سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: زندگینامه استاد دكتر احمد نعينع

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  شماره عضویت
  30
  نوشته
  4,962
  تشکر
  3,978
  مورد تشکر
  6,271 در 2,898
  وبلاگ
  5
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض زندگینامه استاد دكتر احمد نعينع  اين زندگى نامه به صورت پرسش و پاسخ مىباشد.
  سوال 1ـلطفاً بفرماييد خودتان را معرفى كنيد و بفرماييد چند سالداريد و در كجا متولد شده ايد و الان در كجا ساكن هستيد و چه تحصيلاتىداريد؟  بنده دكتر دكتر احمد نعينع هستم، 46 سال سن دارم و در شهر متوبس متولدشده ام. كلمه متوبس كلمه اى از فراعنه است كه اصل آن متوبس است، الان نيز در قاهرهپايتخت مصر سكونت دارم. من در دانشگاه اسكندريه ليسانس خود را در پزشكى و بعد فوقليسانس خود را گرفتم و در انتها نيز دكتراى خود را با تخصص طبابت اطفال در آندانشگاه گرفتم.  سوال 2ـغير از خودتان سه تن از قاريان بزرگ مصر را نامببريد؟
  از قاريان قديم: استاد محمد رفعت، استاد مصطفى اسماعيل و استادابوالعينين شعيشع.
  از قاريان جديد: استاد شحات محمد انور، استاد محمد اليثى واستاد محمد عبدالوهاب طنطاوي.  سوال 3ـ آيا در ملاقات هايتان با مقام معظم رهبرىو تلاوت هايى كه داشتيد خاطره اى داريد؟
  من سومين بار است كه به ايران سفر كردهام و در دو بار قبل با ايشان ملاقات داشتم. خاطره اى از اولين ديدار ار نقل مى كنم: يك شب هنگام نماز مغرب و عشا در منزل مقام معظم رهبرى بودم و نماز را به امامتايشان خواندم و بعد قرار شد كه قرائت كنم، امام در جاى مخصوص جلوس كردند و من همتلاوت كردم. آقا بسيار خوشحال شدند و فرمودند: (( شما مثل استاد مصطفى اسماعيلتلاوت مى كنيد و صدايتان بسيار شبيه اوست اما از او تقليد نمى كنيد بلكه قطعاتى راافزون بر كارهاى مصطفى اسماعيل اجرا مى كنيد.)) و بعد سوالاتى را پرسيدند كه استادمصطفى اسماعيل كى فوت كرد، كجا فوت كرد، چگونه بود و چقدر از آن زمان مىگذرد
  .
  امضاء

 2. تشكر

  parsa (13-01-1389)

 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  شماره عضویت
  30
  نوشته
  4,962
  تشکر
  3,978
  مورد تشکر
  6,271 در 2,898
  وبلاگ
  5
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : زندگینامه استاد دكتر احمد نعينع

  سوال4ـما به خاطر داريم كه شما در يكى از سفرهايتان به ايران يكعبا را از دست مقام معظم رهبرى هديه گرفتيد، بفرماييد كه آيا آن عبا را براى تلاوتنيكويتان به عنوان صله دريافت كرديد؟
  من فقط يك عبا نگرفتم بلكه يك شال سبز هماز ايشان هديه گرفتم و علتش هم اين بود كه در گفتگوهاى من با مقام معظم رهبرى منعرض كردم كه اجداد من حسنى هستند و در واقع من از يك سلسله حسنى هستم و اجداد من بهامام حسن (ع) بر مى گردد و لذا من از سادات هستم و ايشان يك عبا به رنگ روشن و يكشال سبز به من هديه دادند.  سوال5ـآيا از مسافرت هايتان به شهرهاى ديگرايران هم خاطره اى داريد و از استقبال مردم در كجا بهترين خاطره برايتان پيش آمدهاست؟
  من به شهرهاى فراوانى از جمله بوشهر، اروميه، شيراز، اصفهان، قم، مشهد،زاهدان، اهواز، لار، بندرعباس، سنندج، يزد، كرمان و رفسنجان مسافرت كرده ام. ولىبهترين خاطرات من در شهرهايى رقم خورد كه اماكن مقدسه در آنجا وجود دارد. خصوصاً درمشهد مقدس در زيارت حضرت امام رضا (ع) يك فضاى روحانى و قدسى در آنجا احساس كردم وروحانيت خاصى را در آنجا ديدم و همينطور در قم در زيارت حضرت معصومه (ع) و همينطوردر شيراز در زيارت شاه چراغ نيز احساس خوبى داشتم.  سوال6ـشما درسفرهايتان به هر جا تشريف برده ايد قاريان ايرانى را ديده ايد كه در آنجا به تلاوتقرآن پرداخته اند، بفرماييد نظرتان راجع به آنها چيست وآينده آنها را چگونه ارزيابىمى كنيد؟
  من در اين مدت كه از اولين سفرم تاكنون به ايران مى گذرد هر سالى نسبتبه سال گذشته قاريان ايرانى را بهتر و در سطح بالاترى ديده ام و من همواره شكوفايىرا در قاريان ايرانى احساس مى كنم و همواره آنان را تشويق مى كنم و برايشان دعا مىكنم و اميد است كه در آينده همتراز با قاريان مصرى باشند و چيزى از آنها كم نداشتهباشند
  امضاء

 5. تشكر

  parsa (13-01-1389)

 6. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  شماره عضویت
  30
  نوشته
  4,962
  تشکر
  3,978
  مورد تشکر
  6,271 در 2,898
  وبلاگ
  5
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : زندگینامه استاد دكتر احمد نعينع

  سوال7ـآيا خاطره اى از استاد عبدالباسط داريد؟
  من در ابتداهمراه با ايشان مى خواندم و اصلاً تلاوتم را با ايشان همراه كرده بودم و از اوالهام مى گرفتم، در حالى كه او در نهايت و در اوج بود و من يك تازه كار بودم. حدود 8 سال او را مى شناختم او مردى خوش قلب و خوش رو بود و متخلق به اخلاق قرآني. امااستاد مصطفى اسماعيل براى من جاى خاصى را داشت.  سوال 8ـدر صورتى كه مىتوانيد خاطره اى از استاد منشاوى بازگو كنيد؟
  من بيش از 30 سال با اسم محمد صديقمنشاوى و تلاوت هاى او آشنا بودم، از حدود سال 1969 ميلادي، من حدوداً 10 ساله بودمو استاد را مى شناختم و از آن زمان تاكنون با تلاوت هاى او آشنا هستم، آشنايى ما همبا اين حالت بود كه او در مسجدى در اسكندريه تلاوت مى كرد و من با نامه و مكاتبه ازاو كسب فيض مى كردم.


  سوال9ـدر انتها از شما خواهشمنديم خاطره اى ازاستاد مصطفى اسماعيل نقل كنيد؟
  من در آن زمان كه استاد در مناسبتهاى مختلف درشهر متوبس تلاوت مى كرد كودك بودم و تلاوت هاى او را مى شناختم. بعد به اسكندريهآمدم. استاد به آنجا خيلى سفر مى كردند در دهة70 با استاد آشنا شدم و8 سال هميشههمراه استاد بودم و هميشه به مانند يك ملازم، هر جا استاد مى رفت همراه ايشانبودم.
  سوال10ـاستاد از شما خواهشمنديم كلماتى را به زبان فارسى صحبتكنيد؟
  متشكرم، خيلى ممنون.
  منبع: سایت اهل البیت


  سایت دارالقرآن
  امضاء

 7. تشكر

  parsa (13-01-1389)

 8. Top | #4

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  خرداد 1389
  شماره عضویت
  449
  نوشته
  1,785
  تشکر
  1,289
  مورد تشکر
  2,012 در 773
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : زندگینامه استاد دكتر احمد نعينع

  خاطرات قاری بزرگ مصر از رهبر انقلاب


  دكتر احمد احمد نعینع، قاری ممتاز بین‌المللی مصر و داور مسابقات قرآن خاطرات شنیدنی از ملاقات با رهبر انقلاب دارند. این استاد برجسته‌ی مصری در مراسم دیدار قاریان و متسابقان بین المللی قرائت قرآن با تلاوتی تحسین برانگیز، نشان داد که بر خلاف عده ای که می گویند فصل تلاوت در مصر به پایان رسیده است و قاریان اخیر، هنر و جوهره ای برای عرضه ندارند، چندان هم درست به نظر نمی رسد.


  دكتر احمداحمد نعینع، پزشك و قاری برجسته‌ی مصری از میهمانان بیست و هفتمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی قرائت و حفظ قرآن كریم در تهران است كه پنجشنبه 24 تیرماه نیز در دیدار اساتید، داوران و شركت‌كنندگان این مسابقات با رهبر معظم انقلاب، به تلاوت آیاتی از قرآن مجید پرداخت.


  من صوت آیت‌الله خامنه‌ای را در حین تلاوت سوره‌ی فاتحة‌الكتاب و اذكار مختلف نماز خیلی دوست دارم. ایشان دارای صوتی جذاب و همراه با معنویت هستند كه در من احساس ملكوتی آیه‌ی «الّذین فی صلواتهم خاشعون» را زنده می‌كند. رعایت دقیق تجوید و معنویت موجود در صوت نماز آیت‌الله خامنه‌‌ای، ویژگی خاصی به قرائت ایشان بخشیده است.
  وی در حاشیه‌ی این دیدار و در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب (khamenei.ir) از گفت‌وشنود كوتاه خود با رهبر معظم انقلاب پس از انجام تلاوت ابراز خرسندی كرد و گفت: پس از اتمام تلاوت به حضور آیت‌الله خامنه‌ای رفتم و ایشان نیز با لبخندی صمیمی آغوش خود را برای من گشودند و گفتند: «سلام بر سید شریف، دكتر احمد نعینع».


  استاد نعینع در رابطه با حال و هوای این دیدار گفت: «این دیدار، تكریم قرآن و تكریم تلاوت و حفظ قرآن مجید بود و از این منظر شایان اهمیت است كه غیر از تلاوت هم به موضوع قرآن پرداخته شد و هم از دست‌اندركاران برگزاری مسابقات در ایران تشكر شد. به نظر بنده - چنانچه در این جلسه عنوان شد- آموزه‌های قرآن به عنوان یك كتاب انسان‌ساز می‌تواند همه‌ی مسلمانان را در حل مشكلات امروز جهان یاری كند.

  رهبر جمهوری اسلامی در این دیدار همه و به‌خصوص جوان‌ها را به حفظ و تلاوت قرآن دعوت كردند و این نشانگر اهتمام خاص ایشان به ترویج معارف قرآنی است.»


  این استاد برجسته‌ی تلاوت قرآن در انتهای گفت‌وگو به ذكر خاطراتی كوتاه و شنیدنی از دیدارهای خود با رهبر انقلاب پرداخت كه در ادامه می‌خوانیم:


  از ثریا نیز گذشتی!


  من تا كنون دیدارهای متعددی با آیت‌الله خامنه‌ای داشته‌ام كه تعداد آنها یادم نیست و خاطرات زیادی نیز از این دیدارها در ذهن من ماندگار شده‌اند. مثلاً یكی از دیدارها در حضور رهبر معظم انقلاب به تلاوت قرآن می‌پرداختم و در هنگامی كه تلاوت من به اوج خود رسیده بود، ایشان در عبارتی فرمودند: «وصلت إلی ثریا» یعنی تو به ثریا رسیده‌ای و بعد هم فرمودند: تو از ثریا نیز گذشتی...


  هدیه‌ای فراموش‌نشدنی

  در یكی از دیدارها من خدمت آیت‌الله خامنه‌ای رفتم و به ایشان گفتم كه من سید و از نسل امام حسن مجتبی(ع) هستم. ایشان وقتی این را شنیدند، برخاستند و عبا و شال سبزی را كه داشتند به من هدیه كردند و این از ارزشمندترین هدایای زندگی من است.  شبیه به مصطفی اسماعیل!  در یكی دیگر از دیدارها كه تقریبا‌ً خصوصی بود، پس از اقامه‌ی نماز به امامت ایشان، تلاوتی داشتم كه آیت‌الله خامنه‌ای از آن تلاوت خیلی خوششان آمده بود و به من فرمودند:‌ اكنون خیلی‌ها از مصطفی اسماعیل تقلید می‌كنند اما به نظر من، تو از مصطفی اسماعیل تقلید نمی‌كنی بلكه شبیه به مصطفی اسماعیل می‌خوانی.

  صدای تو شبیه مصطفی اسماعیل است و بر نحوه‌ی تلاوت ایشان ظرایفی را نیز اضافه می‌كنی.

  من از آنجا پی بردم كه ایشان اشراف كامل بر مسایل فنی تلاوت دارند.


  در یكی از دیدارها من خدمت آیت‌الله خامنه‌ای رفتم و به ایشان گفتم كه من سید و از نسل امام حسن مجتبی(ع) هستم. ایشان وقتی این را شنیدند، برخاستند و عبا و شال سبزی را كه داشتند به من هدیه كردند و این از ارزشمندترین هدایای زندگی من است.
  البته باید بگویم كه من نیز صوت آیت‌الله خامنه‌ای را در حین تلاوت سوره‌ی فاتحة‌الكتاب و اذكار مختلف نماز خیلی دوست دارم. ایشان دارای صوتی جذاب و همراه با معنویت هستند كه در من احساس ملكوتی آیه‌ی «الّذین فی صلواتهم خاشعون» را زنده می‌كند.

  رعایت دقیق تجوید و معنویت موجود در صوت نماز آیت‌الله خامنه‌‌ای، ویژگی خاصی به قرائت ایشان بخشیده است.
  فرآوری: شکوری_گروه دین و اندیشه تبیان
  امضاء

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی