سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 39101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 144

موضوع: اگر خدائی هست چرا در مقابل خشونتها و جنایتها واکنشی نشان نمیده؟

 1. Top | #121

  عنوان کاربر
  عضو آشنا
  تاریخ عضویت
  بهمن 1392
  شماره عضویت
  6576
  نوشته
  41
  تشکر
  18
  مورد تشکر
  140 در 40
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  جناب پارسای بزرگوار شما ، هم به دور تسلسل باطل گرفتار هستید که برای خود گردان بودن جهان همچنان همان دلایل را می آورید که آخرش خودتان هم در رابطه با بسیاری سر به نمی دانم می زنید و مهمتر اینکه گزینشی به پاسخ بنده اشاره می کنید ،هم با نوعی حب و بغض وارد شده و ادامه می دهید در حالی که در بحث منطقی و علمی جای حب و بغض نیست ( نه حب هاوکینگ و نظریه اش و نه بغض ادیان و خاصه اسلام و پیروانش ) . در حالی که بهتر نیست آنالیز کنید و در مقابل آنچه همین علم امروزه به آن رسیده و این واقعیت را که چیزی فراتر از ماده هست و حتی فراتر از انرژی که ما هنوز درک نکرده ایم حرف یقینی بزنید . اینکه جهان خودگردان است و .... ناظر بر ماده گرایی محض هست در حالی که یافته های به حقیقت فراتر از ماده رسیده و دقیقاً سئوال همین دانشمندان هست که چطور مثلاً انرژی و فتون ها می دانند باید چه کنند و چه نکنند و .... آخرش می گویند این چیزی هست که ما هنوز نمی دانیم ، بعضی از این مستندهای علمی را ببینید اما به این باور رسیده اند که هوشمندی در کار است که فراتر از خود این ماده و عالم است که دست ما به آن نمی رسد .

  در حالی که شما همچنان حور محور ماده گرایی صرف سخن خود را تکرار می کنید و باید بگم هیچ توجهی به آنچه گفته آمد ندارید جز اینکه ببینید از کجایش میشه تیکه ای برداشت تا حرف خود را تکرار کنید .

  حتی در مورد موضوع خدای ادیان و به قول شما لفظ الله اصلاً به حرفهایی که زدم توجه نکردید که گفتم این بحثی جدا هست و اساساً موضعیت آن بعد از قائل شدن به آفریدگار هست ، و بر این مبنا که حالا که آفریدگاری هست آیا اصلاً نیاز هست چیزی به نام نبی داشته باشد و فرستاده باشد ؟ آیا دین اصلاً ضرورت دارد ؟ یا ساخته بشر هست و به قول شما توهمات است .

  اصل اولیه این است که آیا با همین یافته های علوم تجربی و آنچه فراماده هست و هوشمندی دارد که یافته های جدید علمی آنرا نه تنها انکار نمی کند بلکه صحه می گذارد ، آفریننده و خالقی هست یا خیر ؟
  شما با شاید و اگر پاسخ ندهید جوابش یک کلمه هست ، آری / خیر

  بقیه بحث و موضوعیت ادیان با آن مبنایی که گفتم پس از این هست . اگر شما معتقدید خیر با همه این اوصاف خدایی نیست که دیگر بحث ادیان هم می ماند و نیازی نیست ما با شما وارد این بحث شویم . و در مورد بود و نبود خالقی برای هستی نقش آن حرفهای شما و من و دیگر دوستان گفته آمد و قضاوت و نتیجه گیری با خوانندگانی که قطعاً شما قائل به این خواهید بود که شعور دارند و خود به نتیجه خواهند رسید .

  اگر هم پاسختان آری هست که خدایی هست ( دقت کنید که فرض و اگر نه ، بلکه پاسخ قاطعانه لازم هست چون فرض و اگر و مگر و ... اینها یعنی بازی هست و اینجا هم جای بحث جدی هست نه بازی البته اگر شما واقعا دنبال بحث جدی بوده باشید )

  پس اول منتظر پاسخ جدی شما در مورد اینکه با این توضیحات و .... آیا معتقدید خالقی هست ؟ یا خیر هستم . جوابش هم یکی از این دو کلمه هست ، بله هست ، خیر نیست .


  بحث ادیان بعد از این و پاسخ شما به میان می آید .


 2. Top | #122

  عنوان کاربر
  عضو صمیمی
  تاریخ عضویت
  بهمن 1392
  شماره عضویت
  6548
  نوشته
  69
  تشکر
  13
  مورد تشکر
  43 در 22
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط *فرشته* نمایش پست ها
  پس اول منظر پاسخ جدی شما در مورد اینکه با این توضیحات و .... آیا معتقدید خالقی هست ؟ یا خیر . جوابش هم یکی از این دو کلمه هست ، بله هست ، خیر نیست .
  هنگامي كه من هنوز نمي دانم هست يا نه چگونه بگويم هست ؟

  همه ي دليل هايي كه خدا باوران و خدا ناباوران مي آورند در جايي به بن بست مي رسد كه جز تاريكي چيزي نمايان نيست و اين همان نمي دانم است


  پس بودن و نبودن آفريدگار 50- 50 است نه مي توانم بگم هست و نه مي توانم بگم نيست

  ولي دين باوران بايد آفريدگار خويش را براي ما پايور كنند كه مي گويند سد درسد هست

  من دوست ندارم سر نگار تازه اي در باره ي بود يا نبود الله بزنم ولي اگر كسي مي خواهد با آيه هاي نبي هستي او را پايور كند من هم دليل هايي براي رويارويي با نوشته هاي ايشان دارم

 3. Top | #123

  عنوان کاربر
  عضو آشنا
  تاریخ عضویت
  بهمن 1392
  شماره عضویت
  6576
  نوشته
  41
  تشکر
  18
  مورد تشکر
  140 در 40
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  نشد جناب پارسا ، مغلطه می کنید

  شما حرفهاتون ناظر برانکار هست بعدش می گوید نه می توانم بگویم هست نه می توانم بگویم نیست . وقتی می گویید قبله من هاوکینگ است و نظر وی مبنی بر اینکه خدایی در کار نیست و جهان خود گردان است یعنی چه ؟

  دقیقاً منظورتون از همین حرف و نظرتون که در پستهای متعددی مرتب تکرار کرده اید چیست ؟ آیا قائل به آن هستید یا خیر . این هم جوابش آره یا نه هست ، نظریه هاوکینگ را که می گوید خدایی در کار نیست و جهان خود گردان هست را قبول دارید ؟

  شما به سئوال من جواب دهید کلی گویی اینکه دین باوران می گویند ال و بل و بیایند فلان و بهمان را بگذارید کنار که همه اش بازی هست چون من نه حرف از ادیان با شما زده ام نه الله و .... حتی جسارت کردم به دیگران هم گفتم وارد این وادی نشوند . حال چرا در مقابل پاسخ من باز هم نبی و الله و ادیان را می آورید وسط ؟ آیا این بیانگر حب و بغض است که در بحث علمی نباید راه داشته باشد ؟ آیا منظور خاصی از بحث دارید که بخاطرش به بیراهه در بحث می روید تا به آن نائل شوید و ..... ؟ وقتی بنده از همان زاویه دید علمی با شما بحث می کنم و حرفی از الله و نبی و ادیان و نزده ام چرا شما به جای یک جواب منطقی باز هم همین را پیش می کشید ؟ می بینید که دوستان دیگری که شما اگر روی شخنتان با آنها هست وارد نمی شوند و من هستم و شما و گفتگویی که از سوی من شفاف و روشن هست ، هم در سئوالاتی که از شما پرسیدم هم در پاسخ ها .

  واقعیت این هست که من تا الآن نخواستم پاسخ های شما را پست به پست آنالیز کنم تا اشکالات آنرا از نظر علمی و روش بحث نشان دهم و فقط روی پاسخ هایی که فقط تکرار هم بوده متمرکز شدم و حرفهایم را زدم . خیلی سخت نیست پاسخ به پرسشی روشن و حاشیه روی نمی خواهد . پس لطفاً منطقی باشی
  د و جواب سئوالی واضح را پاسخ واضح دهید و بازی با کلمات را کنار بگذارید که زیبنده شما نیست

  در هر حال شما ادعایی کردید بر مبنای علم فیزیک و نظر هاوکینگ من بر همان مبنا سئوالاتی از شما پرسیدم در مقابل سئوالاتی نهایی فرمودید نمی دانم. بعد من نظرات خودم را گفتم و شما همچنان در دور تسلسل می چرخید که قاعده بحث منطقی و علمی نیست . به شما گفتم بحث ما وجود یا عدم وجود خالق هست ، خود گردان بودن یا خالق داشتن جهان خلقت هست و بنا به حرفهایی علمی از شما سئوال کردم که رد می کنید وجود خالق را یا تأیید ؟ می فرمایید نه رد نه تأیید و 50 ، 50 هست که من قبول ندارم حرف شما
  را ( نوعی فرار می دانم )چون شروع بحثتون و در سراسر حرفهاتون نظر بر خودگردانی عالم و بی خدایی می دهید در مقابل سئوال مستقیم نه رد و نه تأیید را ابراز می دارید . بر چه مبنایی چنین می کنید ؟ چون نه علمی هست و نه فلسفی ... جز بازی و فرار چیزی هست که ما نمی دانیم و شما عالم بدان هستید ؟

  باز هم سئوال خود را تکرار می کنم و انتظار جوابی دقیقاً مطابق سئوالم دارم نه بیشتر و نه کمتر و حاشیه روی را روا مدارید :

  آیا شما نظر هاوکینگ مبنی بر اینکه خدایی نیست و جهان خود گردان هست را قبول دارید ؟

 4. Top | #124

  عنوان کاربر
  عضو صمیمی
  تاریخ عضویت
  بهمن 1392
  شماره عضویت
  6548
  نوشته
  69
  تشکر
  13
  مورد تشکر
  43 در 22
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط *فرشته* نمایش پست ها
  شما حرفهاتون ناظر برانکار هست بعدش می گوید نه می توانم بگویم هست نه می توانم بگویم نیست . وقتی می گویید قبله من هاوکینگ است و نظر وی مبنی بر اینکه خدایی در کار نیست و جهان خود گردان است یعنی چه ؟
  گفتم كه به خداي دينها ناباورم

  ولي به آفريدگار ناشناخته ي ديگر نمي دانم سد در سد بگوييم بله يا نه

  سخن هاوگينگ را در مورد اينكه براي پيدايش جهان نيازي به خداي اديان نيست باوردارم

  جهان هم خود گردان است و خودگر داني جهان پيوندي به اينكه جهان آفريدگاري دارد ندارد

  خود گرداني سرشت سپهر است و در هستي سپهر تنيده شده است


  نقل قول نوشته اصلی توسط *فرشته* نمایش پست ها
  من قبول ندارم حرف شما را ( نوعی فرار می دانم )چون شروع بحثتون و در سراسر حرفهاتون نظر بر خودگردانی عالم و بی خدایی می دهید در مقابل سئوال مستقیم نه رد و نه تأیید را ابراز می دارید . بر چه مبنایی چنین می کنید ؟

  باز هم مي گم جهان خود گردانه و خود گرداني هستي به بود و نبود آفريدگار نخستين بستگي نداره

  اين دو زمينه ي جدا از هم هستند ولي شما دوست داريد اين دو را با هم بياميزيد كه به بر آيند دلخواه خود برسيد


  هيچ دليلي بر خود گردان نبودن جهان در دست نيست

  شما چند نمونه از پديده هاي كنوني هستي را براي ما بياوريد كه نشان دهد اين پديده ها كار و سازوكار سپهر نيست و كار خدا است

 5. Top | #125

  عنوان کاربر
  کارشناس افتخاری سایت
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2479
  نوشته
  928
  تشکر
  1,108
  مورد تشکر
  4,595 در 919
  دریافت
  1
  آپلود
  0

  پیش فرض

  جناب پارسا من حاضرم در این زمینه با شما چت کنم.خواستید زمانش رو خبرم کنید

  ایدیم moballegh.moballegh@yahoo.com


 6. Top | #126

  عنوان کاربر
  عضو آشنا
  تاریخ عضویت
  بهمن 1392
  شماره عضویت
  6583
  نوشته
  19
  تشکر
  26
  مورد تشکر
  73 در 20
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا نمایش پست ها
  هيچ دليلي بر خود گردان نبودن جهان در دست نيست
  بالعکس، باید گفت برای هیچ عاقلی، تصادفی بودن خلقت با این همه شکوه و نظم حاکم بر این جهان با عظمت، بدون داشتن ناظمی آگاه، مقبول نیست.

  نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا نمایش پست ها
  سخن هاوگينگ را در مورد اينكه براي پيدايش جهان نيازي به خداي اديان نيست باوردارم
  کدام ادیان؟ همان ادیان ساختگی ذهن شما که نسبت به آنها تفسیر به رای داشتی؟ همان دینی که خودت برای خودت ساختی و به جنگ آن رفتی؟

  در جای جای مطالبت تعاریف من در آوردی زیادی از آیات کردی و بعد خودت هم به جنگشون رفتی و حرف سایر کاربران هم بحمدالله اصلا توجه نداشتی مثل بچه ای که چشمش رو با دستاش بسته و مدام داد میزنه من غذا دوست ندارم!

  نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا نمایش پست ها
  ماه در روند زمان سدها ميليون سال به اين حالتهايي كه مي فرمايين رسيده نه اينكه كن فكيون از آغاز الله خدا باوران اينگونه آن را آفريده باشد
  نقل قول نوشته اصلی توسط حق گو نمایش پست ها
  این هم ضعف فهم شما از عقاید خداباوران است! و این نشان دهنده این هست که شما به جنگ توهمات خودتون رفته اید نه به جنگ دانش مومنان!
  آیات قرآن میفرماید اگر اراده خداوند بر چیزی تعلق بگیرد آن چیز موجود خواهد شد. حال کجا آمده که خداوند مستقیما به ماه گفته کن فیکون؟! امیدوارم برای این حرف بی دلیلتان هم آیه و حدیثی بی آورید.
  پس به شما سفارش میکنم با توهماتت نجنگ و برای فرار از زنجیرهایی که برای شهوات مقرّر شده و توجیه کار ظالمین، به انکار خدای ادیان و بالتبع که مقصود(خواسته یا ناخواسته) شما و هم مسلکان معدود شماست، به انکار قیامت نپرداز، بلکه ابتدا دین را از صاحبان بینش بی آموز و بعد در آن اندیشه کن.

  اگر به دنبال کسب علم و فهم باشی نه لجبازی، فکر میکنم نوشته های متعدد و مستند دوستان برایت کفایت کند.
 7. Top | #127

  عنوان کاربر
  عضو صمیمی
  تاریخ عضویت
  بهمن 1392
  شماره عضویت
  6548
  نوشته
  69
  تشکر
  13
  مورد تشکر
  43 در 22
  دریافت
  0
  آپلود
  0

 8. Top | #128

  عنوان کاربر
  کارشناس افتخاری سایت
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  2479
  نوشته
  928
  تشکر
  1,108
  مورد تشکر
  4,595 در 919
  دریافت
  1
  آپلود
  0

  پیش فرض

  اقای پارسا لطف کنید یک بار دیگر با دقت و تامل لینکی که خودتان داده اید را مطالعه کنید.فکر کنم دیگر لزومی ندارد این بحث را ادامه دهید.اگر هم هنوز قانع نشدید من ایدی رو دادم زمانش تعیین کنید تا با هم چت کنیم


 9. Top | #129

  عنوان کاربر
  عضو آشنا
  تاریخ عضویت
  بهمن 1392
  شماره عضویت
  6576
  نوشته
  41
  تشکر
  18
  مورد تشکر
  140 در 40
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض  باز هم از سوی شما شاهد مغلطه ایم

  هاوکینک اسمی از ادیان نبرده و صراحتاً و مطلقاً می گوید خدایی در کار نست و جهان خود گردان است و آنگونه که شما می گویdد حرف از قبل و بعد هم ندارد . شما دقیق بفرمایید اصل سخن هاوکینگ که می گوید جهان آفرینش خالقی ندارد و خود گردان است ( صریح و عام می گوید ) را قبول دارید ؟

  باز هم می گویم حرف از ادیان و .... مغلطه شما هست . به زبان سلیس به شما می گوییم همان نظر هاوکینگ را به عینه نه با اضافه کردن کلماتی از خود به حرف و نظر او آیا خود دربست قبول دارید ؟

  شاید خوب متوجه نمی شوید لذا یک بار دیگرنظر هاوکینگ را می گویم که می گوید :
  خداوند جهان را نیافریده و “انفجار بزرگ” پیامد اجتناب ناپذیری از قوانین فیزیک بوده است. جناب پارسا آیا نظر شما هم همین است ؟


 10. Top | #130

  عنوان کاربر
  کاربر عادی
  تاریخ عضویت
  بهمن 1392
  شماره عضویت
  6580
  نوشته
  8
  تشکر
  66
  مورد تشکر
  33 در 8
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  وقتی یک نقاش طرحی برای نقاشی مدنظرش هست آن طرح قدم به قدم تکمیل میشود،نه یکدفعه،پس نقاش هم وجودندارد.!!

  ما عقل رانمیبینیم ،پس عقل وجود ندارد!!

  ما طرحی در ذهن نقاش نمیبینیم پس نقاشی خودگردان ایجاد میشود!!


صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 39101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی