سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: حجــــاب در راستای مــد, شـــدنی است؟!؟!

جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید    حجــــاب در راستای مــد, شـــدنی است؟!؟! حجــــاب در راستای مــد, شـــدنی است؟!؟! حجــــاب در راستای مــد, شـــدنی است؟!؟! حجــــاب در راستای مــد, شـــدنی است؟!؟! حجــــاب در راستای مــد, شـــدنی است؟!؟! حجــــاب در راستای مــد, شـــدنی است؟!؟! حجــــاب در راستای مــد, شـــدنی است؟!؟! محبوب کن - فیس نما
 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  6067
  نوشته
  169
  صلوات
  100
  دلنوشته
  1
  خدایافرج اخرین سلاله ی پاک فاطمه یارجمکرانی مون اقاامام زمان،عج،رابرسان
  تشکر
  5,295
  مورد تشکر
  838 در 177
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  توجه حجــــاب در راستای مــد, شـــدنی است؟!؟!

  آنچه امروزه به عنوان پوشش اسلامی شناخته می شود در هر کشوری، با توجه به آنچه از سنت های کهن آن جامعه بر جای مانده است شکل متفاوتی دارد.
  با نگاه به تنوع و گوناگونی پوشش های اسلامی در کشورهای مسلمان به این نتیجه می رسیم که در همه آنها یک ویژگی مشترک وجود دارد که همان پایبندی به قوانین دین اسلام است.


  تفاوت بین لباس های اسلامی زنان در کشورهای مختلف ناشی از سنت های حاکم بر آن جامعه است که آنها را از یکدیگر متمایز می سازد.
  البته در سال های اخیر شاهد تحولات عظیمی در این عرصه بوده ایم. چراکه در این سال ها بسیاری از طراحان مشهور و صاحب نام در زمینه طراحی مد لباس در تلاش بوده اند تا با طراحی و به نمایش گذاشتن لباس های مختلف و بسیار زیبایی که براساس قوانین حاکم بر جوامع اسلامی تهیه می شوند در سبک زندگی زنان مسلمان تغییرات قابل توجهی را به وجود آورند.


  در سال های اخیر لزوم طراحی و برگزاری نمایشگاه براساس ویژگی های اسلامی مورد توجه بسیاری از طراحان دنیای مد و لباس قرار گرفته است و این در حالی است که عده ای از افراد بر این باورند که گسترش فرهنگ پوشش اسلامی نیازمند ترویج الگوهای دینی و بهره گیری از طراحان لباس های اسلامی خواهد بود.


  اگر چه طراحی پوشش های اسلامی به سبک مدرن و امروزی ضرورتی است که مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته است، اما باید توجه داشت که هر کشور و هر منطقه ای براساس فرهنگ حاکم بر آن نیاز به یک پوشش اختصاصی دارد که براساس ارزش ها و فرهنگ آن جامعه طراحی شده باشد.


  تلفیق روش های سنتی و مدرن موجب شده است تنوع و گوناگونی پوشش های اسلامی در کشورهای مختلف بیش از پیش افزایش یابد و بنابراین بسیاری از محدودیت ها مانند انتخاب رنگ لباس از میان برداشته شده است.

  امضاء

 2. تشكرها 4


 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  6067
  نوشته
  169
  صلوات
  100
  دلنوشته
  1
  خدایافرج اخرین سلاله ی پاک فاطمه یارجمکرانی مون اقاامام زمان،عج،رابرسان
  تشکر
  5,295
  مورد تشکر
  838 در 177
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض  مروری بر پوشش اسلامی در کشورهای مسلمان  در اغلب کشورهای اسلامی در پوشش زنان مسلمان تنوع رنگی بسیار زیبایی به چشم می خورد. این در حالی است که در برخی از کشورها نیز رنگ به عنوان یک قانون پذیرفته شده است. در الجزایر سفید رنگ حجاب است و اگر کسی با رنگ سیاه در جمعی حاضر شود مورد توجه قرار می گیرد بنابراین می توان گفت که در پوشش اسلامی رنگ پوشش براساس معیارهای فرهنگی تعیین می شود و با این که در اکثر جوامع زنان مسلمان پوششی شبیه به هم را به عنوان یک پوشش رسمی اسلامی پذیرفته اند رنگ لباس و دیگر ویژگی های کیفی موجب تنوع و گوناگونی پوشش های اسلامی می شود.


  امروزه در بسیاری از کشورها مانند ترکیه، اندونزی، تایلند، مصر و مالزی به موازات در نظر گرفتن قوانین اسلامی درباره پوشش های زنانه، بهره گیری از آخرین تحولات در دنیای مد و لباس نیز در طراحی پوشش های اسلامی برای زنان مورد توجه قرار گرفته است چرا که آنها بر این باورند که باید دو موضوع شناخت و پایبندی به قوانین اسلامی و همچنین نیازهای جامعه را در کنار هم مورد توجه قرار دهند.
  امضاء

 5. تشكرها 4


 6. Top | #3

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  6067
  نوشته
  169
  صلوات
  100
  دلنوشته
  1
  خدایافرج اخرین سلاله ی پاک فاطمه یارجمکرانی مون اقاامام زمان،عج،رابرسان
  تشکر
  5,295
  مورد تشکر
  838 در 177
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  به این ترتیب بتوانند بین فرهنگ اسلامی و تحولات دنیای مد و لباس ارتباط و دوستی را برقرار کنند تا جایی که در بسیاری از کشورها مجلات مخصوصی برای طراحی لباس های اسلامی در نظر گرفته شده است و طراحان زیادی از سراسر دنیا در زمینه طر احی و دوخت پوشش های اسلامی جدید فعالیت می کنند که در کشورهای مختلف مورد استقبال قرار گرفته است و به همین دلیل چند سالی است که پوشیدن لباس های متنوع و زیبا که براساس آخرین تحولات دنیای مد باشد و پوشش کاملی برای زنان محسوب شود موجب تغییر شکل پوشش های اسلامی شده است.

  سازمان حمایت از مد اسلامی در کشور مالزی علاوه بر نمایشگاه بین المللی مد اسلامی، در کشورهای امارات متحده عربی، اندونزی و موناکو نیز نمایشگاه هایی را برای معرفی مد اسلامی به دنیا برگزار کرده است شاید برایتان جالب باشد بدانید که این فعالیت ها موجب شده است تا طراحان برندهای معروف و شناخته شده در سطح دنیا مانند کریستین دیور نیز قدم به عرصه مد اسلامی گذاشته و لباس های جدیدی را متناسب با معیارهای اسلامی برای زنان طراحی و به بازار عرضه کند.

  چادرها و روسری های جدید عرضه شده توسط این برند که براساس معیارهای اسلامی طراحی شده اند در بسیاری از کشورهای مسلمان نشین و بویژه کشورهای اسلامی حوزه خلیج فارس مورد توجه قرار گرفته است.
  مد و پوشش اسلامی دو موضوعی است که چندی است کشورهای مسلمان در خصوص آن اقدام به برگزاری جشنواره و نمایشگاههای مختلف می کنند.

  امضاء


 7. Top | #4

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  6067
  نوشته
  169
  صلوات
  100
  دلنوشته
  1
  خدایافرج اخرین سلاله ی پاک فاطمه یارجمکرانی مون اقاامام زمان،عج،رابرسان
  تشکر
  5,295
  مورد تشکر
  838 در 177
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض  بازار مد باید پاسخگوی نیازها و متناسب با هنجارهای جامعه باشد  بی شک پاسخگویی به نیاز نوجوانان و جوانان امروز که خواهان تنوع در انتخاب پوشش خود هستند از یک سو و رقابت با پوششهای غیر اسلامی در کشورهای مسلمان موضوعی است که باید دست اندرکاران فرهنگی بیش از پیش به آن توجه کنند.

  در شرایطی که مروری بر ویترین فروشگاه های بزرگ شهر و نیزمجتمع های خرید در جای جای استان فروش و عرضه کالای خارجی و اغلب غیر اسلامی را دارند باید برای پاسخگویی به قشری که نیازهای متفاوتی دارد نیز برنامه ریزی کرد.
  احترام به سلایق و عقاید گوناگون و نیازسنجی و عرضه کالاهای مورد نیاز مردم از وظایف مسئولان فرهنگی است.


  گذری بر خیابانهای شهر و سر زدن به فروشگاه های بزرگ عرضه البسه نشان می دهد، تولیدات بازار با نیازهای شهروندان متقاضی همخوانی ندارد.
  یک خانم کارمند در یک مرکز خرید در حالی که از گشت و گذار در فروشگاه ها کلافه شده بود به خبرنگار مهر گفت: ساعت هاست در فروشگاه های مختلف برای خرید مانتو و شلوار اداری سرگردانم و اجناس موجود سلیقه من را تامین نمی کند.
  وی بیان کرد: به دنبال خرید مانتوی اداری با جنس خنک مناسب فصل تابستان بودم اما هیچ از یک مانتوهای فصل موجود در فروشگاه ها به لحاظ طرح و رنگ و بلندی مناسب استفاده در محل کار نیستند.

  بخش اجتماعی تبیان  امضاء


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی