سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: قاسم رضیعی

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  شماره عضویت
  30
  نوشته
  4,962
  تشکر
  3,978
  مورد تشکر
  6,271 در 2,898
  وبلاگ
  5
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض قاسم رضیعی

  رضیعی، قاسم

  ( ملیت: ایرانی قرن: 15 )

  آقاى قاسم رضيعى در 8 فروردين ماه سال 1349 شمسى در شهر ازنا در استان لرستان در خانواده اى مذهبى ديده به جهان گشود در سال 1359 همزمان با تحصيل در مقاطع ابتدائى صحنه تشويق يكى از همكلاسيانش او را به تلاوت قرآن بسيار علاقه مند ساخت زيرا تلاوت سوره حمد به شيوه استاد عبدالباسط توسط همكلاسى اش مورد توجه معلم دينى و قرآن گرفته بود ديدن اين صحنه قاسم رضيعى را متوجه توانايى هايش كرد و پى برد كه او بهتر از همكلاسى اش مى تواند تلاوت كند بهمين دليل او نيز به تلاوت پرداخت و بسيبار مورد تشويق قرار گرفت امرى كه باعث شد قاسم رضيعى به طور جدى به تلاوت به تلاوت قرآن بپردازد. قاسم رضيعى از جذابيت و اعجاز لفظى قرآن كريم به عنوان مهمترين عامل در تربيت و پرورش قرآنى خود ياد مى كند. حمايتهاى والدين و جوّ مذهبى خانواده اش عامل ديگرى در پيشرفت قرآنى آقاى رضيعى شد. او همچنين از معلمان و برخى دوستان قرآنى كه باعث پيشرفت و تشويق او شدند به عنوان عوامل ديگر در تربيت و آموزش قرآنى خود اشاره مى كند. آقاى رضيعى آموزش صوت و لحن را همزمان با هم آغاز كرد و تا كنون نيز در اين زمينه مداومت دارد. او نخستين تلاوت رسمى خود را در مسابقات دانش آموزى سراسر كشور در شهر رامسر اجرا كرد. همچنين آقاى دكتر رضيعى در سال 1370 براى اولين بار بصورت فنى در محفل انس با قرآن شهر كاشان تلاوت كرد كه مورد استقبال حاضران قرار گرفت. حاج قاسم رضيعى در سال 1368 تحصيلات خود را در رشته پزشكى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى آغاز كرد و در سال 1375 موفق به اخذ درجه دكترا شد.
  امضاء

 2. تشكر


 3.  

 4. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  شماره عضویت
  30
  نوشته
  4,962
  تشکر
  3,978
  مورد تشکر
  6,271 در 2,898
  وبلاگ
  5
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : قاسم رضیعی

  پس از آن او با ادامه تحصيل در اين رشته در سال 77 مدرك دكتراى تخصصى در رشته پزشكى هسته اى را از دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى دريافت كرد. او در كنار امر تحصيل در زمينه تلاوت قرآن نيز تلاش مى كرد و بر آن مداومت داشت. و در دوره هاى مختلف مسابقات قرآن رتبه هاى برترى را كسب كرد. آقاى دكتر قاسم رضيعى در سال 1364 در مسابقات سراسرى دانش آموزان كشور، رتبه نخست را بدست آورد او در سال 1370 در مسابقات سراسرى دانشجويان علوم پزشكى مقام اول را ر كشور بدست آورد و در سال 1379 در مسابقات سراسرى جانبازان كشور نيز حائز رتبه نخست شد و در سال 1380 در مسابقات سراسرى اوقات و امور خيريه در شهر اردبيل موفق به كسب مقام سوم در رشته قرائت شد. آقاى دكتر رضيعى در زمينه فعاليتهاى قرآنى خود علاوه بر موفقيت هايى كه در مسابقات داخلى كشور كسب كرد در سال 73 در سومين دوره مسابقات بين المللى بنگلادش رتبه نخست را بدست آورد، و پس از آن نيز در سال 1377 در مسابقات بين المللى كشور سوريه در قرائت رتبه اول را از آن خود كرد. دكتر قاسم رضيعيى كه زندگيش با تحصيل و عشق به قرآن بهم آميخته است از جمله كسانى است كه در كنار تحصيل در جامعه پزشكى و دريافت درجات بالاى آن به امر تلاوت قرآن نيز پرداخته و در اين زمينه نيز از قاريان برجسته كشور است. او مجموعه مقالاتى در مباحث تجويد و صوت و لحن تحرير كرده كه از سوى دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى منتشر شده است قاسم رضيعى كه در زمينه طب و پزشكى به تحصيل پرداخته، در دانشگاه عبور پزشكى شهيد بهشتى در دانشكده هاى پزشكى، پرستارى و مامايى به امر آموزش در زمينه هاى مختلف قرآنى پرداخت. او علاوه بر اين، در دانشكده هاى برق و عمران خواجه نصير الدين طوسى و مسجد على ابن ابيطالب تهران نيز جلساتى در زمينه آموزش تجويد و صوت لحن داشته است. دكتر قاسم رضيعى، همچون ديگر قاريان برجسته تلاوت معتقد است كه يك فرد قارى در ابتداى كار با تقليد از قاريان مشهور جهان، بايد شيوه خود را در تلاوت برگزيند. او معتقد است براى ابتداى راه تقليد تنها وسيله است. او خود نيز در ابتداى كار از اساتيدى چون مرحوم عبدالباسط، مرحوم منشاوى، مرحوم مصطفى اسماعيل تقليد كرد پس از آن نيز به تقليد از اساتيدى چون كامل يوسف، عبدالفتاح شعشاعى، محمود رمضان، حسّان و شحات محمد انور پرداخت.
  امضاء

 5. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  شماره عضویت
  30
  نوشته
  4,962
  تشکر
  3,978
  مورد تشکر
  6,271 در 2,898
  وبلاگ
  5
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : قاسم رضیعی

  پرداختن به مفاهيم آيات شريف قرآن در كنار امر تلاوت، يكى از نكات بسيار مهمى است كه بايد مورد توجه قرار گيرد از اين رو آقاى قاسم رضيعى به قاريانى كه در ابتداى راه قرار دارند توصيه مى كند كه در جلسات قرآن، علاوه بر پرداختن به فنون قرائت، با مفاهيم قرآن نيز آشنا شوند او براى دستيابى به اين هدف، توضييح خواستن از اساتيد راه حل خوبى مى داند. او همچنين به قاريان قرآن سفارش مى كند كه با ضبط نوار تلاوت خود براى شناسائى نقاط ضعفشان تلاش كنند. آقاى دكتر قاسم رضيعى در سال 1377 ازدواج كرد كه ثمره اين ازدواج يك فرزند پسر است. همسر ايشان نيز پزشك است و به مسائل قرآنى علاقه دارد. آقاى رضيعى آيات قرآن را بصورت موضوعى حفظ كرده است و براى تبليغ اين كتاب عظيم بر تلاوت قرآن از حفظ اهتمام دارد. آقاى رضيعى تا كنون به كشور هاى مختلفى براى تلاوت قرآن سفر كرده است. از جمله كشورهاى بنگلادش و تركيه وى در سال 1374 بهمراه آقايان سيد حسين موسوى و محمد تهرانى به كشور تركيه سفر كرد و در شهرهاى استامبول و آنكارا به تلاوت قرآن پرداخت. او در سال 1375 بهمراه جناب آقاى على اكبر حشمتي، سفرى به كشور ناميبيا داشت و در ميان استقبال مردم آن ديار، آيات و كلمات وحى را تلاوت كرد. از ديگر سفرهاى دكتر رضيعى كه به منظور آشنا ساختن هر چه بيشتر مسلمانان جهان با كتاب آسمانى قرآن است بايد به سفر ايشان به كشور روسيه اشاره كرد كه در سال 76 بهمراه آقاى اصغر شعاعى در اين كشور به تلاوت پرداخت. همچنين او در سال 1377، بهمراه آقايان علّامى، ستوده نيا، دولتى، و امام جمعه براى اجراى تلاوت قرآن، به كشور سوريه اعزام شد. قاسم رضيعى در سفرهاى تبليغى خود به خارج از كشور در سالهاى 78 و 79 به كشور هاى هندوستان و اتيوپى نيز سفر كرد و در آن كشورها، آيات قرآن را تلاوت نمود.
  امضاء

 6. Top | #4

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  شماره عضویت
  30
  نوشته
  4,962
  تشکر
  3,978
  مورد تشکر
  6,271 در 2,898
  وبلاگ
  5
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : قاسم رضیعی

  دكتر قاسم رضيعى هم اكنون به عنوان متخصص پزشكى هسته اى در بيمارستان آيت الله طالقانى تهران مشغول به فعاليت است. وى معتقد است انسان بايد همواره قرآن را در محضر خود ببيند. او مى گويد: هدف و غايت نهايى از تلاوت ظاهرى قرآن، مانند حفظ و قرائت اين است كه ما بتوانيم مقياس خوبيها و بديهاى خود را از مفاهيم آيات قرآن در يابيم. آقاى رضيعى از اساتيد بزرگ همچون مصطفى اسماعيل، رفعت، عبدالفتاح، كامل يوسف، حسّان، محمد صديق منشاوى و عبد الباسط به عنوان برترين اساتيد تلاوت قرآن در مصر ياد مى كند. دكتر قاسم رضيعى چندين بار در ديدار رهبر معظم انقلاب با قاريان و حافظان قرآن در حضور ايشان به تلاوت پرداخته اند و از رهنمودهاى ارزنده ايشان، بهره ها گرفته اند. آقاى رضيعى كه خود نيز به ابتهال و مناجات علاقه دارد، برخى از ادعيه مفاتيح الجنان را اجرا كرده است كه از سوى مؤسّسه امام رضا عليه السلام در يك لوح فشرده با عنوان مفاتيح مورد استفاده علاقه مندان است. او به قاريان توصيه مى كند كه هميشه عظمت كلام الهى را در نظر داشته باشند كه اين امر باعث تواضع بيشتر انسان مقابل كلام الهى مى شود و در تلاوتش هم بروز خواهد كرد يعنى توجه به عظمت قرآن، تلاوتهاى بهترى را نيز در دل خواهد داشت.

  منابع زندگینامه: http://www.ommolketab.net/
  راسخون
  امضاء

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی