سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: شانس در خانه ی شما را می کوبد!

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  شانس در خانه ی شما را می کوبد!

  شانس در خانه ی شما را می کوبد!

  محقق روان شناسی برای بررسی چیزی که مردم آن را " شانس" می خوانند، شروع به تحقیق کرد. وی اظهار می کند که آگهی هایی در روزنامه های سراسری چاپ کرده و از افرادی که احساس می کنند خوش شانس یا بدشانس هستند خواستم با من تماس بگیرند.

  صدها نفر برای شرکت در مطالعه من داوطلب شدند و در طول سال های گذشته با آن ها مصاحبه کردم، زندگی شان را زیر نظر گرفتم و از آن ها خواستم در آزمایش های من شرکت کنند.
  نتایج نشان داد که هرچند این افراد به کلی از این موضوع غافلند، کلید خوش شانسی یا بدشانسی آن ها در افکار و کردارشان نهفته است.
  برای مثال، فرصت های ظاهرا خوب در زندگی را در نظر بگیرید. افراد خوش شانس مرتبا با چنین فرصت هایی برخورد می کنند، درحالی که افراد بدشانس نه.
  با ترتیب دادن یک آزمایش ساده سعی کردم بفهم آیا این مساله ناشی از توانایی آن ها در شناسایی چنین فرصت هایی است یا نه.

  به هر دو گروه افراد "خوش شانس" و "بدشانس" روزنامه ای دادم و از آن ها خواستم آن را ورق بزنند و بگویند چند عکس در آن هست.
  به طور مخفیانه یک آگهی بزرگ را وسط روزنامه قرار دادم که می گفت:
  "اگر به سرپرست این مطالعه بگویید که این آگهی را دیده اید 250 پوند پاداش خواهید گرفت."
  این آگهی نیمی از صفحه را پر کرده بود و به حروف بسیار درشت چاپ شده بود.
  با این که این آگهی کاملا خیره کننده بود، افرادی که احساس بدشانسی می کردند عمدتا آن را ندیدند، درحالی که اغلب افراد خوش شانس متوجه آن شدند.
  مطالعه من نشان داد که افراد بدشانس عموما عصبی تر از افراد خوش شانس هستند و این فشار عصبی توانایی آن ها در توجه به فرصت های غیرمنتظره را مختل می کند.
  در نتیجه، آن ها فرصت های غیرمنتظره را به خاطر تمرکز بیش از حد بر سایر امور از دست می دهند.
  برای مثال وقتی به مهمانی می روند چنان غرق یافتن جفت بی نقصی هستند که فرصت های عالی برای یافتن دوستان خوب را از دست می دهند.
  آن ها به قصد یافتن مشاغل خاصی روزنامه را ورق می زنند و از دیدن سایر فرصت های شغلی بازمی مانند.
  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد.... 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  حال اگر شما خواهان خوش شانسی هستید بهتر هفت راز افراد خوش شانس را بشناسید:


  راز اول - افراد خوش‌اقبال به شانس اعتقادی ندارند! اخیرا محققی با 10 تاجر موفق به منظور تالیف كتابی درخصوص «نقش شانس در موفقیت» مصاحبه كرد. تقریبا هیچ یك از آنها به شانس اعتقادی نداشتند، بلكه تنها راجع به جریانی از اتفاقات غیرمنتظره صحبت می‌كردند كه به صورت روزمره در زندگی آنها رخ می‌دهد. به نظر می‌رسید كه آنها دوست نداشتند از كلمه «شانس» استفاده كنند چراكه در این صورت راهی برای كنترل آن وجود ندارد، اما آنها یاد گرفته‌اند كه كنترل این جریان غیرمنتظره ممكن است. مهم نیست كه این جریان را چه می‌نامید بلكه مهم این است كه این جریان برای شما هم رخ دهد.


  راز دوم - اتفاقات بد برای آنها هم رخ می‌دهد چند راه برای خوش‌شانس بودن وجود دارد؛ مفیدترین و معمول‌ترین راه، یافتن فرصت در درون مشكلات است. همیشه در دل مشكلات، معجزه‌ای وجود دارد.


  راز سوم - بیشتر افراد به خاطر ترس از شكست، كار را رها می‌كنند. اگر ندانید كه درصد موفق شدنتان چقدر است تا چه حد حاضر به شروع یك كار و ادامه آن هستید؟ خیلی از مواقع رخ می‌دهد كه برخی چیزهایی كه ما از آنها به عنوان شكست یاد می‌كنیم در واقع زود رها كردن آن كار بوده است قبل از این كه واقعا شكست بخوریم. در اكثر مواقع ما به قدر كافی تلاش نمی‌كنیم و هرگز در كل زندگی‌مان شكست واقعی را متحمل نمی‌شویم، فقط كار را زود رها می‌كنیم و به تلاش خود ادامه نمی‌دهیم.

  راز چهارم - شرط‌بندی روی بازنده‌ها، شما را بازنده می‌كند. افراد خوش‌شانس دوردست‌ها را دیده و شرط‌بندی می‌كنند؛ اما یك شرط‌بندی حساب شده! این افراد، محكم و سرسخت هستند اما می‌دانند كه چگونه باید موقعیت‌ها را تشخیص داده و طبقه‌بندی كنند.چه چیزی یك موقعیت خوب را می‌سازد؟ اول باید ببینید كه كارتان باعث یك مشكل شایع و گسترده می‌شود؟ دوم این كه آیا افرادی كه آن مشكل را دارند حاضرند پول كافی برای حل مشكل‌شان‌ بپردازند؟ سوم این‌كه آیا ارتباط با افرادی كه آن مشكل خاص را دارند راحت است؟ چهارم این كه آیا راه‌حل مورد نظر واقعا مفید است؟اگر نتوانستید به تمامی این سوال‌ها پاسخ دهید باید بدانید كه خواهید باخت و شانس به شما روی نخواهد آورد.
  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد.... 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  bolandgo


  راز پنجم-
  بهترین موقعیت‌ها و شانس‌ها از طریق دیگران به شخص روی می‌آورند. شانس خوب تقریبا هرگز در تنهایی به سراغ ما نمی‌آید. مطمئنا تعداد زیادی از مردم مقدار قابل‌توجهی پول را در خیابان یا در باغچه حیاط‌شان پیدا نمی‌كنند یا در قرعه‌كشی‌ها برنده نمی‌شوند. در عوض، شانس اغلب در قالب فرصت به افراد روی می‌آورد. اغلب یك ایده مناسب كه منجر به یك شانس خوب می‌شود، به خاطر ناراضی بودن دیگران از شرایط، در ذهن شما شكل می‌گیرد.

  راز ششم - شانس خوب به سراغ كسانی می‌رود كه آمادگی لازم را دارند.


  و راز هفتم - شما هم می‌توانید چیزهای خوب را جذب كنید.

  تمام حرف سر این است كه سعی كنید در درون حوادث بد، فرصت‌ها را بیابید و مهارت‌هایتان را بهبود دهید. همه افراد موفق، همواره روی آنچه می‌خواهند تمركز می‌كنند و با تلاش زیاد به آنچه می‌خواهند می‌رسند بنابراین موفقیت و شانس‌شان تصادفی نیست. اكثر افراد موفق، صبح‌ها كه از خواب بیدار می‌شوند چند دقیقه را صرف فكر كردن به اهداف و ارزش‌هایشان می‌كنند.


  سعی كنید مسوولیت موارد بد و نامطلوب در زندگی خود را به عهده بگیرید.

  اگر اكنون درموقعیت ناراحت‌كننده‌ای به سر می‌برید هرگز توان تغییر آن را نخواهید داشت مگر این‌كه واقعیت‌ را بپذیرید كه اتفاقات بد ایجاد شده را شما خلق كرد‌ه‌اید. به خود بقبولانید كه شما هم مشكلاتی را ایجاد می‌كنید، در این هنگام است كه شما می‌توانید آن شرایط را تغییر دهید. شاید در ابتدا این كار غیر ممكن به نظر برسد اما خوشبختانه آن‌قدر‌ها هم مشكل نیست.
  افكار روزانه خوب و تازه، چیزهایی را كه در زندگی ظاهر می‌شود تغییر می‌دهد، بدون این‌كه به انقلابی بزرگ نیاز داشته باشید. شما در درون خود كار می‌كنید و اتفاقات بیرونی به خودی خود خوب پیش خواهند رفت. این بدین معناست كه شما با افكار قدیمی نمی‌جنگید. شما به آنها كمترین انرژی را می‌دهید. مقاومت و مقابله نمی‌كنید، بلكه به جای آن توجه خود را هر چه بیشتر روی موارد خوب و مثبتی كه می‌خواهید در زندگی‌تان ظاهر شود متمركز می‌كنید. تمامی شانس‌هایی كه شما در طول زمان به آنها فكر كرده‌اید به تدریج برایتان رخ می‌دهد و یك روز بیدار می‌شوید و می‌فهمید كه به فردی خوش‌شانس تبدیل شده‌اید بدون این‌كه بدانید این اتفاقات چه موقع در زندگی‌تان روی داده است.
  اینها هفت راز افراد خوش‌شانس است و آنها به جز این هفت مورد كار خاص دیگری انجام نمی‌دهند.

  فرآوری: نسرین صفری
  بخش خانواده ایرانی تبیان

  منابع: سایت فراکاو /ایسنا/خانه مدیران جوان
  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد.... 5. Top | #4

  عنوان کاربر
  کارشناس افتخاری سایت
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2479
  نوشته
  928
  تشکر
  1,108
  مورد تشکر
  4,595 در 919
  دریافت
  1
  آپلود
  0

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط محب سکینه نمایش پست ها
  شانس در خانه ی شما را می کوبد!

  آيا شانس‌ واقعيت‌ دارد و شامل‌ حال‌ برخي‌ می شود؟


  پاسخ: شانس‌ با تفسيري‌ كه‌ ميان‌ بعضی از مردم مطرح است، ريشه‌ در جهل‌ و ناآگاهي‌ از علت‌ حوادث‌ ‌دارد. هر كجا انسان ‌های سطحي‌ نگر، نتوانستند علت‌ بروز رويدادهاي‌ تلخ‌ يا شيرين‌ را تحليل‌ كنند، آن‌ را به‌ شانس‌ و بخت‌ حواله‌ می كنند

  گاهي‌ تنبلي‌ - دور بودن‌ از معرفت ‌هاي‌ دينی - تن‌ آسایی - مسئوليت‌ گريزي‌ - سرپوش‌ گذاشتن‌ روي‌ نقاط‌ ضعف‌، و تبرئه‌ كردن‌ خود در برابر گناهان‌ و... زمينة‌ گرايش‌ به‌ اين‌ گونه‌ مسكّن ‌هاي‌ موقتي‌ را فراهم‌ می کند

  برای روشن شدن مساله به نکات زیر توجه کنید

  نکته اول:

  عموميت‌ قانون‌ عليت‌، به‌ اين‌ كه‌ هر حادثه‌اي‌ علتي‌ دارد و هر موقعيتي‌ براي‌ انسان‌ و غير انسان‌ پيش‌ آيد، معلول‌ علتی است‌

  هيچ‌ چيز درعالم‌ از روي‌ تصادف‌ و اتفاق‌ رخ‌ نمی دهد. همه‌ چيز در نظامي‌ متقن‌، متكي‌ برسلسله‌ علل‌ خويش‌ هستند. ولي‌ ما از آن‌ جايي‌ كه‌ علل‌ را نمی ‌شناسيم‌، نامش‌را تصادف‌ و شانس‌ می ‌گذاريم‌. اگر پرده‌ از روي‌ سلسله‌ علل‌ كنار رود، خواهيم‌ ديد كه‌ هيچ‌ چيز اتفاقي‌ وجود ندارد

  نکته دوم:

  سرنوشت‌ انسان‌ها و عزت‌ و ذلت‌ آنان‌ مرهون‌ كاركردهای آنان‌ است‌ كه‌ قرآن‌ مي‌فرمايد: " كلُّ نفس‌ بما كسبت‌ رهينة‌ ؛ هر كس‌ در گرو اعمال‌ خويش‌ است‌(1)

  نکته سوم:

  اسلام‌ به‌ قدري‌ روي‌ تاثیر تلاش ‌ها و عملكردهاي‌ انسان‌ در ساختن‌ سرنوشت‌ تأكيد می كند كه‌ از يك‌ سو می فرمايد: " و ان‌ ليس‌ للأنسان‌ الاّ ما سعي‌ ؛ اينكه براى انسان بهره‏اى جز سعى و كوشش او نيست "(2)

  و از سويي‌ ديگر مي‌فرمايد: " انّ اللّه‌ لا يغيّر ما بقوم‌ حتي‌ يغيّروا ما بأنفسهم‌ ؛ خداوند سرنوشت‌ هيچ‌ قوم‌ و ملّتي‌ را تغيير نمی دهد مگر آن‌ كه‌ آنان‌ آن‌ چه‌ را در خودشان‌ است‌ تغيير دهند ."(3)

  نتیجه:

  آري بخت و شانس ، پيروزي و شكست و ناكامي، همه نزد خداست خدائي كه حكيم است و مواهبش را بر طبق شايستگيها تقسيم می كند، شايستگيهايی كه بازتاب ايمان و عمل و كردار خود انسانها است


  پی نوشت ها:
  1-مدثر 38
  2-نجم 39
  3-رعد 11

  پس با این دلائل مذکور چیزی به نام شانس وجود ندارد


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی