سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: آقای هاشمی! مراجع هم جدیدالاسلام هستند؟!

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  شماره عضویت
  873
  نوشته
  4,010
  تشکر
  9,324
  مورد تشکر
  9,375 در 3,220
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض آقای هاشمی! مراجع هم جدیدالاسلام هستند؟!


  آقای هاشمی! مراجع هم جدیدالاسلام هستند؟!  مشخص است مراجع عظام تقلید که براساس اظهارات آقای هاشمی جدیدالاسلام نیستند، نسبت به مسائلی مانند ماهواره مواضع مشخصی دارند که کاملا با مواضع آقای هاشمی متفاوت است. بنابراین دغدغه‌هایی از قبیل ماهواره تنها محدود به قشر خاصی نیست و یک موضوع فرهنگی بنیادین است

  به گزارش پایگاه 598 به نقل از وطن امروز، تحقیر و تضعیف دلسوزان مبانی اعتقادی و دینی جامعه رویه‌ای‌ است که این روزها در برخی اظهارات آقای هاشمی‌رفسنجانی مشاهده می‌شود. هاشمی‌رفسنجانی در یکی از اظهارات اخیر خود در جمع تعدادی از دانشجویان این بار کسانی که برخی نگرانی‌ها را نسبت به اصول اعتقادی جامعه بیان می‌کنند با عنوان جدیدالاسلام لقب داده است.  رفسنجانی با بیان اینکه مبارزه با ماهواره در پشت‌بام‌ها جواب نداد و باید این موضوع را به عقل و تصور مردم موکول کرد، در ادامه گفته است جدیدالاسلام‌ها قدرت را برای خود می‌خواهند و زیاده‌خواهی می‌کنند.

  هاشمی گفت:
  «خب! کسانی که حسرت قدرت دارند، کسانی که دل از قدرت نمی‌کنند، کسانی که قدرت را برای خودشان ابدی و مادرزادی و ارث حساب می‌کنند، اینها تصورات دیگری هم می‌توانند بکنند. چقدر تلاش شد که نگذارند در کشور اینترنت باشد.

  چقدر ماهواره را از بالای پشت‌بام‌ها جمع کردند و من نمی‌دانم چه تاثیری کرد؟ نه‌تنها از آگاهی مردم چیزی کم نکرد بلکه بر آگاهی مردم افزود، خیلی از گره‌ها الان باز شده و یک فضای جدیدی به وجود آمده. دو، سه تا مانع هم دارد؛ یکی از موانع بزرگ، خارجی است که هنوز رضایت نمی‌دهد ما آنچه داریم بتوانیم برای خودمان نقد کنیم و استفاده بکنیم. یکی از موانع، داخلی است که فرصت‌طلب‌ها و آنهایی که جدیدالاسلام هستند نسبت به انقلاب زیاده‌خواهی می‌کنند و خب! آن انقلابیون اصلی که در موقعی که هیچکس امید نداشت که بشود رژیم شاه و آمریکا را بیرون کرد، فقط به خاطر اینکه وظیفه انجام بدهند می‌آمدند، میدان و زندان‌ها را پر کرده بودند. الان اکثر آنها را از میدان بیرون کرده‌اند».

  از آن جهت که هاشمی‌رفسنجانی برخی دغدغه‌های موجود را به جدیدالاسلام‌ها نسبت داده است، «وطن امروز» با استفتا از دفتر تعدادی از مراجع عظام تقلید نظر ایشان را درباره استفاده از ماهواره جویا شده است. همچنین استفتای موجود از دیگر مراجع تقلید نیز در ادامه آمده است.

  سوال از حضرات آیات عظام نوری‌همدانی، وحید خراسانی و شبیری‌زنجانی بدین شرح است:

  با عرض سلام بنده به عنوان یک جوان می‌خواستم بدانم استفاده از ماهواره و مشاهده برنامه‌های آن به لحاظ شرعی چه حکمی دارد؟

  آیت‌الله نوری‌همدانی: خرید و فروش و نگهداری آن جایز نیست.

  آیت‌الله شبیری‌زنجانی: اگر خوف وقوع در گناه یا ترتب مفسده‌ای دیگر در آن نباشد، فی‌حدنفسه اشکالی ندارد. اگر قانونی در این زمینه وجود دارد بنابر احتیاط رعایت شود.

  آیت‌الله وحید خراسانی: اگر فایده حلال آن زیاد باشد که عرفا از آلات لهو به حساب نیاید خرید، فروش، نصب و راه‌اندازی آن جایز است ولی خرید و فروش یا نصب و راه‌اندازی‌ برای استفاده حرام آن به فتوا حرام می‌باشد و اگر فایده‌های حلال آن کم باشد به طوری که عرفا از آلات لهو به حساب می‌آید، خرید، فروش، نصب و راه‌اندازی آن جایز نیست و بنابر احتیاط واجب باید آن را از بین برد و لو به تغییر دادن هیات آن مثل اینکه آن را بشکنند.

  در ادامه استفتا از دیگر مراجع عظام تقلید را در این باره مرور می‌کنیم:

  سوال: آیا آنتن ماهواره جزو آلات لهو است؟ خرید و فروش و استفاده از آن چه حکمی دارد؟

  آیت‌الله بهجت: با وجود فساد، استفاده از آن و خرید و فروش آن جایز نیست.

  سوال: آیا خرید و نصب آنتن‌های ماهواره در منازل جایز است؟ و ثانیا استفاده افراد از برنامه چگونه است؟ و ثالثا آیا منع کودکان از دیدن برنامه‌ها، مجوز تهیه و نصب آنتن و استفاده بزرگ‌ترها (پدر و مادر) است یا خیر؟

  آیت‌الله فاضل‌لنکرانی: اولا با توجه به آنچه مطلعین اظهار می‌دارند برنامه‌های ماهواره اکثرا موجب شیوع فحشا و منکر، بویژه در رابطه با نسل جوان است. لذا خرید و نصب آنتن‌های ماهواره‌ای جایز نیست. ثانیا صرف استفاده از برنامه‌ها اگر خارج از برنامه‌های فوق‌الذکر باشد و موجب انحراف اخلاقی یا اعتقادی و... نباشد، مانعی ندارد. ثالثا اگر استفاده بزرگ‌ترها در همان محدوده‌ای باشد که در جواب دوم ذکر شد مانعی ندارد ولی در عین حال عدم جواز خرید و نصب به قوت خود باقی است.

  سوال: با توجه به اینکه امروز تعداد زیادی شبکه ماهواره‌ای برای تبلیغ دین مبین اسلام و مذهب تشیع در کنار صدها شبکه ماهواره‌ای خبری، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، ورزشی و... وجود دارد، داشتن ماهواره در منزل و استفاده از آن چه حکمی دارد؟

  آیت‌الله مظاهری: جایز نیست.

  سوال: استفاده از برنامه‌های ماهواره‌ای چگونه است؟ با اینکه برخی برنامه‌های خوب نیز دارد.

  آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

  استفاده از این برنامه جایز نیست و برنامه‌های ظاهرا خوب یا بی‌ضرر آن وسیله‌ای است برای سوق دادن به برنامه‌های فاسد بنابراین نباید مسلمانان از حیله‌های دشمنان اسلام برای نشر فساد در میان مسلمین غافل باشند.

  همچنین آیت‌الله میرزاجواد تبریزی در پاسخ به استفتاء از ماهواره مرقوم کرده‌اند:

  چنانچه نگاه کردن آن باعث تهییج شهوت بر حرام یا ترویج فساد در جامعه باشد، جایز نیست و در غیر این صورت باید مراعات مقررات و قوانین شود.

  به هر حال کاملا مشخص است مراجع عظام تقلید که براساس اظهارات آقای هاشمی جدیدالاسلام نیستند، نسبت به مسائلی مانند ماهواره مواضع مشخصی دارند که کاملا با مواضع آقای هاشمی متفاوت است. بنابراین دغدغه‌هایی از قبیل ماهواره تنها محدود به قشر خاصی نیست و یک موضوع فرهنگی بنیادین است.


  امضاء
  او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

  هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیم 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  شماره عضویت
  873
  نوشته
  4,010
  تشکر
  9,324
  مورد تشکر
  9,375 در 3,220
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
  امضاء
  او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

  هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیم 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  شماره عضویت
  873
  نوشته
  4,010
  تشکر
  9,324
  مورد تشکر
  9,375 در 3,220
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض هاشمی 2014: "جدیدالاسلام ها" از ماهواره می‌ترسند/ هاشمی 1376: ماهواره در قانون منع شده تا افکار ناپسند در ذهن جوانان وارد نشود

  جدید الاسلام‏‏‎ها یا مسلمانانی با اسلام جدید!؟
  هاشمی 2014: "جدیدالاسلام ها" از ماهواره می‌ترسند/ هاشمی 1376: ماهواره در قانون منع شده تا افکار ناپسند در ذهن جوانان وارد نشود

  رجانیوز- گروه تاریخ انقلاب اسلامی: مواضع این روزهای آقای هاشمی رفسنجانی راجع به مسائلی مثل تندروی، آزادی و تحجر شاید بیش از آنکه برای عده ای خوشحال کننده باشد، برای آشنایان به ادبیات او در دوران زمامداری امورش تعجب برانگیز است. چرا که خیلی از مردمی که این روزها مواضع جدید هاشمی را می شنوند طی دو دهه گذشته در تریبون نماز جمعه و مصاحبه های او مواضع دیگری را شنیده اند.

  تناقض «دیدگاه هاشمی راجع به بدحجاب ها» تنها یکی از این نمونه‎ها بود.
  اما این اظهارنظرهای متناقض با گذشته ظاهرا تمامی ندارد و هاشمی طی سخنانی که مدتی پیش توسط سایت او منتشر شد راجع به ماهواره صحبت کرده و ضمن انتقاد از اقدامات محدودکننده درباره آن می گوید:

  «جدید الاسلام ها به جان انقلاب و مردم افتاده اند، این گروه فرصت طلب که در دوران مبارزه حضور نداشتند، امروز قدرت را برای خودشان ابدی و مادرزادی و ارث حساب می کنند، اینها تصورات دیگری هم می توانند بکنند. چقدر تلاش شد که نگذارند در کشور اینترنت باشد. چقدر ماهواره را از بالای پشت بام ها جمع کردند، و من نمی دانم چه تاثیری کرد؟ نه تنها از آگاهی مردم چیزی کم نکرد بلکه بر آگاهی مردم افزود، یعنی مردم فکر کردند چرا اینجوری می شود؟ چی در می آید از این؟ چه نتیجه ای دارد؟ یعنی یک جایی را ما ببندیم، چندین جای دیگر را بشر باز می کند. یک راه دیگری پیدا می شود. واقعا باید موکول کنیم به عقل و تصور مردم .»


  این سخنان هاشمی در حالی است که وی در سال 76 در حالی که رئیس جمهور بود در مصاحبه با شبکه سی بی اس آمریکا موضعی خلاف موضع امروز خود اتخاذ کرده بود. هاشمی در پاسخ به این سوال که چرا استفاده از ماهواره در قانون منع شده؟ آیا علت آن نگرانی از علاقه مند شدن جوانان به سبک زندگی غربی است می گوید:

  «به هرحال آنهایی که به این قانون رای داده اند فکر می کنند که محدود کنند زیرا می دانند که از طریق آن سیستم های ارتباطی افکاری در ذهن جوانان وارد می شود که ما نمی پسندیم. در بقیه کشورها هم شما می بینید که این اقدامها وجود دارد. الان در خیلی کشورهای اروپایی هم از تهاجم فرهنگی آمریکا و برنامه های شما نگرانی دارند.»  هاشمی همچنین ادامه می دهد:

  «شما هم باید قبول کنید که این گونه برنامه ها جوانان را دچار مشکل می کند، بنیاد خانواده را تضعیف می کند، مشکلاتی که الان در غرب وجود دارد. شما امسال نزدیک به 16 میلیارد دلار برای مبارزه با موادمخدر تخصیص دادید. بالاخره همین موارد عامل این کارهای بد است. من شنیده ام باید 400 میلیارد دلار در ظرف 10 سال خرج کنید. آمار زنان بی سرپرست و بچه های بی پدر در غرب بسیار وحشتناک است. ایدز اکنون وبای قرن ماست که خب همین کارها مربوط می شود. به هرحال حفاظت اخلاقی اقدام درستی برای حکومت هاست


  با این حساب مشخص نیست آیا باید بر طبق مواضع امروز آقای هاشمی، دفاع آن روزهای او از ممنوعیت ماهواره را ناشی از «دل نکندن از قدرت» و یا «ابدی و مادرزادی و ارث دانستن قدرت» بدانیم و یا آنکه آنر از روی درد دین و اخلاق جامعه تلقی کنیم؟

  طبیعی است که نه تقوی و نه هیچ عقل سلیمی چنین حکم نمی کند، چرا که شاید مواضع سالیان گذشته هاشمی به مذاق امروزش خوش نیاید، اما قطعا اقدامی صحیح و قانونی مثل ممنوعیت ماهواره نه ریشه در حب قدرت هاشمی و مدافعان آن طرح، بلکه همانطور که او می گوید ریشه در تعهدی که حاکمیت برای حفظ حریم اخلاق درجامعه به دوش می کشد دارد.
  تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
  • نوع فایل: jpg 125265.jpg (211.6 کیلو بایت, 23 مشاهدات)
  امضاء
  او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

  هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیم 5. Top | #4

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  شماره عضویت
  873
  نوشته
  4,010
  تشکر
  9,324
  مورد تشکر
  9,375 در 3,220
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  دانلود سخنرانی آقای رفسنجانی  مشاهده آنلاین:


  http://www.313135.com/post/2324
  بسم الله الرحمن الرحیم

  درباره ی این صحبتهای آقای هاشمی حرف بسیار است اما
  نکته ای که ضروریست به آن پرداخته شود خلط مبحثی هست که در این صحبتها صورت گرفته:

  ایشان در یک قسمت از حرفهایش میگوید ما بعنوان مبلغان دینی باید دین واقعی را به مردم بگوییم همانیکه میفهمیم حقیقتا ، محققان میفهمند به مردم بگوییم.

  و در جای دیگر
  را ه و روش خودشان را موفقیت آمیز دانسته و میگوید راه باز شد و خیلی از گره ها باز شده و فضای جدیدی بوجود آمده

  سپس
  مدعی میشود که از جانب خدا تایید شده اند ، چرا که کسانیکه در راه خدا جهاد میکنند خداوند راه درست را به آنها نشان میدهد، به اعتبار آیه شریفه:

  الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا

  اینجا دو مساله با هم قاطی شده یکی هدایت مردم دوم جهاد با دشمنان .

  تبلیغ دین و نشان دادن راه به مردم وظیفه عالمان دینیست و اگرنباشد حتی بدون وجود دشمن هم انسانها هدایت نمیشوند. اساسش هم همان است که میفرماید:


  وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنفِرُواْ كَآفَّةً فَلَوْلاَ نَفَرَ مِن كُلِّ فِرْقَةٍ مِّنْهُمْ طَآئِفَةٌ لِّيَتَفَقَّهُواْ فِي الدِّينِ وَلِيُنذِرُواْ قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُواْ إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ

  و شايسته نيست مؤمنان همگى [براى جهاد] كوچ كنند. پس چرا از هر فرقه ‏اى از آنان، دسته‏ اى كوچ نمى‏كنند تا [دسته‏اى بمانند و] در دين آگاهى پيدا كنند

  و قوم خود را- وقتى به سوى آنان بازگشتند بيم دهند- باشد كه آنان [از كيفر الهى‏] بترسند؟


  اما درمورد الذین جاهدوا فینا یعنی کسانیکه در راه خدا جهاد میکنند.

  جهاد در برحه کنونی همان مبارزه با راه و روشهایی است که دشمن برای گمراه کردن مردم بکار میبندد .

  اگراین اقدامها موفقیت آمیز هم نباشد دلیلی بر آن نیست که این جهاد اشتباه بوده است.

  مگر نه اینکه انبیای الهی هم با اینگونه مخالفتها و سرپیچیها مواجه بودند...


  حالا شما بیایید بگویید مبارزه ما با دشمن تنها در نشان دادن دین واقعی به مردم خلاصه میشود و دیگر وظیفه ای نداریم ،

  بعد بیایید ماهواره یا سایتهایی که مغایرت با شئون اسلامی دارند را مثل یک غذای آماده جلویشان بگذارید و بگویید نخوریدش.

  فرضا که چنین روشی صحیح باشد ، بفرمایید کودکان و آن افرادی که حرفای شما را نمیشنوند تکلیفشان چیست؟

  امضاء
  او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

  هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیماطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

"جدیدالاسلام ها", 1376, 2014, فحشا و منکر, قانون, لقب داده است., ممنوعیت ماهواره, منع شده, مواضع امروز آقای هاشمی, موجب, می‌ترسند, ماهواره, مدافعان, مطلعین, نگرانی‌ها, نسل جوان, هاشمی, هاشمی 1376, هاشمی 2014, هاشمی 2014: "جدیدالاسلام ها" از ماهواره می‌ترسند, هاشمی مصاحبه با شبکه سی بی اس آمریکا, هاشمی‌رفسنجانی, کسانی که, آقای هاشمی! مراجع هم جدیدالاسلام هستند؟!, آمار زنان بی سرپرست, آیت‌الله فاضل‌لنکران, افکار ناپسند در ذهن جوانان وارد نشود, ایدز اکنون وبای قرن ماست, اکثرا, ابدی و مادرزادی, اخلاق, اخلاق درجامعه, اخیر خود, ارث دانستن قدرت, از ماهواره, اصول اعتقادی, اظهار می‌دارند, اظهارات, بچه های, بویژه, بی پدر, بیان می‌کنند, برنامه‌های ماهواره, برخی, تعهدی, تعدادی, جمع, جامعه, جدید الاسلام‏‏‎ها یا مسلمانانی با اسلام جدید!؟, جدیدالاسلام, جدیدالاسلام ها از ماهواره می‌ترسند, حفاظت اخلاقی اقدام درستی برای حکومت هاست, حفظ, حاکمیت, حب قدرت هاشمی, حریم, دفاع آن روزهای او, دل نکندن از قدرت, دانشجویان, در غرب بسیار وحشتناک است, درد دین, رابطه, شیوع, عنوان

نمایش برچسب‌ها

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی