امدادهاي غيبي در عصر ظهور سایت آیه های انتظار انجمن آیه های انتظار
ثبت نام
سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
تبلیغات تبلیغات
امدادهاي غيبي در عصر ظهور
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. #1
  مدیر افتخاری
  شكوفه ياس آواتار ها

  تاریخ عضویت : شهریور 1388
  نوشته : 2,557      تشکر : 4,053
  5,625 در 2,309 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  شكوفه ياس آنلاین نیست.

  پیش فرض امدادهاي غيبي در عصر ظهور


  امدادهاي غيبي در عصر ظهور


  به اقتضاي عظمت و گستردگي قيام جهاني حضرت مهدي(ع)، خداوند برخي از نيروهاي پنهان و فوق طبيعي را علاوه بر نيروهاي طبيعي در اختيار آن حضرت قرار خواهد داد تا موجبات پيروزي ايشان، هر چه بهتر فراهم آيد. نمونه ‏هايي از امدادهاي غيبي:
  1ـ نصرت الهي


  نصرت الهي يكي از نمونه‏ هاي بارز جانبداري خداوند از اهل ايمان و جريان حق است. قرآن در اين باره مي‏فرمايد: «و قطعاً خداوند به كسي كه ]دين[ او را ياري مي‏كند، ياري مي‏دهد؛ چرا كه خدا سخت نيرومند و شكست ‏ناپذير است» اين نصرت و ياري نه تنها شامل حال پيامبران الهي شده كه در روايات فراواني از آن به عنوان يكي از عوامل پيروزي حضرت مهدي (عج) ياد شده است. پيامبر اكرم‏(ص) در اين باره فرمود: «... قائم اهل بيت من به نصرت الهي تأييد مي‏شود».
  2ـ فرشتگان


  از ديگر نيروهاي غيبي خداوند ـ كه به ياري مؤمنان آمده و مي‏ آيد ـ فرشتگان الهي هستند. خداوند در قرآن مجيد، در مواردي چند ياري فرشتگان را اين گونه بر شمرده است:
  2ـ1ـ فرشتگان ياري دهنده حضرت لوط (ع): «... پس مأموريت شما چيست اي فرستادگان (خدا)؟ گفتند: ما به سوي قوم مجرمي فرستاده شديم تا باراني از «سنگ ـ گل» بر آنها بفرستيم؛ سنگ هايي كه از ناحيه پروردگارت براي اسراف‌ كاران نشان شده است».
  2ـ2ـ فرشتگان جنگ بدر: «]به‏خاطر بياوريد[ زماني را ]كه از شدت ناراحتي در ميدان بدر[ از پروردگارتان تقاضاي كمك مي‏كرديد و او تقاضاي شما را پذيرفت، ]او گفت[ من شما را به يك هزار از فرشتگان كه پشت سر هم فرود مي‏ آيند ياري مي‏كنم».
  2ـ3 ـ فرشتگان در جنگ احزاب: «اي كساني كه ايمان آورده‏ ايد! نعمت خدا را بر خودتان به ياد آوريد؛ در آن هنگام كه لشكرهاي ]عظيمي[ به سراغ شما آمدند؛ ولي ما باد و طوفان سختي بر آنها فرستاديم و لشكرياني كه آنها را نمي ‏ديديد ]و به اين وسيله آنها را در هم شكستيم[ خداوند به آنچه انجام مي‏دهيد بينا است».) پيامبر گرامي اسلام(‏ص) در روايتي پس از آنكه نصرالهي را از جمله امدادهاي غيبي مربوط به قيام حضرت مهدي‏(ع) ذكر فرموده، چنين مي‏گويد: «... و به وسيله فرشتگان خداوند ياري مي‏شود...». از روايات استفاده مي‏شود فرشتگاني كه به ياري حضرت مهدي‏(ع) مي‏شتابند، سه گروه هستند.
  الف ـ فرشتگان مقرّب


  روايات فراواني درباره نزول فرشته وحي و ديگر ملائكه مقرّب خداوند هنگام ظهور در دست است كه حكايت از عظمت و بزرگي قيام حضرت مهدي‏(ع) دارد. ابوحمزه ‏ثمالي گويد: از امام‏باقر(ع) شنيدم كه فرمود: «هرگاه قائم آل محمد خروج كند بدون شك خداوند با ملائكه مسوّمين و مردفين و منزلين و كرّوبين او را ياري خواهد فرمود. جبرائيل پيش روي او، ميكائيل در سمت راست او و اسرافيل در سمت چپ او قرار دارند...»
  ب ـ فرشتگان حاضر در جنگ بدر


  رواياتي چند، از ياري شدن حضرت مهدي‏(ع) توسط فرشتگان حاضر در جنگ بدر حكايت دارد. امام باقر(ع) مي‏فرمايد: «اي ثابت! گويي كه من هم اكنون قائم خاندان خويش را مي‏نگرم كه به اين نجف شما نزديك مي‏شود ـ و با دست خود به سمت كوفه اشاره فرمود ـ و همين كه به نجف شما نزديك شود، پرچم رسول خدا (ص) را بر خواهد افراشت و چون آن را بر افرازد، فرشتگان بدر بر او فرود آيند...».
  امام صادق(‏ع) نيز مي‏فرمايد: «هنگامي كه قائم قيام كند، فرشتگان روز بدر (آنهايي كه در جنگ بدر به ياري پيامبر آمدند)، فرود مي‏ آيند و آنان پنج هزارند».
  ج ـ فرشتگان قيام امام حسين(‏ع)


  از روايات استفاده مي‏شود كه فرشتگاني در روز عاشورا، جهت ياري امام حسين‏(ع) نازل شدند؛ ولي به تقدير الهي آن گاه رسيدند كه كارزار به پايان رسيده بود؛ از اين رو خداوند آنها را مأمور ساخت تا هنگام قيام منتقم خون امام حسين(‏ع)، در زمين بمانند. چون آن منتقم ظهور كرد، او را ياري كنند و انتقام خون شهيد كربلا را از ستمگران باز ستانند. شعار ايشان «يا لَثاراتِ الحُسَيْن» است.
  3ـ‌ القاي ترس در دل دشمنان


  خداي جهان آفرين در قيام جهاني حضرت مهدي‏(ع)، ترس و دلهره را بر قلب كافران و مشركان و ستمگران حق ستيز خواهد افكند و آنان قدرت تصميم‏ گيري و مخالفت را از دست خواهند داد. البته اين القاي ترس قبلاً نيز در زمان پيامبران وجود داشته است. قرآن شريف در آيات فراواني به آن اشاره كرده است؛ از جمله مي‏فرمايد: «ما در دل‏هاي كساني كه كفر ورزيدند بيم و هراس خواهيم افكند». بر اساس اين باور، هيچ مانعي ندارد كه يكي از امدادهاي غيبي خداوند براي حضرت مهدي‏(ع) رعب و ترس باشد كه خداوند در دل دشمنان مي‏اندازد؛ همان‏گونه كه در روايات بسياري بدان تصريح شده است. امام باقر(ع) در اين باره فرمود: «قائم ما با رعب در دل دشمنانش ياري مي‌شود.»
  4ـ نيروهاي طبيعت


  بخشي از امدادهاي غيبي در عصر ظهور، همان تسخير نيروها و امكانات طبيعي است كه خداوند پيامبران خود را به آنها مجهز كرده است؛ همانند بادها، طوفان‏ها، ابرها و ... . قرآن درباره تسخير برخي از اين عوامل براي حضرت سليمان‏ (ع) چنين فرموده است: «و تندباد را مسخر سليمان ساختيم كه به فرمان او به سوي سرزميني كه آن را پر بركت كرده بوديم حركت مي‏كرد، و ما از همه چيز آگاه بوديم». همچنين درباره ياري رسول گرامي اسلام‏(ص)، در جنگ احزاب به وسيله باد و طوفان مي‏فرمايد: «اي كساني كه ايمان آورده‏ايد! نعمت خدا بر خودتان را به ياد آورديد در آن هنگام كه لشكرهاي ]عظيمي[ به سراغ شما آمدند؛ ولي ما باد و طوفاني سخت بر آنها فردستاديم...».
  در روايات فراواني «عوامل طبيعي» از جمله امدادهاي غيبي براي آخرين حجّت الهي ذكر شده است.
  رسول گرامي اسلام(‏ص) در حديث «معراج» به نقل از خداوند متعال چنين فرموده است: «... و باد را مسخر او مي‏كنم و گردن‌كشان سخت را رام او مي‏سازم...».  امدادهاي غيبي در عصر ظهور

  http://upload.tazkereh.ir/images/836...5081474558.gifhttp://shiaupload.ir/images/66430553806342539936.gif


  تا وعده قيامت تو صبر مي کنيم
  بر داغ بي نهايت تو، صبر ميکنيم

  اي از تبار آينه و آفتاب و عشق
  تا مژده زيارت تو، صبر ميکنيم


 2. تشكرها 4

  **موعود** (06-06-1391), parsa (20-02-1389), نرگس منتظر (19-02-1389), بیقرار ظهور (06-03-1391)

 3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •