سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: کلید دولت تدبیر و امید به کدام سو می چرخد؟! رفع رکود و مشکلات معیشتی مردم کشورمان یا پر کردن جیب کمپانیهای غربی؟!

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن ایران شناسی
  تاریخ عضویت
  آبان 1390
  شماره عضویت
  1938
  نوشته
  11,533
  صلوات
  1998
  دلنوشته
  2
  « اَلـلّـــهُـــمَّ عَـجِّـــل لِـولـیِّـــنَاالـفَـــرَجَ »
  تشکر
  114,344
  مورد تشکر
  42,035 در 11,159
  دریافت
  0
  آپلود
  1

  کلید دولت تدبیر و امید به کدام سو می چرخد؟! رفع رکود و مشکلات معیشتی مردم کشورمان یا پر کردن جیب کمپانیهای غربی؟!


  کلید دولت تدبیر و امید به کدام سو می چرخد؟!

  رفع رکود و مشکلات معیشتی مردم کشورمان

  یا پر کردن جیب کمپانیهای غربی و در آوردن آن ها از بحران مالی؟!  کسی که می‌خواهد اشبه‌الناس به امام باشد، باید مسیر امام را طی کند

  به گزارش خبرنگار آیه های انتظار از رجانیوز حجت الاسلام قاسمیان، در پاسخ به سوال اول برنامه ثریا مبنی براینکه چقدر توانسته‌ایم مفهوم دفاع از مستضعفین را در انقلاب جا بیاندازیم و چقدر فاصله‌های طبقاتی ما کم شده است، اظهار داشت: اگر ما در انقلاب دوتا شعار جدی داده باشیم یکی از آنها استکبارستیزی است و دیگر دفاع از محرومین و مستضعفین و برداشتن فاصله‌های طبقاتی است؛ رهبر معظم انقلاب امروز در دیدار با شورایعالی امنیت ملی بسیار نکته مهمی را خاطرنشان کردند و فرمودند اگر شما هندسه کلام و فکر امام را می‌خواهید در بیاورید از میزان بسامد و تکرار کلمات ایشان این هندسه را ترسیم کنید و طبیعتا اگر کسی می‌خواهد اشبه‌الناس به امام باشد، باید همین مسیر را برود.


  اختلاس، رانت و تورم تقصیر آمریکایی‌ها نیست

  وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری مثال‌هایی زدند که یکی از آنها استکبار ستیزی و مبارزه با محرومین و مستضعفین بود؛ گمان می‌کنم که موضوعی به نام استکبار ستیزی را اگر بخواهم تشریح کنم باید بگویم که این امر را به خوبی در ایران و جهان توانسته‌ایم انعکاس بدهیم ولی با همه تلاش‌هایی که گروه‌های جهادی در مناطق محروم کرده‌اند باید بگویم که بحث عدالت اجتماعی واقعا روز به روز بدتر می‌شود و باید به این موضوع دقت کنیم عدالت اجتماعی، اختلاس، رانت، تورم و کودکان کار تقصیر آمریکا نیست؛ بطور کلی باید بگویم که وضعیت انقلاب را در این زمینه خوب بررسی نمی‌کنم و فکر هم نمی‌کنم این به معنای ضربه زدن به انقلاب است.

  محسن مقصودی، مجری ثریا در این بین گفت: بنده خجالت می‌کشم که انقلاب اسلامی با این همه آرمان‌های بلند و این‌ همه شهیدی که داده است را با رژیم منحوس پهلوی در حوزه عدالت مقایسه کنم، به هرحال همه مردم می‌دانند که آن زمان از نظر عدالت اجتماعی چه وضعیتی بوده است اما واقعا شان انقلاب اسلامی نیست که بگوییم از زمان شاه خیلی بهتریم درصورتیکه قطعا از آن زمان بسیار اوضاع بهتری داریم.  امضاء

  http://www.ayehayeentezar.com/signaturepics/sigpic1938_35.gif 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن ایران شناسی
  تاریخ عضویت
  آبان 1390
  شماره عضویت
  1938
  نوشته
  11,533
  صلوات
  1998
  دلنوشته
  2
  « اَلـلّـــهُـــمَّ عَـجِّـــل لِـولـیِّـــنَاالـفَـــرَجَ »
  تشکر
  114,344
  مورد تشکر
  42,035 در 11,159
  دریافت
  0
  آپلود
  1

  پیش فرض

  ۲۰۰هزار خانواده مطلقا فقیر در تهران داریم!

  حجت‌الاسلام قاسمیان گفت: بدتر از همه این است که این نوع اشرافیت و فاصله‌های طبقاتی در بین مسئولین خودمان وارد شده است و این برپیچیدگی مسئله می‌افزاید.وی خاطرنشان کرد: حضرت امام می‌فرمایند محرومیت‌زدایی عقیده و راه و رسم زندگی ماست؛ و همچنین در مباحث حضرت امام به این می‌رسیم که اگر نعمتی به طبقات دیگر اجتماعی می‌رسد بواسطه حضور محرومین است؛ ما ۲۰۰ هزار خانواده مطلقا فقیر در تهران داریم و همچنین ۱۵ هزار کارتن‌خواب در پایتخت داریم و درکنار آن چندهزار پورشه و برج‌سازی در تهران داریم.

  مدیر حوزه علمیه مشکات با بیان اینکه این دره فاصله طبقاتی روز به روز بازتر می‌شود، افزود: در یک روستایی می‌بینید که واقعا دارد کار می‌شود ولی آنقدر نگاه، سرمایه‌داری است و سرمایه‌داری با سرعت زیادی حرکت می‌کند که این دره فاصله طبقاتی پر نمی‌شود؛ این جمله از امام را خطاب به مسئولین‌مان می‌‌خوانم که می‌فرمایند خدا نیاورد که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و روی آوردن به حمایت از سرمایه‌داران گردد. امام در جمله دیگری نیز می‌فرمایند که به همه در کوشش برای رفاه طبقات محروم وصیت می‌کنم که خیر دنیا و آخرت شما رسیدگی به حال محرومان جامعه است.وی با اشاره به تعاریف مقام معظم رهبری به برخی از بیانات ایشان اشاره کرد: رهبری می‌فرمایند عدالت اجتماعی بدین معنی است که فاصله ژرف میان طبقات و برخورداری‌های نابه حق و محرومیت‌ها از بین برود؛ همچنین ایشان می‌فرمایند که سیاست اداره کشور باید در جهت سود طبقات محروم و رفع محرومیت از آنها باشد.


  سیاست‌های محرومیت‌زدایی بعد از جنگ کاملا تغییر کرد و به سمت اشرافی‌گری رفت

  مسئول قرارگاه جهادی امام رضا تصریح کرد: این سیاست‌هایی که ذکر کردم باید در جامعه باشد اما متاسفانه بعد از جنگ این سیاست‌ها عوض شد و رهبری هم در آن دوره چندبار گفتند که من از اشرافی‌گری مسئولین رنج می‌برم منتهی سیاست‌های اقتصادی دولت‌ها به سمتی رفت که کاملا فاصله طبقاتی را ایجاد کرد.


  مقام معظم رهبری، مسئولین را به گونه‌ای ‌می‌شناسانند که این‌ها محرومیت‌های کشور را نمی‌دانند!

  وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری جملاتی را می‌فرمایند که دردآور است، اظهار داشت: رهبری در دیدار با نخبگان تعریفی از اردوی جهادی کردند و بعد فرمودند که شما جاهایی می‌روید که من می‌دانم که غالب مسئولین این محرومیت‌ها را نمی‌دانند؛ این حرف بسیار دردآور و عجیب است که عملا آقا مسئولین را به گونه‌ای تعریف می‌کنند که این‌ها محرومیت‌های کشور را نمی‌دانند و این خیلی بد است. گزارش‌ کار هم، نمی‌توند جایگزین کار میدانی باشد یعنی سراغ محرومین رفتن و با آنها نشست و برخاست کردن هم کاریست که باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

  مقصودی گفت: حتی مقام معظم رهبری در حوزه علمی هم می‌فرمایند که تور علمی برای مسئولین گذاشته شود تا پیشرفت‌های علمی کشور را ببینند و باور کنند که خودمان می‌توانیم و همچنین باید دستاوردهای دفاعی را ببینند تا فکر نکنند که آمریکا می‌تواند با یک دوکمه همه دستاوردها را نابود کند؛ در خصوص محرومیت‌ها هم همین موضوع صدق می‌کند و مسئولین باید با فقرا همنشین بشوند.حجت‌السلام قاسمیان تاکید کرد:حاضرم در همین شهر تهران مسئولین را به خانه‌هایی ببرم که در همانجا بنشینند و زار زار گریه کنند و قسم می‌خورم که مسئولین از این خانه‌ها خبر ندارند!  امضاء

  http://www.ayehayeentezar.com/signaturepics/sigpic1938_35.gif 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن ایران شناسی
  تاریخ عضویت
  آبان 1390
  شماره عضویت
  1938
  نوشته
  11,533
  صلوات
  1998
  دلنوشته
  2
  « اَلـلّـــهُـــمَّ عَـجِّـــل لِـولـیِّـــنَاالـفَـــرَجَ »
  تشکر
  114,344
  مورد تشکر
  42,035 در 11,159
  دریافت
  0
  آپلود
  1

  پیش فرض
  انقلابیون واقعی کسانی هستند که در جایی باشند که بیشترین تاثیرگذاری را دارند


  محمدهاشمی، مسئول بنیاد علمی، فرهنگی امام موسی صدر در خصوص معرفی این مجموعه گفت: حرکت بنیاد علمی و فرهنگی امام موسی صدر از آنجایی شروع شد که شش سال پیش دو جهادگر وارد روستایی می‌شوند که از ۶ دانش‌آموز حمایت علمی کنند و امروز به فضل خدا بعد از این شش سال، این حرکت در زمینه‌های علمی، فرهنگی و قرآنی، پزشکی و طرحی بنام ولی‌نعمتان خدماتی را ارائه کرده‌ایم. در زمینه علمی باید بگویم که یکی دو جهادگر ابتدای کار امروزه تبدیل به ۲۰۰ نخبه علمی کشور شده‌اند که در حمایت علمی از فرزندان این منطقه را یاری می‌کنند؛ نگاه ما این بود که شاید نتوانیم با این روشنایی اندک تاریکی را از بین ببریم و لی با این روشنایی اندک می‌توانی فرق میان حق و باطل را روشن کنیم و هرکسی که به دنبال نور باشد این روشنایی اندک در قلب او بزرگ خواهد بود و هدف این بود که شانس این بچه ها را افزایش بدهیم؛ هدف این بود که شانس موفقیت این بچه ها را ولو یک قدم هم که شده است افزایش بدهیم و هدف نهایی نیز این بود که یک روزی این بچه‌ها بتوانند در منطقه خودشان تاثیرگذار باشند.

  مقصودی از هاشمی پرسید: شما اهل اصفهان هستید اما چرا جنوب کرمان را انتخاب کرده‌اید؟
  هاشمی خاطر نشان کرد: انقلابیون واقعی کسانی هستند که در جایی باشند که بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشند و نیاز مردم و پر استعداد بودن منطقه باعث شد که ما این منطقه را بعنوان منطقه هدف انتخاب کنیم.


  وی در ادامه افزود: امروز حمایت علمی از این بچه‌ها ادامه دارد و از ۶ دانش آموز ابتدای کار به ۸۰۰ دانش‌آموز در هفت شهرستان رسیده‌ایم؛ ۵ کتابخانه دانش‌آموزی را برای این بچه‌ها فراهم کردیم و رنگ محرومیت هم باعث نشد بچه‌ها از هدفشان بازبمانند؛ ۳۰۰تا از این بچه‌ها بورسیه علمی شدند و کم کم یک حافظ کل قرآن به ما اضافه شد و در همین منطقه حرکت قرآنی را شروع کرد و انگیزه‌ها را بالا بردیم و اکنون این تیم به ۳۰ حافظ قرآنی تبدیل شده است.


  مسئولین بدانند که سفرهای خارجی و دیدار با روسای جمهور کشورهای اروپایی مهمتر از محرومیت‌زدایی در کشورمان نیست!

  محسن مقصودی با بیان اینکه بچه‌هایی که در مناطق محروم رشد کرده‌اند، همان‌ها به بقیه کمک می‌کنند، گفت: این مدل مثل مدل جهادسازندگی است که همه مردم این منطقه را پای‌کار می‌آورد و خودشان توانمند می‌شوند تا منطقه‌شان را اداره کنند؛ این اقداماتی که این گروه‌های جهادی انجام می‌دهند وظیفه مسئوولین را کم نمی‌کند و نباید بگویند که گروه‌های جهادی کارهایشان را انجام می‌دهند و ما نیز کارهای مهمتری مانند سفرهای خارجی و دیدار با روسای جمهور کشورهای اروپایی داریم!

  سجاد اسماعیلی مسئول کانون جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهدشتی نیز در خصوص فعالیت این کانون اظهار داشت: حرکت جهادی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با عنوان منتظران مصلح ۱۴ دوره اردوی جهادی‌اش را در مناطق محروم برپا کرده است که شامل هشت گروه داندانپزشکی، خانه‌گردی، مامایی، تغذیه، بینایی سنجی، آموزش بهداشت، بهداشت محیط و علوم آزمایشگاهی است که مبنای فعالیت این گروه‌ها بهداشت و پیشگیری است چراکه واقعا در این چندسال اخیر در مناطق محروم دیده‌ایم که مردم از وضعیت سلامتشان آگاهی ندارند و اگر ما این آگاهی رسانی را انجام بدهیم طبیعتا بار بسیاری از بیماری‌ها مثل سرطان و قلبی و عروقی کاهش پیدا کند؛ همچنین گروه دانداپزشکی ما نیز کار درمانی وسیع نیز انجام می‌دهد و توسط یک استاد هیئت علمی کارهای مربوط به این امر انجام می‌گیرد.

  اسماعیلی خاطرنشان کرد: گروه خانه‌گردی ما به تک تک خانه‌ها در روستا سر می‌زنند و با مردم آشنا می‌شوند و مسائل بهداشتی‌ای که در هرخانه وجود دارد را متذکر می‌شوند.


  باید سازوکارهای نظام سلامت به گونه‌ای اصلاح شود که یکدفعه تعرفه‌ها دو، سه برابر نشود و بیمارستان‌های مناطق محروم با مشکل مواجه شوند.

  وی در پاسخ به سوال مقصودی مبنی براینکه آیا با مسئولین‌ هر روستا و مسئولینی که در تهران هستند صحبت می‌کنید و مسائل منطقه را در میان می‌گذارید یا خیر، گفت: یک بخش از کار ما ارائه خدمت است و بخش دیگر کار این است که اگر کاری از دستمان برنیاید از مسئولین مطالبه‌گری می‌کنیم کماینکه سال گذشته به جلسه فرمانداری همدان رفتیم و تمام مشکلات را گفتیم و مسئولین نیز این مشکلات را می‌دانستند و می‌گفتند کاری از دستمان بر‌نمی‌آید.

  اسماعیلی گفت: همچنین گروه بینایی سنجی ما نامه‌ای به گروه جهادی سلامت نور زدند که البته وزیر بهداشت هم عضو آن گروه جهادی هستند و در این نامه گفتیم که چنین مشکلاتی در این منطقه هست و باید شناسایی صورت بگیرد و خدمتی در این راستا به روستاییان آن منطقه بشود که خود آقای وزیر هم در این بحث همراهی می‌کنند.

  مقصودی در این بین گفت: باید سازوکارهای سلامت کشور در طرح تحول نظام سلامت به گونه‌ای اصلاح بشود که مناطق محروم ما این وضعیت را نداشته‌ باشند و صرف اینکه آقای وزیر شخصا روحیه جهادی دارند خوب است اما بنظرم باید سازوکارها به‌گونه‌ای اصلاح شود که یکدفعه تعرفه‌ها دو یا سه برابر نشود و مشکلات بیمارستان‌ها در مناطق محروم بیشتر نشود.

  مسئول کانون جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهدشتی تصریح کرد: در این مناطق محروم واقعا جای خالی طرح‌های کلانی مثل پزشک خانواده حس می‌شد و اگر پزشک خانواده در روستا اجرا بشود شاید ۸۰ درصد مردم روستا دچار بیماری‌ها و مشکلات آنچنانی نشود.

  مقصودی نیز خاطرنشان کرد: این نکات بسیار مهم است که شما مشکلات را میدانی ببینید و ریشه‌یابی کنید که در سطح کلان این طرح‌ها باید اصلاح بشود تا این ضعف‌ها پوشانده شود؛ مشکلات اینگونه حل نمی‌شود که مسئولین یک نفره در یک روستا مشکلات را حل کنند.
  امضاء

  http://www.ayehayeentezar.com/signaturepics/sigpic1938_35.gif 5. Top | #4

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن ایران شناسی
  تاریخ عضویت
  آبان 1390
  شماره عضویت
  1938
  نوشته
  11,533
  صلوات
  1998
  دلنوشته
  2
  « اَلـلّـــهُـــمَّ عَـجِّـــل لِـولـیِّـــنَاالـفَـــرَجَ »
  تشکر
  114,344
  مورد تشکر
  42,035 در 11,159
  دریافت
  0
  آپلود
  1

  پیش فرض


  سرمایه‌داری در کشور ما به گونه‌ای است که در کشورهای اروپایی هم نیست!

  حجت‌السلام قاسمیان در پاسخ به سوالی مبنی براینکه تفاوت نگاه انقلاب اسلامی با با نظام‌های سرمایه داری در رفع محرومیت چیست و آیا ما صرفا با مدل‌ها کمیته امدادی و صدقه دادن و حتی همین کارهای جهادی می‌توانیم فاصله طبقاتی را کم کنیم یا خیر، گفت: امروزه حتی کشورهای اروپایی برای رفع فاصله‌های طبقاتی نیز نگاه ما را ندارند که بیایند یک طبقه اشرافی درست کنند و بگویند شما بیایید به این طبقات محروم کمک کنید ولی در کشور ما یک حالت زننده‌ای از سرمایه‌داری وجود دارد.

  وی تصریح کرد: تفکری که بعد از جنگ حاکم شد این بود که طبقاتی را درست کنند تا در فعالیت‌های اقتصادی به یک قللی برسند که به حسب ظاهر مشروع بوده است که خیلی از آنها رانت و اختلاس است؛ بعد باید از آن قله‌های ثروت خواهش کنیم که شما بیایید حامی مناطق محروم در جامعه بشوید و گاهی اوقات خودشان هم برایشان احساس خوبی بوجود می‌آورد.

  مدیر حوزه علمیه مشکات در ادامه افزود: امیرلمومنین (ع) می‌فرمایند که اگر فقیر، فقیر است به این دلیل است که غنی؛ غنی است؛ خداوند قوت فقرا را در اموال اغنیا گذاشته است و این به این معنی نیست که ما به اغنیا بگوییم ترحم داشته باشید و به فقرا کمک کنید بلکه بحث این است که حق فقرا را به آنها باید بدهیم.

  نمایندگان مجلسی که در بالاشهر هستند و قتی از "جامعه" حرف می‌زنند منظورشان همان بالاشهر تهران است!!

  وی افزود: وقتی نمایندگان مجلس از منزلشان از بالاشهر تهران بیرون می‌آیند تا می‌گویند "جامعه ما" باید بدانیم که منظورشان همان بالاشهرهای تهران است و از این قشر سراغ کارهای غیر اولویت دار می‌روند و اولویتی دارند که محرومین در آن نیستند بطور مثال فرض می‌کنیم که خرید یک هواپیمای قاره‌پیما اقتصادی است و می‌توانیم قسط‌های آن را بدهیم اما باید توجه داشته باشیم که مخاطب این خرید هواپیما چند درصد مردم کشور هستند؟ مخاطب این خرید به دو درصد مردم کشور هم نمی‌رسند!


  قاسمیان خاطر نشان کرد: بنده در گروه‌های جهادی به این رسیده‌ام که باید مسئولین را دسته‌بندی کنیم و به اردوهای جهادی یک روزه ببریم؛ سالانه چقدر آدم برای راهیان نور به خرمشهر می‌روند و با یادمان شلمچه عکس می‌گیرند، نمی‌گویم این کار بد است ولی باید یک نگاهی هم به مردم و روستاهای خرمشهر بیاندازید!


  وی افزود: ما عید پارسال به راهیان نور رفتیم که اسم آن را راهیان نور جهادی گذاشتیم که یعنی وقتی شما به شلمچه و مناطق دیگر می‌روید به سمت خرمشهر و روستاهای آن هم بیا و ببین افرادی که پای اسلام و انقلاب خون و جون داده‌اند انصاف است که اینگونه زندگی کنند؟!  اینکه قله‌های ثروت، قله‌های ثروت بمانند و دره‌های فقر، دره‌های فقر بمانند تا ثروتمندان به فقرا کمک کنند، نگاه انقلاب نیست


  وی با بیان اینکه ما مسئولین ذاتا بدی نداریم گفت: بردن مسئولین به سفرهای یک روزه جهادی منجر به این می‌شود که قانون خوب وضع می‌کنند و پیگیری می‌کنند؛ این نگاهی که ویژگی‌های ترحم‌برانگیزی ایجاد کنیم و بگوییم که قله‌های ثروت، قله‌های ثروت بمانند و دره‌های فقر، دره‌های فقر بمانند تا ثروتمندان به آنها کمک کنند و این حالت نگاه، نگاه انقلاب نیست.


  محسن مقصودی، مجری برنامه خاطر نشان کرد: ما در حوزه مالیاتی بیش از ۲۰۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم ئ البته در خیلی از حوزه‌ها مانند مالیات بر ثروت را مالیاتی وضع نکرده‌ایم و هر وقت هم به مجلس رفته این قانون دقیقه نود حذف شده است؛ بیش از ۱۰۰هزار میلیارد تومن معوقه بانکی داریم یعنی طرف وام می‌گیرد و در عرصه زمین و غیره با آن سوداگری می‌کند؛ همه این موارد به این دلیل است که زیرساخت شفافیت اطلاعات نداریم و این چیز بسیار پیچیده‌ای نیست.


  حجت‌الاسلام قاسمیان خاطرنشان کرد: مسئولین ما با خون دل قبول کردند تا حساب‌های زندگی‌شان بررسی بشود؛ قوانین باید تصحیح بشود، مسئولین باید وجدان‌های بیدارتری داشته باشند؛ ارتباط با محرومین وجدان را بیدار می‌کند.

  وی ادامه داد: شخصی به من گفت که به همسرم گفتم وقتی آقای قاسیمان می‌گویند که خانه‌های محرومین در تهران فلان و بهمان است پیاز داغش را زیاد می‌کند ولی در اعزامی که به یکی از این خانه‌ها داشتیم دیگر حرف پرده و مبل و غیره را نمی‌کنیم و دغدغه‌مان شده همین خانه‌ای که رفته‌ایم.  عدالت رسانه‌ای بسیار مهم است؛ چرا وقتی در تهران برق قطع می‌شود تمام رسانه‌ها به آن می‌پردازند اما ۳۷ سال بعد از انقلاب مناطقی داریم که برق و آب و گاز ندارند!!

  محسن اردستانی رستمی، کارگردان مستند گنج پنهان و نماینده رسانه‌ای گروه‌های جهادی در خصوص شرایط جنوب‌ کرمان گفت: بنده در جنوب کرمان صحنه‌هایی دیدم که واقعا فکر نمی‌کردم چنین محرومیت‌هایی وجود داشته باشد؛ شهید آوینی وقتی که در بشاگرد کار جهادی انجام می‌داد، "بشاگرد، دیار فراموشی" را می‌سازد و من فکر نمی‌کردم که در سال ۹۳ هم چنین چیزی باشد.


  وی تاکید کرد: ما نقد درون‌گفتمانی می‌کنیم و الحمدلله که بچه‌های انقلابی در این مناطق محروم مستند می‌سازند و فرق نقد درون‌گفتمانی با سیاه‌نمایی در این است که نقد درون گفتمانی این مشکلات را ذاتی جمهوری اسلامی نمی‌داند و حل می‌شود.


  محسن اردستانی رستمی خاطرنشان کرد: بحث عدالت رسانه‌ای بسیار مهم است چراکه اگر الان برق تهران یک ساعت قطع شود تیتر چندتا خبرگزاری بزگ و روزنامه‌ها می‌شود اما چرا باید سی و اندی سال از انقلاب بگذرد و ما روستایی داشته باشیم که آب و برق نداشته باشد!


  مقصودی گفت: یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی این است که بعد از ۳۷ سال جوان‌هایی آمده‌اند که انقلاب و جنگ تحمیلی را ندیده‌اند اما بسیار انقلابی‌تر از انقلابی‌های سابق هستند و آرمان‌های انقلاب را به خوبی پیگیری می‌کنند درحالیکه خیلی از انقلابیون خسته، پشیمان و رفاه زده هستند که از همه آرمان‌های انقلاب مثل استکبارستیزی و محرومیت‌زدایی خسته شد‌ه‌اند.


  سید محسن تولیت، سخنگوی شبکه طلایه‌داران جهادی در خصوص فعالیت‌های این گروه گفت: ما در چند حوزه مرتبط با محرومیت‌زدایی فعال هستیم و یک نگاهمان این است که در حرکت‌های جهادی از اردوهای جهادی بگذریم و به حرکت‌های جهادی برسیم؛ موضوع دیگر تربیت نیروی مومن و مجاهد جهادی است و همچنین درصدد توریج فرهنگ جهادی هستیم که اقداماتی در عرصه بین‌الملل انجام بدهیم.


  وی افزود: دفاتر شبکه را در هشت استان خوزستان، سیستان، کرمان، کردستان، خراسان رضوی و غیره را راه‌اندازی کرده‌ایم؛ در حقیقت کار ما شبکه‌سازی و تخصصی کردن کار جهادی است و فقط این نیست که چندروز به یک منطقه برویم و کار جهادی انجام بدهیم.


  حجت‌الاسلام قاسمیان در جمع‌بندی مباحث و ارائه راهکارها گفت: مردم ما مردم بسیار خوبی هستند و وقتی می‌بینند که مسیرهایی به سمت‌ محرومیت‌زدایی باز می‌شود پای کار می‌آیند؛ ما در همین تابستان اخیر به ایلام و کرمانشاه رفتیم که ۵هزار نفر با ما آمدند، افرادی با ما آمدند که اگر ببینیدشان باور نمی‌کنید که آدمی است که خودش را خرج کارهای جهادی می‌کند؛ ما احتیاج به کارهای قرارگاهی داریم که در مناطق محروم کار کنیم و هم منطقه و هم خودمان را بسازیم.


  در بخش پایانی برنامه حجت‌الاسلام قاسمیان، به سبک بچه‌های انقلاب بر دیوار نمادین انقلابی ثریا نوشت: تلاش بی‌وقفه برای غلبه مستضعفین بر مستکبرین...

  امضاء

  http://www.ayehayeentezar.com/signaturepics/sigpic1938_35.gif 6. Top | #5

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن ایران شناسی
  تاریخ عضویت
  آبان 1390
  شماره عضویت
  1938
  نوشته
  11,533
  صلوات
  1998
  دلنوشته
  2
  « اَلـلّـــهُـــمَّ عَـجِّـــل لِـولـیِّـــنَاالـفَـــرَجَ »
  تشکر
  114,344
  مورد تشکر
  42,035 در 11,159
  دریافت
  0
  آپلود
  1

  پیش فرض

  چندی پیش عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی از خرید ۱۱۷ فروند هواپیمای مسافربری از شرکت فرانسوی ایرباس خبر داد که در بین آنها ۱۲ فروند هواپیمای A۳۸۰ وجود دارد. هواپیمای A۳۸۰ بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان است که معمولا از آن برای پروازهای طولانی مدت استفاده شده و از جمله هواپیماهای قاره‌پیما محسوب می شود. یکی از ویژگی های قابل توجه این هواپیمای لوکس و غول پیکر این است که تنها در برخی از فرودگاه های دنیا امکان فرود آن وجود دارد و در ایران فقط فرودگاه امام خمینی (ره) توانایی پذیرایی از این هواپیما را دارد.


  برای مثال در حد فاصل سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ تنها چهل و یک فرودگاه در سرتاسر جهان به شرایط لازم برای نشست و برخاست A۳۸۰ دست یافته اند که از این میان برخی نیز شرایط نگهداری و سرویس دهی به این هواپیمای لوکس را ندارند.

  قیمت هر فروند هواپیمای A۳۸۰ حدود ۴۱۴ میلیون دلار است که این هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک در اختیار ایران قرار خواهد گرفت و مبلغ آنها به مرور در طی ۱۰ سال به شرکت ایرباس پرداخته شود. با حسابی سر انگشتی می توان متوجه شد که دولت یازدهم برای خرید ۱۲ فروند هواپیمای لوکس A۳۸۰ مبلغی بالغ بر ۲۰ هزار میلیار تومان را هزینه کرده است. مبلغی که حدود ۲ درصد از بودجه سال ۹۴ را شامل می شود. اگر مبلغ مورد نیاز برای خرید ۱۲ فروند هواپیمای A۳۸۰ را با برخی دیگر از هزینه های کشور مقایسه کنیم نتایج جالب و قابل توجهی بدست می آید. تا تاریخ ۲۸ آذر ۹۴ حدود ۴۳۶ هزار نفر در صف دریافت وام ازدواج قرار دارند که کل بودجه لازم برای پرداخت وام ازدواج به این افراد مبلغی حدود ۱۳۰۰میلیارد تومان می شود. این درحالی است که از سال ۸۸ تا آذر ماه امسال مبلغی حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان صرف وام ازدواج شده است که هزار میلیارد تومان نیز از مبلغ اختصاص داده شده به ۱۲ فروند هواپیما کمتر است!


  از مقایسه های جالب توجه دیگر این است که برای چهار میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکن مهر مبلغی حدود ۴۴ هزار و پانصدو بیست میلیارد تومان تسهیلات داده شده است در حالیکه برای ۱۲ فروند هواپیمای لوکس قاره پیما حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه شده است. همانطور که در قبل اشاره شد این هواپیما برای مسافرت های طولانی مدت بین قاره ای استفاده شده و دولت ترجیح داده است به جای ارائه تسهیلات برای هزاران واحد مسکن مهر این هزینه را صرف خرید ۱۲ فروند هواپیما نماید. آلودگی هوا یکی از مشکلات گریبان گیر مردم است که بلای جان شهروندان تهران و کلان شهرها شده است. یکی از راههای کمک به رفع آلودگی هوا در تهران توسعه خطوط مترو است. این در حالیست که محمد باقر قالیباف در طول دوران تصدی خود در شهرداری تهران همواره از کم توجهی دولت ها به مترو و عدم پرداخت بودجه مشخص شده دولت برای مترو به شهرداری گله کرده است و در دی ماه امسال از پرداخت تنها ۵۰ میلیارد تومان توسط دولت به شهرداری خبر داد.


  هزینه ساخت هرکیلومتر مترو رقمی در حدود ۲۴۰ میلیار تومان تخمین زده شده است که می توان با کمک دولت به شهرداری تهران خطوط مترو را گسترش داد.این در حالیست که با گسترش خطوط مترو علاوه بر کاهش آلودگی هوا میتوان تعداد زیادی شغل نیز ایجاد نمود. برای فهم بهتر این موضوع می توان محاسبه کرد که با مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان و اعمال سهم ۵۰ درصدی دولت در تامین هزینه ساخت مترو ، می توان حدود ۱۶۳ کیلومتر به خطوط مترو اضافه نمود و این در حالی است که در حال حاضر کل خطوط مترو بالغ بر ۱۸۳ کیلومتر می باشد. ولی با این وجود دولت به جای کمک به شهرداری تهران برای ساخت خطوط مترو و خرید واگن های جدید که رقمی به مراتب کمتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان است به فکر خرید هواپیماهای لوکس برای سفرهای طولانی مدت خارجی می باشد!

  دولت یازدهم حدود ۳۳۰۰ میلیارد تومان در هرماه یارانه می دهد. یارانه ای که وزیر اقتصاد از شب پرداخت آن به عنوان شب مصیبت نام می برد و در حالیکه دولت یازدهم با افتخار از خرید ۱۲ فروند هواپیمای لوکس سخن می گوید.  در نظرسنجی که یکشنبه گذشته در برنامه پایش انجام شد خرید هواپیما در پایین ترین اولویت در بین مردم قرار داشت؛ ناوگان هوایی کشور وظیفه جابجایی تنها ۵ درصد از مردم کشور را دارد و البته هواپیمای لوکس A۳۸۰ به مراتب سهم بسیار ناچیزی را برای جابجایی مردم کشورمان دارد. با این وجود به نظر می رسد دولت تدبیر و امید خرید هواپیماهای لوکس و قاره پیما را بهترین تدبیر برای خرید در دوران پسا برجام دانسته است!

  منبع: ۵۹۸

  امضاء

  http://www.ayehayeentezar.com/signaturepics/sigpic1938_35.gif


 7. Top | #6

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن ایران شناسی
  تاریخ عضویت
  آبان 1390
  شماره عضویت
  1938
  نوشته
  11,533
  صلوات
  1998
  دلنوشته
  2
  « اَلـلّـــهُـــمَّ عَـجِّـــل لِـولـیِّـــنَاالـفَـــرَجَ »
  تشکر
  114,344
  مورد تشکر
  42,035 در 11,159
  دریافت
  0
  آپلود
  1

  پیش فرض


  امضاء

  http://www.ayehayeentezar.com/signaturepics/sigpic1938_35.gif


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. مدرک خدا رو قبول نداری؟
  توسط *خادمه رقیه خاتون(س)* در انجمن عرفان ناب
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 06-03-1394, 12:23
 2. |||---|||شانس، بی معنی یا با معنی؟|||---|||
  توسط خادمه صدیقه طاهره(س) در انجمن مسائل اجتماعی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22-06-1389, 09:34
 3. ●●••▪▪·آیا در باتلاق فرو رفته‌ای؟!·▪▪••●●
  توسط خادمه صدیقه طاهره(س) در انجمن مقالات قرآني
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 30-05-1389, 07:07
 4. می‌خواهی امام زمانت را دریابی؟
  توسط نرگس منتظر در انجمن امام زمان (عج)
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 28-05-1389, 15:05
 5. می توانی قرآن را از اول به آخر بخوانی؟
  توسط نرگس منتظر در انجمن قصص قرآن
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21-05-1389, 15:56

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی