سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: (...◕✿◕◕✿◕ پیام تصویری حضرت آیت الله جوادی آملی در همایش نماز و حجاب ابهر ◕✿◕◕✿◕...)

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن زنان
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2988
  نوشته
  7,680
  صلوات
  14
  دلنوشته
  1
  خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
  تشکر
  20,586
  مورد تشکر
  24,506 در 7,127
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض (...◕✿◕◕✿◕ پیام تصویری حضرت آیت الله جوادی آملی در همایش نماز و حجاب ابهر ◕✿◕◕✿◕...)
  با پیگیری های امام جمعه محترم پیام صوتی و تصویری حضرت آیت الله جوادی آملی در همایش نماز و حجاب ابهر پخش شد .


  آیت‌الله جوادی:

  پرهیز از گناه نشانه قبولی نماز است / فرد بی‌حجاب بیمار است

  خبرگزاری فارس: آیت‌الله جوادی آملی گفت: اگر نمازگزار موفق شد از گناه بپرهیزد و به گناه آلوده نشود معلوم می‌شود نماز او مقبول شد.

  به گزارش خبرگزاری فارس از ابهر آیت‌الله جوادی آملی در پیام تصویری به همایش نماز و حجاب که از صبح امروز در سالن دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر در حال برگزاری است، با اشاره به جایگاه نماز خاطرنشان کرد: وقتی نمازگزار اقامه می‌گوید و در اقامه بعد از «حی علی الصلاه»، «حی علی الفلاح» به «قد قامت‌الصلوه» می‌رسد، امام معصوم(ع) «قد قامت‌الصلوه» را تفسیر کرد .......

  وی افزود: همان گونه که انبیاء و اولیاء و معصومین (ع) زیارت‌نامه دارند، نماز زیارت‌نامه خدا بوده و منظور زیارت وجه‌الله و زیارت اسمای حسنای الهی است.

  این مفسر و استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه وقتی انسان در نماز به زیارت ذات اقدس الله مشرف شد، خداوند سبحان هم پاسخ زیارت او را خواهد داد، ابراز داشت: خدا هیچ سوال، ذکر، نام، یاد و هیچ زیارتی را بی‌اثر نمی‌گذارد.

  وی تصریح کرد: در جریان سوال به رسول خود فرمود اگر بندگان من درباره من از تو بپرسند «انّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ اذا دعان» داعی که خدا را می‌خواند، سائل که از خدا مسئلت می‌کند پاسخش را خدا مرحمت می‌کند و در جریان یاد و نام خدا فرمود «اذکرونی اذکرکم؛ به یاد من باشید من به یاد شمایم».

  آیت‌الله جوادی آملی افزود: پس دعا بی‌پاسخ نیست؛ سوال بی جواب نیست؛ ذکر و نام و یاد خدا بدون اثر نیست، زیارت خدا هم به طور یقین بی‌اثر نخواهد بود.

  وی با بیان اینکه اگر کسی به بارگاه الهی بار یافت نام خدا، لطف خدا و فیض ویژه الهی در کنار قلبش حضور دارد"، عنوان داشت: اینکه فرمود « أنَا عِندَ المُنکَسِرَهِ قُلُوبُهُمْ»؛ یعنی اگر قلب کسی شکست خاضعانه و موحدانه خدا را خواند و خواست، به صورت یقین لطف خدا آنجا حضور دارد نیز از همین مقوله است.

  امضاء 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن زنان
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2988
  نوشته
  7,680
  صلوات
  14
  دلنوشته
  1
  خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
  تشکر
  20,586
  مورد تشکر
  24,506 در 7,127
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض  ین مجتهد علوم حوزوی افزود: بنابراین نمازگزار باید بداند و مطمئن باشد وقتی به زیارت لطف الهی می‌رود لطف الهی هم به دیدار او خواهد آمد و وقتی فیض و لطف خدا به دیدار نمازگزار آمد به او شرح صدر عطا می‌کند که این شرح صدر و نورانیت دل همان است که به عنوان اثر نماز در قرآن مطرح است که «‌ان الصلوه تنهی عن الفحشا و المنکر» و ما اگر خواستیم ببینیم نماز ما مقبول شد یا نشد دو راه دارد یک راه در آخرت که اعمال را می‌سنجند و روشن می‌شود و یک راه هم در دنیا و آن این است که اگر نمازگزار موفق شد از گناه بپرهیزد و به گناه آلوده نشود معلوم می‌شود نماز او مقبول شد.

  وی با بیان اینکه نماز آن است که جلوی بدی‌ها را بگیرد، گفت: اگر معاذالله کسی در عین حالی که نماز می‌خواند دست به تباهی می‌زند و آلوده می‌شود این مطمئن باشد که نماز او گر چه صحیح است، لکن مقبول نشد، زیرا ماهیت نماز هر چند اعتباری است ماهیت امر اعتباری به یک حقیقت تکیه می‌کند و آن نورانیت دل است و نورانیت دل مانع آلوده‌شدن است، زیرا کوثر جلوی تکاثر را می‌گیرد.

  آیت‌الله جوادی آملی اضافه کرد: دین کوثر است، اطاعت خدا کوثر است، قرآن و ولایت اهل بیت (ع) کوثر است و نماز ستون دین است، ستون دین کوثر خواهد بود و کوثر جلوی هر تکاثری را می‌گیرد.

  وی افزود: بنابراین اگر خواستیم ببینیم نماز ما مقبول شد یا نه، اثر تربیتی او را کامل در خود محاسبه کنیم و ارزیابی کنیم «ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر».

  وی در ادامه حجاب و عفاف را مختص به زنان ندانست و اظهار داشت: برادران هم عنایت کنند که حجاب مخصوص خانم‌ها و زن‌ها نیست و مردها هم باید حجاب داشته باشند.
  امضاء 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن زنان
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2988
  نوشته
  7,680
  صلوات
  14
  دلنوشته
  1
  خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
  تشکر
  20,586
  مورد تشکر
  24,506 در 7,127
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض  و ی با اشاره به مسئله حجاب و عفاف خاطرنشان كرد:
  حجاب چه در مرد چه در زن به غیرت او وابسته است و یك انسان غیور نه اجازه می‌دهد كه بیگانه به حریم او را پیدا كند و نه به خود اجازه می‌دهد وارد حریم عفاف و دیانت دیگری بشود.وی افزود: غیرت كه یك واژه عربی است سه عنصری را كه اخلاقی و آموزنده است در درون خود دارد و غیرت عبارت از این سه عنصر اول هویت‌شناسی، دوم غیر را به حریم هویت خود راه ندادن و سوم وارد حریم غیر نشدن است.

  این مجتهد علوم حوزوی با بیان اینكه غیرت یعنی غیر زدایی و طرد غیر و بیگانه اظهار داشت: طرد غیر و بیگانه بعد از شناخت حوزه هویت خودی است و اگر كسی خود را نشناسد و حریم خود را نداند مسئله غیر زدایی و وارد حریم غیر نشدن برای او مطرح نیست و وقتی او می‌تواند غیر زدایی كند كه محدوده خود را بشناسد پس نخستین عنصر او هویت شناسی است.

  وی افزود: وقتی كسی مرز و حیثیت خود را شناخت آنگاه نه وارد حریم دیگری می‌شود و نه دیگری را به حریم خود راه می‌دهد و حجاب و عفاف به غیرت برمی‌گردد و ذات اقدس اله انسان غیور را دوست دارد و اگر كسی معاذالله غیر زدا نبود و وارد حریم غیر شد این معلوم می‌شود مریض است.

  آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینكه در فرهنگ دین و قرآن كریم طمع به حریم دیگری و به ناموس دیگری یك نحوه بیماری است، ابراز داشت: در سوره مباركه احزاب به همسران پیامبر (ص) دستور داده شدكه
  «لا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذی فی‏ قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلاً مَعْرُوفا»یعنی در هنگام سخن گفتن خیلی با صدای نازك یا با مطالب رقت بار یا عاطفه برانگیز یا حساسیت برانگیز و مانند آن كه نامحرمی را بشوراند سخن نگوئید یا با آن كلمات حرف نزنید و اگر این كار را كردید آن نامحرم طمع می‌كند چون مریض است.


  امضاء 5. Top | #4

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن زنان
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2988
  نوشته
  7,680
  صلوات
  14
  دلنوشته
  1
  خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
  تشکر
  20,586
  مورد تشکر
  24,506 در 7,127
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض  وی اضافه كرد: از این آیه نورانی برمی‌آید اگر یك نامحرمی به نامحرم طمع كرد این قلبش مریض است، پس مرض همان طوری كه ظاهری است، باطنی هم هست.

  این مفسر و استاد حوزه علمیه، عفاف را سلامت و صحت دانست و عنوان داشت: ترك عفاف مرض قلب است و قرآن كریم كه به عنوان شفا نازل شد این بیماری را به ما معرفی و بعد از تعریف این بیماری راه درمانش را هم به ما گفت و معالجه كرد.

  وی افزود: از اینجا روشن می‌شود كه اگر مرد یا زن اهل عفاف و حجاب نبودند هم بیمار هستند و هم بیماری را دامن می‌زنند و اگر جامعه‌ای بیمار بود درمان چنین جامعه‌ای آسان نیست، علاج این جامعه سخت است و جامعه بیمار فكر بیمار، سیاست بیمار، اقتصاد بیمار، اجتماع بیمار و روابط عمومی بیمار خواهد داشت.

  آیت‌الله جوادی آملی تصریح كرد: باید كوشید قلب را سالم كرد و در قرآن آمده فقط گروهی در قیامت اهل نجات هستند كه با قلب سلیم بیایند.

  وی با بیان اینكه اگر كسی به نامحرم طمع كرد این قلبش مریض است، گفت: در قیامت یك انسان بیمار دل، گرفتار عذاب خدا خواهد شد و فقط كسانی كه دارای قلب سالم‌اند نجات پیدا می‌كنند.

  این استاد عالی حوزه علمیه قم تصریح كرد: بنابراین این همایش وزین می‌تواند دو پیام داشته باشد، یكی زیارت وجه خدا و فیض الهی كه پاسخ مثبت آن زیارت متقابل است یكی هم تامین سلامت جامعه و سلامت دل‌های افراد جامعه و سلامت افكار و آراء و مكتب‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در جامعه است كه در سایه عفاف و حجاب به دست می‌آید.

  وی در ادامه حجاب و عفاف را مختص به زنان ندانست و اظهار كت كند این مطابق با موازین عفاف نیست و این هم سعی كند حجاب خود را حفظ كند؛ به هر تقدیر نه نامحرمی را ببیند و نه نامحرمی او را ببیند كه در هر دو حال این باعث تامین سلامت قلب خواهد بود.
  امضاءاطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی