سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: کاریکاتوری علیه مقاومت اسلامی + توضیحات آرمان درباره کاریکاتور"بازی ناجوانمردانه"!

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  شماره عضویت
  873
  نوشته
  4,010
  تشکر
  9,324
  مورد تشکر
  9,375 در 3,220
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض کاریکاتوری علیه مقاومت اسلامی + توضیحات آرمان درباره کاریکاتور"بازی ناجوانمردانه"!  پیرو کاریکاتوری علیه مقاومت اسلامی؛

  دُم فتنه از کاریکاتور آرمان بیرون زد!

  به گزارش گروه سیاسی-فرهنگ نیوز، بررسی حوادث چند روز اخیر به ویژه سکوت روزنامه‌های اصلاح طلب و راه انداز کمپین‌های به ظاهر حقوق بشری توسط فعالان جامعهٔ مجازی، با عنوان هم نوعان خود را نکشید گوشه ای از ایدهٔ سازش به جای مقاومت است.

  بررسی کاریکاتور سخیف و توهین آمیز مندرج در روزنامهٔ آرمان حواشی مختلفی را در جامعه ایجاد کرد. بررسی این حواشی دارای پیش زمینه ای است که در این نوشتار به آن پرداخته می‌شود.

  شکل گیری حکومت جعلی صهیونیستی با عنوان اسرائیل در 1948، رفتارهای متفاوتی را در میان بعضی از جریانات فلسطینی ایجاد کرد. بعضی از به ظاهر روشنفکران پس از شکست اعراب از اسرائیل، درگیری و شکست دولت لبنان، سوریه و... قبل از شکل گیری مقاومت در منطقه و پیروزی انقلاب اسلامی، مقاومت در مقابل رژیم جعلی صهیونیستی را امری بیهوده پنداشتند و سرانجام در پیمان کمپ دیود با وضع خفت باری سر تسلیم فرود آوردند.

  این پایان کار جریان سازش کار نبود؛ آنان با تسلیم شدن و مبارزه نکردن به دنبال تحکیم خود بودند ولی آنچه که بدست آوردند، وحشی گری و تجاوز طلبی رژیم کودک کش صهیونیستی بود. امام خمینی(ره) پس از انعقاد این قرارداد در پاسخ به پرسشی این چنین می‌فرماید:

  «موافقت‌نامهٔ «کمپ دیوید» و نظایر آن، توطئه‌هایی برای مشروعیت بخشیدن به تجاوزات اسرائیل است که نتیجتاً شرایط را به نفع اسرائیل و به ضرر اعراب و فلسطینی‌ها تغییر داده است. چنین وضعیتی مورد قبول مردم منطقه نخواهد بود.»(1)

  ایشان در بیانیه ای که پس از انقلاب اسلامی ایران منتشر نمودند خیانت سادات و سازشکاران را این چنین توصیف می‌نماید:

  « سادات با قبول این صلح، وابستگی خود را به دولت استعمارگر امریکا آشکارتر نمود. از دوست شاه سابق ایران بیش از این نمی‌توان انتظار داشت. ایران خود را همگام با برادران مسلمان کشورهای عربی دانسته و خود را در تصمیم‌گیری‌های آنان شریک می‌داند. ایران صلح سادات و اسرائیل را خیانت به اسلام و مسلمین و برادران عرب می‌داند و موضع‌های سیاسی کشورهای مخالف این پیمان را تأیید می‌کند.»(2)
  بر همین اساس با الگو گیری از جریان انقلاب اسلامی، روح مقاومت در منطقه دمیده شد و پس از چندین سال اشغال جنوب لبنان، حزب الله لبنان در نبردی سخت توانست در سال 2000 میلادی رژیم سفاک صهیونیستی را به عقب رانده و ملت لبنان را شاد کند.

  هرچند این عقب راندن شروع سقوط قدرت ارتش صهیونیستی بوده است. شروعی که در نهایت در نبردهای 33 روزه، 22 روزه، 8 روزه سران این رژیم را مجبور به پذیرش خواسته‌های جریان مقاومت نمود. جریانی که سرانجام در انتخابات پارلمانی فلسطین توانست بیشترین رأی مأخوذه را بدست بیاورد و اسماعیل هنیه را به عنوان نخست وزیر رسمی فلسطین معرفی نماید.

  بررسی حوادث چند روز اخیر به ویژه سکوت روزنامه‌های اصلاح طلب و راه انداز کمپین‌های به ظاهر حقوق بشری توسط فعالان جامعهٔ مجازی، با عنوان "هم‌نوعان خود را نکشید" گوشه ای از ایدهٔ سازش به جای مقاومت است.

  دیدگاهی که مقاومت را وسیله ای برای تحریک توحش گری رژیم صهیونیستی دانسته و بیان می‌دارد اگر مقاومت نبود اسرائیل این چنین حمله نمی‌کرد.

  تفکری که بهترین پاسخ آن مراجعه به تاریخ و بررسی نتایج رهیافت‌های تاریخی است. نتایجی همچون اصل شکل گیری مسلحانه و وزورمآبانهٔ ر‍ژیم کودک کوش صهیونیستی، قتل عام مردم بی دفاع کرانه باختری که هیچ نوع مقاومت مسلحانه ای در بین آنان نیست و حتی بخشی از دستگاه امنیتی فعال از سوی سازشکاران با موساد و شاباک همکاری می‌نماید. این‌ها بخشی از اقدامات سفاکانهٔ این رژیم بوده است.

  رژیم تا دندان مسلحی که به غیر از زور و قدرت چیزی را نمی‌فهمد و مردم مظلوم فلسطین و غزه با این مقاومت توانستند ترس و وحشت شگفت انگیزی در این رژیم پوشالی ایجاد کنند به حدی که هنری کیسینجر، سیاستمدار برجسته در سخنرانی با موضوع حوادث نبرد رمضان، اشاره به نابودی اسرائیل در 10 سال آینده نمود. (3)

  اما چند سؤالی که از روزنامه آرمان و طرفداران او باید پرسید، دلایل سکوت چند روزهٔ این افراد نسبت به مقاومت، جنایات ددمنشانهٔ رژیم صهیونیستی در غزه و سرانجام چاپ و نشر چنین کاریکاتور سخیفی است.

  طرحی که در آن هیچ اشاره ای به مظلومیت فلسطین نشد مگر آنکه توهینی آشکار به مقاومت و صبر این مردم شد. جریانی که سال‌های 1388 با اعلام سکوت و گاهاً حمایت از شعار دشمن پسند، نه غزه و نه لبنان، به دنبال شکاف در عمق راهبردی نظام مقدس اسلامی بودند که سرانجام آن نیز با خروش میلیونی مردم مسلمان و انقلابی ایران در 9 دی محکوم به شکست شد. شکستی همراه با نابودی فتنه و سران فتنه 88، شکل گیری و تقویت محور مقاومت و دفاع جانانهٔ مردم از آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران.

  اما آنچه که در پایان باید به آن اشاره کرد، تغافل همراه با تدبیر جریان اصلاحات به وقایع قدس و مظلومیت مردم فلسطین است؛ آنجا که یک روز می گویند "نه غزه نه لبنان" شعار اصلاح طلبان نبود و روزی دیگر با انتشار کاریکاتوری دقیقا حرف های غرب و رژیم صهیونیستی درباره علل حمله به غزه(وجود مقاومت و پاسخ به حملت اسرائیل) را تکرار می کنند.

  تغافلی که غرب را نیز وادار به اعتراف کرده، اما اصلاح طلبان را نتوانسته است از خواب غفلت بیدار کند؛ زیرا می گویند کسی که خود را به خواب غفلت زده است، نمی‌توان بیدار کرد!

  پی نوشت:

  1- صحیفه امام: 16/08/1357‌: مصاحبه خبرنگار آسوشیتدپرس

  2- صحیفه امام: 05/1/583- هنری کیسینجر می‌گوید «اسرائیل» در ۱۰ سال آینده نابود خواهد شد


  آیه های انتظار
  امضاء
  او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

  هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیم 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  كاربر ويژه
  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  شماره عضویت
  873
  نوشته
  4,010
  تشکر
  9,324
  مورد تشکر
  9,375 در 3,220
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  واکنش بامزه روزنامه آرمان در توجیه کاریکاتور موهن

  این روزنامه توجیهی از پیام کاریکاتور موهن مذکور مطرح کرده‌اند که هم غیرقابل قبول است و هم مضحک".

  به گزارش فرهنگ نیوز ، روزنامه آرمان در شماره شنبه خود کاریکاتور عجیبی به چاپ رسانده است که با کمی دقت محتوا و مضمونی علیه جبهه مقاومت فلسطینی را القا می‌کند.

  تسنیم روز گذشته در گزارشی به بررسی پیامی که این کاریکاتور موهن به مخاطب القا می‌کند، پرداخت و طی آن نوشت: در این کاریکاتور در یک سوی میز پینگ‌پنگ فردی با پیراهن رژیم صهیونیستی (پیراهنی مرکب از رنگهای سفید و آبی، پرچم رژیم اشغالگر قدس) و در سوی دیگر فردی با پیراهن قرمز و سرآستین‌های سفید به چشم می‌خورند که بمبی را با راکت‌های تنیس به‌سمت یکدیگر پرتاب می‌کنند. در این میان نیز نمادی از مردم فلسطین (خانواده‌ای که مادر خانواده روسری‌ای از چفیه فلسطینی به سر داشته و کودکان خود را در آغوش کشیده) به‌جای تور میز پینگ‌پنگ قرار دارد و در نهایت بمب‌های شلیک شده از سوی دو طرف نبرد در سرزمین‌های اشغالی روی سر مردم مظلوم فلسطین فرود آمده آنها را هدف قرار می‌دهد.
  آنچه در این کاریکاتور که با عنوان "بازی ناجوانمردانه" به چاپ رسیده، به‌نحوی عجیب و بدون در نظر گرفتن واقعیت امر در سرزمین‌های اشغالگر قدس به خواننده القا می‌شود، آن است که در حقیقت مردم مظلوم فلسطین هیچ‌یک از طرفین دعوا نیستند، بلکه تنها بی‌طرفانی به شمار می‌روند که در شلیک بمب‌ها میان دو طرف دعوا، قربانی می‌شوند. هرچند در نگاه اول و با تفسیر کاریکاتور می‌توان طرف مقابل فردی با پیراهن رژیم غاصب صهیونیستی را نمادی از مقاومت فلسطین و به‌خصوص "حماس" توصیف کرد، با این حال از سوی دیگر حتی از نگاهی دیگر می‌توان طرف مقابل فرد صهیونیستی را "ایران" نیز برداشت کرد. چه‌آنکه پیراهنی که فرد مقابل دشمن صهیونیستی در این کاریکاتور به تن دارد، می‌تواند پیراهن تیم ملی جمهوری اسلامی ایران را هم به ذهن متبادر کند.

  این گزارش در تحلیل پیام کاریکاتور موهن که با رعایت اخلاق و ادب رسانه‌ای منتشر شد، واکنش عجولانه و البته غیرمؤدبانه و غیرحرفه‌ای روزنامه آرمان را در پی داشت.

  در این واکنش جوابیه‌مانند که با تیتر آمیخته به عصبانیت و توهین‌آمیز "جوسازی بچگانه خبرگزاری تسنیم" در صفحه اول روزنامه آرمان به چاپ رسید، مسئولان این روزنامه توجیهی در رد تحلیل خبرگزاری تسنیم از پیام کاریکاتور موهن مذکور مطرح کرده‌اند که هم غیرقابل قبول است و هم خنده‌دار.

  روزنامه آرمان در توجیه کاریکاتور موهن شماره‌های اخیر خود، طرف مقابل رژیم صهیونیستی در این جنگ را "استکبار جهانی" عنوان کرده‌ است. حال سؤال این است که کدام عقل سلیمی این توجیه را می‌پذیرد که مردم فلسطین قربانی جنگ رژیم صهیونیستی با حامیان اصلی این رژیم یعنی استکبار جهانی می‌شوند؟! آیا آنگونه که مسئولان محترم روزنامه آرمان در توجیه خود عنوان کرده‌اند رژیم صهیونیستی در حال بمب‌اندازی به سمت استکبار جهانی است؟ همکاران روزنامه آرمان اگر چنین نظری دارند، نمونه‌ای از فقط و فقط یک موشک‌اندازی و بمب‌اندازی صهیونیست‌ها به سوی "استکبار جهانی" بیاورند تا ما و همه منتقدان این کاریکاتور گفته‌هایمان را در جا پس بگیریم.

  به نظر می‌رسد مسئولان روزنامه آرمان بهتر است به جای توجیهاتی چنین خنده‌آور و غیرقابل پذیرش، اشتباه خود را با یک عذرخواهی از ملت ایران و مقاومت مظلوم فلسطینی جبران کنند تا چنین توجیهاتی، این روزنامه را بیش از این در نزد افکار عمومی رسوا نسازد.

  امضاء
  او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

  هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیماطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آشنايي با حديث مشهور ""سلسلة الذهب""
  توسط seyed yasin در انجمن علوم حديث
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 04-11-1391, 21:11
 2. ✿(◕‿◕)✿ معنی لغوی "مَلَاء"چیست ومنظور از "مَلَاء اَعلَی"در قرآن کجاست؟ ✿(◕‿◕)✿
  توسط یاس بهشتی* خادمه باب الحوائج جواد الائمه (ع)* در انجمن علوم قرآن
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 28-07-1391, 22:27
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12-06-1391, 18:32
 4. آیا بهائیت یك "اقلیت دینی" یا "تفكر متفاوت" است؟
  توسط سابحات در انجمن اديان ، فرق و مكاتب غير آسماني
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21-04-1390, 04:14
 5. •*"۞"*•توجه ...کلید زندگی موفق: بگویید...•*"۞"*•
  توسط خادمه صدیقه طاهره(س) در انجمن خانواده
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 24-08-1389, 00:16

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی