سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 51112131415
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 144 , از مجموع 144

موضوع: اگر خدائی هست چرا در مقابل خشونتها و جنایتها واکنشی نشان نمیده؟

 1. Top | #141

  عنوان کاربر
  عضو آشنا
  تاریخ عضویت
  بهمن 1392
  شماره عضویت
  6576
  نوشته
  41
  تشکر
  18
  مورد تشکر
  140 در 40
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  جناب پارسا

  این مدعی هست که باید سخن به ره راستی آورد نه اینکه از مخاطبان بخواهد آنچه او مدعی است را سند بیاورند .

  فرض کنید من انگلیسی بلد نیستم همچنانکه پیشتر به بنده گفتید ناآگاهم و گفتم حق باشماست من مدعی نیستم و شما مرا آگاه کنید . حالا هم لطفاً خودتان ترجمه کنید ؟

  تعجبم از شمای علم کیش هست که انیمیشنی را سند می آورید . دیگران نیز چون شما هرطور مایلند از سخن هاوکینگ استفاده می کنند ولو به انیمیشن سازی و فیلم و سریال ، نوش جانشان هرطور دوست دارند بهره ببرند اما برای بحث علمی از سوی یک فرهیخته زیبنده نیست که انیمیشن سند بیاورد . آنچه مهم هست در بحث علمی حتی اصل امانت داری هم حکم می کند عیناً نقل قول صورت گیرد ، حال شما ترجمه بفرمایید . بسیار مایلم ببینم کجای این جملات را شما به خدای ادیان و الله و تن وار ترجمه می کنید . چون شاید نیاز به بهره گیری از زبانشناسی هم در میان آید .

  راستی چرا برای شما سخت است سئوالی واضح را صریح و صادقانه پاسخ گویید
  ؟و مرتب در می روید مثل اکنون که از ترجمه در می روید . باور کنید بنده بعد از بیان صریح ، و بی پرده و خالص و صادق شما ادامه را دقیقاً با بحث علمی در همین حوزه نظر هاوکینگ خواهم داشت و آنچه شما مایلید بدانید که یک بار اشاره داشتید که نمونه بیاوریم از آنچه نشان می دهد جهان بی خالق نیست و خود گردان به معنای بدون خالق بودن نیست را مد نظرم دارم بیاورم .  لذا نگران نباشید و از چیزی نترسید ، بحث کاملاً علمی هست و شما هم که از ابتدا سیاق علم را علم کرده بودید بنده هم ب سیاق علم شده شما راه در پیش گرفته ام .

  منتظر ترجمه دقیق شما هستم .


 2. Top | #142

  عنوان کاربر
  عضو آشنا
  تاریخ عضویت
  فروردین 1392
  شماره عضویت
  5617
  نوشته
  40
  تشکر
  90
  مورد تشکر
  220 در 41
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا نمایش پست ها
  چندين بار نشاني سخنان هاو كينگ را داده ام هنوز نميتوانند آن را در يابند و از مخالف خود در خواست به فارسي بر گرداندن مي كنند خوب من هم بار ها درست وريزه به ريزه سخنان هاوكينگ را گفته ام ولي باز نمي پذيرند چرا ؟ هنگامي كه شما نمي توانيد سخن گفته شده به زبان انگليسي را درك كنيد گناه من چيه ؟ شما اگر خود گويي همبازي در يك گفتگوي دانشيك را داريد كمينه بايد زبان انگليسي بلد باشيد تا هنگامي كه نشاني دادم خود سخنان هاكينگ را گوش كنيد نه اينكه از نا هم باور و مخالف خود بخواهيدآن را برايتان بر گرداند من هم بار ها سخن هاوكينگ را برايتان به فارسي روان گفته ام از پذيرش سر باز مي زنيد اين گوي و اين ميدان خود برويد و سخنانش را گوش كنيد خوب اگر سخن مرا نمي پذيريد چرا پي در پي مي گوييد به فارسي بر گردانيد ؟ من كه سرراست سخنان ايشان را بار ها براي شما گفته ام
  خیر بزرگوار بی آییم از رویه اخلاق خارج نشیم!

  در مبحث علمی میبایست ادله را واضح بیان کرد. خب شاید ما هم با شما هم مسیر شدیم! پس چرا عصبانیت و توهین؟!

  اینکه شما ما را متهم بفرمایید که انگلیسی نمیفهمیم توهینی است که در مباحث علمی روا نمیباشد.

  فرشته از شما خواست بحثی که شما از هاوکینگ مطرح نمودید را با ذکر دقیق منبع و ترجمه مطرح نمایید چون کما اینکه فرشته و سایر دوستان هم بیان داشته بودند در جای جای این مباحثات، شما تفسیر سازی های متعددی داشتید.


  نقل قول نوشته اصلی توسط *فرشته* نمایش پست ها
  پس چرا خودتان هاوکینگ را ذهن خوانی می کنید ؟ اصلا شما طبق کدام قانون علمی از ذهن هاوکینگ خبر دارید ؟ آیا همین مسئله یک حرکت و ادعای غیر مادی نیست و غیر تجربی ؟ حرف هاوکینگ واضح و مبرهن است نه اسم انسان وار آورده ، نه ادیان ، نه ابراهیمی ، نه الله و ..... شما اینها را از کجای کلام هاوکینگ که عینی و مستند هست آورده اید و استنادتان قطعی و یقنی از کجاست ( بطور علمی باید سند روشن بیاورید ) ؟
  نقل قول نوشته اصلی توسط شریف نمایش پست ها
  چون بر فرض هم اگر بتوانیم ترجمه کنیم دوست داریم شما ترجمه کنید! چون ما با برداشت شما کار داریم همان برداشتی که بارها ثابت فرمودید برداشتهای ناصحیحی از گفتارهای مختلف افراد است!
  مثلا چند بار حتی یکبار بعد از مخالفت صریح فرشته، شما به دروغ مدعی شدید که ایشان میخواهد از هاوکینگ، عارف بسازد!

  نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا نمایش پست ها
  دنبال اين هستين كه يك روزنه پيدا كرده و اون رو از اولياء الله كنيد
  نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا نمایش پست ها
  پس پي در پي دنبال بهانه گيري هستيد كه نه بابا هاوكينگ كه اينها رو گفته هاوكينگ از اوليا الله است
  اتفاقا همه این کاربران و محققان آن فرد را فردی فاسد العقیده میدانند که به قول دوستمون، او مانند ذره کاهی در مقابل میلیونها دانشمند خداپرست مسیحی و یهودی و مسلمان قرار گرفته و بطلان نظراتش کاملا آشکار است. کما اینکه فرشته هم به این مطلب اذعان داشتند:

  نقل قول نوشته اصلی توسط *فرشته* نمایش پست ها
  نه جناب سفسطه نکنید ، حاشیه نروید ، نه تنها او را ازاولیاء الله نمی دانیم ، بلکه منکر می دانیم و ضمناً نقد نظراتش را هم داریم از زبان همان دانشمندان همطراز ایشون در غرب .
  منتها این متونی که شما می آورید هیچ کدام عین عبارت او نیست و او کما اینکه فرشته گفته خدای انسان وار و خدای ادیان و خدای ابراهیمی و نه الله و ... را در هیچ یک از جملاتش مورد بحث قرار نداده.

  لذا خواهش میکنم دل بنده را نشکنید و فرض بفرمایید بنده هیچی انگلیسی بلد نیستم. پس از شما میخواهم بجای اینکه یک مقاله ارائه فرمایید دقیقا آن خطوط مورد بحث را که
  انکار خدای ادیان میکند یا مطلق خدا را از او نقل و ترجمه خودتان را دقیقا مقابل آن خطوط برای این فرد که شاید هم مسیر شما شد از متون هاوکینگ ارائه بفرمایید.

  مثلا در همون متنی که شما آوردید این صراحتا ذکر شده بود :

  نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا نمایش پست ها
  there is no God.


  پس کار رو جدی بگیر شاید وسیله ای شدی بنده هم نجات پیدا کردم! منتظر نظر هاوکینگ هستما. تشکر

 3. تشكرها 4


 4. Top | #143

  عنوان کاربر
  عضو آشنا
  تاریخ عضویت
  بهمن 1392
  شماره عضویت
  6576
  نوشته
  41
  تشکر
  18
  مورد تشکر
  140 در 40
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  با سلام


  با لفظ فاسد العقیده در کلام جناب شریف نسبت به این دانشمند موافق نیستم . در هر صورت این دانشمندان در حوزه کار و رشته خود زحمت کشیده اند و پرده از اسراری از عالم خلقت برداشته اند که اتفاققاً خوراک مناسب و خوبی در تبیین و اثبات وجود خالق هست . لذا آشکار شدن قوانین بین پدیده ها به وسیله آنان قدم مثبتی هست و از این جهت قابل احترام هستند در عین اینکه نظراتشان در حوزه مسائل غیر علمی یا حتی علمی نقد برهانی هم می شود که به روش درست و اخلاقی باید صورت پذیرد و بدور از هرنوع حب و بغص شخصی


 5. Top | #144

  عنوان کاربر
  کاربر عادی
  تاریخ عضویت
  تیر 1394
  شماره عضویت
  8533
  نوشته
  2
  تشکر
  0
  مورد تشکر
  1 بار در 1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  جالب بود مرسی! ولی خیلی قانع کننده نبود
  امضاء


صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 51112131415

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی