سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: مستند تورات

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو ثابت
  تاریخ عضویت
  آذر 1391
  شماره عضویت
  4612
  نوشته
  821
  صلوات
  2319
  دلنوشته
  9
  یا باب الحوائج یا موسی بن جعفر علیه السلام
  تشکر
  2,162
  مورد تشکر
  2,685 در 814
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  مستند تورات


  مستند تورات

  1- نویسندگان تورات :
  تورات کتب مقدس یهودیان می باشد و به عنوان عهد عتیق به همراه انجیل (عهد جدید) کتب مقدس مسیحیان را تشکیل می دهد.


  • تورات در زمانی بین 1500 ق م تا 400 ق م بوسیله الهام الهی و توسط حدود 30 مرد خدا نوشته شده است. موضوع تورات به بررسی تمام اتفاقات در برنامه خدا از آفرینش جهان تا 400 ق م و انتظار برای ظهور منجی و مسیح می باشد.


  • تورات متشكل از 39 کتاب است.

  (مسیحیان ارتودکس 48 کتاب را قبول دارند)


  • تورات از وقایع تاریخی (تاریخ مقدس) ، کتب حکمت آميز ، مزامیر (کتاب دعا) ، کتب نبوتی و کتب انبیاء (تعلیمی) تشکیل شده است .


  • تورات بوسیله انبیاء ، کاهنان و مردان خدایی مانند موسی ، سموئيل ، عزرا ، اشعیا ، داود ، سلیمان ، زکریا ، دانیال ، ایوب ، یونس و .... و به الهام و نظارت الهی نوشته شده است و تماما کلام خدا می باشد.

  ما تنها در تورات می توانیم داستان زندگی انبیاء را به ترتیب تاریخی و بطور مرتب و کامل مطالعه کنیم.
  نویسنده اصلی تورات خداست ولی خدا بوسیله انبیاء کلامش را مکتوب کرده است. مسيحيان معتقدند كه خداوند كتاب مقدس را به وسيله روح القدس پديد آورد و براي اين منظور مولفانی را از بشر جهت نوشتن آنها بر انگيخته و آنان را در نوشتن به گونه اي ياري كرده كه فقط چيز هايي را كه او مي خواسته نوشته اند.


  • نويسنده كتاب مقدس فقط يك نفر نبوده بلكه خدا عده زيادي را بكار برده است تا كتاب مقدس نوشته شود ولي با وجود اين تمام قسم هاي آن با يكديگر مطابقت دارند و مكمل يكديگر مي باشند.


  • كتابي كه بيش از سي نويسنده داشته باشد، كه هر كدام در زمان متفاوتي زندگي كرده و در شرايط مختلفي آثار خود را بوجود آورده باشند، طبيعتا بايد هيچ نوع هماهنگي و وحدتي نداشته باشد. ولي بر عكس در كتاب مقدس پيوستگي عقايد و وحدت و هماهنگي عجيبي وجود دارد . يك موضوع بسيار مهم در كتاب مقدس ديده مي شود كه بتدريج آشكار مي گردد و آن عبارتست از رهايي توسط مسيح.


  • ممكن است بعضي مطالب ظاهراً ضد و نقيض بنظر برسند ولي وقتي آنها را به دقت مطالعه مي نماييم متوجه مي شويم كه با يكديگر به طرز عجيبي هماهنگي دارند و اين خود دليلي بر صحت كتاب مقدس است.


  • مطابقت و هماهنگي مطالب كتاب مقدس را در نظر مي گيريم يك طرح بسيار جالب و هماهنگ بوجود مي آيد كه داراي تناسب و زيبايي حيرت انگيزي است .
  • دليل اين امر چيست ؟
  • تنها دليل قانع كننده اينست كه در پشت صفحات كتابمقدس معرفت و فكر خارق العاده الهي وجود دارد.

  ادامه دارد...
  منبع پرسمان دانشجویی ادیان و مذاهب
  امضاء
  هرگز نگیرد تا ابد آقا کسی جای تو را
  هرگز مخواه از کف دهم عشق و تولای تو را
  این مرده دل این خسته جان دارد تمنای تو را
  این سینه ی پر سوز ما خواهد تسلای تو را 2. تشكر


 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  عضو ثابت
  تاریخ عضویت
  آذر 1391
  شماره عضویت
  4612
  نوشته
  821
  صلوات
  2319
  دلنوشته
  9
  یا باب الحوائج یا موسی بن جعفر علیه السلام
  تشکر
  2,162
  مورد تشکر
  2,685 در 814
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  مستند تورات
  2-انتقال نسخهای تورات:
  همین حقیقت که کتب مقدس عبری در شرایط بسیار سخت در تمام طول تاریخ باقی مانده ، نشان می دهد که کاتبان بطور خستگی ناپذیر در حفظ آن تلاش کرده اند. کتب عهد عتیق در طول نسلها با دست بر روی پاپیروسها و پوست حیوانات با دقت نسخه برداری می شد. اين قبیل افراد به اندازه افراد مشابه در جهان امروز ، می کوشیدند متن را به دقت منتقل کنند.
  علاوه بر این ، هم کتاب مقدس (تثنیه 9:31 – یوشع 25:24و26 – اول سموئیل 25:10) و هم نوشته های خاور نزدیک باستان شناسی نشان می دهد که از همان ابتدای نگارش کتب مقدس یک روانشناسی کتب کاننی وجود داشته است. بدون شک ، این روانشناسی به همراه ترس خدا که در دل کاتبانی که کار خود را در کنار صندوقچه عهد انجام می دادند ، مانع می شد که آنها تغييری در متن بوجود آورند و بلاشک چنین بوده است.
  ادامه دارد...
  امضاء
  هرگز نگیرد تا ابد آقا کسی جای تو را
  هرگز مخواه از کف دهم عشق و تولای تو را
  این مرده دل این خسته جان دارد تمنای تو را
  این سینه ی پر سوز ما خواهد تسلای تو را 5. تشكر


 6. Top | #3

  عنوان کاربر
  عضو ثابت
  تاریخ عضویت
  آذر 1391
  شماره عضویت
  4612
  نوشته
  821
  صلوات
  2319
  دلنوشته
  9
  یا باب الحوائج یا موسی بن جعفر علیه السلام
  تشکر
  2,162
  مورد تشکر
  2,685 در 814
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  مستند تورات
  • 3-الهامی و کلام خدا بودن تورات:

  3-1- پیشگوییهای درست تورات در مورد عیسی مسیح و رویدادهای تاریخی الهامی بودن، کلام خدا بودن و عدم تحریف آن را نشان می دهد:
  در عهد قدیم که شامل تورات و کتاب های پیامبران قبل از میلاد می باشد، بیش از 300 پیشگویی دربارۀ میلاد و آمدن مسیح بر روی زمین وجود دارد، که این خود ثابت می کند که کتاب مقدس کلام خداست.اولین پیشگویی:محل تولد
  در عهد قدیم خداوند می فرماید: « ای بیت لحم افراته، هر چند که در یهودا روستای کوچکی بیش نیستی با وجود این از تو کسی برای من ظهور خواهد کرد که از ازل بوده است و او قوم من اسرائیل را رهبری خواهد نمود. » (میکاء 5 : 2قبل از میلاد، عهد عتیق) (حدود 700 سال قبل از میلاد)


  • تحقق اولین پیشگویی

  " از اینرو، یوسف نیز از شهر ناصره در استان جلیل، به زادگاه داود پادشاه یعنی بیت لحم در استان یهودیه رفت زیرا او از نسل داود پادشاه بود. " (لوقا 2 : 4 بعد از میلاد، عهد جدید)
  می بینیم که عیسی در بیت لحم پا به این دنیا می گذارد. توجه شود که تولد عیسی شروع زندگانیش نیست بلکه به شهادت میکاء نبی مسیح از ازل بوده.دومین پیشگویی: از دختری باکره
  " حال که چنین است خداوند خودش علامتی به شما خواهد داد. آن علامت این است که باکره ای حامله شده، پسری بدنیا خواهد آورد و نامش را عمانوئیل خواهد گذاشت. "( اشعیا 7 : 14 قبل از میلاد، عهد عتیق) (حدود 700 سال قبل از میلاد)


  • تحقق دومین پیشگویی

  " بنگرید! دختری باکره آبستن شد و پسری بدنیا خواهد آورد، و او را عمانوئیل خواهند نامید. "( متی 1 : 23 بعد از میلاد، عهد جدید)

  سومین پیشگویی: عهد جدید خداوند با تمام قومهای جهان
  " من که خداوند هستم تو را خوانده ام و به تو قدرت داده ام تا عدالت را بر قرار سازی. توسط تو با تمام قوم های جهان عهد می بندم و بوسیلۀ تو به مردم دنیا نور می بخشم."( اشعیا 42 : 6 قبل از میلاد، عهد عتیق) (حدود 700 سال قبل از میلاد)


  • تحقق سومین پیشگویی

  به همین ترتیب پس از شام، پیاله ای دیگر به ایشان داد و گفت: « این پیاله، نشان دهنده پیمان تازۀ خداست که با خون من مُهر می شود، خونی که برای نجات شما ریخته می شود. » لوقا 22 : 20 (بعد از میلاد، عهد جدید) می بینیم آن عهد در خون عیسی مسیح بر روی صلیب می باشد.


  • چهارمین پیشگویی: قیمت فروخته شدن مسیح به 30 سکه نقره

  من به آنها گفتم: « اگر مایلید، مزد مرا بدهید، پس با سی تکه نقره مزد مرا دادند. »( زکریا 11 : 12 قبل از میلاد، عهد عتیق)


  • تحقق چهارمین پیشگویی

  " اما یهودای خائن، وقتی دید که عیسی به مرگ محکوم شده است، از کار خود پشیمان شد و سی سکه نقره ای را که گرفته بود، نزد کاهنان اعظم و سران قوم آورد تا به ایشان باز گرداند. " ( متی 27 : 3 بعد از میلاد، عهد جدید)


  • پنجمین پیشگویی: در مورد صلیب مسیح

  "دشمنانم مانند سگ، دور مرا گرفته اند. مردم بدکار و شرور مرا احاطه نموده اند. دستها و پاهای مرا سوراخ کرده اند. " ( مزمور 22 : 16 قبل از میلاد، عهد عتیق)
  تمامی 4 انجیل بر تحقق این پیشگویی داود که حدود 1000 سال قبل از مسیح می زیست ، مُهر تائید می زنند.

  ششمین پیشگویی: رستاخیز از مردگان
  " زیرا تو مرا در چنگال مرگ رها نخواهی کرد و کسی را که دوستش داری نخواهی گذاشت از بین برود."(مزمور 16 : 10 قبل از میلاد، عهد عتیق)


  • تحقق ششمین پیشگویی

  " تو نمی گذاری جانم در قبر بماند و اجازه نخواهی داد بدن فرزند مقدس تو فاسد گردد. " ( اعمال 2 : 27 بعد از میلاد، عهد جدید)

  هفتمین پیشگویی:هیچ یک از استخوانهایش شکسته نخواهد شد
  "خداوند تمام استخوانهای او را حفظ می کند و نمی گذارد حتی یکی از آنها شکسته شود." (مزمور 34 : 20 قبل از میلاد، عهد عتیق)

  • تحقق هفتمین پیشگویی

  " پس سربازان آمدند و ساق پایهای آن دو نفر را که با عیسی اعدام شده بودند، شکستند. ولی وقتی به عیسی رسیدند، دیدند که مرده است. پس ساقهای او را نشکستند. "( یوحنا 19 : 32 ـ 33 بعد از میلاد، عهد جدید)

  هشتمین پیشگویی: پهلوی او سوراخ می شود
  " من روح ترحم و تضرع را بر تمام ساکنان اورشلیم خواهم ریخت، و آنها بر من که نیزه زده اند خواهند نگریست و عزاداری خواهند نمود چنانکه گویی برای تنها فرزند خود عزا گرفته اند. " ( زکریا 12 : 10 قبل از میلاد، عهد عتیق) (حدود 500 سال قبل از میلاد)


  • تحقق هشتمین پیشگویی

  " با این همه، یکی از سربازان نیزۀ خود را به پهلوی عیسی فرو کرد که خون و آب بیرون آمد." (یوحنا 19 : 34 بعد از میلاد، عهد جدید)
  پیشگویی های بسیار دیگری نیز می توانیم اضافه کنیم اما به گفته یوحنا همین قدر نوشته شد تا ایمان آورده و به اسم او حیات را حاصل کنید. و این فقط تعدادی کمی از پیشگویی ها بود.
  ادامه دارد...
  منبع پرسمان دانشجویی ادیان و مذاهب
  امضاء
  هرگز نگیرد تا ابد آقا کسی جای تو را
  هرگز مخواه از کف دهم عشق و تولای تو را
  این مرده دل این خسته جان دارد تمنای تو را
  این سینه ی پر سوز ما خواهد تسلای تو را 7. Top | #4

  عنوان کاربر
  عضو ثابت
  تاریخ عضویت
  آذر 1391
  شماره عضویت
  4612
  نوشته
  821
  صلوات
  2319
  دلنوشته
  9
  یا باب الحوائج یا موسی بن جعفر علیه السلام
  تشکر
  2,162
  مورد تشکر
  2,685 در 814
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  مستند تورات
  3-2- تورات و تصدیق علم:
  تا حدود پنج قرن قبل ، همه فكر مي كردند كه زمين مسطح است . اين نظر ظاهراً صحيح بود . عده اي از دانشمندان كه وضع آسمان را مطالعه كرده بودند به خود جرات دادند و گفتند زمين كروي است . ولي براي اين نظري كه داشتند مورد تحقير و آزار قرار گرفتند زيرا بزرگترين دانشمندان آن دوره معتقد بودند كه زمين مسطح است . ولي كتاب مقدس اعلام كرده است كه دنيا كروي است :
  " آيا ندانسته ايد و نشنيده ايد و از ابتدا به شما خبر داده نشده است و از بنياد زمين نفهميده ايد ؟ اوست كه بر كره زمين نشسته است و ساكنانش مثل ملخ مي باشند ، اوست كه آسمانها را مثل پرده مي گستراند و آنها را مثل خيمه به جهت سكونت پهن مي كند " (اشعيا 21:40-22)
  بدين طريق در حدود 2700 سال قبل ، اشعيا نبي اعلام داشت كه دنيا كروي است . كسانيكه ادعا مي كردند دنيا مسطح است عقيده داشتند كه در زمين ستونهاي عظيمي وجود دارد كه دنيا بر روي آنها قرار گرفته است ولي نويسنده كتاب ايوب مي دانست كه چنين ستونهايي وجود ندارد . او مي گويد كه دنيا در فضا معلق است :
  " شمال را بر جو پهن مي كند و زمين را بر نيستي آويزان مي سازد" (ايوب 7:26)

  قبل از اختراع تلسكوپ مردم تصور مي كردند كه در آسمان فقط چند هزار ستاره وجو دارد. در حدود پنجاه سال قبل متوجه شدند كه تعداد ستارگان به صدها ميليون مي رسد . ولي در بيست و پنج سال اخير متوجه شده اند كه شمردن تعداد ستارگان عملا امكان ناپذير است . بيليونها تريليون ستاره وجود دارد. ولي 4000 سال قبل خدا با ابراهيم سخن گفت و فرمود « اكنون به سوي آسمان بنگر و ستارگان را بشمار هر گاه آنها را تواني شمرد. پس به وي گفت ذريت تو چنين خواهد بود» (پيدايش 5:15). ارميا 22:33 چنين مي فرمايد:" چنانچه لشكر آسمان را نتوان شمرد و ريگ دريا را قياس نتوان كرد، همچنان ذريت بنده خود داود را ... زياده خواهم گردانيد "


  • علماي زمان قديم از اين حقيقت بي خبر بودند. ولي كتاب مقدس از اين حقيقت اطلاع داشت. چطور؟زيرا خدا مؤلف آن بود.

  كتاب مقدس به برق يا الكتريسيته (راديو) براي رسانيدن صدا از جايي به جاي ديگر اشاره مي كند
  " آيا برقها را مي فرستي تا روانه شوند و به تو بگويند اينك حاظريم ؟ "‌ (ايوب 35:3)
  برق زدن بر اثر الكتريسيته به وجود مي آيد . به عبارت ديگر در آيه بالا خدا از ايوب مي پرسد كه آيا مي تواند امواج راديو را كنترل كند تا حرفها را از جايي به جاي ديگر ببرند. ايوب درباره راديو هيچ نمي دانست ولي خدا اين خصوصيت عجيب الكتريسيته را مي دانست. امروزه صداي انسان بوسيله امواج راديو به دورترين نقاط جهان انتقال مي يابد.
  كتابمقدس مي دانست كه در مركز زمين آتش هست
  "ژرفهايش (يعني ژرفهاي زمين) مثل آتش سرنگون مي شود"(ايوب 5:28)

  دانش امروزي درباره پوسته زمين اطلاعات تقريباً دقيقي دارد . به طور متوسط حرارت زمين در هر سي متر عمق يك درجه بالاتر مي رود . پوسته زمين كه در حدود سي تا هفتاد كيلومتر ضخامت دارد جامد است ولي در داخل مانند آهن گداخته مذاب مي باشد . علم فقط در سالهاي اخير به اين حقيقت پي برده است . ولي نويسنده كتاب ايوب مي دانست كه در داخل زمين آتش دائمي وجود دارد.
  ادامه دارد...
  منبع پرسمان دانشجویی ادیان و مذاهب
  امضاء
  هرگز نگیرد تا ابد آقا کسی جای تو را
  هرگز مخواه از کف دهم عشق و تولای تو را
  این مرده دل این خسته جان دارد تمنای تو را
  این سینه ی پر سوز ما خواهد تسلای تو را 8. Top | #5

  عنوان کاربر
  عضو ثابت
  تاریخ عضویت
  آذر 1391
  شماره عضویت
  4612
  نوشته
  821
  صلوات
  2319
  دلنوشته
  9
  یا باب الحوائج یا موسی بن جعفر علیه السلام
  تشکر
  2,162
  مورد تشکر
  2,685 در 814
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض


  مستند تورات
  3-3- تحقيقات تاريخي نشان مي دهد كه كتابمقدس صحيح است:
  مدتي قبل مخالفان كتاب مقدس تصور مي كردند كه كتابمقدس از نظر تاريخي اعتبار زيادي ندارد . ولي در سالهاي اخير حتي بزرگترين شكاكان نيز متوجه شده اند كه كتابمقدس از نظر تاريخي بسيار معتبر است.
  يك وقت عده اي اظهار عقيده كردند كه وقوع طوفاني نظير آنچه در بابهاي اول كتاب پيدايش ذكر شده است خيلي مشكوك به نظر مي رسد . ولي بررسيهايي كه در مصر و بابل انجام شد نشان داد كه گزارشات متعددي در مورد اين طوفان و هم چنين اشاراتي در باره آفرينش و عدم اطاعت انسان از دستور خدا وجود دارد . غالب اين مطالب كتابمقدس به طرز غير قابل مقايسه اي از همه عاليتر است و دليل اين امر همانا الهامي بودن كتابمقدس مي باشد .
  در باب يازدهم كتاب پيدايش مي خوانيم كه برج بابل چگونه ساخته شد :


  • « و گفتند بياييد شهري براي خود بنا نهيم و برجي را كه سرش به آسمان برسد تا نامي براي خويشتن پيدا كنيم مبادا بر روي تمام زمين پراكنده شويم » (پيدايش 4:11) .

  مخالفان كتاب مقدس اظهار مي داشتند كه اين افسانه اي بيش نيست ولي نوشتجاتي كه بعدا كشف شدند نشان مي دهد كه چنين برجي وجود داشته است . هردوت مورخ يوناني كه پنج قرن قبل از مسيح مي زيسته است در باره برجي سخن مي گويد كه هشت طبقه داشته و هر طبقه اي داراي راه مارپيچي به سوي طبقه بعدي بوده كه به بالاي برج مي رسيده است .

  • آثار بابلي نشان مي دهد كه برج بابل توسط نمرود ساخته است و اين امر با آنچه كتابمقدس مي گويد مطابقت دارد (پيدايش 9:10) . ارتفاع اين برج بيش از دويست و ده متر بود . امروزه آثار اين برج به صورت تپه اي به ارتفاع ده ها متر وجود دارد .


  • كتاب مقدس در باره شهر اوركلدانيان به عنوان وطن اوليه ابراهيم (پدر يهوديان و اعراب) سخن مي گويد (پيدايش 31:11) . تا مدتي قبل اين محل ناشناخته بود ولي امروزه باستانشناسان قسمت مهمي از اين شهر قديمي را پيدا كرده اند .

  مخالفان كتابمقدس به كتبهاي موسي حمله كرده و آنها را بي اعتبار دانسته اند و دليلشان هم اينست كه در آن زمان هنوز الفبايي وجود نداشته است كه بتوان كتاب نوشت . كشفيات شهر اوركلدانيان ثابت كرده است كه حتي قبل از زمان ابراهيم هم نوشتجاتي وجود داشته است .
  پيروان نظريه تكامل اعلام داشته اند كه تمدن و دانش و مذهب به تدريج به طرف تكامل رفته اند. ولي كشفيات جديد در مورد شهر هاي قديمي بار ها ثابت كرده است كه تمدن هاي قبل از زمان ابراهيم در سطح بسيار عالي قرار داشته اند و بعد از آن هنر و دانش در اين كشور ها به طرف انحطاط رفته است . مثلا ساختمان هرم بزرگ مصر علمي بوده است كه فقط در سالهاي اخير مكشوف مي گردد .


  • مخالفان كتاب مقدس شرح انهدام شهر هاي سدوم و غموره بوسيله آتش را (پيدايش 16:18-33 و 1:19 -29) افسانه مي پنداشتند . ب
  • ررسيهايي كه اخيراً در محل اين شهر ها به عمل آمده نشان مي دهد كه در اين زمين ها مقادير زيادي گوگرد و قير طبيعي وجود دارد و اين امر نشان مي دهد كه در اين محل در زمان هاي قديم فاجعه اي روي داده است .

  كتاب مقدس مي گويد كه آبهاي رود اردن ناگهان متوقف گرديد تا اينكه بني اسراييل در زمان يوشع بتوانند از آن عبور كنند (يوشع 16:3) . مخافان كتابمقدس اعلام مي داشتند كه چنين واقعه اي غير ممكن است . ولي در سال 1927 ريزش قسمتي از بستر رودخانه باعث شد كه آب آن به مدت چنين ساعت متوقف بماند !
  كتاب مقدس به يك قوم بسيار قوي به نام حتيان اشاره مي كند . تا قبل از پايان قرن نوزدهم هيچ اطلاع تاريخي در مورد اين قوم وجود نداشت . مخالفان كتابمقدس اين را هم يكي ديگر از اشتباهات كتابمقدس مي دانستند . ولي باستانشناسان ثابت كرده اند كه اين قوم يكي از قويترين ملل قديم بوده است .
  سرزمين ادوم هم يكي ديگر از اين نمونه ها است كه در عهد عتيق مذكور مي باشد . در تاريخ هيچ ذكري از اين سرزمين وجود نداشت ولي در اواخر قرن نوزدهم در آثار مصري و آشوري اشارتي به ادوم يافت شد . اكتشافات بعدي باعث شد كه پايتخت ادوم يعني پترا كشف گردد . اين شهر از صخره هاي سنگي ساخته شده بود . امروزه پترا از مهمترين مراكز جلب سياحان در سرزمين هاي كتاب مقدس است .
  مخالفان كتاب مقدس ادعا مي كردند كه دانيال نمي توانست نويسنده كتابي باشد كه به اسم او معروف و شامل پيشگويي هاي حيرت انگيزي مي باشد كه به طرز عجيبي انجام شده اند . اين مخالفان ادعا مي كردند كه اين كتاب جعلي بوده و سالها بعد از وفات دانيال نوشته شده است . ولي به اين نكته توجه نشده است كه پيشگويي هاي دانيال حتي سالها بعد از تاريخي كه مخالفان براي نوشته شدن آن تعيين كرده اند پيوسته در حال تحقق يافتن بود . در واقع دانيال مصلوب شدن مسيح را در حدود پانصد سال قبل از آن واقعه پيشگويي كرد (دانيال 24:9) .
  در باب پنجم كتاب دانيال ذكر شده است كه وقتي داريوش بابل را فتح كرد بلشصر پادشاه بود ولي تاريخ مي گويد كه پادشاه بابل نبوندرز بود . منتقدين كتابمقدس اين اختلاف را دليلي بر نادرستي كتابمقدس مي دانستند . ولي كشفيات اخير نشان مي دهد كه بلشصر همراه پدر خود نبوندرز با هم سلطنت مي كردند . بدين طريق يك بار ديگر ثابت شد كه كتابمقدس درست است و منتقدين دچار اشتباه هستند .
  مي توانيم به بحث خود ادامه دهيم و مثالهاي بيشماري در مورد صحت تاريخي كتابمقدس ذكر كنيم . ولي همين چند مورد كافي است نشان دهد كه در هر موردي كه مخالفان سعي كرده اند در مردم شك ايجاد كنند ، تحقيقات باستانشناسي بعد از مدتي صحت كتابمقدس را تاييد كرده است.
  منبع پرسمان دانشجویی ادیان و مذاهب
  امضاء
  هرگز نگیرد تا ابد آقا کسی جای تو را
  هرگز مخواه از کف دهم عشق و تولای تو را
  این مرده دل این خسته جان دارد تمنای تو را
  این سینه ی پر سوز ما خواهد تسلای تو رااطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی