سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: (...◕✿◕◕✿◕ والدین ومشکلات تحصیلی فرزندان ◕✿◕◕✿◕...

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن زنان
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2988
  نوشته
  7,698
  صلوات
  14
  دلنوشته
  1
  خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
  تشکر
  20,604
  مورد تشکر
  24,524 در 7,139
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض (...◕✿◕◕✿◕ والدین ومشکلات تحصیلی فرزندان ◕✿◕◕✿◕...
  اكثر روان‌شناسان اين روزها نگران وابستگي شديد فرزندان دانش‌آموز خانواده‌ها به پدر و مادر براي حل مشكلات مربوط به وضعيت تحصيلي و مسائل مدرسه‌اي خود هستند. مساله زياد هم ساده نيست، زيرا اين وابستگي مي‌تواند اثرات مخربي روي شكل‌گيري شخصيت فرزندان دانش‌آموز داشته باشد و در آينده از آنها افرادي بسازد كه قادر به حل كوچك‌ترين مشكلات خود نيستند. پس زمان آن رسيده تا والدين نسبت به تربيت فرزندان محصل خود به شيوه‌اي كه آنها را از هر جهت مستقل بار بياورد فكر كنند و براي اين كار برنامه‌ريزي درستي داشته باشند.

  زماني‌كه فرزند شما توانايي حل مشكلات درسي و مدرسه‌اي خود را داشته باشد، معلم او مي‌تواند زمان بيشتري براي تدريس و رفع مشكلات درسي او و همكلاسي‌هايش بگذارد، زيرا اين روزها نيمي از وقت معلم‌ها صرف حل مشكلات مختلف دانش‌آموزشان مي‌شود. حل مشكلات دانش‌آموزان توسط خودشان مي‌تواند مزاياي بسيار زيادي براي آنها، خانواده‌ها و معلم‌هايشان داشته باشد. اين شرايط دانش‌آموز را وادار مي‌كند بيش از گذشته مسووليت درس‌ها و كارهايش را برعهده گرفته و كمتر تحت تاثير رفتارهاي رياست‌طلبانه بزرگ‌ترها قرار گيرد.

  اين فرصت به دانش‌آموز شما اجازه مي‌دهد بيشتر با پستي و بلندي‌هاي زندگي تحصيلي آشنا شود و با ديدي عميق‌تر به مسائل اطراف خود نگاه كند. وقتي به فرزندتان اجازه دهيد براي حل مشكلاتش اقدام كند به اين صورت به او جرات رويارويي با سختي‌هاي زندگي را مي‌دهيد و از او فردي مستقل و جسور مي‌سازيد. دانش‌آموز مسوول در مقابل اعمال و كردارش از روحيه بالاتري نسبت به ساير همكلاسي‌هاي وابسته خود براي همكاري در امور مختلف به مسوولان مدرسه و والدين برخوردار است و در شرايط مختلف زندگي هميشه رفتارهايي معقول منطقي نشان مي‌دهد. وقتي به فرزندتان بياموزيد براي حل مشكلات تحصيلي به سراغ بزرگ‌ترها نرود، مي‌توانيد محيطي آرام و صلح‌آميز براي او و خود در خانه مهيا كنيد، محيطي كه به دور از هر نوع تنش و استرس است.

  امضاء


 2. تشكرها 2


 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن زنان
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2988
  نوشته
  7,698
  صلوات
  14
  دلنوشته
  1
  خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
  تشکر
  20,604
  مورد تشکر
  24,524 در 7,139
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض  پرورش خلاقيت در فرزندان دانش‌آموز

  دانش‌آموز با فكر كردن و دقيق شدن روي مسائل و مشكلات گاهي به سمت و سويي هدايت مي‌شود كه به تصميم‌گيري‌هاي بسيار خلاقانه منتهي مي‌شود. اگر مي‌خواهيد فرزنداني خلاق داشته باشيد، از مداخله در امور و مشكلات آنها پرهيز كنيد. اين كار باعث مي‌شود آنها براي يافتن راه‌حل‌هاي مناسب و درست به كارهايي خلاقانه دست بزنند كه گاه باعث تعجب و شگفتي شما خواهد شد، پس براي ديدن اين لحظات شيرين و دلچسب دورادور مراقب تصميم‌گيري‌هاي فرزند محصلتان باشيد. پرورش فرزندان دانش‌آموز براي پذيرفتن مسووليت اعمال و كردار خود باعث مي‌شود آنها اندك‌اندك براي تعديل رفتارها و تصميمات نادرست و جنگ‌طلبانه‌شان آماده و در بزرگسالي به افرادي كاملا منطقي تبديل شوند، افرادي كه در هر موقعيت فكر كردن را به مقابله به مثل ترجيح مي‌دهند. يكي از مشكلاتي كه در بين دانش‌آموز رايج است به اختلافات بين آنها و همكلاسي‌هايشان برمي‌گردد، در اين زمان حضور يك فرد بزرگسال بي‌طرف به عنوان داور براي نظارت بر نوع تصميم‌گيري آنها جهت حل اختلاف مي‌تواند موثر و مفيد باشد. اما فراموش نكنيد كه در ضمن داوري جانب بي‌طرفي خود را حفظ كنيد و اجازه دهيد آنها به شيوه خودشان اختلاف‌ پيش آمده را حل كنند. گاه دخالت بزرگ‌ترها اختلاف پي آمده را عميق‌تر و پيچيده‌تر مي‌كند، پس سعي كنيد فقط يك ناظر باشيد. دخالت بزرگ‌ترها در مشكلات فرزندان محصل از آنها افرادي بي‌دست و پا كه هميشه نيازمند تصميم‌گيري ديگران هستند، مي سازد. پس از همين حالا از مشكلات فرزندتان فاصله بگيريد و در امور مختلف درسي و تحصيلي تصميم‌گيري را برعهده خودش بگذاريد. نگران نباشيد، شايد در ابتدا تصميمات نادرست و غيرعقلاني بگيرند اما حضور شما و نظرات دورادور آن مسائل را حل خواهد كرد و گذر زمان و تمرينات ذهني‌شان از آنها افرادي قابل اعتماد و مستقل مي‌سازد، لطفا به آنها اعتماد كنيد.

  امضاء


 5. تشكرها 2


 6. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن زنان
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2988
  نوشته
  7,698
  صلوات
  14
  دلنوشته
  1
  خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
  تشکر
  20,604
  مورد تشکر
  24,524 در 7,139
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  چگونگي كمك والدين در يافتن راه‌حل

  براي كمك به فرزندتان به جاي ارائه راه‌حل به او، با طرح چند سوال كليدي ذهن او را براي يافتن راهي مناسب براي حل مشكلات آماده كنيد. به آنها بياموزيد كه طرح سوال مي‌‌تواند براي يافتن راه‌حل منطقي و درست بسيار موثر باشد.سعي كنيد نحوه طرح سوال كليدي را به فرزندتان بياموزيد. شما والدين مي‌توانيد با طرح يك پرسش كاملا زيركانه اين حس را به فرزندتان انتقال دهيد كه براي نظراتش احترام قائل هستيد و به او از هر لحاظ اعتماد داريد. مي‌دانيد او قادر به حل مشكلات خود است. اين روش مي‌تواند انگيزه‌اي قوي براي استقلال فكري فرزند محصل شما در راه‌حل مسائل درسي و مدرسه‌اي باشد. اين شيوه همچنين فرزند شما را در فضايي قرار مي‌دهد كه به صورت داوطلبانه افكارش را با شما در ميان بگذارد و او را آماده مي‌كند كه براي يافتن راه‌حلي مناسب از بحث و گفتگو استفاده كند. اين شيوه فرآيند رشد فكري و عقلي فرزند شما را سرعت مي‌دهد و با جهت‌دهي درست به آن طي مسير را براي شما والدين عزيز راحت‌تر مي‌كند. گاهي اوقات پند و نصيحت‌هاي لطيف پدر و مادر مي‌تواند جرقه‌اي در ذهن فرزند شما بزند و او را به سمت تصميم‌گيري درست هدايت كند. اما به خاطر داشته باشيد لطافت سخن شما بسيار تاثيرگذارتر از پندهاي تحكم‌آميز است. به فرزندان محصل‌تان ياد بدهيد با يك سوال كليدي به سراغ مسائل و مشكلات بروند. سعي كنيد ذهن آنها را براي پذيرش مسائل و مشكلات آماده كنيد. آمادگي ذهن، ترس فرزند شما را از رويارويي با مسائل و تنگناها برطرف مي‌كند و جايي كه ترس نباشد منطق و تفكر به راحتي به نتيجه مي‌رسد.


  امضاء


 7. تشكرها 2


 8. Top | #4

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن زنان
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2988
  نوشته
  7,698
  صلوات
  14
  دلنوشته
  1
  خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
  تشکر
  20,604
  مورد تشکر
  24,524 در 7,139
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  به فرزندتان جرات خلاقيت بدهيد

  فرزندان دانش‌آموز شما در زمان رشد و بلوغ فكري متوجه مي‌شوند كه مشكلات پيچيده و بهم پيوسته نيازمند تفكري عميق و ديدي خلاقانه است. خلاقيت در فكر كردن مي‌تواند شيوه‌اي موثر براي تصميم‌گيري‌هاي درست و بي‌عيب و نقص باشد، اما منظور از خلاقيت فكري چيست؟ خلاقيت فكري يعني اين كه فرزند شما از طريق فكر كردن راه‌هاي مختلف و متنوعي براي حل مساله خود پيدا كرده و هر يك از آنها را مورد آزمايش و تحقيق قرار دهد و بهترين راه‌ را به عنوان راه‌حل قطعي انتخاب كند. توانايي ابداع راه‌حل‌هاي مختلف يعني خلاقانه فكر كردن، رشد خلاقيت فكري به فرزند شما اجازه مي‌دهد كه از اتفاقات گذشته فاصله بگيرد و با توجه به حال و آينده اقدام به تصميم‌گيري كند. به او مي‌آموزد كه در لحظه فكر كند و تصميم بگيرد. شايد آموزش اين شيوه به فرزندتان كمي سخت به نظر برسد، پس براي شروع از خود آغاز كنيد و سعي كنيد اين شيوه را در زندگي‌تان پياده كنيد تا فرزند شما با ديدن اين عادات جديد و ارزنده زندگي، تحت تاثير روش‌هاي مثبت زندگي شما قرار بگيريد.
  پژوهش‌ها نشان داده‌اند دانش‌آموزان زماني اقدام به حل مشكلاتشان مي‌كنند كه زمان و مكان مناسب براي فكر كردن و يافتن راه‌حل را داشته باشد و چه مكاني بهتر از خانه وجود دارد. پس به فرزند محصل زمان و مكان مشخص براي پرداختن به اتفاقات روزمره را بدهيد. اجازه دهيد روي مسائل تمركز كنند اين روش به آنها حس برخورداري از بلوغ فكري و استقلال را القا مي‌كند و مي‌تواند انگيزه‌اي براي خودسازي آنها باشد. زمان تحصيل بهترين زمان براي مستقل كردن فرزند محصلتان از هر لحاظ است. زمان را از دست ندهيد و با برنامه‌ريزي مناسب براي حال و آينده از او فردي مقتدر در زندگي‌اش بسازيد.

  امضاء


 9. تشكرها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی