سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: پيش فرض Ip phone در شبکه چیست ؟

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو كوشا
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1394
  شماره عضویت
  8474
  نوشته
  271
  تشکر
  0
  مورد تشکر
  114 در 99
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پيش فرض Ip phone در شبکه چیست ؟

  در این تلفنها همگرایی شبکههای صوت ودیتا امکانپذیر میباشد. IP-Phone یک دستگاه دیجیتالی باهوش با واسط شبکه LAN میباشد. IP-Phone دارای یک آدرس IP وکانکتورهای استاندارد (RJ- 45) میباشد لذا اینگونه تلفنها میتوانند درون هرپورتی درشبکه LAN قرار گیرند. از آنجائیکه به تلفنهای مذکور آدرس IP اختصاص مییابد لذا امکانات در آن بسیار زیاد است و این امکانات وقابلیتها بستگی به Featureهایی که تولیدکنندگان روی آن قرار میدهند دارد. کاربردهای مــهم آن شامل Unified Messaging، Collaboration، کنفرانس وغیره میباشد. با IP-Phoneها کاربران میتوانند Extension خودشان را باخود حمل کرده بطوری که هرگز یک مکالمه را از دست ندهند. با استفاده از این تلفنها میتوان ارتباطات کنفرانس ایجاد نمود. میتوان اطلاعات web را درحال پاسخ به مکالمه خواند و یا به یک سرویس Web based برای چک کردن پست الکترونیکی، وضعیت هوا، شرایط ترافیک یا چک کردن موجودی خود در بانکLogin کرد. عموماً این تلفنها قادر هستند دیتا و صوت را روی LAN های موجود ارسال نمایند. علاوه بر تواناییهای مذکور بعضاً این تلفنها قادر هستند کاربردهای بیسیم را همراه با کاربردهای تلفن معمولی دریک ساختار تلفنی واحد ارائه نماید. عموماً نرمافزار این سیستمها قابلUpgrade شدن میباشند. تعدادی از قابلیتهای دیگر این قبیل تلفنها بقرار ذیل میباشند:  این تلفنها یک Desk Top Application است که کامپیوتر شما رابه یک تلفن با تمام قابلیتها تبدیل میکند و برای کامپیوترهایی که میتوان موبایل را به آن متصل نمود مناسب میباشد. از طریق IP-Soft Phone میتوان پست الکترونیکی خود را چک کرده و هیچ مکالمهای درحالیکه شخص از ادارهاش دور است از بین نمیرود.
  IP-Soft-Phone دارای قابلیت دیگری بنامCall Tracing ،Desktop Collaboration و On-Click Dialing در مسیرهای on-line میباشد. همچنین دارای قابلیتهایCaller Identification، دسترسی به اطلاعات مشخص از سرویسهای Directory Integration ,Web-Based و هندل کردن مکالمات همزمان میباشد. باIP-Soft Phone هایی که مخصوص کامپیوترهای جیبی میباشد میتوان در حال حرکت با شبکه تلفنی ارتباط برقرار نمود. عملکرد این تلفن (قابلیتها و سرویسهای آن) در واقع مانند یک تلفن معمولی است. این تلفن کلیه قابلیتهای تلفن سنتی علاوه بر قابلیتهای پیشرفته دیگر را پشتیبانی میکند. این تلفن بدون هیچ سختافزار اضافی تحرکپذیری را افزایش میدهد. ایجاد تنظیمات شخــصی برروی این تلفن امکانپذیر میباشد. با این تلفن کاربران موبایل میتوانند در هرجایی که باشند مکالمات را دریافت کنند. کاربرانی کــه در فاصله طــولانی قرار دارند میتوانند با اســتفاده از Call VPN,LAN خود را دریافت نمایند. این تلفن برای استفاده در مکانهایی است که ارتباطات بحرانی میباشد و استفاده از تلفنهای سلولار مجاز نمیباشد؛ از قبیل بیمارستانها و هواپیماها. IP-Soft-Phone یک برنامه کاربردی برای کامپیوترهای تحت Windows میباشد که میتوان آنرا به دو صورت مورد استفاده قرارداد.: 1- بعنوان Stand Alone end Station 2- In Conjunction With IP-PhoneIP-Soft Phone دارای قابلیتهای زیر میباشد :

  این تلفن را میتوان بصورت stand alone نیز بکار برد. قابلیتهاو مشخصات این تلفن به قرار زیر میباشد: در این تلفن کاربر میتواند تاریخچه کلیه ارتباطات برقرار شده و دفترچه تلفن نرمافزاری خود را مشاهده نماید. کاربرمیتواند بااستفاده از Keyboard و با Dial Pad Window اقدام به شماره گیری نماید و با استفاده ازDrag and Drop ارتباط خود را با مقصد برقرارسازد. این سیستم میتواند فایلهای صوتی را اجرا نماید. این سیستم جزئیات تماسهایی که گرفته شده را میتواند نمایش دهد. این سیستم دارای Help بوده و با مطالعه آن به هر نوع سئوالی پاسخ داده میشود. سرویس Caller ID را ارائه میدهد. ارائه سرویسCall Deflection کاربران میتوانند مکالمات خود را بطوراتوماتیک به پست صوتی و یا پست الکترونیکی هدایت نمایند. ارائه سرویس Call Transfer ارائه سرویس Call Hold کاربر میتواند با استفاده ازdrag and drop ایجاد کنفرانس نماید. ارائه سرویس Do not Disturb ارائه سرویس Redial Option دارای دفترچه تلفن عمومی و یاخصوصی شمارهگیری بامشخص کردن اسم وDrag and Drop آن روی تلفن انجام میپذیرد. دارای کنترلکننده بلندگو و یا Headset و میکروفون وزنگ میباشد. ارائه سرویس Wake Up این تلفنها خیلی پیشرفته میباشند وقابل استفاده با Laptop و یا کامپیوترهای Desktop میباشند. IP-Soft Phone دارای نــرمافزار کاربردی خیلی قوی VOIPمیباشد. معمولاً این نرمافزار در تلفنهای IP نیز وجود دارد. IP Soft Phone یکی از کاربردهای ویندوز میباشد واز اینترفیس استاندارد Open Application Programming استفاده میکند. با IP Soft Phone میتوان به Profile خود رفته و به تلفنهای خود در آنجا پاسخ داد.

  این تلفن دارای نرم افزاری است که بایستی روی PC نصب گردد. با نصب این نرمافزار یک Dial pad بر روی PC ظاهر میشود که میتوان از آن با میکروفون و بلندگویی�تباط PC TO PC و یــا PC TO Phone برقرارسازیم. این تلفن بسیار User Friendly بوده و استفاده از آن بسیار آسان میباشد. از این تلفن می توان جهتVOIP استفاده نمود. مادامی کهOnline باشیم این تلفنمیتواند مکالمات ورودی را دریافت نماید. بااین تلفن میتوانRinging Tone های گوناگون را پشتیبانی نمود.بعلاوه این سیستم میتواندهزینه مکالمات اپراتورهای مختلف را چک کرده و با هم مقایسه نماید واپراتوری را انتخاب نماید که هزینه تلفن آن کمتر از سایرین است. USB Phone ادغام و یکپارچهسازی تلفن و اینترنت را برعهده دارد. این تلفن عملکردهای Web را پشتیبانی مینماید. برای مثال یک تاجر الکترونیکی با استفاده از این تلفن میتواند بر روی Web site کلیک کرده و بطور زنده با یک نماینده صحبت نماید.

  تکنولوژی IP -phone فناوري جديد مخابراتي است که در چند سال اخیر به موازات گسترش سایر فنآوري هاي ارتباطی از قبیل شبکه هاي کامپيوتري ، ا ينترنت و غيره پيشرفت کرده و به سرعت صنعت مخابرات و بازار مصرف را تحت تأثير قرار داده است. لذا علاوه بر ا ين که تمامی انتظارات از يک مرکز مخابرات را برآورده مي سازد ، براي ارائه خدمات و سرو يس هاي نامحدود و جديد انعطاف پذ ير مي باشد وهمين باعث گرديده که فعالان عرصه ارائه خدمات مخابراتي بتوانند با سرمايه گذاري کم و مخارج عملياتي پا يين، طيف وسيعي از سرو يس ها را در اختيار استفاده کنندگان قرار دهند و نيزت با خرید و فروش IP Phone سیسکو و تسعه کاربرد IPPhone برخلاف سيستم هاي مخابراتي سنتي منجر به همگرا شدن سرو يس ها ي صوتي، تصو يري و داده ها شده است ؛ و بنا به گفته ها ي بيان شده د يگر نيازي به سرما يه گذاري جداگانه بر رو ي تک تک سرو يس ها ي مخابراتي

  نمي باشد و سرما يه گذاري فقط بر رو ي تکنولوژي IPPhone متمرکز ميگردد.
  دراين تلفنها همگرايي شبكههاي صوت وديتا امكانپذير ميباشد. IP-Phone يك دستگاه ديجيتالي باهوش با واسط شبكه LAN ميباشد. IP-Phone داراي يك آدرس IP وكانكتورهاي استاندارد (RJ- 45) ميباشد لذا اينگونه تلفنها ميتوانند درون هرپورتي درشبكه LAN قرار گيرند. از آنجائيكه به تلفنهاي مذكور آدرس IP اختصاص مييابد لذا امكانات در آن بسيار زياد است و اين امكانات وقابليتها بستگي به Featureهايي كه توليدكنندگان روي آن قرار ميدهند دارد. كاربردهاي مــهم آن شامل Unified Messaging، Collaboration، كنفرانس وغيره ميباشد. با IP-Phoneها كاربران ميتوانند Extension خودشان را باخود حمل كرده بطوري كه هرگز يك مكالمه را از دست ندهند. با استفاده از اين تلفنها ميتوان ارتباطات كنفرانس ايجاد نمود. ميتوان اطلاعات web را درحال پاسخ به مكالمه خواند و يا به يك سرويس Web based براي چك كردن پست الكترونيكي، وضعيت هوا، شرايط ترافيك يا چك كردن موجودي خود در بانكLogin كرد.
  عموماً اين تلفنها قادر هستند ديتا و صوت را روي LAN هاي موجود ارسال نمايند. علاوه بر تواناييهاي مذكور بعضاً اين تلفنها قادر هستند كاربردهاي بيسيم را همراه با كاربردهاي تلفن معمولي دريك ساختارتلفني واحد ارائه نمايد.
  معمولاً كيفيت صوت و ضريب اطمينان در اين سيستمها همانند تلفنهاي سنتي ميباشد و براحتي قابل مديريت كردن ميباشند. اين تلفنها ميتوانند به يك PC وصل شده و قادر هستند براحتي با شبكه ديتا ارتباط برقرار نمايد. در جاهايي كه فقط نياز به يك تلفن ميباشد از لحاظ اقتصادي مقرون به صرفه است كه از IP-Phone استفاده گردد. تلفنهاي IPبصورت استاندارد قابل ارائه ميباشندو از آنها ميتوان در IP Telephonyاستفاده نمود.
  يك IP Telephone نمونه داراي شش دكمه جهت Featureها و تعدادي كليد جهت راهنما قابليتها و عملكردها ميباشد. اين تلفن قادر است زمان، تاريخ و اسم مشترك تلفنكننده و شماره تلفن او و رقمهايي كه گرفته شده است را نمايش دهد.
  اين تلفن داراي توانايي گرافيكي نيز ميباشد.روشهاي زير استفاده از IP- Phone را مقدور ميسازند:
  از ديگر قابليتهاي اين سيستم ميتوان به موارد ذيل اشاره نمود:IP-Phoneقادر است پيامهاي ورودي را گرفته و آنها را دستهبندي كند و روي صفحه براي كاربر نمايش دهد. با اين روش كاربر خيلي موثر و سريع ميتواند جواب تلفنهاي خود را بدهد. اين سيستم داراي دفترچه تلفني است بنامLPAP3 .(Light Weight Directory Access Protocol) نور صفحه نمايش اين تلفن قابل تنظيم ميباشد. اين سيستم داراي Ringer Tone و تنظيمات صدا براي كليه صوتها از قبيلRinger Head Set, Handset, و بلندگو ميباشد. با استفاده از اين تلفن كاربرها ميتوانند به اطلاعاتي نظير وضعيت هوا، بورس و يا هر اطلاعاتي كه درWeb وجود دارد دسترسي پيدا نمايند. با اين تلفن ميتوان مستقيماً به شبكه Ethernet متصل شد. Virtual LAN جداگانه جهت PC و تلفنIP توسط مديريت اين سيستم قابل تعريف ميباشد.

  منبع : شبکه پاسارگاد


 2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. راهنمای خرید تلفن تحت شبکه ( IP Phone )
  توسط forooghi73 در انجمن كامپيوتر
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 31-02-1394, 11:05

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی