كه مانع بين آن دو چيز گردد و اهميت اين مقوله برای جامعه كنونی كه در آن زندگی می‌كنيم اين است كه حجاب و عفاف يكی از اصول ضروری اسلام است و آيات و روايات به صراحت اين وجوب را بيان می‌كند.
  حجت‌الاسلام گروسی بیان کرد: از ‌دیگر فلسفه حجاب آرامش روانی است که بهره‌گيری از سرمايه‌های وجودی و در نتيجه رشد و تعالی انسان در سايه ثبات روحی و آرامش روانی صورت می‌گيرد كه اين آرامش جز در سايه رعايت حجاب و عفاف در جامعه ميسر نیست.

  وی اظهار کرد: يكی از سرمايه‌های ارزشمند و گران‌سنگ هر جامعه‌ای، سرمايه‌های انسانی است كه بايد در حفظ آن كوشيد و يكی از عوامل مهم در هدر دادن اين سرمايه گسترش بی‌بندو باری است.
  امضاء 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن زنان
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2988
  نوشته
  7,680
  صلوات
  14
  دلنوشته
  1
  خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
  تشکر
  20,586
  مورد تشکر
  24,504 در 7,125
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نهاوند افزود: هر عقل سليمی آن‌چه را كه برای انسان مايه كرامت و حفظ از انحرافات و بيهودگی‌ها و پوچی‌ها است آن را موجب ارتقای انسان می‌داند و آنچه را كه باعث فساد اخلاقی و پيامدهای شوم می‌شود مذموم و ناپسند می‌داند.


  وی در ادامه گفت: آياتي كه به‌طور صريح بر وجوب و لزوم اصل حجاب برای زنان دلالت دارند عبارتند از آيه 31 سوره نور و آيه 59 سوره احزاب است.

  وی عنوان کرد: روانشناسان منشأ و دليل استفاده از لباس شهرت را عقده حقارت می‌دانند و در اين‌باره می‌گويند، زنان و مردانی كه در تعويض لباس و انتخاب رنگ‌های متنوع مبالغه و وسواس دارند جز جبران نقيصه ذاتی كار ديگری نمی‌كنند.

  وی علاوه بر تأثير حجاب در تأمين سلامت روحی و فكر‌ی گفت: حجاب در تأمين سلامت جسمانی افراد جامعه نيز نقش دارد كه حفظ حجاب و عفاف در جامعه زمينه سلامتی جسمی را نيز مهيا می‌کند.

  وی بیان کرد: برخی از دلائل ضعف حجاب و عفاف كاركرد ضعيف خانواده‌ها و بحث امپراطوی عظيم فساد و فحشا است.

  حجت‌الاسلام گروسی اظهار کرد: حجاب و عفاف در بين همه ملت‌ها و آئين‌های جهان معمول بوده اما در طول تاريخ با فراز و نشيب‌های زيادي روبه رو بوده است و گاهی به اعمال سلیقه حاكمان كم يا زياد شده ولی هيچ‌گاه ار بين نرفته است، به‌عنوان مثال در يونان باستان صورت و اندامشان را تا روی پا می‌پوشاندند و در ايران باستان هم ويل دورانت می‌گويد زنان طبقات بالای اجتماع جرات نداشتند كه جز در تخت روان رو‌پوش خود را برداند و در زنان مادها هم پوشش زنان از لحاظ شكلی با پوشاك مردان يكسان بوده است و در اديان برزگ الهی مثل شريعت ابراهيم هم وجود داشته است.

  وی خاطر‌نشان کرد: امام علی(ع) می‌فرمايد«زكاة الجمال العفاف»، زكات ريبايی‌ عفت است و در حكمت 474 نهج‌البلاغه می‌فرمايد «پاداش مجاهد شهيد در راه خدا بزرگتر از پاداش پاكدامن نيست كه قدرت برگناه دارد و آلوه نمی‌شود همانا انسان پاكدامن فرشته‌ای از فرشته‌های خدا است».


  امضاءاطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی