سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: آموزش نصب و راه اندازی یک تلفن تحت شبکه

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو كوشا
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1394
  شماره عضویت
  8474
  نوشته
  271
  تشکر
  0
  مورد تشکر
  114 در 99
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض آموزش نصب و راه اندازی یک تلفن تحت شبکه

  آموزش نصب و راه اندازی یک تلفن تحت شبکه
  راهنمای سریع نصب و راه اندازی یک تلفن تحت شبکه  نصب ( پورت WAN / پورت LAN )

  ورود به صفحه تنظیمات تلفن

  تنظیمات شبکه

  تعریف داخلی

  تنظیمات Speed Dial

  مشاهده تماس های ورودی و خروجی

  تغییر نوع صدای زنگ

  تنظیمات پیشرفته (برقراری ارتباط با *** server - تغییر codecs - برروز رسانی firmware )

  نصب ( پورت WAN / پورت LAN )

  - چنانچه در شبکه خود DHCP Server دارید کابل شبکه را به پورت WAN دستگاه زده تا دستگاه خود IP دریافت کند. برای به دست آوردن IP گرفته شده، کلید Sysinfo را فشار دهید.

  - در صورت عدم وجود DHCP Server می توانید از پورت LAN استفاده نمائید. IP پیش فرض بر روی پورت LANدستگاه 192.168.10.1 می باشد.

  ورود به صفحه تنظیمات تلفن

  برای دسترسی به محیط وب دستگاه آدرس ip گوشی را در browser وارد کنید وسپس با username و password پیش فرض admin/admin وارد شوید.  تنظیمات شبکه

  برای تغییر تنظیمات مربوط به شبکه، وارد Network -> WAN Config شوید.  برای دادن ip به گوشی می توانید از سه نوع: Static, DHCP, PPPoE استفاده کنید.

  IP Static: برای دادن ip به صورت دستی از این گزینه استفاده کنید.

  DHCP: اگر در شبکه خود DHCP Server دارید می توانید از این گزینه برای گرفتن ip از DHCP Server استفاده کنید.

  PPPoE: برای وصل شدن از طریق PPPoE مشخصات نام کاربری و پسورد خود را در بخشهای Username و Password وارد کنید.

  در صورتی که می خواهید پورت LAN تلفن مانند یک Switch عمل نماید تا بتوانید تجهیزات دیگری مانند کامپیوتر را نیز به شبکه خود وصل نمایید، در قسمت Network -> LAN Config ، گزینه Bridge Mode را تیک بزنید و گزینه های DHCP Service و NAT را از حالت انتخاب خارج کنید. (خروجی نهایی مانند شکل زیر باشد)  تعریف داخلی ( SIP / IAX )

  برای تعریف تلفن بعنوان داخلی SIP وارد قسمت VoIP -> SIP Config شوید.  تنظیمات مربوط به داخلی تلفن را که قبلا در یک سرور مرکز تلفن VOIP تعریف شده و در اختیار شما قرارداده شده است، در بخشهای زیر وارد نمایید:

  Register Server Addr : آدرس SIP سرور

  Register Server Port : پورت SIP سرور (معمولا بصورت پیش فرض 5060 قرار می گیرد)

  Register Username : نام کاربری

  Register Password : رمز عبور

  Phone Number : برابر با نام کاربری

  گزینه Enable Register را در حالت انتخاب شده قرار دهید.  برای اطمینان از Register شدن داخلی می توانید از 2 روش زیر استفاده کنید.

  1- دکمه Sysinfo چند بار فشار دهید و باید روی screen خود مقدار

  - -SIP- -

  Registered

  را مشاهده کنید.

  2- وارد کنسول وب دستگاه شوید و به قسمت VOIP -> SIP Config بروید

  در بالای صفحه وضعیت داخلی شما نشان داده شده است.

  برای تعریف تلفن بعنوان یک داخلی IAX وارد قسمت VOIP -> IAX2 Config شوید.


  تنظیمات مربوط به داخلی تلفن را که قبلا در یک سرور مرکز تلفن VOIP تعریف شده و در اختیار شما قرارداده شده است، در بخشهای زیر وارد نمایید:

  IAX2 Server Addr : آدرس IAX سرور

  IAX2 Server Port : پورت IAX سرور

  Account Name : نام کاربری

  Account Password : رمز عبور

  Phone Number : برابر با نام کاربری

  گزینه Enable Register را در حالت انتخاب شده قرار دهید.

  نکته مهم: در این تلفنها می توان دو پروفایل SIP و IAX را بطور همزمان با یکدیگر تعریف نمود بگونه ای که در ازای هر دو شماره تعریف شده تلفن زنگ می خورد. در عین حال در هر حالت فقط از یکی از انواع داخلی SIP یا IAX می توان شماره گیری نمود. در صورتی که مایلید شماره گیری شما از طریق پروفایل IAX باشد گزینه IAX Default Protocol را انتخاب کنید و در غیر اینصورت آن را از حالت انتخاب خارج نمایید.  تنظیمات Speed Dial

  در تلفنهای AT-530 منظور از Speed Dial استفاده از 9 کلید شماره گیری سریع است که در زیر LCD گوشی قرار دارد. با انجام تعریفهای زیر می توان شماره های پر مراجعه را براحتی با فشار دادن یک کلید شماره گیری نمود.  برای تعریف Speed Dial وارد قسمت Advance -> Mry Key شوید.  شماره های پر مراجعه را مانند شکل از خانه های 1 تا 9 پر کنید و در نهایت کلید Apply را انتخاب کنید.

  مشاهده تماس های ورودی و خروجی

  برای مشاهده تماس های ورودی دکمه In را فشار دهید، سپس برای مشاهده تماس های بی پاسخ بر روی Callin Missed و برای مشاهده تماس های جواب داده شده بر روی Callin Received کلید Menu/OK را فشار دهید و از دکمه های Up و Down برای بالا و پایین کردن لیست تماس ها استفاده کنید.

  برای مشاهده تماس های خروجی دکمه Out را فشار دهید و از دکمه های Up و Down برای بالا و پایین کردن لیست تماس ها استفاده کنید.  تغییر نوع صدای زنگ

  برای تغییر نوع صدای زنگ خود وارد قسمت Advance -> Audio Settings شوید.  به صورت پیش فرض 9 نوع مختلف وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. در پایان بر روی Apply کلیک کنید.  تنظیمات پیشرفته

  برقراری ارتباط با *** Server

  در صورت نیاز به تعریف یک Connection از نوع *** Client بایستی ابتدا یک نام کاربری *** از نوع L2TP بر روی سرور خود ایجاد نمایید.

  سپس وارد قسمت Advance -> *** شوید و تنظیمات مربوط به IP سرور *** و نام کاربری و رمز عبور تعریف شده را وارد نمایید و در نهایت گزینه Enable *** را در حالت انتخاب شده قرار دهید.  در صورت برقراری ارتباط صحیح VPN، آدرس IP جدید گرفته شده از سرور *** در قسمت بالای صفحه روبروی عنوانVPN IP قابل مشاهده خواهد بود.  تغییر Codec

  برای تغییر Codec صدا که ارتباط مستقیم با پهنای باند مصرف شده توسط دستگاه تلفن و کیفیت صدای مکالمه دارد، وارد قسمت Advance->Audio Settings شوید.  با تغییر فیلد Coding Rule می توانید Codec مورد استفاده دستگاه را تغییر دهید.

  کدک های g711 دارای بهترین کیفیت هستند ودر عین حال بیشترین پهنای باند را (حدود 128Kbps برای هر مکالمه دو طرفه) اشغال می نمایند. در عین حال کدک g729 دارای کیفیتی شبیه صدای موبایل است و پهنای باند کمتری را اشغال می نماید. (حدود 64Kbps برای یک مکالمه دوطرفه)

  برروز رسانی Firmware
  برای برروز رسانی firmware دستگاه ابتدا آخرین نسخه firmware دستگاه را از سایت ATCOM (www. atcom. cn)دریافت نمایید و سپس ازیکی از راه های Http و FTP/TFTP این کار را انجام دهید.
  برای برروز رسانی از طریق Http وارد قسمت Update -> Web Update شده و فایل مورد نظر خود را بر روی دستگاهUpload کنید. در پایان عملیات Update دستگاه reboot خواهد شد.
  در این قسمت مقاله ی قسمت فروش IP Phone سیسکو فناوران عصر شبکه پاسارگاد را آورده ایم در حال حاضر گسترش بستر شبکه تبدیل به جزئی لاینفک از تکنولوژی و نیازهای هر جامعه و سازمان و شرکت و …. گردیده و بستر ارتباطی از داخل هر مجموعه کوچک و بزرگ گرفته تا ارتباطات بین شهری و جهانی فراهم است. با توجه به اینکه بروی همین بستر امکان برقراری سیستم Voip میسر است دیگر نیازی به برقراری سیستمهای قدیمی و سیم کشی به موازات بستر شبکه وجود ندارد.
  این سرویس سیستم انتقال صدا را که به صورت آنالوگ در تلفنهای معمولی انجام میپذیرد را تبدیل به سیستم دیجیتال کرده و آن را بروی بستر شبکه انتقال میدهد.در حال حاضر به علت سهولت استفاده و گسترش روز افرون بسترهای شبکه این راهکار به سرعت در حال گسترش میباشد و در آینده ای بسیار نزدیک بطور کامل جایگزین سیستمهای قدیمی آنالوگ خواهد شد.
  یکی از مزیت های بزرگ VOIP امکان برقراری ارتباط بین نقاطی است که به علت بعد مسافت یا شرایط فیزیکی امکان سیم کشی بین آن ها امکان پذیر نمی باشد.

  از دیگر امکاناتی که این سیستم برای شما فراهم میکند ارتباط ارزان بین نقاط مختلف شهری و کشوری است به طوری که با استفاده از بستر اینترنت یا اینترانت این ارتباط برقرار شده و هزینه مکالمه بین شهری و بین کشوری کاهش می یابد.

  مرکز تلفن ( سانترال ) تحت شبکه:

  سانترال های تلفنی تحت شبکه نسل جدید مراکز تلقن میباشد که به سرعت در حال گسترش و جایگیزینی سیستم های قدیمی و آنالوگ مراکز تلفنی می باشد.سانترال های نسل جدید بروی بستر شبکه کار میکنند و با توجه به اینکه در حال حاضر تمامی شرکت ها، سازمان ها، موسسات و مجموعه های بزرگ مجهز به سیستم شبکه میباشند براحتی در هر مجموعه ای قابل اجرا میباشد. امکانات بسیاری که این سیستم نوین در اختیار کاربران قرار میدهد باعث توسعه روزافزون آن گردیده بطوری که در حال حاضر در اروپا و آمریکا اکثر سازمان ها و شرکتها و موسسات مانند مراکز سیاسی ودفاتر ریاست جمهوری، بانک ها، مراکز پلیس، بیمارستانها، مراکز امدادی، سازمانهای دولتی، کارخانجات و … از این سیستم بهره گیری میکنند و در کشور ما نیز به سرعت در حال رشد میباشد.

  این سیستم نسبت به مراکز قدیمی دارای مزایای بسیاری می باشد که شامل:
  • عدم محدودیت جغرافیایی بین تمامی دفاتر و شعب و مراکز مرتبط به مجموعه در هر جای دنیا
  • ارتباط رایگان با توجه اتصال تمامی مراکز بدون محدودیت جغرافیایی
  • عدم نیاز به سیم کشی تلفن
  • گسترش آسان و امکان اضافه نمودن خطوط داخلی و شهری
  • نگهداری شماره: با جابجایی در هر مجموعه های مختلف
  • امکانات فراوان بصورت یک پارچه و عدم نیاز به کارت های اضافی
  • استفاده از تلفن های نرم افزاری
  • امکان اتصال موبایل
  • شماره گیری سریع(Speed Dial)
  • صندوق پستی
  • شماره گیری با نام اشخاص
  • امکان ضبط و گزارش گیری مکالمات
  • امکان برقراری مکالمه تصویری با استفاده از تلفن تصویری و یا Webcam
 2. تشكر


 3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی