سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: ◕✿◕◕✿◕ چگونگی وجود جن و امکان ارتباط با انسان ◕✿◕◕✿◕

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو حرفه‌ ای
  تاریخ عضویت
  فروردین 1397
  شماره عضویت
  753
  نوشته
  2,027
  نوشته : 2,027      تشکر : 4,554
  7,554 در 1,896 پست تشکر شده
  وبلاگ
  6
  دریافت : 0      آپلود : 0

  goll ◕✿◕◕✿◕ چگونگی وجود جن و امکان ارتباط با انسان ◕✿◕◕✿◕

  جن موجودي است که از حس، پنهان است و عقل و قدرت دارد.
  از آيات قرآن استفاده مي‏شود که آنها مکلّف به تکاليف الهي است.
  درباره جن افسانه‏ها و داستان‏هاي خرافي بسياري ساخته‏اند، ولي اصل وجود آن و صفات ويژه‏اي که در قرآن براي جن آمده، مطلبي است که هرگز با علم و عقل مخالف نيست.

  جن‏ها مانند انسان‏ها داراي دو گروهند: مؤمنان صالح و کافران سرکش.
  ويژگي‏هاي ذيل در مورد جن، از آياتي استفاده مي‏شود:


  1- موجودي است که از شعله آتش آفريده شده، بر خلاف انسان که از خاک آفريده شده.(1)
  2- داراي علم و ادراک و تشخيص حق از باطل و قدرت منطق و استدلال است.(2)
  3- داراي تکليف و مسئوليت است.(3)
  4- گروهي از آن‏ها مؤمن صالح و گروهي کافرند.(4)
  5- داراي حشر و نشر و معادند.(5)
  6- قدرت نفوذ در آسمان‏ها و خبرگيري و استراق سمع داشتند و بعداً منع شدند.(6)
  7- با بعضي از انسان‏ها ارتباط برقرار مي‌کردند و با آگاهي محدودي که نسبت به بعضي از اسرار نهاني داشتند، به اغواي انسان‏ها مي¬پرداختند.(7)
  8- ميان آن‏ها افرادي يافت مي¬شوند که از قدرت زيادي برخوردارند، همان گونه که ميان انسان‏ها چنين است.(8)
  9- قدرت بر انجام بعضي از کارهاي مورد نياز انسان را دارند.(9)
  10- خلقت آن‏ها روي زمين قبل از خلقت انسان‏ها بوده است.(10)

  از آيات استفاده مي‏شود بر خلاف تصور مردم که آن‏ها را «از ما بهتران» مي‌دانند، انسان برتر از آن‏ها است، به دليل اين که تمام پيامبران الهي از ميان انسان‏ها برگزيده شدند.

  جنّيان به پيامبر اسلام که بشر بود، ايمان آوردند و از او پيروي کردند. اصولاً واجب شدن سجده در برابر آدم بر شيطان (که بنا به تصريح قرآن از بزرگان طايفه جن بود).(11) دليل بر فضيلت نوع انسان بر جن مي‌باشد.

  جهات خرافي و غير منطقي به اين موجود داده شده که وقتي جن گفته مي‏شود، بعضي از خرافات با آن تداعي مي‏شود، از جمله اين که آن‏ها را با شکل هاي غريب و وحشتناک موجوداتي دُم دار و سم دار مي¬کشند و اينان را موذي و پر آزار، کينه توز و بدرفتار مي¬دانند که ممکن است از ريختن يک ظرف آب داغ در يک نقطه خالي، خانه‏هاي بسياري را به آتش کشند!

  هيچ دليلي بر انحصار موجودات زنده به آن چه مي¬بينيم نداريم، بلکه دانشمندان علوم طبيعي مي¬گويند موجوداتي را که انسان با حواس خود مي¬تواند درک کند، در برابر موجوداتي که با حواس قابل درک نيستند، ناچيز است. بنابراين موجودات و حقايقي وجود دارند که اگر چه به حس انسان داخل نمي‌شوند، اما حقيقتاً وجود دارند.

  آيا جنيان پيغمبراني از جنس خود داشته‏اند؟

  در قرآن مجيد آمده است که در قيامت به خلايق خطاب مي‏شود: «اي جمعيت جن و انس! بگو رسولاني از خودتان به سوي شما نيامدند که آيات مرا برايشان بازگو مي‏کردند و از چنين روزي شما را بيم مي‌دادند؟!»(12) ولي بيشتر مفسران بر آن هستند که کلمه «منکم» (از شما) دليل بر اين نيست که پيامبران هر دسته، از جنس خودشان مي¬باشند. اين را نظير آيه «يخرج منهما اللؤلؤ و المرجان»(13) گرفته‏اند که مرواريد و مرجان فقط در آب‏هاي شور حاصل مي‌شود اما در آيه به آب‏هاي شور و شيرين نسبت داده شده است. نيز در عرف مردم گفته مي‌شود نان و شير خوردم، حال آن که خوردن فقط مربوط به نان است و شير آشاميده مي¬شود،
  پس مي‌تواند منظور از رسولان، رسولان انساني باشد که براي هدايت انسان و جن آمدند.

  در حديثي از اميرمؤمنان(ع) آمده که پيامبري به نام يوسف به سوي آنان برانگيخته شد، ولي او را کشتند، اما بين مفسران و انديشمندان اختلافي نيست که پيامبر اکرم براي جن و انس مبعوث بوده و عده‏اي از جنيان طبق آيات و روايات متواتر به حضرت ايمان آورده و مسلمان شده‏اند. چگونگي مسلمان شدن جمعي از آنان در بعضي از روايات آمده است. از روايات استفاده مي¬شود پيامبر و ائمه نمايندگاني از خود آن‏ها برايشان مي¬گماشتند. نيز بعضي از آن‏ها داوطلبانه از محضر پيامبر مطالبي مي¬آموختند، سپس به تبليغ آن در قوم خود مي¬پرداختند.


 2. تشكرها 2


 3. # ADS
  Circuit advertisement ◕✿◕◕✿◕ چگونگی وجود جن و امکان ارتباط با انسان ◕✿◕◕✿◕
  تاریخ عضویت
  Always
  نوشته
  Many
  Your Default Code ADS
   

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  عضو حرفه‌ ای
  تاریخ عضویت
  فروردین 1397
  شماره عضویت
  753
  نوشته
  2,027
  نوشته : 2,027      تشکر : 4,554
  7,554 در 1,896 پست تشکر شده
  وبلاگ
  6
  دریافت : 0      آپلود : 0

  پیش فرض

  ارتباط با جنيان:
  از روزگاران قديم بين انسان و جن، شيوه‏هاي مختلفي از روابط بوده است. بعضي از گونه‏هاي اين روابط را که در قرآن و روايات و سخنان دانشمندان ذکر شده اشاره مي¬کنيم:

  أ) پناه بردن به جن: در قرآن مجيد آمده «و همانا مرداني از انس به مرداني از جن پناه مي¬بردند، پس به سختي‏هاي ايشان مي¬افزودند».(14)
  رسم عرب چنين بود که هرگاه به بيابان هولناکي مي¬رسيدند، به جن آن وادي پناه مي¬بردند. در اسلام از اين کار نهي شده و بايد به خدا پناه برد که آفريننده جن و غير جن است. در بعضي روايات توصيه شده که در چنين مواقعي خوب است اذان بگوييد تا از شر جنيان سرکش در امان بمانيد.

  ب) تسخير جن: بين فقها اختلاف است که آيا جايز است جنيان را تسخير کرد و آن‏ها را به خدمت گرفت؟ در اين باره نظر قطعي و دقيق ارائه نشده، در مجموع مي¬توان گفت اگر اين کار نسبت به مؤمنان جن باشد و مايه آزارشان گردد، جايز نيست، ولي اگر مايه آزارشان نشود، روا مي‏باشد.
  البته به کارگرفتن آن‏ها براي کارهاي نامشروع حرام است.


 5. تشكرها 3


 6. Top | #3

  عنوان کاربر
  عضو حرفه‌ ای
  تاریخ عضویت
  فروردین 1397
  شماره عضویت
  753
  نوشته
  2,027
  نوشته : 2,027      تشکر : 4,554
  7,554 در 1,896 پست تشکر شده
  وبلاگ
  6
  دریافت : 0      آپلود : 0

  پیش فرض

  چگونه جنيان مي¬توانند به شکل‏هاي مختلف در آيند؟
  جنيان موجود مادي و داراي اجسام لطيفي هستند که قدرت دارند به شکل‏هاي مختلف در آيند و گاهي هم خداوند به حسب مصالح آن‏ها را به صورت‏هاي گوناگون در مي¬آورد.
  و اين که خداوند به آن‏ها چنين قدرتي داده که به هر صورتي بخواهند در آيند.(15)
  جنيان موجودات بسيار لطيف و انعطاف پذيرهستند مانند هوا که قابل انبساط و انقباض هستند. گاهي به صورت آدم، گاهي موجودات کوچک، گاهي موجودات بزرگ با بدن‏ها و چشم‏ها و موهاي عجيب نمودار مي¬شوند؛ يعني ظاهر شدن براي انسان به صورتي خاص، نه آن که از ماهيت حقيقي خود خارج شوند و تغيير ماهيت دهند، بلکه به اين معنا در قوه حس و ادراک انسان به صورت‏هاي مختلفي محسوس مي¬شوند، بدون آن که تغيير ماهيتي صورت گيرد.
  براي توضيح بيشتر رجوع کنيد به کتاب جن و شيطان، تحقيق قرآني، روايي و عقلي، تأليف علي‌رضا رجالي تهراني.

  پي‌نوشت‏ها:

  1. الرحمن (55) آيه 15.

  2. آيات مختلف سوره جن.

  3. آيات سوره جن و الرحمن.

  4. جن (72) آيه 11.

  5. همان، آيه 15.

  6. همان، آيه 9.

  7. همان، آيه6.

  8. نمل (27) 39.

  9. سباء (34) آيه 12 - 13.

  10. حجر (15) آيه 27.

  11. کهف (18) آيه 50.

  12. انعام (6) آيه 130.

  13. الرحمن (55) آيه 22.

  14. جن (72) آيه 6.

  15. دائرة المعارف تشيع، ج 5، ص 450 - 452.

  منبع http://www.pasokhgoo.ir/node/7609
 7. تشكرها 3


 8. Top | #4

  عنوان کاربر
  کاربر عادی
  تاریخ عضویت
  تیر 1395
  شماره عضویت
  9409
  نوشته
  2
  نوشته : 2      تشکر : 0
  1 بار در 1 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0

  پیش فرض

  زندگی و رفتار جن ها که نمی دانستید  محل زندگی جنها : جنها در سطح و زیر زمین دریاها و به طور کلی می شود گفت در همه جا زندگی می کنند جز قسمتهایی از زمین و دو آسمان آخر که براشون ممنوع شده . با این وجود جنها مکانهایی رو بیشتر دوس دارن که عبارتند از : جاهای خلوت و کم تردد که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند مثل انباری ها ،زیرزمینها و ساختمونهای قدیمی. نکته اینکه جنها به طبقات بالای برجها و مکانهای پر تردد بدون ریتم خاص علاقه ای ندارند .  گفته میشه که که جنها به زیر درختان میوه هم علاقمندند ودر آنجا نیز زیادحضور دارند البته برخی از عالمان این ورطه گویند که :این فقط در بین عوام شایع است كه زیرزمینها، جاهای تاریك و مرطوب مانند حمامها، چاهها و عمق جنگلها جایگاه جنیان است. یکی از محلهای دیگر مورد علاقه ی جنها جشنها و مخصوصا عروسی هاست . چون جنها به طور ذاتی عاشق رقص و آواز هستند در این محل ها زیاد حضور دارند .علاوه بر مکانها و شهر و روستاهای ساخت انسان گروهی از جنها در دشت و جنگل و کوهه و غارها زندگی می کنند اما آنها هیچ ساختمان سازی یا ساخت و ساز ی مثل آنچه انسان می سازد ندارند
  صدا و زبان جن: طول موج صدای جن با صدای انسان فرق داره به همین دلیل انسان قادر به شنیدن صدای جن نیست به استثنای افرادی خاص که این توانایی رو دارند

  البته نحوه ی دریافت صدای جن از طرف این افراد هم یکسان نیست مثلا بعضی به صورت صدای نواری که داره جمع میشه این صدا رو تشخیص میدن و بعضی دیگر به صورت زمزمه و …. نکته ی جالب اینکه جنها قادرند صداشون رو طوری تغییر بدن که فردی که قادر به شنیدن صداشونه نتونه بشنوه اما نمی تونن کاری کنن که کسی که قادر به دریافت صوتشون نیست بتونه صداشون رو بشنوه . نکته ی جالبتر اینکه زبان خود جن ها هم با هم فرق می کنه ا


  ما با این وجود اونها قادرند با سه نوع موجودات یعنی انسان ، حیوان و خودشون مکالمه کنن و ارتباط زبانی برقرار کنن. البته باید اشاره کنم که این توانایی جنها بیشتر به خاطر توانایی آنها در ارتباط برقرار کردن ذهنی است به عبارت دیگر آنها می تونن به راحتی مفهوم و مطلبی رو که می خوان انتقال بدن و بالعکس مفهوم پشت کلمات و واژه ها رو حتی اگه بیان نشن ، دریافت کنن

  عمر جن : متوسط عمر جن گفته میشه که هزار سال است البته ممکن است طول عمرهایی بیشتر یا کمتر از این متوسط وجود داشته باشه .اما چیز جالبی که در مورد عمر جن باید بگم اینه که جنها رشد بدنیشون یه بهتر بگم رشد جسمیشون بسیار کند است به گونه ای که اصلا با تصورات ما مثلا از یک انسان ۴۰۰ ساله قابل مقایسه نیست در عوض جنها رشد ذهنی و عقلیشون چندین برابر انسان است و ممکن است یک جن در عرض چهار هفته بعد از تولد کلیه ی توانایی یک انسان بالغ را کسب کند


  دوستی با جن :دوست شدن با جنها کار بی دردسری نیست که برای تجربه یا تفریح بشه سراغش رفت. اگر با خواست خودتون وارد دنیای جنها بشید، اونها هم بیشتر در زندگی شما دخالت می کنند. معمولا جنها حریم  خصوصی برای انسان قائل نیستند. در هر حالتی و هر جایی ممکنه به سراغ شما بیان. اگر از اونها درخواست کمک کنید، ممکنه کمکتون بکنند ولی درمقابل شاید درخواستهایی از شما داشته باشند که نخواین انجام بدید ولی  اونها مجبورتون کنند. جنها قدرت کنترل و نفوذ محدودی بروی مخلوقات دیگه دارند که هرچقدر قدرت روحی مخلوقی بیشتر باشه، نفوذ و تسلط جنها روی اون کمتر میشه. بنابراین کسانی که مراقبه نمی کنند – عبادتهای اکثر دینها نوعی مراقبه ست- آسیب پذیرتر از دیگرانند و بهتره از دوست شدن با جنها صرفنظر کنند. تمسخر و به بازی گرفتن از مواردی ست که جنها رو تحریک و خشمگین می کنه.
  توصیه : هیچوقت برای تفریح و خوشگذرونی سراغ جنها نرید

 9. تشكر

  یاس بهشتی (23-05-1395)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •